Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος ΙΙ


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο ebay κοιταξες για καλωδιοταινια? Πιστευω οτι κοστιζει πολυ πιο φθηνα! Και αξιζει η προσπαθεια
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το επανέφερα στη ζωή πριν κάνα μήνα και το ξαναγάπησα :cool:

Με μόλις $6.28 στο ebay αγόρασα μπαταρία (για $4.30 και μου κρατάει 2 μέρες με μόνο τηλέφωνα και λίγα sms) και 2 καπάκια μπαταρίας ($0.99 έκαστο). Τα μεταφορικά ήταν free :D

 

το ανεστησες!

ωραιος ρε συ!

 

ειναι αγαπη μεγαλη το Ν95.

αυτο ,το Ν900 και το Ν91-8gb ο,τι και να γινει δεν θα τα δωσω για κανενα λογο.

 

ολα τα αλλα ειναι αναλωσιμα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

το ανεστησες!

ωραιος ρε συ!

 

ειναι αγαπη μεγαλη το Ν95.

αυτο ,το Ν900 και το Ν91-8gb ο,τι και να γινει δεν θα τα δωσω για κανενα λογο.

 

ολα τα αλλα ειναι αναλωσιμα

 

Συμφωνω Βασιλη! Ν95 θα υπαρχει ΠΑΝΤΑ στο συρταρι μου.. Ολα τ αλλα ερχονται και φευγουν!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι τελικά το βρήκα..την καλωδιοταινία την βρήκα 70€ και φυσικά δεν αξίζει να δώσω τόσα λεφτά..ότι χρειαζόμουν το πήρα μπακαπ

 

Στο ebay κοιταξες για καλωδιοταινια? Πιστευω οτι κοστιζει πολυ πιο φθηνα! Και αξιζει η προσπαθεια

 

Ακριβώς! Στο ebay μπορείς να βρεις γνήσια καλωδιοταινία σε χαμηλή τιμή. Έχω πάρει για το Ν81 γύρω στα 20 ευρώ.

 

Θα συμφωνήσω με thePRODIGY και eirhnh_k ότι αξίζει η συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

ναι τελικά το βρήκα..την καλωδιοταινία την βρήκα 70€ και φυσικά δεν αξίζει να δώσω τόσα λεφτά..ότι χρειαζόμουν το πήρα μπακαπ
Κοίταξες στο ebay;;;

βάλε keywords τα:

N95 cable =>

http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=n95+cable&_sacat=0&_odkw=n95&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

 

Σίγουρα θα βρεις αυτό που θες πολύ φθηνότερα και με λίγο ψάξιμο θα το φτιάξεις μόνος σου.

Άσε που αν αποφάσισες να παρατήσεις τη συσκευή, τότε δεν έχεις τίποτα να φοβηθείς στο να πειραματιστείς μαζί της και ίσως τελικό να καταφέρεις να της δώσεις και πάλι ζωή ;)

 

το ανεστησες!

ωραιος ρε συ!

 

ειναι αγαπη μεγαλη το Ν95.

αυτο ,το Ν900 και το Ν91-8gb ο,τι και να γινει δεν θα τα δωσω για κανενα λογο.

 

ολα τα αλλα ειναι αναλωσιμα

+1

 

Μάλιστα του πέρασα και το τελευταίο firmware to 35.0.002 με ημερομηνία 18/11/2009!!!

Δεν περίμενα ότι θα έβρισκα και upgrade :D

Για την ώρα του έχω περάσει ελάχιστα πραγματάκια να μην το βαρύνω με αχρείαστα πράγματα.

Tου έχω περάσει φυσικά τα του python.

Έχει κανείς κάνα λινκ με must εφαρμογές ώστε να μη βάζω και βγάζω από όλο το σωρό που έχω μαζέψει κατα καιρούς...

Επίσης οι όποιες συμβουλές για καλύτερη διαχείριση πόρων, tweaking κτλ είναι ευπρόσδεκτες.

Θέλω να το κάνω τούμπανο το κινητό (καλά εντάξει, Belle δε θα του βάλω :lol:).

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

'εχω βρει διάφορες καλωδιοταινίες στο ebay,κάποιες και κάτω απο 10$ και δεν ξέρω άν είναι αληθινά ή όχι :S δεν ξέρω τι να κάνω,αν μπορεί κάποιος να βοηθήσω να βρώ κατι αξιόπιστο!
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Με μία γρήγορη αναζήτηση στο ebay βρήκα την παρακάτω απ' ότι φαίνεται είναι γνήσια και με την χαμηλότερη τιμή.

http://www.ebay.com/itm/Original-Flex-Cable-Keypad-Nokia-N95-FRONT-CAMERA-/110734033897?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c84343e9

 

Αυτά που είδες κάτω από 10 ευρώ κλπ, λογικά δεν είναι γνήσια. Αυτά έχουν ψεύτικη μπροστινή κάμερα απλά διακοσμητική.

Link to comment
Share on other sites

ε ναι το είδα αυτο,70€ :/

Με μία γρήγορη αναζήτηση στο ebay βρήκα την παρακάτω απ' ότι φαίνεται είναι γνήσια και με την χαμηλότερη τιμή.

http://www.ebay.com/itm/Original-Flex-Cable-Keypad-Nokia-N95-FRONT-CAMERA-/110734033897?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c84343e9

 

Αυτά που είδες κάτω από 10 ευρώ κλπ, λογικά δεν είναι γνήσια. Αυτά έχουν ψεύτικη μπροστινή κάμερα απλά διακοσμητική.

δηλαδή αυτό στα 17€ θα χει καμερα?:p βασικά δεν με νοιάζει καθόλου η μπροστινή καμερα, η οθόνη τα πλήκτρα και το ηχειο φτάνει να δουλεύουν,τέσπα θα το κοιτάξω:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Καλό είναι να διαβάζεις και τις περιγραφές! Το θέμα δεν είναι ότι απλά θα έχει μπροστινή κάμερα.. άλλα ότι είναι γνήσια σύμφωνα με τον πωλητή.
Link to comment
Share on other sites

δες και στο pds.com.gr

 

καταστημα στην Καλλιθεα ειναι και πουλαει μονο γνησια ανταλλακτικα

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Έχω το N95 το απλό και αγόρασα από ebay 1 μαύρη πρόσοψη η οποία δεν είχε δικές της βίδες και δεν πάταγε σωστά στην πλάτη της οθόνης με αποτέλεσμα να βλέπω το εσωτερικό του από τα πλάγια. Αγόρασα τώρα 1 δεύτερη, αλλά βλέπω ότι πρέπει να ξεκολλήσω την ταινία των πλήκτρων και της κάμερας από την παλιά πλάτη, όπως επίσης και τα πλήκτρα για την μουσική από το πλάι. Αυτό γίνεται; Και αν ναι, πώς; Γιατί δεν θέλω να αγοράσω άλλα εξτρά. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά , μια βοήθεια σας παρακαλώ ,

εδώ και λίγες μέρες κάποια από τα πλήκτρα του πληκτρολογίου δεν ανταποκρίνονται ( στην πάνω πλευρά το δεξί και το αριστερό , επίσης από κάτω τους το κεντρικό που στρίβει στις 4εις κατευθύνσεις , και επίσης σήμερα δεν ανταποκρίνεται και το "C" που διαγράφει). Επίσης σήμερα η οθόνη άρχισε να δείχνει σα να έχει πάρει LSD κάτι κουφά χρώματα , αλλά και να δείχνει ανάποδα και άλλα κουλά. Καμμιά ιδέα ?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Service..

Δε νομίζω να μπορείς να κάνεις κάτι μόνος σου.. Για υγρασία μου κάνει.

 

οκ , ευχαριστώ πολύ -

το μαγαζί για service Nokia στην Αθήνα - στην Αγία Παρασκευή στον πεζόδρομο είναι καλό ? έχει πάει κανείς ?

Edited by mikets
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά , μια βοήθεια σας παρακαλώ ,

εδώ και λίγες μέρες κάποια από τα πλήκτρα του πληκτρολογίου δεν ανταποκρίνονται ( στην πάνω πλευρά το δεξί και το αριστερό , επίσης από κάτω τους το κεντρικό που στρίβει στις 4εις κατευθύνσεις , και επίσης σήμερα δεν ανταποκρίνεται και το "C" που διαγράφει). Επίσης σήμερα η οθόνη άρχισε να δείχνει σα να έχει πάρει LSD κάτι κουφά χρώματα , αλλά και να δείχνει ανάποδα και άλλα κουλά. Καμμιά ιδέα ?

 

ευχαριστώ προκαταβολικά

 

100% είναι η καλωδιοταινία κι όχι υγρασία. (70€ το γνήσιο ανταλλακτικο)

οκ , ευχαριστώ πολύ -

το μαγαζί για service Nokia στην Αθήνα - στην Αγία Παρασκευή στον πεζόδρομο είναι καλό ? έχει πάει κανείς ?

καλύτερα πήγαινε στο επίσημο σέρβις (αρβάτο)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ανεστησα και εγω το n95 μου!το φορτησα κ ξεκινησε με τη μια και ολα δουλευουν οπως τοτε!πηρα απο το ebay μια μπαταρια κ ενα σετ πλαστικα γιατι τα παλια εχουν ξεθοριασει τελειως και περιμενω να ερθουν για να βαλω μεσα και παλι μια sim..αυτα ηταν κινητα ρε παιδια..
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν το Ν95 8GB έχει χρονόμετρο ?

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

παιδια help σας παρακαλω, καθως εκανα αναβαθμιση λογισμικου αποσυνδεθηκε το καλωδιο και τωρα αναβει το logo της νοκια χωρις να αναβει η οθονη τι να κανω ?????
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις Ηard format μήπως και επανέρθει η συσκευή.

Αν όχι τότε ρίξε μια ματιά εδώ [ΟΔΗΓΟΣ] Επαναφορά νεκρής Nokia Symbian συσκευής ή απευθύνσου σε κάποιο επίσημο service.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

απλα γραψε το στο google

 

το πρωτο λινκ που θα σου βγαλει

simple

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το επανέφερα στη ζωή πριν κάνα μήνα και το ξαναγάπησα :cool:

2 καπάκια μπαταρίας ($0.99 έκαστο). Τα μεταφορικά ήταν free :D

έχεις λινκ για τα καπάκια

Αν γνωρίζει κάποιος ποια οθόνη κάνει για Ν95 απλό γιατί η δικιά μου έσπασε η αν είναι μικρή η διαφορά να πάω σε μαγαζί να την αλλάξουν?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά καλησπέρα.......εχω το Ν95 και χτες εμεινα απο μπαταρία......Το εβάλα στο φορτιστή και απο τη βιασύνη μου προσπάθησα να το ανάψω αλλα τιποτα.......περίμενα λιγο και ξαναπροσπάθησα αλλα τίποτα...φορτισε ολοκληρη η μπαταρια αλλα και πάλι δεν αναβε...Εβγαλα τη μπαταρια περιμενα καμια ωρα την εβαλα αλλα τίποτα...2 μέρες τώρα δεν ενεργοποιείται με τίποτα...Δοκίμασα και PHOENIX αλλα δεν βλεπει ο υπολογιστης τη συσκευή...Ξέρεις κανεις τι μπορει να φταίει η καμια λύση????:confused:

Να αναφέρω οτι το κουμπακι το νιώθω στο δαχτυλο να κάνει κλικ....δηλαδη μαλλον δουλευει το κουμπακι επισης παίρνει κανονικά ρεύμα απο το φορτιστη και εχω δοκιμάσει και δευτερη μπαταρία καινουργια αλλα τα ιδια......απλα δεν ενεργοποιειται ουτε με το φορτιστη πανω

 

Βοηθεια...ευχαριστω

Edited by zardel1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...