Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Arte, Sapphire Arte, Carbon Arte, Gold Arte


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το carbon arte και το 3120 όταν θέλω να ακούω ραδιόφωνο ( 2 κάρτες ένα αριθμό) Είναι δυνατόν να φοράνε την ίδια ακριβώς μπαταρία ένα τ/φ των 1200 € με ένα των 120 ?

Πάντως η ποιότητα τόσο των υλικών όσο και του ήχου και της λήψης (στο arte) είναι απίστευτη. Μπορεί να είναι ακριβό αλλά υπάρχουν λόγοι που είναι. Οποιος τους αντιλαμβάνεται το χαίρεται πραγματικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οντως το cabon εχει και πολυ καλη ακουστικη αλλα και ληψη σηματος!

Για μενα το μονο αρνητικο ειναι η φωτεινοτητα της οθονης του με τον ηλιο.Δεν ειναι ευδιακριτη!

Link to comment
Share on other sites

Οντως το cabon εχει και πολυ καλη ακουστικη αλλα και ληψη σηματος!

Για μενα το μονο αρνητικο ειναι η φωτεινοτητα της οθονης του με τον ηλιο.Δεν ειναι ευδιακριτη!

Αυτό είναι αλήθεια. Μήπως αν δοκιμάζαμε κάποιο άλλο θέμα από zedge η άλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
........ Πάντως η ποιότητα τόσο των υλικών όσο και του ήχου και της λήψης (στο arte) είναι απίστευτη. Μπορεί να είναι ακριβό αλλά υπάρχουν λόγοι που είναι. Οποιος τους αντιλαμβάνεται το χαίρεται πραγματικά

 

Συμφωνώ... έχω το ARTE 6 μήνες με σκληρή χρήση και πολύωρες συνομιλίες καθημερινά, είναι ίσως το πιό αξιόπιστο, στιβαρό,σοβαρό, χωρίς παιδικές ασθένειες κινητό που είχα ποτέ... απίστευτη ποιότητα κατασκευής, απίστευτη ανθεκτικότητα, απίστευτη ακουστική, απίστευτη διάρκεια μπαταρίας... δεν το μετανιώνω ούτε στιγμή...

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

ιδέα μου είναι ή έχει πλημυρίσει η "αγορά" (ebay, αγγελίες, κλπ) από κλώνους και κόπιες που πάνε μερικοί να τα πασάρουν για γνήσια? (συμπεριλαμβανομένων και μερικών ελλήνων... μην τους χαρακτηρίσω...)

ψάχνω εδώ και μέρες να βρω 1 carbon, αλλά νυσάφι! τί να πώ...

Link to comment
Share on other sites

οντως προσοχη παιδια πολλοι κλωνοι κ κινεζικα η χρυση ευκαιρια η εφημεριδα γεμισε απο δαυτα οποιος δεν ξερει προσοχη λοιπον:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ιδέα μου είναι ή έχει πλημυρίσει η "αγορά" (ebay, αγγελίες, κλπ) από κλώνους και κόπιες που πάνε μερικοί να τα πασάρουν για γνήσια? (συμπεριλαμβανομένων και μερικών ελλήνων... μην τους χαρακτηρίσω...)

ψάχνω εδώ και μέρες να βρω 1 carbon, αλλά νυσάφι! τί να πώ...

Παρτο απο ενα νορμαλ μαγαζι φιλε καινουριο και οχι μεταχειρισμενο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.Το κινητο ειναι απιθανο θα το ευχαριστηθεις.Το χω τωρα 3 μηνες και ως τηλεφωνο δεν παιζεται.

Link to comment
Share on other sites

δεν αμφιβάλλω. έχει η γυναίκα μου το πρώτο arte. ΑΛΛΑ 1200 δεν τους δίνω.

Να προσεξεις μονο μη δωσεις κανα 700αρι και ειναι ειτε κινεζικο ειτε κακομεταχειρισμενο.Γιατι εκει θα ναι χειροτερα απ τα 1200.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

Σήμερα πήρα το Carbon Arte!Οι μέχρι τώρα εντυπώσεις είναι οι καλύτερες!ίσως το καλύτερο κινητό που είχα ποτέ μαζί με το Luna!Πολύ καλή κατασκευή και με το Carbon Arte ξέχαστε τις δαχτυλιές!Έχω μία απορία!Πως ανεβάζω την ένταση του ακουστικού ώστε να ακούω καλύτερα αυτόν που μου μιλάει και επιπλέον τι ακριβώς είναι η καθαρότητα φωνής;Έχω να επισημάνω πως ο αισθητήρας ανταποκρίνεται μεν αλλά πρέπει να το χτυπήσεις κάπως δυνατά και όχι πολύ γρήγορα...αλλά it's ok,το αναφέρει και στο booklet.Αυτά...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Για να ακούς τον άλλον πιο δυνατά την ώρα της κλήσης κάνε δεξια-αριστερα τον πολυπλήκτρο.Η καθαρότητα φωνής κάνει αυτό που λέει καθαρίζει(απομονώνει) την φωνή σε περιβάλλον με θόρυβο
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Και κάτι ακόμα...που μπορώ να βρω το theme studio s40 ή όπως λέγεται;Θέλω να βρω να περάσω και το αυθεντικό φιδάκι μέσα στο carbon μου.Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.Και κάτι ακόμα...που μπορώ να βρω το theme studio s40 ή όπως λέγεται;Θέλω να βρω να περάσω και το αυθεντικό φιδάκι μέσα στο carbon μου.Ξέρει κανείς που μπορώ να το βρω;

 

Για τα θέματα θα κατεβάσεις αυτό, για το φιδάκι δεν ξέρω.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,να ρωτήσω...έχω βάλει μία "ζωντανή ταπετσαρία" για φόντο και δεν κινείται σχεδόν καθόλου παρά μόνο όταν θυμηθεί κάνει μία κίνηση ενώ αντίθετα όταν το έβαλα στη βάση φόρτισης κινούνταν κανονικότατα...τι παίζει;Είναι προβληματικό να το γυρίσω;Και επιπλέον όταν βάζω μουσική μου εμφανίζεται το ρολόι μιας κι έχω ενεργοποιημένο τον αισθητήρα...διορθώνεται αυτό;Thanks

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει κανείς κάποια πρόταση για μονό ενσύρματο hands-free ποιότητας? κάτι αντίστοιχο με αυτό που είχε ας πούμς το scirocco?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

και αν μπορεί κάποιος να μας δώσει ένα ελληνικό product code...thanks..;)

 

edit: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2296490#post2296490

found it...;)

Link to comment
Share on other sites

kalispera,gia kapoion pou efage mia moufa kineziki ,yparxei tropos na mpoun ta ellinika kai na pernei tis epafes apo to programa tis nokia?

 

Καταρχην ,να χρησιμοποιεις Ελληνικους χαρακτηρες ....

2ον ,δεν μπορει να γινει κατι :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς θα επιβεβαιώσω ότι δεν γίνεται κάτι...

 

να ρωτήσω όμως πόσο σου στοίχισε? και αν έγινε εν γνώση σου?

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις κάποια ιδέα με το φως του ήλιου? Την ημέρα δεν βλέπω απολύτως τίποτα, ούτε ποιος με καλεί ούτε τίποτε άλλο. Πρέπει να βρω ίσκιο για να διαβάσω την οθόνη. Δοκίμασα άσπρα θέματα, μαύρα αλλά τίποτα.Ειναι το μοναδικό μειονέκτημα του τηλεφώνου και πιστεύω δεν υπάρχει λύση. Αν κάποιος έχει σκεφθεί κάτι ας γράψει !
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα των οθόνων τεχνολογίας OLED αυτό, δεν μπορείς να κάνεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα των οθόνων τεχνολογίας OLED αυτό, δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Ευχαριστώ για την απάντηση και χρόνια πολλά!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...