Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Arte, Sapphire Arte, Carbon Arte, Gold Arte


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα, χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους.

Η ταπετσαρια ειναι ενεργη - ζωντανη, ''παιζει'' σε κατασταση αναμονης? Γιατι στο δικο μου δεν ειναι, αν και εχω επιλεξει ''ζωντανη ταπετσαρια'' και οχι στατικη..

Τι γινεται στο δικο σας?..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους.

Η ταπετσαρια ειναι ενεργη - ζωντανη, ''παιζει'' σε κατασταση αναμονης? Γιατι στο δικο μου δεν ειναι, αν και εχω επιλεξει ''ζωντανη ταπετσαρια'' και οχι στατικη..

Τι γινεται στο δικο σας?..

 

κανεις δεν μπορει να μου πει ρε παιδια..? τουλαχιστον να ξερω αν εχω προβληματικη συσκευη και να την παω πισω πριν περασει η βδομαδα για αντικατασταση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προβληματική η συσκευή σου. Τα αρχεία swf που έχει μαζί της δεν κάνουν και πολλά πράγματα και ας λενε "ζωντανή ταπετσαρία". Το κινητό υποστηρίζει flash για background (αλλά τα συγκεκριμένα αρχεία που έχει μαζί του δεν φαίνεται να κάνουν κάτι, κάποιο animation ας πούμε).
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε Νεο λογισμικο για το arte.

09.41 / 06/11/08

Δεν ειναι ακομα διαθεσιμο στο site της nokia.

Πηγα στο nokia shop της Κατεχακη για αλλη δουλεια, και εκει το εμαθα τυχαια και μου το περασαν. (Εξυπηρετικοτατα και ευγενεστατα τα παιδια εκει παρεμπιπτοντως! Με γνωσεις και χαμογελο οι ανθρωποι! ) Πως λεμε ''εξυπηρετηση'' Βουλιαγμενης..? Καμμια σχεση!

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει κανει προβλημα να μη χτυπαει το ξυπνητηρι στη προγραμματισμενη ωρα??Επισης οταν αλλαζω ηχο στο μηνυμα λες και κολαει και χτυπαει παλι με το προηγουμενο ηχο.Η αναβαθμιση που αναφερεται πιο πανω ισχυει και για το carbon arte?
Link to comment
Share on other sites

Oταν αλλαζεις θεμα, αλλαζουν και οι ηχοι.. μηπως εγινε αυτο?

Δεν ξερω αν ειναι και για το carbon η αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για το arte.

Οταν βρισκεται σε κατασταση αναμονης η οθονη, και πατησεις το κεντρικο πληκτρο ''μενου'' και σ'εσας κανει μια αργοπορια - κλασμα δευτερολεπτου για ν'ανοιξει??

(Ενω τα δυο πληκτρα επιλογης αριστερα και δεξια, ανοιγουν αμεσως, χωρις καμμια καθηστερηση..)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για το arte.

Οταν βρισκεται σε κατασταση αναμονης η οθονη, και πατησεις το κεντρικο πληκτρο ''μενου'' και σ'εσας κανει μια αργοπορια - κλασμα δευτερολεπτου για ν'ανοιξει??

(Ενω τα δυο πληκτρα επιλογης αριστερα και δεξια, ανοιγουν αμεσως, χωρις καμμια καθηστερηση..)

Το carbon δεν το κανει.Τα πληκτρα ανταποκρινονται ακριβως με τον ιδιο τροπο.Συγκεκριμενα για το arte ομως δεν γνωριζω ας μας πει καποιος αλλος φιλος.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε.

Οσο για το να μας πει καποιος αλλος φιλος... να'σαι βεβαιος..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θελω να ρωτήσω το εξής: ενας φίλος μου αγορασε ενα 8800 πριν καναδυό μέρες ,αλλά ειναι απο εξωτερικό και δεν έχει ελληνικά. Μου ζήτησε να του κάνω αναβάθμιση και να περάσω τα ελληνικά. Όμωσ δεν βλεπω τα product codes στην αρχική σεκίδα και επισησ το θέμα για Εισαγωγή της ελλινικής γλώσσας και debrand συσκευής βρισκεται στο forum των Series60. Αναρωτιέμαι λοιπόν αν υπάρχει καποις τρόπος να περάσω τα ελληνικά στο κινητό του και αν ισχύουν οι οδηγίες που υπάρχουν για τα Series60 και για τα Series40.
Link to comment
Share on other sites

Στο expanys το εχει στα 1999 ευρω με αναμενόμενη ημερομηνία κυκλοφορίας 31 Mar 09!

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=177505

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ ωραίο το άτιμο και καθόλου κιτς η απόχρωση του χρυσού..
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε κανενα καλο θεματακι για το arte..?

 

κανεις δεν ξερει?

Link to comment
Share on other sites

Nokia Royal

http://www.mobilewhack.com/wp-content/images/2009/01/nokia-royal.jpg

We have one more expensive Nokia phone for you. It’s the Nokia Royal which comes with 8.2 carat, color F diamonds. 1160 individually gems all together. Not that’s a feature you were looking for in a Nokia phone, right?

 

Platinum, carbon fiber and even platinum screws complete the case. Actually there’s plenty of platinum too: 65 grams of it to be more precise. The box of the Royal is made from granite and leather. At this point it doesn’t even matter if the phone can make and receive calls. Just wearing it around should be enough.

 

Only 50 Royals are going to be made. Go to the Colette store in Paris to get one on Saturday, January 31. We don’t even want to ask how much one Royal costs!

 

http://www.mobilewhack.com/another-expensive-nokia-phone-the-nokia-royal/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σας εχει κανει προβλημα να μη χτυπαει το ξυπνητηρι στη προγραμματισμενη ωρα??Επισης οταν αλλαζω ηχο στο μηνυμα λες και κολαει και χτυπαει παλι με το προηγουμενο ηχο.Η αναβαθμιση που αναφερεται πιο πανω ισχυει και για το carbon arte?

 

Να μήν χτυπήσει το ξυπνητήρι όχι, αλλά με τον ήχο στο μήνυμα μου το κάνει κι εμένα... ότι και να του βάλω, χτυπάει μετά από μερικές μέρες πάλι με τον κλασικό ήχο της Νόκια...

Ελπίζω να λυθεί το προβληματάκι με το update...

(το απλό Arte έχω)

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Με το update που εχω κανει, κανα μηνα τωρα, ποτε δεν εχει δωσει κανενα προβλημα. Ουτε σε ξυπνητηρι, ουτε σε ηχους μηνυματων κλπ..
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει μόνο αν δεν είναι κλειδωμένο σε κάποιο δίκτυο, γιατί αν είναι δεν θα μπορείς να το λειτουργήσεις εδώ στην Ελλάδα και γενικά με sim άλλων δικτύων.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα επιπλεον που λενε οτι ειναι european spec ? Εχει καποιο προβλημα νομιζω υπαρχει προβλημα με την εγγυηση και κατι διαβαζω για το '' firmwire is slightly different''...?
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση V09.41 διορθώνει τα διάφορα μικροπροβλήματα που είχε ειδικά το ARTE? ( ΠΧ δεν έσβηνε το φως της οθόνης, restarts κλπ)

Οποιος την έχει ας μας ενημερώσει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...