Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Arte, Sapphire Arte, Carbon Arte, Gold Arte


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εγώ αυτό πιστεύω.Αλλά βλέπεις σε αυτή τη τιμή ότι είναι σχεδόν ίδια .4gb internal ram ,3,2mp camera.Απο ποιότητα υλικών είναι τα ίδια η είναι χάλια?Έχει αγοράσει κανείς κάτι τέτοιο?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό πιστεύω.Αλλά βλέπεις σε αυτή τη τιμή ότι είναι σχεδόν ίδια .4gb internal ram ,3,2mp camera.Απο ποιότητα υλικών είναι τα ίδια η είναι χάλια?Έχει αγοράσει κανείς κάτι τέτοιο?

Γιατί να πάρεις κάτι που είναι σαν 8800 αφού δεν παίρνεις το γνήσιο? Τι νόημα έχει

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να πάρεις κάτι που είναι σαν 8800 αφού δεν παίρνεις το γνήσιο? Τι νόημα έχει

 

Έχεις δίκιο φίλε μου.Απλώς παραξενεύομαι που είναι τόσο πανομοιότυπα.Σας μεταφέρω την απάντηση ενός πωλητή απο ebay στην ερωτηση μου αν είναι original το κινητό

"1.) Yes it will work in your country.

2.) Yes it is original, but since those phone were made

Lets say Nokia orders 1000 phones, then 1000 phones had been made for them, but after that another 1000 are made on the same production line that goes on free market. This phone has 3 differences one is price ("original cost $1200"), second is camera which is from the very first models of 8800 carbon (that means that those phones had camera 2.0 before). third is Nokia pc suite, which obviously isn't compatible with IMEI of phones that shouldn't been made in the first place, but Pc suite is nothing more than fancy frame to transfer data, that can be done without it (just bu connecting the phone with usb cable to your pc ). besides that the phones are the same, it is made from original Nokia parts.

The choice is yours"

Αν είναι και απο τα ίδια υλικά γιατί να μη το πάρει κανείς.Μαιμού υπάρχουν και στα Saphire?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Κοτσανες ...

 

Οσων αφορα αυτα που λεει με το pc-suite ειναι κοινως βλακιες .

Ολες οι συσκευες νοκια αναγνωριζονται φυσικα .

 

Θελει να σου πουλησει μαιμου...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Κοτσανες ...

 

Οσων αφορα αυτα που λεει με το pc-suite ειναι κοινως βλακιες .

Ολες οι συσκευες νοκια αναγνωριζονται φυσικα .

 

Θελει να σου πουλησει μαιμου...

 

Δεν θα μπορούσα παρά να συμφωνήσω...

τώρα κατά τα λοιπά boltsis, ισχύουν ότι έχουμε πει για τις κόπιες. BTW, ποτέ δεν βγήκε arte με κάμερα άλλη από αυτή των 3,2, κλπ...κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά.Πάντως και άλλους που ρώτησα μου παραδέχθηκαν ότι δεν είναι γνήσια.Οι περισσότεροι λένε αλήθεια.Θα προσπαθήσω να βρώ καμια μεταχειρισμένη σε μια καλή τιμή..
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει το Carbon.

 

Σκέφτομαι πως μια τέτοια συσκευή αξίζει κανείς να την αγοράσει κανονικά για να είναι ήσυχος ως προς αυτό που αγόρασε.

 

Λέω, να κάνω μεταφορά αριθμού μήπως γλιτώσω τίποτα...

Μέχρι πρόσφατα υπήρχε προσφορά για μεταφορά στην Cosmote αλλά δεν την πρόλαβα. Θα περιμένω την επόμενη που θα κάνει για να το αγοράσω...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Να ρωτησω οσους εχουν το 8800 arte..

Στο δικο σας, ''παιζει'' εστω και απειροελαχιστα το πισω καπακι της μπαταριας? Ενω στο δικο μου στην αρχη ηταν σαν πετρα σφιχτο, μετα τον 3ο - 4ο μηνα, παιζει μια ιδεα, κι αυτο αν το ''προσπαθησεις'' λιγο με το δαχτυλο..

Συμβαινει και σ'εσας?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ARTE από 7/10/2008 (ελλήνικό-γνήσιο) και εδώ και 1 μηνα έχω ένα σοβαρό πρόβλημα ακουστικής, κατα την συνομιλία δεν ακούω καλά τον συνομιλητή μου, ακούγεται σά να μιλάει από το υπερπέραν... δηλαδή όταν είμαι κάπου που έχει φασαρία δεν υπάρχει περιπτωση να συνενοηθώ. Αυτό το έπαθε έδώ και 1 μήνα, πρίν ήταν μιά χαρά... έχω δυναμώσει την ένταση (όταν μιλάω) στο full ενοείται, έχω δυναμώσει τις εντάσεις γενικώς στα μενού, έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών συθμίσεων... ΤΙΠΟΤΑ!!! Έχω απογοητευτεί και σκέφτομαι το service, απλά επειδή μένω εκτός Αθήνας και το NOKIA CLUB της περιοχής μου (Χανιά Κρήτης) επιεικώς θα πώ ότι είναι μάλλον σουβλατζήδες που πήραν ένα μαγαζί φραντσάιζ... (είχα το Luna, τους το είχα πάει για αλλαγή καλύμματος και μου το κατέστρεψαν στην κυριολεξία... άχρηστο με σπασμένα πλαστικά εσωτερικά, για πέταμα!!!!), δέν ξέρω τί να κάνω!!!

Λέτε να είναι θέμα software??? Δεν έχω κάνει ποτέ αναβάθμιση (έχω την v.06.40/10-3-2008/RΜ-233), λέτε να διορθωθεί τίποτα??μπορώ να κάνω την αναβάθμιση μόνος μου???

Έχετε τίποτα άλλο υπ' όψην σας????

 

ευχαριστώ....

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Εχω το ARTE από 7/10/2008 (ελλήνικό-γνήσιο) και εδώ και 1 μηνα έχω ένα σοβαρό πρόβλημα ακουστικής, κατα την συνομιλία δεν ακούω καλά τον συνομιλητή μου, ακούγεται σά να μιλάει από το υπερπέραν... δηλαδή όταν είμαι κάπου που έχει φασαρία δεν υπάρχει περιπτωση να συνενοηθώ. Αυτό το έπαθε έδώ και 1 μήνα, πρίν ήταν μιά χαρά... έχω δυναμώσει την ένταση (όταν μιλάω) στο full ενοείται, έχω δυναμώσει τις εντάσεις γενικώς στα μενού, έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών συθμίσεων... ΤΙΠΟΤΑ!!! Έχω απογοητευτεί και σκέφτομαι το service, απλά επειδή μένω εκτός Αθήνας και το NOKIA CLUB της περιοχής μου (Χανιά Κρήτης) επιεικώς θα πώ ότι είναι μάλλον σουβλατζήδες που πήραν ένα μαγαζί φραντσάιζ... (είχα το Luna, τους το είχα πάει για αλλαγή καλύμματος και μου το κατέστρεψαν στην κυριολεξία... άχρηστο με σπασμένα πλαστικά εσωτερικά, για πέταμα!!!!), δέν ξέρω τί να κάνω!!!

Λέτε να είναι θέμα software??? Δεν έχω κάνει ποτέ αναβάθμιση (έχω την v.06.40/10-3-2008/RΜ-233), λέτε να διορθωθεί τίποτα??μπορώ να κάνω την αναβάθμιση μόνος μου???

Έχετε τίποτα άλλο υπ' όψην σας????

 

ευχαριστώ....

 

Οπωσδηποτε αναβαθμιση φιλε!!!!!! Τιποτ'αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Εχω το ARTE από 7/10/2008 (ελλήνικό-γνήσιο) και εδώ και 1 μηνα έχω ένα σοβαρό πρόβλημα ακουστικής, κατα την συνομιλία δεν ακούω καλά τον συνομιλητή μου, ακούγεται σά να μιλάει από το υπερπέραν... δηλαδή όταν είμαι κάπου που έχει φασαρία δεν υπάρχει περιπτωση να συνενοηθώ. Αυτό το έπαθε έδώ και 1 μήνα, πρίν ήταν μιά χαρά... έχω δυναμώσει την ένταση (όταν μιλάω) στο full ενοείται, έχω δυναμώσει τις εντάσεις γενικώς στα μενού, έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών συθμίσεων... ΤΙΠΟΤΑ!!! Έχω απογοητευτεί και σκέφτομαι το service, απλά επειδή μένω εκτός Αθήνας και το NOKIA CLUB της περιοχής μου (Χανιά Κρήτης) επιεικώς θα πώ ότι είναι μάλλον σουβλατζήδες που πήραν ένα μαγαζί φραντσάιζ... (είχα το Luna, τους το είχα πάει για αλλαγή καλύμματος και μου το κατέστρεψαν στην κυριολεξία... άχρηστο με σπασμένα πλαστικά εσωτερικά, για πέταμα!!!!), δέν ξέρω τί να κάνω!!!

Λέτε να είναι θέμα software??? Δεν έχω κάνει ποτέ αναβάθμιση (έχω την v.06.40/10-3-2008/RΜ-233), λέτε να διορθωθεί τίποτα??μπορώ να κάνω την αναβάθμιση μόνος μου???

Έχετε τίποτα άλλο υπ' όψην σας????

 

ευχαριστώ....

Από τότε έχουν βγει 3 αναβαθμίσεις Προχθές πέρασα την τελαυταία V10.00 rm-233 /38-4-09.Πέρασέ τη μόνος σου από το PC Suite Είναι πενεύκολο !

Link to comment
Share on other sites

έχεις το ίδιο πρόβλημα και με την ανοικτή ακρόαση? πάλι δεν ακούς καθαρά?

 

 

όχι στην ανοικτή ακρόαση ακούγεται "καμπάνα"...΄

 

θα κάνω την αναβάθμιση κια βλέπουμε...

 

thanx παιδιά...

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

εάν προσέξεις λίγο καλύτερα, το ακουστικό καλύπτεται από ένα μικρό μαύρο αυτοκόλητο σιλλικόνης, όπου από κάτω φαίνονται οι 2 μικρές τρύπες του ακουστικού. Εάν το δεις να έχει αλλοιωθεί κατά οποιονδήποτε τρόπο, απλά αφαίρεσέ το. Είναι πολύ εύκολο.... γίνεται με το νύχι. Συνήθως, όσοι βάζουν το τηλέφωνο στην τσέπη του παντελονιού η θερμότητα προκαλεί μια σχετική αλλοίωση σε αυτό το αυτοκόλλητο η οποία επηρρεάζει σοβαρά την ακουστική.

 

Βέβαια, δεν χάνεις τίποτα να κάνεις πρώτα την αναβάθμιση, όπως προ-είπαν οι φίλοι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

εάν προσέξεις λίγο καλύτερα, το ακουστικό καλύπτεται από ένα μικρό μαύρο αυτοκόλητο σιλλικόνης, όπου από κάτω φαίνονται οι 2 μικρές τρύπες του ακουστικού. Εάν το δεις να έχει αλλοιωθεί κατά οποιονδήποτε τρόπο, απλά αφαίρεσέ το. Είναι πολύ εύκολο.... γίνεται με το νύχι. Συνήθως, όσοι βάζουν το τηλέφωνο στην τσέπη του παντελονιού η θερμότητα προκαλεί μια σχετική αλλοίωση σε αυτό το αυτοκόλλητο η οποία επηρρεάζει σοβαρά την ακουστική.

 

Βέβαια, δεν χάνεις τίποτα να κάνεις πρώτα την αναβάθμιση, όπως προ-είπαν οι φίλοι παραπάνω.

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!! Εβγαλα το το μαύρο αυτοκόλλητο σιλικόνης όπως μου είπες (αν και δε φαινόταν να είναι αλοιωμένο) και με κούφανε (στην κυριολεξία!!!)το κινητό... ακούγεται στερεοφωνικότατα.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την συμβουλή...

Βέβαια χάλασε λίγο η αισθητική του τηλεφώνου γιατί από μέσα έχει ένα λευκό πλαστικό (φαίνεται σαν τη μύγα μές στο γάλα...) αλλά τί να κάνουμε...

thanx anyway....

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

OK, απλά πέρνα μια βόλτα από τη ΝΟΚΙΑ και ζήτα τους 1 ανταλλακτικό και τοποθέτησέ το για να μην περνά η σκόνη...
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι..!:)

Να ρωτησω οσους εχουν το 8800 arte..

Στο δικο σας, ''παιζει'' εστω και απειροελαχιστα το πισω καπακι της μπαταριας? Ενω στο δικο μου στην αρχη ηταν σαν πετρα σφιχτο, μετα τον 3ο - 4ο μηνα, παιζει μια ιδεα, κι αυτο αν το ''προσπαθησεις'' λιγο με το δαχτυλο..

Συμβαινει και σ'εσας?

Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι..!:)

Στο carbon και στο arte που είχα έπαιζε λίγο το καπάκι αλλά δεν με ενοχλούσε. Στο sapphire που έχω κανά τριάρι μήνες δεν παίζει καθόλου.Γενικά μου δείχνει πιο στιβαρό και πιο προσεγμένο από τα άλλα 2

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου zaphire δεν "παίζει". Ενδεχομένως γιατί το καπάκι έχει "ενισχυμένα" πλευρά ώστε να δέσει το δέρμα.
Link to comment
Share on other sites

κι εμένα έχει ελάχιστο τζόγο το καπάκι της μπαταρίας (Arte) αλλά τίποτα σπουδαίο, το κατάλαβα αφού το επισήμανε ο φίλος παραπάνω και το τσέκαρα... υποθέτω ότι οφείλεται σε 5-6 πτώσεις που έχει στο ενεργητικό του...
GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...