Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Arte, Sapphire Arte, Carbon Arte, Gold Arte


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορείς να πάρεις από το service φαντάζομαι μία νέα σαν ανταλλακτικό. Μια απλή λύση είναι να βάψεις με 1 μαρκαδοράκι μαύρο το ελάχιστο κενό που αφήνει...

 

γνώμη μου είναι ότι προτεραιότητα έχει το να ακούς...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μπορείς να πάρεις από το service φαντάζομαι μία νέα σαν ανταλλακτικό. Μια απλή λύση είναι να βάψεις με 1 μαρκαδοράκι μαύρο το ελάχιστο κενό που αφήνει...

 

γνώμη μου είναι ότι προτεραιότητα έχει το να ακούς...

 

Ετσι ειναι,αλλα αν μας ενδιεφερε αυτο πραγματικα,δεν θα ειχαμε αρτε και porsche

design,αλλα το νοκια 1662.Παντα φιλικα και ευχαριστω πολυ για το χρονο σου!!!

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να πάρεις από το service φαντάζομαι μία νέα σαν ανταλλακτικό. Μια απλή λύση είναι να βάψεις με 1 μαρκαδοράκι μαύρο το ελάχιστο κενό που αφήνει...

 

γνώμη μου είναι ότι προτεραιότητα έχει το να ακούς...

 

Το γνωστό πρόβλημα με την μεμβράνη, αν και έχω πάρει το CARBON πλέον, είχα κι εγώ το πρόβλημα με την πλαστική μεμβράνη στο απλό ARTE, την αφαίρεσα και είδα φώς!! (άκουσα φωνή ενοώ...), στη συνέχεια έβαψα το εσωτερικό πλαστικό με ανεξίτηλο μάυρο μαρκαδοράκι, αλλά όσο να ναι χαλάει την οπτική τελειότητα αυτού του κινητού....

Νομίζετε ότι αν το πάμε για service μπορούν να ξαναβάλουν την μεμβράνη αυτήq;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Για αγγελίες, χρησιμοποιούμε μόνο την ενότητα του Buy and Sell

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Το γνωστό πρόβλημα με την μεμβράνη, αν και έχω πάρει το CARBON πλέον, είχα κι εγώ το πρόβλημα με την πλαστική μεμβράνη στο απλό ARTE, την αφαίρεσα και είδα φώς!! (άκουσα φωνή ενοώ...), στη συνέχεια έβαψα το εσωτερικό πλαστικό με ανεξίτηλο μάυρο μαρκαδοράκι, αλλά όσο να ναι χαλάει την οπτική τελειότητα αυτού του κινητού....

Νομίζετε ότι αν το πάμε για service μπορούν να ξαναβάλουν την μεμβράνη αυτήq;

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Για αγγελίες, χρησιμοποιούμε μόνο την ενότητα του Buy and Sell

 

Και εγω αυτο αναρωτιεμαι,αν αλλαζει η μεμβρανη.Που και να αλλαζει,λογικα θεμα χρονου θα ειναι να ξανα εμφανιστει το προβλημα,αν οντως οφειλεται σε παραμορφωση της μεμβρανης.

Link to comment
Share on other sites

θεμα χρησης, φυλαξης, και μεταχειρισης της συσκευης ειναι. Το δικο μου ειναι αψογο, οπως και πολλων αλλων που ξερω.
Link to comment
Share on other sites

θεμα χρησης, φυλαξης, και μεταχειρισης της συσκευης ειναι. Το δικο μου ειναι αψογο, οπως και πολλων αλλων που ξερω.

 

Να μιλησω για τον εαυτο μου,το προσεχω υπερβολικα το κινητο.Απο την θηκη βγαινει μονο για να μιλησω,το καθαριζω τακτικα απο σκονες κλπ και το γυαλιζω επισης τακτικα και κατω δεν εχει πεσει ποτε!Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι η εσωτερικη επενδυση της θηκης η οποια εχει ξεκολλησει ελαχιστα αλλα ειναι στο υψος του ακουστικου και απο μεσα εχει μια κολλοδης υφη,ισως απο εκει να παρουσιαστηκε το προβλημα,οπου με την συνεχη επαφη και την τριβη απο το βαλε-βγαλε να αλοιωθηκε η μεμβρανη του ακουστικου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,πρωτη φορα ποσταρω,αγορασα σημερα το nokia 8800 gold arte και οι πρωτες εντυπωσεις για το τηλεφωνο ειναι πραγματικα αριστες.ποιοτητα απιστευτη,κορυφαιος ηχος και παροτι φοβομουν το χρυσο,ο συνδυασμος του με το δερμα το κανει πολυ εμφανισιμο.συγχαρητηρια για τη δουλεια που κανετε,χωρις τα διαφορα σχολια που διαβασα εδω μεσα δεν θα ειχα αποφασισει την αγορα του,και παλι συγχαρητηρια!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπερα παιδια και χρονια πολλα.Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις σχετικα με τα 8800 arte,carbon και λοιπα που κυκλοφορουν στο ebay αν ξερει καποιος.Εκτος του οτι δεν εχουν 3g τι αλλη διαφορα εχουν απο το κανονικο??Η ποιοτητα κατασκευης τι λεει και μηπως ξερει καποιος τι ακτινοβολια εχουν??Επισης οταν λεει οτι δεν δουλευει το 3g εννοει οτι δεν παιρνει και καρτες που ειναι 3g??Και το μενου τους ειναι διαφορετικο απο αυτο του κανονικου??Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας..
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν διαφωνω δεν ειπα κατι τετοιο απλως ρωταω αν εχει παρει καποιος και αν ξερει τι παιζει αυτο μονο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και παλι!!Εχω μια ερωτηση.Καλυπτει η 2-ετη εγγυση αλλαγη μπαταριας?Γιατι τον Μαρτιο κλεινω 2 χρονια με το Arte και προσφατα η μπαταρια μου αρχιζε να τα παιζει.κραταει μονο 1 μερα μετα απο πληρη φορτιση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα και παλι!!Εχω μια ερωτηση.Καλυπτει η 2-ετη εγγυση αλλαγη μπαταριας?Γιατι τον Μαρτιο κλεινω 2 χρονια με το Arte και προσφατα η μπαταρια μου αρχιζε να τα παιζει.κραταει μονο 1 μερα μετα απο πληρη φορτιση.

 

Καλησπέρα .

Όχι δεν καλύπτεται στην 2ετή εγγύηση.. Οι μπαταρίες έχουν 6 μήνες .

http://europe.nokia.com/support/repair-and-recycle/european-limited-warranty

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση! Μήπως τυχαίνει να γνωρίζουμε τιμή??

edit

Τσεκαρα στο internet και παιζει κοντα στα 32Ε.

Edited by stelios256
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Βρήκα το nokia 8800 sapphire arte στο ebay από Αγγλία με κόστος περίπου 100 ευρώ.

Τα specs του είναι ίδια με το original, και σε φωτό που το έχει, είναι σαν το αυθεντικό (το λέω γιατί έχω ήδη ένα).

Επιπλέον μίλησα μαζί του και μου λεέι πως είναι ολοκαίνουργιο, και πως είναι αυθεντικό.

Απορία.

Ελληνικά πως μπορώ να περάσω σε αυτό?

Link to comment
Share on other sites

ζητησες το ιμει για να τσεκαρεις αν ειναι οντως αυθεντικο?

 

υπάρχει κάποια σελίδα που μπορώ να το τσεκάρω ή πρέπει να ρωτήσω στην Νοκια?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια σελίδα που μπορώ να το τσεκάρω ή πρέπει να ρωτήσω στην Νοκια?

Πάρε τηλέφωνο σε ένα nokia store να τους δώσεις το ΙΜΕΙ και να σου πουν αν είναι αυθεντικό ή όχι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

 

Παίρνω αυτό το μήνυμα

Note: This IMEI number might to be correct, but it is impossible to get this confirmed.

Link to comment
Share on other sites

ενας τροπος ειναι λενε οταν το συνδεεις στον υπολογιστη. συνηθως τα μαλλινα 8800 εκτως απο pc suite και mass storage βγαζουν επιλογη να ανοιξουν σα web cam. τα γνησια ειναι κορεατικα αν θυμαμαι καλα..τι αλλο? εγω το δικο μου το πηγα για αλλαγη της προσοψης(το πηρα μεταχειρισμενο) και στο service μου παν οτι ειναι γνησιο και μου παν και απο που αγοραστηκε και ποσο καιρο εχω ακομα εγγυηση!
Link to comment
Share on other sites

Με πληροφορησαν προχτες απο τα κεντρικα της νοκια στην βουλιαγμενης,οτι η παραγωγη του 8800 arte σταματησε.

Θα ηξερε καποιος να με πληροφορησει,εαν θα κυκλοφορησει καποιο αλλο κινητο σαν διαδοχος,ωστε να μην προχωρησω σε μια αγορα του?

Εαν ειμαι εκτος ενοτητας ζητω συγνωμη.

Εκ των προτερων ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αγορασε το. καταπληκτικη συσκευη.

και ισα ισα, τωρα που σταματησε (?) η παραγωγη του, θα ανεβει και η αξια του..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...