Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Arte, Sapphire Arte, Carbon Arte, Gold Arte


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια σας παιδιά,πήγε ο αδελφός Πεκίνο στους Ολυμπιακούς και μου έφερε το Nokia 8800 Arte...Αλλά μιας και είναι αδαής απ'ότι κατάλαβα μάλλον δεν πρέπει να είναι αυθεντικό Nokia.Πήγα σε ένα Nokia club και χώρις καν να τους πω από που το πήρα μου είπαν ότι δεν μπορούν να περάσουν ελληνικά(καλά,από Nokia club δεν περίμενα και τίποτα άλλο).Επομένως το πήγα σε ένα άλλο μαγαζί και αφού το checkare,μου είπε ότι είναι αυθεντικό Nokia και οτι μπορεί να του περάσει ελληνικά.Παρατηρώντας το όμως και συγκρίνοντας το με κάποιες φωτό από το internet το περιβάλλον του μάλλον δεν έχει καμιά σχέση με series 40.Έτσι αναρωτιόμουν αν βάζοντας τα ελληνικά,να του πω να μου περάσει και το κανονικό menu της Nokia.Γίνεται αυτό.Ξέρει κανείς?Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι διαφορετικό το περιβάλλον δηλαδή; Για δώσε μας περισσότερες πληροφορίες...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ισως και να μου φαινεται,χανει λιγο διπλα στο μαυρο arte,ομως καλυτερα να το δουμε κι απο κοντα πρωτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι διαφορετικό το περιβάλλον δηλαδή; Για δώσε μας περισσότερες πληροφορίες...

 

Είναι διαφορετκό δηλαδή..π.χ. όταν βλέπω μία εικόνα δεν υπάρχει επιλογή να το βάλω φόντο,αλλά πρέπει να το κάνω open μετά forward και μετά display to wallpaper...κάτι που δεν το κάω στο luna μου.Επιπλέον η γραμματοσειρά είναι διαφορετική

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετκό δηλαδή..π.χ. όταν βλέπω μία εικόνα δεν υπάρχει επιλογή να το βάλω φόντο,αλλά πρέπει να το κάνω open μετά forward και μετά display to wallpaper...κάτι που δεν το κάω στο luna μου.Επιπλέον η γραμματοσειρά είναι διαφορετική

 

αυτο παλι δε το χω ξανακουσει,οχι απιστευτο παντως

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές κινέζικες απομιμήσεις, έχουν εντελώς διαφορετικό μενού. Πολλοί την έχουν πατήσει με ψεύτικα Ν95 τα οποία είχαν μενού που δεν έχει καμία σχέση με series 60.

 

Johnly, πατώντας *#0000# και *#06# σου βγάζει πληροφορίες; Πάρε ένα τηλέφωνο σε ένα nokia shop και ρώτησ'ε του δίνοντας το ΙΜΕΙ της συσκευής σου.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές κινέζικες απομιμήσεις, έχουν εντελώς διαφορετικό μενού. Πολλοί την έχουν πατήσει με ψεύτικα Ν95 τα οποία είχαν μενού που δεν έχει καμία σχέση με series 60.

 

Johnly, πατώντας *#0000# και *#06# σου βγάζει πληροφορίες; Πάρε ένα τηλέφωνο σε ένα nokia shop και ρώτησ'ε του δίνοντας το ΙΜΕΙ της συσκευής σου.

 

με το nokia pc suite συνδεεται; Αν οχι τότε έχεις έναν καλό λόγο να υποψιάζεσαι ότι δεν είναι γνήσιο...

Link to comment
Share on other sites

με το nokia pc suite συνδεεται; Αν οχι τότε έχεις έναν καλό λόγο να υποψιάζεσαι ότι δεν είναι γνήσιο...

 

kala den mporeis na ksexoriseis ena nokia aythentiko apo ena pou den einai aythentiko pola stoixeia to kanoun na to angnoriseis opos imei poiotita ilikon pou apokleietai na einai idia menu suskeuasia k polla alla...

Link to comment
Share on other sites

The main factor is how the Carbon Arte's titanium casing looks and feels (even though there is no titanium in it per se - the whole phone is made of stainless steel)

 

http://www.mobile-review.com/review/nokia-8800-carbon-arte-en.shtml

 

Κρίμα να μην έχει τιτάνιο... έχουμε να δούμε αυτό το υλικό από το 8910...

Link to comment
Share on other sites

οντως κριμα,υλικο που αξιζε τα λεφτα του περα απο την εμφανιση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας.

Είμαι ήδη κάτοχος του 8800 Scirocco, και μπορώ να πω ότι ενάμιση χρόνο τώρα είμαι πολύ ευχαριστήμένος.

Έχω αποφασίσει τώρα να πάρω είτε το Saphire Arte, είτε να περιμένω το Carbon Arte.

Θα ήθελα την άποψή σας αν αξίζει να περιμένω για το carbon.

Το saphire το βρίσκω με τιμή 1070 ευρώ από eshop εδώ στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

θα ήθελα να ρωτήσω την γνώμη σας.

Είμαι ήδη κάτοχος του 8800 Scirocco, και μπορώ να πω ότι ενάμιση χρόνο τώρα είμαι πολύ ευχαριστήμένος.

Έχω αποφασίσει τώρα να πάρω είτε το Saphire Arte, είτε να περιμένω το Carbon Arte.

Θα ήθελα την άποψή σας αν αξίζει να περιμένω για το carbon.

Το saphire το βρίσκω με τιμή 1070 ευρώ από eshop εδώ στην Ελλάδα.

 

Γνώμη μου είναι πως καλύτερα να περιμένεις το Carbon Arte, εφόσον φυσικά είσαι διατεθειμένος να πληρώσεις τα - αρκετά - επιπλέον χρήματα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο expansys.gr. Τιμή 1385 ευρώ το carbon.

Κάτι λογικό που διάβασα στο review παραπάνω είναι ότι στο saphire arte μπορεί το δέρμα να αρχίσει να σκουραίνει και να λερώνεται.

Διαθέσιμο το carbon από 12/10/08.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο expansys.gr. Τιμή 1385 ευρώ το carbon.

Κάτι λογικό που διάβασα στο review παραπάνω είναι ότι στο saphire arte μπορεί το δέρμα να αρχίσει να σκουραίνει και να λερώνεται.

Διαθέσιμο το carbon από 12/10/08.

 

Πράγματι. Είναι λίγο αστείο, αλλά νομίζω πιο πολυτελές από τα τρία φαίνεται το απλό Arte...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Να και μαι φωτο και με τα 3 δίπλα δίπλα

 

http://www.mobile-review.com/review/image/nokia/8800-carbon-arte/color.jpg

 

Προσωπικά, εμφανισιακά μου αρέσει πιο πολύ το Carbon Arte. Τα κατάμαυρα τα έχω βαρεθεί πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μου άρεσε και έιχα για αρκετο διάστημα το saphire. Το ζαφείρι στο πολυπλήκτρο, καθώς και το δέρμα εμπρός πίσω σε συνδιασμό με το γυαλιστερο καφέ, είναι για μένα ένας εκκεντρικός και παράλληλα κομψός συνδιασμός:wacko:

Διαφορετικός από τα συνηθισμένα.

Περί ορέξεως βεβαίως........

Το δέρμα του ΔΕΝ άλλαξε καθόλου. Παρέμεινε σαν καινούργιο όσο καιρό το είχα. ( μέσα στη τσέπη, χωρίς την θήκη, και πάνω στο γραφείο με την πλάτη του κινητού από δέρμα να "σέρνεται" πάνω στην επιφάνεια)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παιδιά, εδώ και πολύ καιρό δεν μπορώ να αλλάξω το product key με το nss. Το πήγα το κινητό σε ένα nokia shop, και ο τύπος αφότου διαπίστωσε ότι είναι αυθεντικό, μου εξήγησε ότι με το nss δεν γινεται να αλλαξει. Θα μου πείτε τι περίμενες? comments?
Link to comment
Share on other sites

994 ευρώ πλέον το saphire arte στο pixmania.

Αλλά αν έχει τα προβλήματα που διάβαζα στις προηγούμενες σελίδες...

 

Και 1289€ το carbon arte στο e-click.gr

Link to comment
Share on other sites

994 ευρώ πλέον το saphire arte στο pixmania.

Αλλά αν έχει τα προβλήματα που διάβαζα στις προηγούμενες σελίδες...

 

Το «απλό» Arte πόσο έχει;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

970€ στο hardshop.gr

868€ στο e-click.gr

855€ στο expansys

 

Έπεσε σημαντικά η τιμή του...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

οντος επεσε παρα πολυ!

Στο ebay πλεον μπορεις να το βρεις κλειστο στο κουτι του ακομα και 300 ευρω!!:blink:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...