Jump to content

[Επίσημο] Nokia 8800 Arte, Sapphire Arte, Carbon Arte, Gold Arte


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως το δικο μου, δεν εχει καμμια πτωση.. Και το'χω συνεχεια και σε θηκη.. Αρα, ειναι απ'τη μανα του ετσι..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 695
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Διάβασα μεγάλο μέρος του θέματος και συμπεραίνω ότι είμαι από τους λίγους που είναι απογοητευμένοι από το κινητό. Τελικά υπάρχει λόγος να πάρεις κάτι τόσο ακριβό?:wacko:
Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι θέμα του καθενός ξεχωριστά. Εσύ μπορεί να μην βρίσκεις ότι υπάρχει, εγώ μπορεί να βρίσκω...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μεγάλο μέρος του θέματος και συμπεραίνω ότι είμαι από τους λίγους που είναι απογοητευμένοι από το κινητό. Τελικά υπάρχει λόγος να πάρεις κάτι τόσο ακριβό?:wacko:

 

1. ματαιότητα

2. γιατί αγοράζουμε κοσμήματα?

3. γιατί αγοράζουμε luxury brand products? ενώ με όλα κάνουμε την ίδια δουλειά/

4. γιατί να ταξιδεύουμε 1η θέση ενώ και η business είναι το ίδιο καλή, ενώ πάμε στο ίδιο σημείο με την οικονομική?

5. γιατί θέλουμε σπίτι στο Πανόραμα, στην Καλαμαριά, στο Ψυχικό και στην Εκάλη, ενώ και στο Δενδροπόταμο ή το Ζεφύρι την ίδια δουλειά θα έκανε?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε όλους, είμαι νέο μέλος κ παραγγέλνω μέσα στις επόμενες μέρες το κινητό του τίτλου (γνήσιο μέσω alpha copy).. ¨Έστω κ τελευταία στιγμή θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτησούλες:

  1. έχει βγάλει τίποτα προβλήματα?
  2. έχει ράδιο?
  3. υποστηρίζει ελληνικά μνμ? γιατί στο scirocco που έχω πρέπει να γράφω greeklish, αλλιώς με ελληνικούς χαρακτήρες 1 μνμ στέλνεται σε περίπου 3!!
  4. τι γλώσσες υποστηρίζει? μπορώ, δηλαδή, να έχω ισπανικό μενού κ γλώσσα μηνυμάτων ελληνικά?

 

Ελπίζω να έκανα το ποστ στο σωστό μέρος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, είμαι νέο μέλος κ παραγγέλνω μέσα στις επόμενες μέρες το κινητό του τίτλου (γνήσιο μέσω alpha copy).. ¨Έστω κ τελευταία στιγμή θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτησούλες:

  1. έχει βγάλει τίποτα προβλήματα?
  2. έχει ράδιο?
  3. υποστηρίζει ελληνικά μνμ? γιατί στο scirocco που έχω πρέπει να γράφω greeklish, αλλιώς με ελληνικούς χαρακτήρες 1 μνμ στέλνεται σε περίπου 3!!
  4. τι γλώσσες υποστηρίζει? μπορώ, δηλαδή, να έχω ισπανικό μενού κ γλώσσα μηνυμάτων ελληνικά?

 

Ελπίζω να έκανα το ποστ στο σωστό μέρος. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αλέξανδρος

Δεν έχει ράδιο !!

Από ποιότητα είναι κορυφαίο , τόσο κατασκευαστικά όσο και από ακουστική

Υποστηρίζει ελληνικά μηνύματα βεβαίως

Για το τέταρτο δεν είμαι 100% σίγουρος αλλά νομίζω ότι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

ισπανικό μενού λίγο δύσκολο, καθώς τα "ελληνικά μοντέλα" έχουν αγγλικά, ελληνικά, γερμανικά και γαλλικά. Μπορείς βέβαια να επιλέγεις άλλη γλώσσα μενού και άλλη γραφής.
Link to comment
Share on other sites

Στο Nokia pc suite αν πάτε στην ενημέρωση λογισμικού θα σας προτείνει την V10.00/28-4-09 thn οποία και πέρασα στο τηλέφωνο και μου φαίνεται πιο γρήγορο καιπιο σταθερό
Link to comment
Share on other sites

Έκανες back-up πρώτα; Ξέρεις αν χάνονται και ποια δεδομένα;

Ευχαριστώ

Πάντα κάνω back up στο pcsuite αλλά δεν χάνεται τίποτα στην αναβάθμιση οπότε δεν χρειάζεται να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα κάνω back up στο pcsuite αλλά δεν χάνεται τίποτα στην αναβάθμιση οπότε δεν χρειάζεται να κάνεις.

 

Ευχαριστώ πολύ. Να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας...ήθελα να ρωτήσω για τη συμβατότητα του Bluetooth BH-903 με το Carbon Arte.Στο site της Nokia λέει πως δεν είναι συμβατό αλλά είναι δυνατόν να είναι συμβατό το κανονικό Arte και να μην είναι το Carbon;Το έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει,γιατι πολλές φορές δεν ξέρουν τι τους γίνεται στη Nokia...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας...ήθελα να ρωτήσω για τη συμβατότητα του Bluetooth BH-903 με το Carbon Arte.Στο site της Nokia λέει πως δεν είναι συμβατό αλλά είναι δυνατόν να είναι συμβατό το κανονικό Arte και να μην είναι το Carbon;Το έχει δοκιμάσει κανείς να μου πει,γιατι πολλές φορές δεν ξέρουν τι τους γίνεται στη Nokia...

Κανείς δεν ξέρει ρε παιδιά?Σε σας στηρίζομαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Summer has just come!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδια να ρωτησω κατι.

Επεσε στα χερια μου το Νokia 8800 Sapphire Arte.

Και εχω ενα μικρο προβλημα.

Στα μηνυματα οταν μου στελνουνε κανα 2-3-4 γραμματα τα βγαζει με κουτακια, πως διορθωνετε αυτο γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημερα.

 

Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει ,

 

εαν αναμμενεται διαδοχος του arte ? Ευχαριστω!

 

 

Καλημερα!

Δεν εχει ακουστει ακομα κατι ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετε.Κατοχος του λατρεμενου κατα τα αλλα 8800 arte,εχω παραπονο και εγω απο το ακουστικο.Την εχω 2 χρονια κοντα την συσκευη και το εχω παρατηρησει τωρα τελευταια το προβλημα.στην αρχη ειχα την εντυπωση οτι ηταν ιδεα μου,αλλα οποιος χρησιμοποιησε το κινητο μου απορησε με το ποσο χαμηλα ακουγεται ο συνομιλητης.και εγω με την σειρα μου οταν μιλησα με αλλες συσκευεσ επαθα πλακα απο τα ακουστικα τους και στην συνεχεια ξενερωσα με το δικο μου.η ενταση ειναι στο τερμα φυσικα,αλλα σε εξωτερικους χωρους με φυσιολογικη φασαρια,δυσκολευομαι να ακουσω.Τα παλιοπ μου το 8800 ακουγονταν καλυτερα απο το arte.Λετε να απευθυνθω στο service??
Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα κυρια χαρακτηριστικα και προτερηματα του arte, ειναι ο κρυσταλλινος, διαυγης και πεντακαθαρος ηχος του ακουστικου του.

Οπότε. Ή το πας για σερβις γιατι εχεις πεσει σε ελαττωματικη συσκευη εξ'αρχης, ή του κανεις μια αναβαθμιση μπας και φτιαξει.. (που δεν το νομιζω).

Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι πολύ απλή και έχει αναφερθεί: αφαίρεσε από το ακουστικό με το νυχι ή 1 συνδετηρΑ μια πλαστική μαύρη μεμβράνη που έχει επάνω και θα ακούς κρυστάλλινα και δυνατά. Απλά με το χρόνο και τη θερμότητα «λιωνει»
Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα κυρια χαρακτηριστικα και προτερηματα του arte, ειναι ο κρυσταλλινος, διαυγης και πεντακαθαρος ηχος του ακουστικου του.

Οπότε. Ή το πας για σερβις γιατι εχεις πεσει σε ελαττωματικη συσκευη εξ'αρχης, ή του κανεις μια αναβαθμιση μπας και φτιαξει.. (που δεν το νομιζω).

 

Και εγω ετσι ξερω,οτι ειναι ευρεως γνωστο το ποσο καλο ακουστικο εχει.

 

Η λύση είναι πολύ απλή και έχει αναφερθεί: αφαίρεσε από το ακουστικό με το νυχι ή 1 συνδετηρΑ μια πλαστική μαύρη μεμβράνη που έχει επάνω και θα ακούς κρυστάλλινα και δυνατά. Απλά με το χρόνο και τη θερμότητα «λιωνει»

 

Το διαβασα αρκετες σελιδες ποιο πισω απο ενα παλικαρι που το εκανε στο arte του,και ειπε οτι ειναι η μερα με την νυχτα αλλα δυστηχως φαινεται αηδια.Arte ειναι ρε παιδια,το λυπαμαι να το κανιβαλισω ετσι!Με κοβω για επισκευη.Και ας πουμε οτι βγαζω την μεμβρανη,μετα μπορω να την αντικαταστησω για να μην φαινεται χαλια?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...