Jump to content

Περί...digital gadgets γενικά


ipparxos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.168819

 

 

αξίζει ως μάρκα - υποστήριξη κτλ?

 

πρώτη φορά την ακούω!

 

 

σκέφτομαι να πάρω κάτι οικονομικό αλλά μην πετάξω και τα λεφτά μου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ένα τηλέφωνο panasonic KX-TCD705GR και έχω ξεχάσει το κωδικό βάσης που μάλλον δεν είναι ο εργοστασιακός , υπάρχει τρόπος να γίνει reset ;

"Aφού προγραμματίσετε τον κωδικό, δεν μπορείτε να τον επιβεβαιώσετε.Σας συνιστούμε να τον σημειώσετε κάπου. Αν τον ξεχάσετε, συμβουλευτείτε το πλησιέστερο εξουσιοδοτημένο κέντρο τεχνικής εξυπηρέτησης Panasonic"

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ειδικό θέμα για τις φωτ μηχανές

 

συνέχεια εκεί :)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε παιδιά ο άνθρωπος ρωτάει αν μπορεί να ακούσει δορυφορικά από ραδιο cd του αυτοκινήτου. Υπάρχουν satelite ready radiocd αλλά δεν ξέρω αν δουλεύουν στην ελλάδα. Τα έχω δει στην αμερική αλλά δεν ξέρω αν χρειάζεται κάποια συνδρομή ή κάτι συγκεκριμένο για να δουλέψει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Θεωρητικα υπάρχει η τεχνογνωσία πάντος να γίνει..Φανταστειτε κάτι σαν το internet on the go της cosmote (stickάκι δηλαδη με ενσωματωμενη sim) το οποιο να συνδέεται στο car audio μέσω usb (ίσως να χει και ενσωματωμενη θεση για την sim). Δεν ξερω αν υπαρχει τετοιο μηχανημα,αλλά η συνδρομή για απεριόριστο ιντερνετ (σε κινητο..) είναι 16,5 ευρώ..
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απ' όσο μου έχουν πει, το A-GPS χρειάζεται να είσαι συνδεδεμένος εκείνη τη στιγμή στο διαδύκτιο. Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι δωρεάν;
Link to comment
Share on other sites

Τελευταιως ψαχνομαι για ενα καλο ασυρματο τηλεφωνο για το καταστημα μου.

Δεν κολλαω στην τιμη, δινω περιπου 150€.:X

Βασικα ζητω καλο τηλεφωνο με χαρακτηρηστικα κινητου.!!! δηλαδη ζητω αντιστοιχιση ηχου στην καθε επαφη ,αν γινεται και εικονα:!:

Ειχα χρονια πολλα, Panasonic αλλα μου φαινεται οτι η εταιρια εχει μεινει λιγο πισω σε αυτα που ζητω:p

Διαπιστωσα μετα απο λιγο ψαξιμο πως η Siemens εχει ενα ΚΑΛΟ SL 560 130€ περιπου, με αυτα που ζητω και ακομη 1. φωνητικη αναγνωριση καλουντος 2.συνδεση με p.c 3. Screensaver 4. Δονηση.

Πολυ απιθανο φαινεται, ειναι οντως καλο????????????????? Μηπως ειναι αργο στο μενου ?? Γενικα "παει καλα" ???????????

Ξερετε κανενα τηλεφωνο ,γενικως ,να μου προτεινετε.....

Περιμενω

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

Το πείρε ένας φίλος μου με Nokia N81.

Υποτίθεται έχει Caller ID με names

 

ΔΕΝ του βγάζει ονόματα αλλά αριθμούς ΜΟΝΟ!!!! Δεν του το διευκρίνησε αυτό κανένας πωλητής όταν το πήρε. Δωκιμάσαμε να αλλάξουμε ένα contact στα αγγλικά (γιατί λέει υποστιρίζει μονο αγγλικούς χαρακτήρες) αλλά τα ίδια 6931234556 (που να ξέρεις ποιος είναι)

 

Καμιά ιδέα -λύση..

 

Ευχαριστώ

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα άκρη..

 

Σε κανένα ΝΟΚΙΑ δεν βγάζει όνομα βάσει του compatibility list. Κρίμα

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ίσως είναι χαζό αυτό που θα πω αλλά αν αλλάξετε το νούμερο σε +3069.... αντί για 69..... μήπως φτιάχνει σε κάποια κινητά;
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το manual μονο και μονο να σου δειξω οτι εκει ηταν ...

 

δεν ψαχνεις καθολου και περιμενεις να στα λυσουν ολα οι αλλοι..ασχολησου και συ λιγο..μην τα περιμενεις ολα στο πιατο φιλε μου :O

 

OFF TOPIC Δεν υποχρεωσε κανεναν να απαντησει με το ζορι! Φορουμ ειμαστε και συζηταμε, οποιος θελει βοηθαει οποιος βαριεται απλα κοιταει! Στην τελικη τα περισσοτερα μανουαλ δεν τα δινουν και τοσο μασημενα, σου πετανε και 2 ορολογιες και γεια σας!

Και ακομα πιο πολυ στην τελικη εστω οτι βαριεται να κουνηθει και τα θελει ολα μασημενα, προβλημα του.

Με το συμπαθειο παντα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τόσο καιρό είχα minidv και έβρισκα και φθηνές κασσέτες http://www.letsbuy.gr/index.php?cPath=59_61

Μια χαρά ήταν μέχρι που πήρα μια Canon με dvd και αρχίσαν τα προβληματα, άλλα τα διάβαζε αλλα δεν τα εγραφε αλλα δεν τα διαβαζε.

Τι να πω αν θες να φυγεις από κασσέτα πάρε σκληρό, αλλιώς κασσετα και παλι κασσέτα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι καλημερα. Εχω διαβασει διαφορα στο forum για το πως γινεται να βαλω σε ενα NAVIGON 1200 το Destinator 6/7. Να πω την αληθεια δεν καταλαβα και πολλα και φοβαμαι πως αν το πειραξω δεν θα επανελθει. Υπαρχει καποιος καλος φιλος να μου πει τι ακριβως να κανω με λεπτομερειες ''η αν μπορει να του το δωσω να μου το φτιαξει ? Μενω στον ΠΕΙΡΑΙΑ. Θα με υποχρεωνε παρα πολυ. το e-mail μου ειναι : redvox4@gmail.com και θα ημουν υποχρεος στον φιλο που θα το εκανε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
Link to comment
Share on other sites

Mε σκληρό δίσκο φυσικά,η μεγαλύτερη ευκολία,τόσο στο θέμα μεταφοράς όσο και στην χωρητικότητα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως είναι το ίδιο και το αυτό..Απλά μάλλον AGPS έχουν τα smartphone κινητά..
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

ναι το SL 560 καλύπτει κάποιες από τις ανάγκες σου. έχει δόνηση ,Screensaver, αντιστοίχιση ήχου στην κάθε επαφή (εν μέρει) και εικόνα ,bluetooth (το οποίο με παιδεύει), μεταφορά καταλόγου και αλλά καλούδια... δεν στο προτείνω ανεπιφύλακτα αλλά στο προτείνω ως το μόνο αν δεν κάνω λάθος ασύρματο με αυτά τα χαρακτηριστικά.
αν δεν υπηρχε το τελευταιο λεπτο, πολλα πραγματα δεν θα ειχαν γινει...:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε pass , ευχαριστω για την απαντηση σου.

Το Bluetooth δεν μου ειναι και αναγκαιο...:grin::grin:

Αφου συνδεεται στον υπολογιστη τι να το κανω το Bluetooth... Συμφωνεις ???

Η εγχρωμη οθονη του ειναι καθαρη και ευχαριστη??

 

Αυτη η λεγομενη 'φωνητικη αναγνωριση ' ισχυει ??? Πως λειτουργει ????? αναφερει το ονομα καλουντος και παιζει και ο προεπιλεγμενος ηχος , πως ?????????

 

Χωρα αρκετους ηχους .mp3 ?? για να του ριξω απο το p.c. !!!????????

 

Απαντησε μου , την επομενη βδομαδα λεω να το αγορασω......:X

www.roloi-kosmima.com -Τα παντα εξελισσονται!-
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να βαλεις μονο το dest6.

το 7 δεν τρεχει στο μηχανημα αλλα κολλαει στην αρχικη εικονα.

θα χρειαστεις μια καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγόρασα αυτές τις μέρες το talk&drive. Η αναγνώριση φωνής δουλεύει τέλεια.

Αυτό που παρατήρησα είναι πως όταν του δίνω προορισμό φωνητικά και κατά τη διάρκεια της εντολής το όχημα κινείται τότε παγώνει ο χάρτης. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Και κάτι που μου τι δίνει στα νεύρα είναι που κάνω αντίγραφο την sd card για να έχω αντίγραφο μήπως και χαλάσει η γνήσια και δεν λειτουργεί.

Με ποιό πρόγραμμα θα πρέπει να κάνω clone την γνήσια κάρτα ώστε να έχω πιστό αντίγραφο ; id κάρτας κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο μέρος είναι αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο.

Γνωρίζει κάποιος με ποιό πρόγραμμα θα πρέπει να κάνω clone την γνήσια κάρτα ώστε να έχω πιστό αντίγραφο και να δουλεύει το PNA με το αντίγραφο; Στην άδεια χρήσης γράφει ότι το backup για προσωπική χρήση επιτρέπεται.

Link to comment
Share on other sites

εχω την toshiba camileo p30 http://media.pcadvisor.co.uk/cmsdata/blogentries/110133/camileo_p30_300.jpg

η οποια εχει επανω ενα προβολακι για τη νυχτα που το μονο που κανει ειναι να τρωει μπαταρια,δηλαδη ειτε αναμενο ειτε σβηστο το ιδιο ειναι.

σκεφτηκα εαν μπορω να βαλω καποιο προβολακι που θα αγορασω επανω της πως θα ειμαι μια χαρα.για την τροφοδοσια δεν θα εχω προβλημα αφου σκεφτηκα να εχω μια ξεχωριστη μπαταρια μονο για αυτο.

το προβλημα μου ειναι πως δεν ξερω τι προβολακι να βαλω,τι προτεινεται?

 

 

ή να βαλω κανενα 500αρι προβολεα με 220v

και να σερνω και μια μπαλαντεζα απο πισω μου? :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί...digital gadgets γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...