Jump to content

WIND Mobile Broadband / Web&Mail


chris_2005
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι Να κινηθείς φίλε μου ...

Προφανώς αφού το παθένεις δεύτερη φορά , Γνωριζες πολύ καλά το τιμολόγιο, δεν μπορείς να ισχυριστής άγνοια

Λοιπάμε πραγματικά για την υπερβολική χρέωση αλλά ας πρόσεχες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οι εταιριες δεν ειναι υποχρεωμενες να σε ειδοποιουν οταν ξεπερασεις την δωρεαν χρηση. αυτο πρεπει να το μετρας μονος σου!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

καλα σοβαρολογήτε;;; τι δευτερη φορα μου λέτε ... σας υπενθυμιζω δεν εχω δυνατοτητα dsl προσβασης ... και αφετέρου γιατι να μην ειναι υποχρεωμένη το προγραμμα που μετραει την διακινηση αφενως δεν μετραει ξεχωριστα μερα και νυχτα και αφετερου δεν λειτουργει σωστα και για τα υπολοιπα προγραμματα ... θελεται να μου πειτε πως αυτα τα χρηματα δεν ειναι πεταμενα;;;;
Link to comment
Share on other sites

Η εταιρεία σε ενημερώνει ότι αν ξεπεράσεις το όριο των Gb χρεώνεσαι παραπάνω.. Δεν είναι υποχρεωμένη να σου στείλει e-Mail ή SMS και να σου λέει ότι ξεπέρασες το όριο. Άσε που κάτι τέτοια "λάθη" βολεύουν όλες τις εταιρείες..
Link to comment
Share on other sites

Άσε που κάτι τέτοια "λάθη" βολεύουν όλες τις εταιρείες..

 

τωρα συμφωνώ ... αλλα για σκέψου την απατεωνιά του ... " σου κανω φραγη όποτε γουστάρω ... όσα εγώ θέλω να σου κλέψω ... γιατί το να ρουφάς χρήματα με τέτοια ποσά για 100 και 200mb σήμερα είναι κ.λ.ε.ψ.ι.α.

 

** πρόσεχα και γω όσο μπορούσα δνε κατέβαζα απλα σε κατι blogs υπερφωρτομένα την πάτησα .... λίγο το youtube λίγο το facebook ...

Link to comment
Share on other sites

Οι χρεωσεις του ιντερνετ απο εταιρειες κινητης ειναι μια πολυυυυυυυ πονεμενη ιστορια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια πονεμενη ιστορια. Απο την μια ξερεις τις χρεωσεις οποτε πρεπει να προσεχεις, απο την αλλη οταν μιλαμε για τετοια ποσα ειμαι της αποψης οτι πρεπει να σε ενημερωνουν οταν ξεπερνας το οριο.

 

Αν οντως ειναι σωστες οι χρεωσεις δεν νομιζω να βγαλεις ακρη, απο την αλλη μπορει να εκανε λαθος το συστημα της wind (μου 'χει τυχει 2 φορες) οποτε θα βρεθει μια λυση.

Σε καθε περιπτωση παρτους τηλεφωνο αν μπορειτε να κανετε καποιο συμβιβασμο.

Link to comment
Share on other sites

με απειλες και εντασεις δεν θα καταφερεις τιποτα. αν προσπαθησεις να βρεις μια μεση λυση πολυ πιθανον να βγεις κερδισμενος. παρε τηλεφωνο και συνεννοησου οσο πιο ευγενικα μπορεις
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που στην Ελλάδα όλοι είμαστε ευσυνείδητοι καταναλωτές. Σε όσα θέματα και αν διάβασα (από τον Ιούνιο είχα να συνδεθώ), όλοι μα όλοι μιλάτε για γκρίνια, καταγγελίες, κλέφτες κτλ. Δεν έχετε πει όμως, αν μετά από 2,5 δεκαετίες που υπάρχουν στην Ελλάδα κινητά, έχετε διαβάσει τους 3-4 βασικούς νόμους ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ που διέπουν τη λειτουργία των εταιριών ή ακόμα και στη καλύτερη περίπτωση αν έχετε διαβάσει έστω ΜΙΑ φορά ένα από τα δεκάδες συμβόλαια που έχετε κατά καιρούς υπογράψει. Όταν είναι όμως να ζητήσετε κάτι από τις εταιρίες τρέχετε με την ουρά στα σκέλια και παρακαλόντας το κάθε υπαληλάκο ή ακόμα και τον απηλήτε μπας και πάρετε αυτό που θέλετε. Είμαι 1 χρόνο μόνο στο χώρο και τόση άγνοια και αδιαφορία δε περίμενα να δω από τον κόσμο, πραγματικά. Κάποιος είπε είναι πονεμένη ιστορία οι χρεώσεις του mobile-internet. Ναι όντως, ο κάθε υπάλληλος είναι υποχρεωμένος να σου λέει ποιο ΑΡΝ να χρησιμοποιείς, όπως είσαι και εσύ υποχρεωμένος να βγάζεις τα ληγμένα γαριδάκια από το περίπτερό σου που έστειλαν το παιδί μου στο νοσοκομείο και ΠΛΗΡΩΝΑ γιατρούς σα π***της, να μου έδειχνες πως να συμπλήρωνα τη ΠΡΩΤΗ μου φορολογική δήλωση όταν ήρθα στη γραφειάρα σου και όχι να με στέλνεις να ΠΛΗΡΩΣΩ φοροτεχνικούς και λογιστές και ένα σωρό άλλα παραδείγματα. Έτσι είναι η "φάση" στην Ελλάδα και έτσι θα μας/σας αντιμετωπίζει ο καθένας.

 

Για να μη φέυγω από το θέμα, στο μόνο που θα σε συμμεριζόμουνα είναι γιατί δεν υπάρχει η ενημέρωση του 1212 και στο ADSM και όχι γιατί δε σου έστειλε η (κάθε) WIND μήνυμα ότι ξεπέρασες τον όγκο σου. Αν ήταν έτσι, τα supermarket έπρεπε να σου λένε: Για αυτό το μήνα μην αγοράζετε άλλα τρόφημα γιατί έχετε καλύψει όλες τις ανάγκες σας θερμίδες και θα παχύνετε. Αφού δε σε ενημερώνουν τα supermarket, είναι και αυτοί κλέφτες???

 

Θα παρακαλέσω να μη σχολιάσετε τα λεγόμενά μου, είναι καθαρά προσωπικές απόψεις και πρέπει να γίνουν σεβαστές από το καθέναν. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μ' αρέσει που στην Ελλάδα όλοι είμαστε ευσυνείδητοι καταναλωτές. Σε όσα θέματα και αν διάβασα (από τον Ιούνιο είχα να συνδεθώ), όλοι μα όλοι μιλάτε για γκρίνια, καταγγελίες, κλέφτες κτλ. Δεν έχετε πει όμως, αν μετά από 2,5 δεκαετίες που υπάρχουν στην Ελλάδα κινητά, έχετε διαβάσει τους 3-4 βασικούς νόμους ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ που διέπουν τη λειτουργία των εταιριών ή ακόμα και στη καλύτερη περίπτωση αν έχετε διαβάσει έστω ΜΙΑ φορά ένα από τα δεκάδες συμβόλαια που έχετε κατά καιρούς υπογράψει. Όταν είναι όμως να ζητήσετε κάτι από τις εταιρίες τρέχετε με την ουρά στα σκέλια και παρακαλόντας το κάθε υπαληλάκο ή ακόμα και τον απηλήτε μπας και πάρετε αυτό που θέλετε. Είμαι 1 χρόνο μόνο στο χώρο και τόση άγνοια και αδιαφορία δε περίμενα να δω από τον κόσμο, πραγματικά. Κάποιος είπε είναι πονεμένη ιστορία οι χρεώσεις του mobile-internet. Ναι όντως, ο κάθε υπάλληλος είναι υποχρεωμένος να σου λέει ποιο ΑΡΝ να χρησιμοποιείς, όπως είσαι και εσύ υποχρεωμένος να βγάζεις τα ληγμένα γαριδάκια από το περίπτερό σου που έστειλαν το παιδί μου στο νοσοκομείο και ΠΛΗΡΩΝΑ γιατρούς σα π***της, να μου έδειχνες πως να συμπλήρωνα τη ΠΡΩΤΗ μου φορολογική δήλωση όταν ήρθα στη γραφειάρα σου και όχι να με στέλνεις να ΠΛΗΡΩΣΩ φοροτεχνικούς και λογιστές και ένα σωρό άλλα παραδείγματα. Έτσι είναι η "φάση" στην Ελλάδα και έτσι θα μας/σας αντιμετωπίζει ο καθένας.

 

Για να μη φέυγω από το θέμα, στο μόνο που θα σε συμμεριζόμουνα είναι γιατί δεν υπάρχει η ενημέρωση του 1212 και στο ADSM και όχι γιατί δε σου έστειλε η (κάθε) WIND μήνυμα ότι ξεπέρασες τον όγκο σου. Αν ήταν έτσι, τα supermarket έπρεπε να σου λένε: Για αυτό το μήνα μην αγοράζετε άλλα τρόφημα γιατί έχετε καλύψει όλες τις ανάγκες σας θερμίδες και θα παχύνετε. Αφού δε σε ενημερώνουν τα supermarket, είναι και αυτοί κλέφτες???

 

Θα παρακαλέσω να μη σχολιάσετε τα λεγόμενά μου, είναι καθαρά προσωπικές απόψεις και πρέπει να γίνουν σεβαστές από το καθέναν. Ευχαριστώ.

 

οταν στέλνεις post και εκφράζεις την γνώμη σου να δέχεσε και κριτικές ... είτε συμφωνείς είτε όχι ... το παραδειγμά σου ήταν λίγο εκτός .... με το σουπερμαρκετ γιατι μιλαμε για εναν απελπισμενο φοιτητη που θελει μια συνδεση της προκοπης στο ιντερνετ ... επισης ζηταει και κατανοηση ... αν θελουν να βγαλουν λευτα, να ειδοποιουν τον κοσμο ... γιατι δεν ειναι ολος ο κοσμος μα*ακες ... με το ζορι βγαζουμε ενα μεροκαματο ... και το adsm για μενα ηταν μονοδρομος και οκ διαβασα τα συμβολεα ... αλλα μια ενημερωση την απαιτουσα ... ποιος συνηδητοποιημενος χρηστης θα δεχοταν τετοια χρεωση ;;;... αρα ειναι υπουλοι και απαταιωνες ... θα προτιμουσα τονεπομενο μηνα να συνεχισω οχι να με χρεωνουν με νταβατζιλικια

Link to comment
Share on other sites

οταν στέλνεις post και εκφράζεις την γνώμη σου να δέχεσε και κριτικές το παραδειγμά σου ήταν λίγο εκτός .... με το σουπερμαρκετ γιατι μιλαμε για εναν απελπισμενο φοιτητη που θελει μια συνδεση της προκοπης στο ιντερνετ ...

 

Και εγώ μιλάω για ένα απελπισμένο τόφαλο που θέλει 45 πίτσες της προκοπής και 20 λίτρα κόκα κόλα στη καθισιά του με 0,000003% λοιπαρά. Από την αρχή ξέρεις τις χρεώσεις όπως και τις θερμίδες.

 

... είτε συμφωνείς είτε όχι ...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μιλάω για ένα απελπισμένο τόφαλο που θέλει 45 πίτσες της προκοπής και 20 λίτρα κόκα κόλα στη καθισιά του με 0,000003% λοιπαρά. Από την αρχή ξέρεις τις χρεώσεις όπως και τις θερμίδες.

 

επιχειρηματολογείς άκυρα ... μιλάς για χρεώσεις ... και δεν κατανοείς την ανάγκη ... χέρω πολύ ... το λάθος του είναι να κάνουν φραγή όποτε θέλουν αυτοί ... και καλα σου καναμε φραγη γιατι ειδαμε οτι ξεπερασες τα 300 ευρω την αλλη φορα τα 200 ... όχι πριν χρεώσουν να ενημερώσουν και αν θέλουν να βγάλουν περισσοτερο χρημα απ ότι έχουν ας προσεχουν που το κανουν ... λιγη ανθρωπια

 

έκανα edit το αρχικό ποστ να γίνω πιο σαφείς ... οτι προσπαθούν να κλέψουν ...

Link to comment
Share on other sites

έκανα edit το αρχικό ποστ να γίνω πιο σαφείς ... οτι προσπαθούν να κλέψουν ...

 

Από την αρχή σου λένε για τις χρεώσεις εκτός προγράμματος, ότι δηλαδή θα πληρώσεις τ' άντερά σου στη συγγεκριμένη περίπτωση. Τώρα αν ο φοιτητής θέλει τα 30 GB τη μέρα και όχι τη νύχτα που του τα δίνει το πακέτο, δε παίρνει αυτό το πακέτο. Θα προσπαθούσαν να κλέψουν αν του έλεγαν ότι για 100 ΜΒ θα χρεωθεί άλλα 43 ευρώ αλλά του χρέωσαν 46. Τώρα του λένε θα χρεωθεί 700000000 ευρώ και τόσα χρεώνεται. Έτσι επιμένω στη θέση μου ότι δε κλέβουν και ούτε προσπαθούν να το κάνουν. Πες το όπως θες από 'κει και πέρα, γδύσιμο, νταβατζιλίκι, εξωπραγματικό, κλοπή πάντως ΔΕ το λες. Υποβαθμίζεις και το κύρος της εκάστοτε εταιρίας και το IQ του φοιτητή.

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχή σου λένε για τις χρεώσεις εκτός προγράμματος, ότι δηλαδή θα πληρώσεις τ' άντερά σου στη συγγεκριμένη περίπτωση. Τώρα αν ο φοιτητής θέλει τα 30 GB τη μέρα και όχι τη νύχτα που του τα δίνει το πακέτο, δε παίρνει αυτό το πακέτο. Θα προσπαθούσαν να κλέψουν αν του έλεγαν ότι για 100 ΜΒ θα χρεωθεί άλλα 43 ευρώ αλλά του χρέωσαν 46. Τώρα του λένε θα χρεωθεί 700000000 ευρώ και τόσα χρεώνεται. Έτσι επιμένω στη θέση μου ότι δε κλέβουν και ούτε προσπαθούν να το κάνουν. Πες το όπως θες από 'κει και πέρα, γδύσιμο, νταβατζιλίκι, εξωπραγματικό, κλοπή πάντως ΔΕ το λες. Υποβαθμίζεις και το κύρος της εκάστοτε εταιρίας και το IQ του φοιτητή.

 

νομιζω πως συμεριζεσε τα τριτοκοσμικα standards της ελλαδας ... καποια στιγμη πρεπει οι καθημερινες δραστηριοτητες των πολιτών όπως η χρηση ευρυζωνικης συνδεσης να γινουν ... "οικονομικες" για ολους γιατι εγω φιλε μου δεν διαθετω 50 ευρω το μηνα για το αλλο πογραμμα που αναφερειςοπως επισης χρειαζομαι μεγαλο ογκο δεδομενων (30 γκιγκα νομιζεις πως ειναι πολλα για ενα μηνα) αλλα για εναν που φοιτει στην επαρχια και δεν εχει και πολλα να κανει ειναι ενας τροπος να ξεφευγει απ την μιζερια εκτως αν δεν ειναι δικαιωμα και ειναι εξωπραγματικο ... το να εχεις οπως ολοι στην αθηνα ... προσβαση στο ιντερνετ ... και σε καθε μεγαλη πολη ... γιατι εδώ οπως βλεπεις ... κανω το σκ**ο μου παξιμαδι ... και ακου αυτα που ακου μεχρι και απο σας

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως συμεριζεσε τα τριτοκοσμικα standards της ελλαδας

γιατι εγω φιλε μου δεν διαθετω 50 ευρω το μηνα για το αλλο πογραμμα που αναφερεις

το να εχεις οπως ολοι στην αθηνα ... προσβαση στο ιντερνετ ... και σε καθε μεγαλη πολη ... γιατι εδώ οπως βλεπεις ... κανω το σκ**ο μου παξιμαδι ... και ακου αυτα που ακου μεχρι και απο σας

 

1) Δε τα συμμερίζομαι φίλε μου, τ αναφέρω μιας και τα βλέπω καθημερινά στη δουλειά μου.

2) Πάρε το Clock 100 ή 200 και μαζί με το κινητό σου στο λογαριασμό θα έχεις το πρώτο στα €23,52 και το δεύτερο στα €30,58. Ο όγκος θα είναι απεριόριστος και στα δύο και κάθε επιπλεόν ώρα +€2.

3) Μαζί σου. Και 'γω υπήρξα φοιτητής.

Link to comment
Share on other sites

1) Δε τα συμμερίζομαι φίλε μου, τ αναφέρω μιας και τα βλέπω καθημερινά στη δουλειά μου.

2) Πάρε το Clock 100 ή 200 και μαζί με το κινητό σου στο λογαριασμό θα έχεις το πρώτο στα €23,52 και το δεύτερο στα €30,58. Ο όγκος θα είναι απεριόριστος και στα δύο και κάθε επιπλεόν ώρα +€2.

3) Μαζί σου. Και 'γω υπήρξα φοιτητής.

 

το εκοψα ας μηνω με 56kbps ... απελπιστικα αφου ξοδεψα τοσα λευτα στην τελικη ... για 1mbps και 3gb ... συγχαρητήρια ... ετσι κ αλιως σε λιγο θα μετακομισω αθηνα

 

 

α και μην αναφερω τις νεες διπλες χεωσεις του οτε ... 2 βδομαδες χρησης για λιγες ωρες 45 ευρω και εκει ... να κατεβασα σερνοντας καμια 30 αρια Mb????? ελλας το μεγαλειο σου ... offtopic αλλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι να σου πω ρε φίλε, με τάπωσες τώρα. Αν είσαι σε Πόλη όπου καμία εταίρια δεν έχει ιδιόκτητο δίκτυο για DSL και αναγκαστικά τρέχει στα 56 Kbps το internet, τότε ο πωλητής που έδωσε Student Data είναι πολύ μ****ας...
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι να σου πω ρε φίλε, με τάπωσες τώρα. Αν είσαι σε Πόλη όπου καμία εταίρια δεν έχει ιδιόκτητο δίκτυο για DSL και αναγκαστικά τρέχει στα 56 Kbps το internet, τότε ο πωλητής που έδωσε Student Data είναι πολύ μ****ας...

 

ο πωλητης ειναι ο τελευταιος που φταιει ... ο κολοσσός θα επρεπε να δειχνει λιγο ανθρωπια εκει που πρεπει ... γιατι κωλος - σος ειναι ...

 

* το γιατι ο οτε δεν εγκαθιστα dslams εδω ... αλλου παπαευαγγελιο

Link to comment
Share on other sites

Eχμ παιδια συγνωμη που διακοπτω την συζητηση σας αλλα υπαρχουν και τα πμ για να συζητησετε σε τετοιο υφος.:)

 

Στο θεμα μας τωρα. Οι εταιριες δεν προκειται να σε ειδοποιησουν οτι εχει ξεπερασει το οριο γιατι τους συμφερει. Δεν λεω οτι ειναι σωστο και ηθικο γιατι δεν ειναι αλλα πρεπει να προσεχουμε αυτα τα πραγματα.

Επισης αυτο που ειπε ενα παιι πριν ειχε πολυ δικιο. Το mobile internet ειναι πολυ πισω στην Ελλαδα και οχι γιατι δεν σε ειδοποιει η εταιρια οτι ξεπερασες το οριο αλλα γιατι τα πακετα που προσφερει ειναι απαραδεκτα.

Link to comment
Share on other sites

ο πωλητης ειναι ο τελευταιος που φταιει ... ο κολοσσός θα επρεπε να δειχνει λιγο ανθρωπια εκει που πρεπει ... γιατι κωλος - σος ειναι ...

 

* το γιατι ο οτε δεν εγκαθιστα dslams εδω ... αλλου παπαευαγγελιο

 

Πίστεψέ με, έχει ευθύνη ο πωλητής όταν σε φοιτητούπολη δε κάνει σωστή διερεύνεση των αναγκών του πελάτη, όταν ξέρει μάλιστα και τις τεχνολογικές δυνατότητες της περιοχής. Πωλητής είμαι και 'γω στην εταιρία και ξέρω τη φιλοσοφία της. Να ξέρεις και κάτι σημαντικό: Όπουδήποτε ακούς τη λέξη εταιρία, είτε ανώνυμη, είτε ομόρυθμη, είτε οτιδήποτε και αν είναι, ξεχνάς αυτομάτος τη λέξη ανθρωπιά.

 

*Όπως το είπες, άλλου παπά ευαγγέλιο

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

 

Θα ηθελα να ρωτισω να στο usb stick zte MF636 μπορει να γινει αναβαθμιση της download ταχυτητας ισως με καποιο firmware απο 7.2 σε μεγαλυτερη ταχυτητα

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

 

επιστρέφω σπίτι κατα τις 22.00 και άρχισα να κατεβαζω ενα αρχειο 700mb ... στις 22.00!!!

 

 

γιατι μιλαμε για εναν απελπισμενο φοιτητη που θελει μια συνδεση της προκοπης στο ιντερνετ ... επισης ζηταει και κατανοηση ... αν θελουν να βγαλουν λευτα, να ειδοποιουν τον κοσμο ... γιατι δεν ειναι ολος ο κοσμος μα*ακες ... με το ζορι βγαζουμε ενα μεροκαματο ...

 

Ok,σιγουρα θα μου πεις οτι κατεβασες ενα iso διανομης Linux, εγω θα πω κατεβασες μια ωραια divx ταινια.Μπορει και να κανω λαθος.

Το θεωρω καπως too much να λες απελπισμενο φοιτητη που εχει ADSM και ειναι τοσο πιεσμενος και μετραει το τελευταιο eurocent αλλα εχει την διαθεση να παρει το ρισκο κατεβαζοντας μεγαλα αρχεια οταν εχει ηδη καει στον χυλο....επρεπε να το φυσας και το γιαουρτι....

Εαν ειναι τα πραγματα οπως λες, πραγματικα δεν μπορω να σκεφτω καμια ακαδημαικη χρηση Internet που απαιτει να κατεβασεις αρχειο 700ΜΒ που δεν θα μπορουσες να το κανεις και απο τα pc της σχολης σου.

 

Προσωπικη μου αποψη, αφου δεν σε παιρνει οικονομικα να εχεις και την παραμικρη περιπετεια με τους λογαριασμους σου, να το εχεις για τα απαραιτητα, μονο browsing/ελαφρια χρηση. Ειμαι σιγουρος πως μπορεις να ζησεις και χωρις τα Divx.

Link to comment
Share on other sites

προφανώς είσαι από τους παλιούς χρήστες που το επιπλέον ΜΒ χρεώνετε με 0,50 ευρώ

Απαίτησε να σε περάσουν στο νέο συμβόλαιο που η χρέωση πέραν του δωρεάν χρόνου είναι 0,02το ΜΒ δηλαδή πολύ φτηνώτερη

Αλλιώς φύγε και κάνε νέο συμβόλαιο

η πάρε και ένα F2G και με14 ευρώ κατέβασε 12GB όταν τα χρειάζεσε (NS7)

Link to comment
Share on other sites

Οπως σας το γραφω.

εχω κανει τα απιστευτα τεστ για να συγουρευτω.

 

εχω κανει δοκιμες σε διαφορετικα λειτοθργικα , διαφορετικα PC, διαφορετικους media players

 

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΕ RTSP TCP 554 protocol το κανει drop μετα απο μερικα λεπτα σε οποιοδηποτε data center οποιουδηποτε σταθμου στο Ιντερνετ.

ΕΑΝ ΣΥΝΔΕΘΕΙ Ο media player με UDP η με HTTP protocol ΔΕΝ υπαρχει πρβλημα ( αν εξαιρεσουμε τα lost packets με UDP λογω traffic shaping απο την WIND.

 

WIND !! ΚΟΨΕ ΤΑ restrictions στο protocol RTSP tcp 554 k 1755 !

ΜΟΝΟ με τη WIND συμβαινει αυτο! ουτε με voda , oyte me cosmote, oute me otenet oute me forthnet!:cool:

ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ΣΤΑ FM ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ? ΣΤΗΝ ΚΡΗΤΗ? ΥΠΑΡΧΕΙ?-->> :lol:http://mms://1045fm.live24.gr/1045fm/" max 600 users.
Link to comment
Share on other sites

Οπως σας το γραφω.

εχω κανει τα απιστευτα τεστ για να συγουρευτω.

 

εχω κανει δοκιμες σε διαφορετικα λειτοθργικα , διαφορετικα PC, διαφορετικους media players

 

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΣΕ RTSP TCP 554 protocol το κανει drop μετα απο μερικα λεπτα σε οποιοδηποτε data center οποιουδηποτε σταθμου στο Ιντερνετ.

ΕΑΝ ΣΥΝΔΕΘΕΙ Ο media player με UDP η με HTTP protocol ΔΕΝ υπαρχει πρβλημα ( αν εξαιρεσουμε τα lost packets με UDP λογω traffic shaping απο την WIND.

 

WIND !! ΚΟΨΕ ΤΑ restrictions στο protocol RTSP tcp 554 k 1755 !

ΜΟΝΟ με τη WIND συμβαινει αυτο! ουτε με voda , oyte me cosmote, oute me otenet oute me forthnet!:cool:

 

 

Αυτό αφορά τo online ραδιόφωνο; Η' και άλλα streaming services; πχ. Το καλοκαίρο που είχα ADSM, μπορούσα να σερφάρω με τις ώρες και όταν έβαζα κάτι στο youtube, έπαιζε ένα τυχαίο τμήμα του video και μετά κοβόταν η σύνδεση. Έπρεπε να κάνω μετά disconnect/reconnect για να ξανασυνδεθεί. Δε ξέρω αν έχει σχέση βέβαια, ούτε γινόταν πάντα. Αυτά με σύνδεση στο laptop. Στο κινητό άμεσα ενώ με τι WiFi έπαιζε το youtube κανονικά στο N95, με 3G έβγαζε "δεν υπάρχει απόκρυση πύλης" ή κάπως έτσι.

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...