Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις συγχρονισμο με outlook.Θα σου περασει τις επαφες σου με τα επωνυμα τακτοποιημενα με αλφαβητικη σειρα και ολα θα ειναι μια χαρα!:D

 

.

Και στο outlook δε θα πρέπει να βάλεις στο όνομα το επίθετο και μετά να συγχρονίσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον παιδια ειχα παρει πριν απο λιγο καιρο την 1000αρα μπαταρια απο ιντερνετ...τελικα,υστερα απο 6 με 7 συνολικα φορτισεις που εκανα στην μπαταρια,ξαναεβαλα την μαμα...δυστυχως μου δωθηκε η εντυπωση οτι κραταει ενα κλικ λιγοτερο απο την μαμα...ισως να επεσα σε ελλατωματικη,ισως να μην ειναι τοσο ποιοτικη...τεσπα δεν αντεξα να την κρατησω παραπανω!φοβηθηκα για το κινητο!!!!!οχι πως μου παρουσιασε τιποτα ασταθειες αλλα ηταν κατι καθαρα ψυχολογικο!!!
manaros
Link to comment
Share on other sites

wraia k hlpiza thn allh vdomada pou 8a to parw na to evriska kapou alla me apo8arrune o filos me th vodafone pleon..! prepei na hmoun tuxeros pou eida ba feugoun 3 mazi mallon..!!!

gia to 8ema me to firmware k ton kwdiko gia ta java mporei na to epivevaiwsei kapoios pou to phre prosfata dhl.se auth th vdomada?

 

Καλησπέρα και από εμένα. Το πήρα μόλις σήμερα από τη Vodafone στο Mall.Μου δόθηκε η εντύπωση πως είχαν στοκ. Να σημειωθεί πως στη Vodafone Ν.Σμύρνης είπαν δεν υπήρχε καν στις κεντρικες αποθήκες. Βγάλε ακρη:blink: :blink: Τεσπά , ο κωδικός για java εμένα δούλεψε μια χαρά ("ενεργοποιήθηκε" - δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να βάλω κάτι").

Link to comment
Share on other sites

Και στο outlook δε θα πρέπει να βάλεις στο όνομα το επίθετο και μετά να συγχρονίσεις;

 

Οχι,εγω τα περασα οπως τα ειχα στο outlook (ηταν περασμενα απο το k750i).Δεν εκανα καμια παρεμβαση σε επιθετα και ονοματα κι ομως δουλευει κανονικα.Μου κανει εντυπωση η διαφορετικη συμπεριφορα μεταξυ των συσκευων,τι να πει κανεις μ'αυτα τα ηλεκτρονικα...εχουμε μπλεξει μου φαινεται!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

epibebaiwnw, java efarmoges - paixnidia mpainoun me to kalwdio. gia firmware de jerw. Apla mporei na mhn paizei fullscreen giati mporei na einai gia alles analuseis.
Link to comment
Share on other sites

Τεσπά , ο κωδικός για java εμένα δούλεψε μια χαρά ("ενεργοποιήθηκε" - δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να βάλω κάτι").

 

Δοκιμασε να βαλεις παιχνιδι πρωτα... Κι εμενα ετσι λεει...οπως και σε αλλους...

 

Α και κατι αλλο, ετσι για να συνεχισω με το αντιδραστικο πνευμα μου...

 

Οταν σας ειπα οτι τα γραμματα χωρις Τ9 κυλανε πρωτα στα αγγλικα και μετα στα ελληινικα, χτες παρατηρησα το εξης. Καθε φορα που μπαινω να συνταξω μηνυμα πρεπει να καθομαι να του λεω οτι η γλωσσα εισαγωγης ειναι Τ9 Ελληνικα. Και καταλαβα το λογο... : Εχω το βιτσιο να κραταω σε ολες τις συσκευες γλωσσα μενου ΑΓΓΛΙΚΑ. Κανοντας λοιπον ετσι δεν μπορεις να εχεις default την γλωσσα γραφης τα ελληνικα...ΚΑΛΟ Ε?

Δεν αντεχεται παιδια ...δεν αντεχεται...

Link to comment
Share on other sites

qiucksilver to e8eses polu swsta...exeis vitsio na exeis th glwssa tou menu agglika...kinhto einai omws k ekane mia logikh skepsh nomizw..afou 8es menu agglika giati na mh grafei k agglika o xrhsths???? k gia ta vitsis pairnoun mastigia k polla alla paixnidakia oxi kinhta..!!!!! loooooooooooooooooooooooooooool
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Το πήρα μόλις σήμερα από τη Vodafone στο Mall.Μου δόθηκε η εντύπωση πως είχαν στοκ. Να σημειωθεί πως στη Vodafone Ν.Σμύρνης είπαν δεν υπήρχε καν στις κεντρικες αποθήκες. Βγάλε ακρη:blink: :blink: Τεσπά , ο κωδικός για java εμένα δούλεψε μια χαρά ("ενεργοποιήθηκε" - δεν έχω δοκιμάσει ακόμα να βάλω κάτι").

 

se ti xrwma to phres? mple? kaloriziko kiolas...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, το έχω στη τσάντα, βάζω στο αφτι το handsfree και βγαίνω έξω. Ξέρω ότι δεν ακούγεται δυνατά όταν χτυπάει, ειδικά μέσα στη τσάντα αλλά ρε παιδιά...δεν θα έπρεπε το handsfree να σου δώσει μια ειδοποίηση, ένα κλικ, ένα σύντομο ήχο, κάτι τελοσπάντων που να σου δείχνει ότι χτυπάει. Τιποτα.

Σ αυτό το θέμα απογοητεύτηκα. Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση που να ενεργοποιεί μία ειδοποίηση από handsfree. Ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

se ti xrwma to phres? mple? kaloriziko kiolas...

 

Καλησπέρα και πάλι και ευχαριστώ για το καλορίζικο. Ναι στη Vodafone στο Mall μόνο στο μπλε το είχε (το οποίο είναι λίγο πιο σκούρο από ότι νόμιζα :p ). Πάντως παιδιά όποιος το ψάξει το βρίσκει. Οι εταιρείες μας δουλεύουν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

k egw etsi pisteuw...apo to thlefwno de 3eroun ti lene..h mporei na 3eroun k na sou lene psemmata gia na mh tous peis px krathste mexri na er8w k telika de pas...egw pantws an oxi aurio tote deutera h trith 8a to parw sta xeria mou...

a k na rwthsw kati sxetika me thn prwth fortish...to kinhto exei mesa ena mikro upoloipo mpatarias...auto prepei na to e3antlhsw prin th fortish h na to valw kateu8eian????

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, το έχω στη τσάντα, βάζω στο αφτι το handsfree και βγαίνω έξω. Ξέρω ότι δεν ακούγεται δυνατά όταν χτυπάει, ειδικά μέσα στη τσάντα αλλά ρε παιδιά...δεν θα έπρεπε το handsfree να σου δώσει μια ειδοποίηση, ένα κλικ, ένα σύντομο ήχο, κάτι τελοσπάντων που να σου δείχνει ότι χτυπάει. Τιποτα.

Σ αυτό το θέμα απογοητεύτηκα. Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση που να ενεργοποιεί μία ειδοποίηση από handsfree. Ξέρει κανείς;

 

Όταν χρησιμοποιείς ασύρματο ακουστικό bluetooth παίζει μελωδία (αν το υποστηρίζει βέβαια το bluetooth)

Για τα ακουστικά δε νομίζω να γίνεται κάτι...

 

a k na rwthsw kati sxetika me thn prwth fortish...to kinhto exei mesa ena mikro upoloipo mpatarias...auto prepei na to e3antlhsw prin th fortish h na to valw kateu8eian????

 

 

Όχι μόνο για την πρώτη φορά αλλα και τις επόμενες, προσπάθησε να εξαντλείς τελείως μέχρι σβησήματος την μπαταρία, με φυσικό τρόπο... (μην πλακωθείς και βάζεις ραδιόφωνο και παίζεις βίντεο και mp3, αστο σε κατάσταση αναμονής μεχρι να σβήσει απο μόνο του)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

:blink: - S.O.S: τα Nokia και SE ειχαν 5-6 προφιλ τα οπια τα μετονομαζες και τους αλλαζες και ρυθμισεις το U-600 που τα εχει ? περαν απο το κανονικο και με πατημα την # να γινεται αθορυβο δεν βρισκω τιποτα αλλο (!) εγω περαν αυτων των 2 ημουν τοσα χρονια μαθημενος να εχω 1 προφιλ ολα στο τερμα <για το παπι> και ενα με δονηση χωρις ηχους <δουλεια> τωρα δηλαδη αυτα τα 2 και τελος ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

:blink: - S.O.S: τα Nokia και SE ειχαν 5-6 προφιλ τα οπια τα μετονομαζες και τους αλλαζες και ρυθμισεις το U-600 που τα εχει ? περαν απο το κανονικο και με πατημα την # να γινεται αθορυβο δεν βρισκω τιποτα αλλο (!) εγω περαν αυτων των 2 ημουν τοσα χρονια μαθημενος να εχω 1 προφιλ ολα στο τερμα <για το παπι> και ενα με δονηση χωρις ηχους <δουλεια> τωρα δηλαδη αυτα τα 2 και τελος ?

 

Όχι, δυστυχώς δεν υπάρχουν προφίλ σ αυτό το κινητό..

Εφόσον όμως θέλεις 2 προφίλ μόνο, είσαι καλυμμένος με την την δίεση. Στις ρυθμίσεις ήχου θα βάλεις ήχο + δόνηση για το παπί και επίσης στις ρυθμίσεις ήχου θα ορίσεις την αθόρυβη λειτουργία στην δόνηση.

Οπότε, όταν θα πατάς την δίεση δεν θα μετατρέπεται σε αθόρυβο αλλά θα σε ειδοποιεί μόνο με δόνηση.. ;)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

:X - δεν ξαναμιλαω για Samsung κινητο ,εφαγα μια απο τις μεγαλυτερες ηττες μου (!) το κινητο δεν εχει προφιλ οπως ειχα συνθησισει εδω και τοσα χρονια εγω ηθελα ενα κανονικο,ενα πληρως αθορυβο,ενα μονο δονηση χωρις ηχους και ενα ολα στο φουλ και ξαφνικα επιασα πατο - παρ'ολες τις ρυθμισεις το ξυπνητηρι οταν το ειχα στο αθορυβο δεν χτυπουσε [Νokia και SE το κανει] αρα επρεπε να μην το κλεινω οταν επεφτα να κοιμηθω - τα γραμματα εξω στο φως δεν φαινοντουσαν καθολου μα καθολου [Nokia και SE κατι φαινεται] ενω τα 2 καπακακια για καρτα μνημης και φορτιστη ηταν σαν παρανυχιδες που λες θα κοπουν με την μια και δεν με επεισαν για την αντοχη τους σε μακρα χρηση

το μενου με μπερδεψε αφανταστα και οι χαρακτηρες !()*/-,? με δυσκολεψαν στο να τους επιλεγω απο τα πινακακια που εβγαιναν ,τα πληκτρα αφης και η ελλειψη joystick/τετραγωνου κουμπιου εκαναν την λαθος επιλογη πολλη ευκολη υποθεση με αποτελεσμα να χανω οτιδηποτε υπομενου ειχα εκεινη την ωρα ,παταγα το κουμπι για φωτο και το σκοπευτρο αργουσε να φανει ενω η επιλογη φλας μεσω μενου ηταν σπασιμο ομοιως και οι φωτο που εβγαιναν αποθηκευμενες στο πλαι

 

:cry: - ειχε και καποια καλα το κινητο να μην ειμαι αχαριστος πλην ομως εγω δεν ηθελα κατι για εφε να το δειχνω αλλα κατι πιο πρακτικο και ετσι μετα απο 3 μερες παιδεματος και απογοητευσης το πουλησα σαν μεταχειρισμενο μαζι με την εξτρα micro sd καρτα σε φιλο μου "κλαιιγοντας" τα 350 Ε που ειχα δωσει να το παρω ,ποτε αλλωτε δεν λυπηθηκα για μια τοσο αποτυχημενη αγορα (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

sigoura etsi opws ta les sakh o kinhto den ekplhrwse tis anagkes sou oso afora to profil...alla sunh8ws oloi epilegoun ena kanoniko k ena a8oruvo oxi 4 h 5 profil..xwris auto na shmainei oti den einai paraleipsh tou kataskeuasth...

ta plhktra afhs einai ka8ara 8ema sunh8eias pisteuw...k genika h prosarmogh se menu allhs etaireias opoiadhpote k an einai apo nokia se samsung h SE xreiazetai xrono..k egw pou eixa ena motorola v3i ( eutuxws daneiko k gia ligo...!) de to mporousa me tpt...ase pou ta grammata evgainan opws nanai..!

k ena teleutaio sxolio....o filos sou einai polu tuxeros..!!!! profanws to skotwses to kinhtaki...!

Link to comment
Share on other sites

:cry: - παρα ηταν πολλες οι πικρες ,για μενα τα προφιλ ειναι ζωτικοτατο σημειο και ομολογω δεν ειχα καταλαβει οτι δεν ειχε αλλιως δεν θα το επαιρνα καν ,το οτι δεν μπορουσα υπο το φως της ημερας να δω ποιος με παιρνει και να γραψω sms που το πας ? την απλοτητα στο μενου της Nokia και της SE δεν την πιανει κανενα ασε δε που δεν εβρισκα θηκη στυλ slide και το ειχαν σαν "αυγο μην σπασει" - ομολογω μετα απο τοσο παιδεμα με το κεντρικο κουμπι/αφης δεν μου λειπει απλα μεχρι να ερθει απο βδομαδα το νεο κινητο ειμαι σε αναμονη συν μερικα Ε ελαφρυτερος (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

mporei na argei na bgalei foto otan patas to koympi alla ayto s ferni ena kalitero apotelesma den einai fotografiki mixani ala kinito kai se poli mikres diastasis.....

 

thema sinithias einai ta pliktra afis einai oti kalitero apla malon diastikes ego to exo 20 meres kai para polla apo ayta poy eipes den ta exo proseksei

ta mona kata einai p argei na bgalei foto alla dinei kalitero apotelesma

Link to comment
Share on other sites

:worry: - παιδια εγω ξυπναω με το κινητο αρα 1 γκολ ,δεν εβλεπα εξω τιποτα αρα 2ο βαλε τα προφιλ 3ο προσθεσε τα πορτακια/πληκτρα παμε για 4ο αρα τι να το κανω βρε παιδια ? για μοστρα στην καφετερια ή στη δουλεια ? η πιο ακαταλληλη αγορα και με την μεγαλυτερη πικρα που εχω κανει σαν μικρη συσκευη (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κανα δυο πραγματακια 1)στο pc studio στις επαφες γιατι δεν μπορεις να γραψεις ελληνικα 2)αν βαλω ολα τα ονοματα το πρωτο γραμμα λατινικο θα μπουν οι επαφες στην σειρα 3)το ξυπνητηρι δεν χτυπαει αμα ειναι κλειστο το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κανα δυο πραγματακια 1)στο pc studio στις επαφες γιατι δεν μπορεις να γραψεις ελληνικα 2)αν βαλω ολα τα ονοματα το πρωτο γραμμα λατινικο θα μπουν οι επαφες στην σειρα 3)το ξυπνητηρι δεν χτυπαει αμα ειναι κλειστο το κινητο?

 

1) Μάλλον κάτι κάνεις λάθος...

2) Ναι. Πρώτα θα εμφανίζει αλφαβητικά τα Λατινικά Α,Β,Ε κτλ και μετά τα Ελληνικά Γ,Δ κτλ

3) Χτυπαει. Απλα πρεπει να ενεργοποιησεις την επιλογη "αυτοματη ενεργοποιηση". Νομίζω είναι στις ρυθμίσεις για το ξυπνητηρι.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε ολους ,

μετά απο 18 μερες πραγματικης χρήσης έχω να δηλωσω οτι το συγκεκριμένο κινητο ειναι :

 

1. πολυ καλο στη φωτογραφία ,εχει auto fucus,με αποτελεσμα να μπορεις να φωτογραφίσεις από μια σελιδα βιβλίου ,εφημεριδες , αρθρα , απο περιοδικα φωτογρεαφίες με καλη αναλυση (κατι σαν φωτοτυπία αλλα σε στυλ φωτογραφίας)

 

2. πολυ καλό για ηχογραφήσεις συνομιλίας αρκει να μην σε υποψιαστεί στην αρχή ο αλλος ομιλιτης (ακουγεται ενα ελαφρό χαρακτηριστικό μπιπ)

 

3. πολυ καλό λογω του πομποδέκτη που διαθέτει (Quad band ) μπορείς να ταξιδέψεις ανανοχλητα στα 4/5 του πλανητη χωρις να αλλαξεις συσκευη, μνημες, ρυθμίσεις sms , αρκεί να μην ξεχάσεις τον αντάπτορα μετατροπης της μπριζας στο ξένο δικτυο 220 Volt.

 

4. πολυ καλο για όλους τους χρήστες που δεν καβαλάνε μεγάλες μηχανες και δεν βρίσκονται πολλες ώρες στους ελληνικους δρόμους.

Γιατί πάνω σε μηχανη (στα ακουστικα δεν υπαρχει χατακτηριστικος ήχος εισερχόμενης κλήσης) και η δονηση πάνω στη μηχανη και ιδιαιτερα μονοκυλινδρη ανω των 250cc δεν λέει και πολλά.

 

5. το συγκεκριμένο κινητο έχει στο μενου του εργοστασιακα ρυθμίσεις για να

α. αποριπτει συγκεκριμενα μηνυματα sms

β. απορίπτει συγκεκριμένες κλησεις (και απο αποκρυψη )

γ. εχει κλειδώματα που εξυπηρετουν εαν καποιος θέλει να αποκρυψει η να απομονώσει δεδομένα.

 

 

 

 

για τη μπαταρία που τοσα εχουν γραφτεί στα δικα μου χερια σε δικτυο COSMOTE για τα 670 mA που εχει να προσφέρει ,μιαμιση μερα λειτουργίας είναι μεχρι τώρα το μέγιστο όριο σε συνεχη κινηση απο περιοχη σε περιοχη .μεχρι 2 ωρες ομιλίας σε τηλεφωνήματα των 3 έως 5 λεπτών.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...