Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

karta mnhmhs exw...phra telika thn 512 transcend high speed epeidh kapoios eixe pei oti h 1 gb argei na anoi3ei tis photos k de xreiazomai k tosh xwrithtkothta...a k gia ta video rwthsa epeidh katevazw apo youtube k kapoia ta 8elw sto kinhto..exw k converter opote mia xara 8a eimai...thanx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μενού ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις ήχου -> Εισερχόμενη κλήση πατάς πάνω στον ήχο κλήσης που λέει με το κουμπί i του κινητού και επιλέγεις που να κοιτάξει για ήχους, π.χ. κατηγορία Μουσική έχει τα αρχεία που έχω φορτώσει από τον υπολογιστή και το σώζω σαν ήχο κλήσης. Έτσι και με τον ήχο του sms αλλά θα πας Μενού ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις ήχου -> Ήχος μηνύματος -> Μηνύματα κειμένου και ακολουθείς την αντίστοιχη διαδικασία.

Για εικόνα καλούντος, αν πας στην φωτογραφία που έχεις τραβήξει και πατήσεις επιλογές -> Ορισμός ως -> Εικόνα καλούντος και σου εμφανίζει να επιλέξεις σε ποια επαφή θες να την αντιστοιχίσεις.

 

Αλήθεια, έχεις καταφέρει όταν σε καλούν να εμφανίζεται η εικόνα του καλούντος;;; Γιατί όσα λες τα έχω ήδη κάνει, έχω εικόνα σε επαφή, όταν όμως με καλεί... εικόνα πουθενά!!!:confused:

Κ επίσης, αν ξέρει κανείς αναλυτικά τον τρόπο με τον οποίο αποθηκεύουμε εικόνες κατευθείαν στην κάρτα με προεπιλογή, αν μπορεί να πει γιατί όσο κ αν το ψάχνω δ το βρίσκω με τίποτα...:(

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

alib se mena fainetai h eikona kalountos k o hxos klhshs pou exw valei se kapoious..oso gia th memory k egw auto psaxnw alla mallon monoi mas prepei na to kanoume ka8e fora...eutuxws to kinhto exei sxetika megalh eswterikh mnhmh kapou sta 60mb opote k na 3exaseis kati to pernas meta..eite photo einai eite mp3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το φοτο/βιντεο μπορει να το αποθηκευσει κατευθειαν στην καρτα μνημης?και ηχο μπορεις να ορισεις απο την καρτα χωρις μεταφορα?
Link to comment
Share on other sites

είδα αναφορές που έλεγαν ότι γίνεται απευθείας αποθήκευση στην κάρτα, δεν έλεγαν πως, κοιτάξτε να επιλέξτε την μνήμη της κάρτας για αποθήκευση από οποιοδήποτε μενού, εγώ δνε έχω κάρτα ακόμα. Ένας τύπος έλεγε ότι έπρεπε να επιλέξει σώσιμο στην κάρτα κάθε φορά πριν βγάλει φωτογραφία αλλά δεν έλεγε από που.
Link to comment
Share on other sites

Auto einai:

 

go to camera mode - you're now in landscape. Press the upper right option touchkey -> settings -> choose photo or video camera -> scroll right to default storage (not sure if the name's correct - my phone is in dutch) -> memory card.

 

Keep in mind that when you remove your card, the default storage setting switches back to phone

 

To dokimasa kai einai sosto aplos den exo karta na to epilekso...

Link to comment
Share on other sites

Μενού ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις ήχου -> Εισερχόμενη κλήση πατάς πάνω στον ήχο κλήσης που λέει με το κουμπί i του κινητού και επιλέγεις που να κοιτάξει για ήχους, π.χ. κατηγορία Μουσική έχει τα αρχεία που έχω φορτώσει από τον υπολογιστή και το σώζω σαν ήχο κλήσης. Έτσι και με τον ήχο του sms αλλά θα πας Μενού ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις ήχου -> Ήχος μηνύματος -> Μηνύματα κειμένου και ακολουθείς την αντίστοιχη διαδικασία.

Για εικόνα καλούντος, αν πας στην φωτογραφία που έχεις τραβήξει και πατήσεις επιλογές -> Ορισμός ως -> Εικόνα καλούντος και σου εμφανίζει να επιλέξεις σε ποια επαφή θες να την αντιστοιχίσεις.

 

Auto einai:

 

go to camera mode - you're now in landscape. Press the upper right option touchkey -> settings -> choose photo or video camera -> scroll right to default storage (not sure if the name's correct - my phone is in dutch) -> memory card.

 

Keep in mind that when you remove your card, the default storage setting switches back to phone

 

To dokimasa kai einai sosto aplos den exo karta na to epilekso...

:respect:

Μένει να βρω τώρα γιατί δ μου εμφανίζεται η εικόνα του καλούντος...

Link to comment
Share on other sites

auto pou anafer8hke einai mono gia tis photo pou travame apo thn camera k einai gnwsto nomizw...egw rwthsa gia ta arxeia pou lamvanontai mesw bluetooth..k apo8hkeuontai panta sth suskeuh k meta apo ekei ta pername sthn karta mnhmhs...einai f8hnes pantws me 15euros sto plaisio exei 1gb
Link to comment
Share on other sites

auto pou anafer8hke einai mono gia tis photo pou travame apo thn camera k einai gnwsto nomizw...egw rwthsa gia ta arxeia pou lamvanontai mesw bluetooth..k apo8hkeuontai panta sth suskeuh k meta apo ekei ta pername sthn karta mnhmhs...einai f8hnes pantws me 15euros sto plaisio exei 1gb

 

απ'ότι διάβασα για bluetooth δεν γίνεται. Κάρτα θα πάρω απλώς δεν έτυχε, την Παρασκευή το πήρα το κινητό. Μάλλον θα πάρω μια 2GB για να έχω χώρο αλλά ελπίζω να μην αργεί στο άνοιγμα αρχείων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άκυρο! Κάτι φαίνεται να είχε γίνει με την εγγραφή που δοκίμαζα, δ είχε περαστεί σωστά(;) γιατί την έσβησα, την ξανάφτιαξα κ τώρα όταν καλώ εμφανίζεται η εικόνα:happy: . Δ ξέρω κατά πόσον εμφανίζεται η εικόνα κ στα μηνύματα.. Πάντως, μεγάλη πρόοδος απόψε!:lol:
Link to comment
Share on other sites

απ'ότι διάβασα για bluetooth δεν γίνεται. Κάρτα θα πάρω απλώς δεν έτυχε, την Παρασκευή το πήρα το κινητό. Μάλλον θα πάρω μια 2GB για να έχω χώρο αλλά ελπίζω να μην αργεί στο άνοιγμα αρχείων.

 

Θα σε απογοητευσω, φοβάμαι πως θα αργεί εκνευριστικά!

Δοκίμασα μια 1 Gb και έψηνα καφέ... Βέβαια, ήταν γραμμένη απο άλλο κινητό, δεν ήταν δικιά μου να την φορμάρω στο U600. Εχω δοκιμάσει και μια 256 και μια 512, και χρησιμοποιώ την 256 γιατι τα θέλω τα νευρα μου....:(

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Θα σε απογοητευσω, φοβάμαι πως θα αργεί εκνευριστικά!

Δοκίμασα μια 1 Gb και έψηνα καφέ... Βέβαια, ήταν γραμμένη απο άλλο κινητό, δεν ήταν δικιά μου να την φορμάρω στο U600. Εχω δοκιμάσει και μια 256 και μια 512, και χρησιμοποιώ την 256 γιατι τα θέλω τα νευρα μου....:(

 

se emena mia 2 giga pou eho mou tin trehei areta kala, alla mallon epeidi einai setarismeni apo to u600 kai den tin eiha valei allou prin.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

se emena mia 2 giga pou eho mou tin trehei areta kala, alla mallon epeidi einai setarismeni apo to u600 kai den tin eiha valei allou prin.

 

Ωραία καλό αυτό. Στην χειρότερη παίρνω μια 512άρα αν αργεί η 2GB, κάπου θα βρω να βάλω την 2GB αν δεν με καλύψει στο κινητό. ΕΥχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα επειδη εχω μπερδευτει..παιζει εφαρμογες η παιχνιδια java h οχι?καλα τα games δεν με ενδιαφερουν..απλα θελω να μπαινω στο mig33 μεσω νετ.(wind plus)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα επειδη εχω μπερδευτει..παιζει εφαρμογες η παιχνιδια java h οχι?καλα τα games δεν με ενδιαφερουν..απλα θελω να μπαινω στο mig33 μεσω νετ.(wind plus)

 

Έχω εγκαταστήσει τον mini opera απο το Wind plus και σερφάρω κανονικά στο νέτ, δε ξερω αν σε βοηθάει αυτό...

Επίσης πολλά παιχνίδια παίζουν στο κινητό, αλλα μόνο όσα είναι 320x240 θα τα δεις fullscreen (και είναι λογικό αυτό)

Κάποια δε παίζουν καθόλου, το οποίο είναι και αυτό λογικό

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟ ΚΑΝΑΔΑ ΤΟ U600 ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΓΛΙΚΑ

ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΚΟΛΙΣΕ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ samsung ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

 

Θελω ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ!

 

Δεν ειχα ποτε στο παρελθον SAMSUNG συσκευη παρα μονο ΝΟΚΙΑ S60 και τωρα εχω το Ν95.

 

To U600 ειναι κατα την αποψη μου εμφανισιακα το ποι ομορφο τηλ. που εχω δει εως τωρα.

Αυτο που θελω απο εσας ειναι να μου πειτε αν αξιζει τα χρηματα που κοστιζει και αν η πιοτητα κατασκευης ειναι η γνωστη (θετικη!) της SAMSUNG.

Ακομη κατι που με αφορα αμεσα ειανι ΑΝ υπαρχει τροπος να μεταφερω τις 1200 επαφες μου απο το Ν95 πχ. στο U600.

 

Κατι τελευταιο.. σε τι χρωματα ειανι διαθεσιμο? και που μπορω να τα δω? υπαρχει link?

 

Οποιος απο εσας εχει διαθεση ας με βοηθησει!!!

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟ ΚΑΝΑΔΑ ΤΟ U600 ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΑΓΛΙΚΑ

ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΚΟΛΙΣΕ Η ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΗΜΑ ΤΗΣ samsung ΤΗ ΝΑ ΚΑΝΩ

 

Ομολογώ είναι κάπως δύσκολο αυτό, μπορεί κάποιος από εδώ μέσα να ξέρει, αλλά εγώ θα σου πρότεινα να το πας στην αντιπροσωπεία του έστω πληρώντας κάποιο λογικό ποσό και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. και να αν κάτι πάθει να ξέρεις που ανταποκριθείς.....:X

Σκέψου το πάντως για την αντιπροσωπία....!!!

Link to comment
Share on other sites

φαινεται πολυ καλο κινητο,ανυπομονω να το παρω!απλως περιμενω μηπως και πεσει λιγο η τιμη του.λετε να υπαρχει προβλημα διαθεσιμοτητας?
Link to comment
Share on other sites

elenaki hdh uparxei provlhma dia8esimothtas...k h timh 8a arghsei pisteuw na pesei an k kata thn apopsh mou den einai apagoreutikh...

k oso gia to filo me to nokia n95 parapanw gia 1200 epafes de 3erw pantws 1000 pairnei h suskeuh sigoura...tis alles 200 de 3erw pou 8a tis valeis...!!! san kataskeuh omws einai arketa kalh k egw eimai neos me to samsung auto k apolua euxaristhmenos...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις!μαλλον θα το παρω απο την τιμ,στα 200 ευρω με την αναβαθμιση μου!ανυπομονω!το ειχα δει στο mall και μου αρεσε πολυ!αλλα ειμαι σε διλημμα για το χρωμα!ειμαι μεταξυ ασημι και μπλε!και τα 2 μου φαινονται εξ'ισου ομορφα!τι λετε εσεις?λετε αν το παρω ασημι να φιανονται πιο πολυ οι γρατζουνιες ή το ιδιο ειναι?
Link to comment
Share on other sites

makria apo to ashmi..!!! proswpika egw to mple protimw apo ola...kukloforei se kokkino mauro k xruso epishs...sth vodafone tou mall pou to phra k egw 200 mono to mple eixe...to ashmi mou fainetai oti kanei to kinhti na fainetai kapws pseutiko elenaki...h epilogh dikh sou pantws...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως πιο πολύ μου άρεσε το ασημί για αυτό και πήρα ασημί.

Όσο για το Ν95 με 1200 επαφές, φίλε αν θες όλες τις επαφές μείνε με το κινητό που έχεις (βέβαια είναι πολλές επαφές, τις χρειάζεσαι όλες?). Άμα τις θες όλες μην πάρεις το κινητό. όσο για την μεταφορά μέσω outlook πιστεύω θα κάνεις την δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

k pera apo thn entupwsh thn asxhmh pou exw gia to ashmi nomizw oti o megaluteros ari8mos twn newn kinhtwn vgainei se ashmi...ane3arthta apo marka k montelo..opote k gia na 3exwrizeis to mple mou fanhke kalutero..alla sto katw katw gousta einai auta..!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...