Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εδώ μπορείς να βρεις το λογισμικό U600BDGD2 με την ελληνική γλώσσα και τις οδηγίες αναβάθμισης.

EXO TO SAMSUNG U600 APO TON KANADA EINAI STA ENGLISH THELO NA

TO KANO STA ELLHNIKA! GINETE????? SOS SOS SOS

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορείς να βρεις το λογισμικό U600BDGD2 με την ελληνική γλώσσα και τις οδηγίες αναβάθμισης.

Kαν δεν μπορείς να το κάνεις στο kosta777@otenet.gr θα σου πω που να το πας.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν δύο μέρες πίστευα ότι στο σπίτι που μένω δύο χρόνια δεν έχω καλό σήμα. Δοκιμή με όλα τα κινητά της οικογένειας, δύο εταιρείες κινητής τηλεφωνίας. Αναγκαζόμουν να είμαι κοντά σε παράθυρο. Με το u600 λύθηκε το πρόβλημα. Εκεί που έχαναν τα άλλα κινητά σχεδόν εντελώς σήμα (σε διάδρομο του σπιτιού), μπορώ να μιλάω έστω και με λίγο σήμα και στο δωμάτιό μου έχω πλέον καλό σήμα. Πρέπει να έχει πολύ καλό δέκτη. Τα άλλα κινητά που έχω δοκιμάσει είναι Nokia 6111, 5300, SE v600i, w710i ένα samsung αν δεν κάνω λάθος παλιότερο μοντέλο και το pocket pc HP 6915.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Πριν από λίγες ώρες πήρα το u 600 και σαν εμφάνιση ομολογώ ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δυστυχώς επειδή είμαι πολύ νέα με τα κινητά (το παλιό μου κινητό ήταν πολύ παλιό χωρίς τίποτα να κάνει εκτός από τα πολύ κλασικά, βλέπετε τεχνολογίας παρά πολύ παλιάς) τώρα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να κάνω τίποτα!!!!

1ον δεν έχει ήχους εκτός από ένα για τις κλήσεις. εκτός από έναν!!!!! Που μπορώ να βρω τους άλλους;

2ον πως μπορώ να βάλω φωτογραφίες και όταν με παίρνουν να βγαίνει ο (η) εικονιζόμενος όταν με καλάει αφ όσον τον έχω περάσει στη μνήμη;;;;

3) πέρασα όλο το cd με το πρόγραμμα στον υπολογηστη και σύνδεσα εδώ και πολύ ώρα τον υπολογιστή με τον κινητό και αυτό ακόμη "περνάει" Το έχω πάνω από μια ώρα!!!! Τι να κάνω;;;

4) φυσικά του πέρασα μια κάρτα μνήμης 1GB και την φορμάρισα (άλλοι μου το έκαναν και συγκεκριμένα από εκεί που πήρα την κάρτα γιατί εγώ δεν ξέρω!!!) και τώρα είναι συνδεδεμένο με τον υπολογιστή. Θα περιμένω παρά πολύ ώρα;;;; Εσείς που το έχετε πόση ώρα έκανε;;;;

5) με το που είναι συνδεδεμένο με τον υπολογιστή στο πρόγραμμα που γράφει "connection wizart" με USB θα περάσουν ήχοι φωτο κλπ που έχει το cd;;;;;

Σας παρακαλώ πολύ πήτε μου γιατί έχω πελαγώσει. Είμαι νέα σε αυτά και δεν ξέρω. Σας παρακαλώ πολύ αν γίνεται να μου τα γράψετε απλά γιατί...όπως σας ανάφερα.....δεν σκαμπάζω και πολλά πράγματα από αυτά;;;;

6) απλά παιχνιδάκια που μπορώ να βρω και τι θα κάνω;;;;;

ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! :cry:

ευχαριστώ

 

Μια βοήθεια φίλοι.....

Μετά από πολύ ψάξιμο κάποια πράγματα κατάφερα να λύσω, αλλά δυστυχώς ήχους σε κλήσεις και σε sms να βάλω όταν με καλούν ή παίρνω sms δεν μπορώ εκτός από αυτόν τον ένα που έχει΄. Τι πρέπει να κάνω;;;; Τι δεν κάνω καλά;;

Ύστερα φωτο τον καλούμενο στην μνήμη δέχεται και όταν με καλεί να βγαίνει και η φωτο του με όποιο μουσικό κομμάτι θέλω;;; Αν γίνεται πως γίνεται;;;;;

Πείτε μου σας παρακαλώ σαν πιο "παλιοί" και εξοικειωμένοι με αυτό το κινητό που είστε...

Μια βοήθεια δώστε μου!!!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια φίλοι.....

Μετά από πολύ ψάξιμο κάποια πράγματα κατάφερα να λύσω, αλλά δυστυχώς ήχους σε κλήσεις και σε sms να βάλω όταν με καλούν ή παίρνω sms δεν μπορώ εκτός από αυτόν τον ένα που έχει΄. Τι πρέπει να κάνω;;;; Τι δεν κάνω καλά;;

Ύστερα φωτο τον καλούμενο στην μνήμη δέχεται και όταν με καλεί να βγαίνει και η φωτο του με όποιο μουσικό κομμάτι θέλω;;; Αν γίνεται πως γίνεται;;;;;

Πείτε μου σας παρακαλώ σαν πιο "παλιοί" και εξοικειωμένοι με αυτό το κινητό που είστε...

Μια βοήθεια δώστε μου!!!!:cry:

 

Μενού ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις ήχου -> Εισερχόμενη κλήση πατάς πάνω στον ήχο κλήσης που λέει με το κουμπί i του κινητού και επιλέγεις που να κοιτάξει για ήχους, π.χ. κατηγορία Μουσική έχει τα αρχεία που έχω φορτώσει από τον υπολογιστή και το σώζω σαν ήχο κλήσης. Έτσι και με τον ήχο του sms αλλά θα πας Μενού ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις ήχου -> Ήχος μηνύματος -> Μηνύματα κειμένου και ακολουθείς την αντίστοιχη διαδικασία.

Για εικόνα καλούντος, αν πας στην φωτογραφία που έχεις τραβήξει και πατήσεις επιλογές -> Ορισμός ως -> Εικόνα καλούντος και σου εμφανίζει να επιλέξεις σε ποια επαφή θες να την αντιστοιχίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια φίλοι.....

Μετά από πολύ ψάξιμο κάποια πράγματα κατάφερα να λύσω, αλλά δυστυχώς ήχους σε κλήσεις και σε sms να βάλω όταν με καλούν ή παίρνω sms δεν μπορώ εκτός από αυτόν τον ένα που έχει΄. Τι πρέπει να κάνω;;;; Τι δεν κάνω καλά;;

Ύστερα φωτο τον καλούμενο στην μνήμη δέχεται και όταν με καλεί να βγαίνει και η φωτο του με όποιο μουσικό κομμάτι θέλω;;; Αν γίνεται πως γίνεται;;;;;

Πείτε μου σας παρακαλώ σαν πιο "παλιοί" και εξοικειωμένοι με αυτό το κινητό που είστε...

Μια βοήθεια δώστε μου!!!!:cry:

 

Για τους ηχους κλησης πας ρυθμισεις/4.ρυθμισεις ηχου/1.εισερχομενη κληση και εκει διαλεγεις οτι ηχο θελεις (τηλεφωνου προεγκατεστημενους ή mp3 δικο σου).

Στις επαφες διαλεγεις οποια επαφη σε ενδιαφερει και μετα επιλογες/1.προβολη και μετα στο "ανθρωπακι" (λεει κανενα) μπαινεις και διαλεγεις φωτο καλουντος (εχει ολοκληρη λιστα με αντιστοιχιση φωτο,βιντεο κλπ).Στην "καμπανουλα" μπαινεις (με το i) και διαλεγεις ηχο κλησης για τη συγκεκριμενη επαφη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

exw dei se prohgoymena mhnimata pos to kinito exei ixografisi omolias alla ego prosopika den to exw dei

 

Εφαρμογές - 2 Εγγραφή φωνής

 

Αν θες να γράψεις την συνομιλία σου, πάς επιλογές - μενού - Εφαρμογές - 2 Εγγραφή φωνής

 

Αν χρησιμοποιείς hands free είναι πανέυκολο

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά. Το πήρε η κόρη μου και παρουσιάζει πρόβλημα σύνδεσης με άλλα κινητά μέσω Bloutooth. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

ti ennoeis provlhma rhga?? se mena thn prwth fora pou sindeetai me kapoio kinhto apla zhtaei kwdiko pou vazoun k oi 2 ton idio k meta se ka8e epomenh sundesh den uparxei kanena provlhma..etsi ekane k me ths kopelas mou alla k me to pc...mono mia fora omws an auto ennoeis provlhma..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το u600 αλλά και το bluetooth sto d830 μου έχει πρόβλημα να αναγνωρίσει όλες τις συσκευές σ' ένα χώρο οπότε μάλλον η SAMSUNG δεν τα πάει καλά με τα bluetooth!
Link to comment
Share on other sites

Μην το γενικεύουμε γιατί το έχω συνδέσει με δύο κινητά χωρίς πρόβλημα, όπως και hands-free nokia ΒΗ-800 και με laptop, μάλιστα linux και έπαιζα με AT commands και όλα ήταν κανονικά. Δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Για τους ηχους κλησης πας ρυθμισεις/4.ρυθμισεις ηχου/1.εισερχομενη κληση και εκει διαλεγεις οτι ηχο θελεις (τηλεφωνου προεγκατεστημενους ή mp3 δικο σου).

Στις επαφες διαλεγεις οποια επαφη σε ενδιαφερει και μετα επιλογες/1.προβολη και μετα στο "ανθρωπακι" (λεει κανενα) μπαινεις και διαλεγεις φωτο καλουντος (εχει ολοκληρη λιστα με αντιστοιχιση φωτο,βιντεο κλπ).Στην "καμπανουλα" μπαινεις (με το i) και διαλεγεις ηχο κλησης για τη συγκεκριμενη επαφη.

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τους ήχους που δεν μπορούσα να βάλω στην κλήση κλπ....

ομολογώ με διευκολύνατε αφάνταστα.:yahoo: και φυσικά σκέφτηκα να σας πω ένα μεγάλο ευχαριστώ!:up:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν μπορώ να συνδεθώ μέσω ΒΤ με το laptop(vista)...

Οσο κι έψαξα μου βγάζει πάντα οτι η λίστα υπηρεσιών δεν βρέθηκε,

γνωρίζετε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

ti ennoeis provlhma rhga?? se mena thn prwth fora pou sindeetai me kapoio kinhto apla zhtaei kwdiko pou vazoun k oi 2 ton idio k meta se ka8e epomenh sundesh den uparxei kanena provlhma..etsi ekane k me ths kopelas mou alla k me to pc...mono mia fora omws an auto ennoeis provlhma..

 

Εννοώ ότι όταν κάνει ανίχνευση για συσκευές με Bluetooth σε χώρο με πολύ κόσμο δεν τις βρίσκει ενώ τηλέφωνο Sony Ericson που ανιχνεύει παράλληλα τις βρίσκει.Δεν έχει συνδεθεί με κανένα από τα δύο SE που έχουμε στην οικογένεια ενώ κάποια στιγμή που βρήκε ένα από τα δύο (μετά από επνελλειμένες προσπάθειες ) ζήτησε κωδικό ο οποιος αφού δόθηκε στην συνέχεια έβγαζε μήνυμα λάθος κωδικού.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι όταν κάνει ανίχνευση για συσκευές με Bluetooth σε χώρο με πολύ κόσμο δεν τις βρίσκει ενώ τηλέφωνο Sony Ericson που ανιχνεύει παράλληλα τις βρίσκει.Δεν έχει συνδεθεί με κανένα από τα δύο SE που έχουμε στην οικογένεια ενώ κάποια στιγμή που βρήκε ένα από τα δύο (μετά από επνελλειμένες προσπάθειες ) ζήτησε κωδικό ο οποιος αφού δόθηκε στην συνέχεια έβγαζε μήνυμα λάθος κωδικού.

 

Βάζεις ίδιο κωδικό και στα δύο κινητά? Εγώ βάζω 0000. Έτσι όπως τα λες μάλλον για προβληματική συσκευή πρόκειται αλλά για συνέχισε την αναζήτηση, κλείσιμο - άνοιγμα κινητού... αν και πάλι τίποτα, μάλλον service υποθέτω...

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι όταν κάνει ανίχνευση για συσκευές με Bluetooth σε χώρο με πολύ κόσμο δεν τις βρίσκει ενώ τηλέφωνο Sony Ericson που ανιχνεύει παράλληλα τις βρίσκει.Δεν έχει συνδεθεί με κανένα από τα δύο SE που έχουμε στην οικογένεια ενώ κάποια στιγμή που βρήκε ένα από τα δύο (μετά από επνελλειμένες προσπάθειες ) ζήτησε κωδικό ο οποιος αφού δόθηκε στην συνέχεια έβγαζε μήνυμα λάθος κωδικού.

 

h alh8eia einai oti to exw sundwsh toso me SE oso k me Nokia k den eixa apolutws kanena provlhma oute ston kwdiko oute sth metafora arxeiwn...auto pou les omws me to megalo xwro k thn anixneush de to exw parathrhsei...an 8es 3anakoita tis ru8miseis tou bluetooth...h oratothta na einai energopoihmenh k na mhn einai se leitourgia asfaleias..an k pisteuw oti auta ta exeis hdh koita3ei..

Link to comment
Share on other sites

3erei kapoios ti tupous video paizei to kinhto? 3gp??
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω ψάξει αναλυτικά αλλά 3gp που φόρτωσα από τον υπολογιστή το έπαιζε. Δεν ξέρω αν πάιζει και κάτι άλλο αν και δεν το νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

a k mia allh aporia..uparxei tropos ta lhf8enta arxeia apo bluetooth na po8hkeuontai sth memory k oxi sth mnhmh thlefwnou??? einai kapws spastiko na ta metafereis meta...
Link to comment
Share on other sites

δεν γνωρίζω, αλλά όπως το σκέφτομαι νομίζω πως όχι, βέβαια εγώ δεν έχω βάλει κάρτα ακόμα στο κινητό. Ψάξτο λίγο το μενού μήπως βρεθεί τίποτα.

Ερώτηση: έχω αφήσει το θέμα της ακρόπολης, αυτό δεν είχατε αρχικά? έχει πολύ φάση που ειναι δυναμικό αλλά πόση μπαταρία τρώει άραγε? επίσης χθες άλλαξε μόνο του το background και τελικά κατάλαβα ότι άλλαξε γιατί έχασε σήμα μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

3erei kapoios ti tupous video paizei to kinhto? 3gp??

Παίζει (και τραβάει) και μορφής mpeg4 που είναι κλάσεις ανώτερη και στην ανάλυση και στα frames αλλα τα βίντεο αυτά έχουν αυξημένο μέγεθος, οπότε θα χρειαστείς οπωσδήποτε μια κάρτα μνήμης

 

Δεν ξέρω για το u600 αλλά και το bluetooth sto d830 μου έχει πρόβλημα να αναγνωρίσει όλες τις συσκευές σ' ένα χώρο οπότε μάλλον η SAMSUNG δεν τα πάει καλά με τα bluetooth!

 

Ούτε στο U600 έχω βρεί κάποιο πρόβλημα, αλλα ούτε στα προηγούμενά μου της Samsung D600 και D500. Όλες οι συσκευές που είναι ορατές ανιχνευονται, και μάλιστα η αποστολή των αρχείων γίνεται ταχύτερα απο κάθε άλλο κινητό, μιας και υποστηρίζει πρωτόκολλο bluetooth 2, όπως και το D600

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...