Jump to content

Samsung SGH-U600


skatzoxoiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

xwris na to exw parei akoma...mhpws auth h ka8usterhsh tou anoigmatos ths memory ofeiletai sto logismiko? k genika 3erete an h samsung psaxnetai gia na vgazei updates tou firmware ths?? isws etsi dior8wsoun kapoia bugs...de 3erw..apla aporia ekfrazw...

a k 8elw th gnwmh sas..opws oloi 3erete kanei kapou sta 360..apo th vodafone me to xwris pagio mou kovoun 100 k alla 60 glutwnw apo to pointamania..1428 pontoi k h epidothsh einai molis 60 euro..!!! lete na to kanw etsi? stelnw polla sms alla de 8a me xalaei na to gurisw stis oligoleptes klhseis me th sundesh

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Α και κατι αλλο που με ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ ειναι οτι εγκαθιστω κανονικα το samsung pc studio αλλα και το usb driver και οταν βαζω το κινητο σαν συσκευη αποθηκευσης δεν με αφηνει να περασω αρχεια(mp3,photos,videos) στην καρτα μνημης ως removable disk. οταν προσπαθω μου βγαζει το μηνυμα cannot copy- cannot find the specified file make sure you specify the correct patch and file name.

 

Υ.Γ οταν θετω το κινητο στη λειτουργια samsung pc studio περναω κανονικα τραγουδια και γενικα αρχεια αλλα στο τηλ και οχι στην καρτα μνημης.

 

ΔΩΣΤΕ ΜΙΑ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ

 

ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΝΕΙΣ;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Χαμηλό SAR (μην ξεχνιόμαστε)

 

 

δεν ξερω κατα ποσο ειναι χαμηλο το δικο σου αλλα νομιζω οτι το sar του κυμαινεται στα 0,7 οποτε ειναι κατι ενδιαμεσο και οχι χαμηλο κατα τη γνωμη μου:)

Link to comment
Share on other sites

xwris na to exw parei akoma...mhpws auth h ka8usterhsh tou anoigmatos ths memory ofeiletai sto logismiko? k genika 3erete an h samsung psaxnetai gia na vgazei updates tou firmware ths?? isws etsi dior8wsoun kapoia bugs...de 3erw..apla aporia ekfrazw...

a k 8elw th gnwmh sas..opws oloi 3erete kanei kapou sta 360..apo th vodafone me to xwris pagio mou kovoun 100 k alla 60 glutwnw apo to pointamania..1428 pontoi k h epidothsh einai molis 60 euro..!!! lete na to kanw etsi? stelnw polla sms alla de 8a me xalaei na to gurisw stis oligoleptes klhseis me th sundesh

 

Που το βρηκες σε vodafone; Το περιμενω ενα μηνα τωρα και συνεχεια μου το τρεναρουν οι καραγκιοζηδες.

Οσο για το SAR, 0,48 ειχε αναφερει καποιος στην αρχη του thread.

Link to comment
Share on other sites

:confused: - βεβαιωνει κανεις αλλλος αυτο για το "μπερδεμα" του κινητου κοντα σε μαγνητη ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

theo to vrhka sto mall pou exei vodafone k prepei na eixe akoma polla kommatia giati otan phga htan alloi 2 mesa pou to phran k to phre k h kopela mou...k htan ola mple nomizw..k kapou 8a to vrw den anhsuxw tosa katasthmata uparxoun...de 3erw omws an a3izei na to kanw sundesh k mhpws 3efugw se 8ema xrhmatwn meta..
Link to comment
Share on other sites

:) - ωραιες οι φωτο στο Mobileburn (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

UPDATE: 'Οσον αφορά την κάρτα μνήμης και το πρόβλημα με την καθυστέρηση, που ανέφερα σε προηγούμενο post, μπορώ να επιβεβαιώσω πως με 256 mb SD Micro ο χρόνος access στην κάρτα "έπεσε" στα 2.5-3 sec (από 5-6 sec με την 1gb UltraII της Sandisk). Άρα με SD Micro μικρότερης χωρητικότητας η ταχύτητα είναι καλύτερη.

 

Η αλήθεια είναι πως είναι λίγο σπαστικό το συγκεκριμένο + το ότι μένω από μπαταρία συνέχεια :mad:

 

Κάποιος να ασχοληθεί και να ενημερώσει το forum αν οι μπαταρίες των 1000 από ebay κάνουν δουλειά

:wacko:

Be Inspired...

 

LuSifer_gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω θελω να δηλωσω τον προβληματισμο μου οσον αφορα 2-3 πραγματα ΕΝΑΝΤΙ του D900.

 

Τα πληκτρα αφης δεν βολευουν παιδια. Λυπαμαι. Ειδικα οταν πρεπει να σβησεις κατι με το C. Θα το συνηθησεις θα μου πειτε...

 

Η οθονη ειναι χειροτερη εναντι του d900 στα χρωματα. Οντως δεν φαινεται εκ πρωτης οψεως αλλα αν τα βαλετε διπλα διπλα με το ιδιο wallpaper θα το καταλαβετε. Δεν βαριεσαι θα πει δικαιως κανεις...

 

Δεν μπορεις να εχεις ηχο στο slide. Θα μου πεις και τι εγινε σιγα...ψαχνεις ψιλο στ'αχυρα...

 

Δεν μπορω να γραψω sms χωρις Τ9. Δεν εχω ιδεα πως τους ηρθε και κανανε αυτη την ΠΑΤΑΤΑ του να πρεπει να ρολαρουν πρωτα οι αγγλικοι χαρακτηρες και μετα τα ελληνικα. ΠΧ πρεπει να περασει πρωτα pqrs7 και μετα το Π Ρ. Στο d900 ηταν ΠΡΣ7. Θα μου πειτε γραψε με Τ9 ρε φιλε...(μη σχολιασω δε την ελλειψη το ς...)

 

Δεν μπορω να καταλαβω επισης γιατι εβγαλαν την δυνατοτητα να εχεις wallpaper στο κυλιομενο μενου. Θα μου πεις τωρα σιγα ρε φιλε τι παραξενιες ειναι αυτες... αυτο ειναι κινιταρα να πουμε τι θες τωρα...

 

Ε σε ολα αυτα εγω θα σας απαντησω οτι εγω κυριοι παλι το D900 πηρα στα χερια μου.

 

Κριμα διοτι το u600 ειναι ποιο καλο σε καποιους τομεις. Αλλα δυστυχως δεν βλεπω το λογω να αφησω το d900. ΚΡΙΜΑ. Ευτυχως δεν πληρωσα δεκαρα για να το παρω...

 

ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ : η καρτα μνημης 512 που εχω στο d900 δεν καθυστερει σχεδον καθολου...περιττο να σας πω τι γινεται στο u600 ετσι?

Link to comment
Share on other sites

ta pliktra afis einai oti pio kalo uparxi ta sisithisa amesos kai na fantastite exw kai ena samsung poli apla c 300 kai otan perno ayto exo tin esthisi oti exei kai ayto pliktra afis kai mperdeyome merikes fores kai anti na patiso ta koympia toy menoy ta xaideyo

 

episis m arese kai kati allo to oti mporeis na klidoseis ta mhnimata kai tis epafes kai ta arxeia poli kalo giati einai poli h periergi

 

kai kati allo kalo einai o ixos eixa pareis ena mp3 player apo to e-shop innovaitor kai den exei poli dinato ixo antitheta perasa kati tragoydia sto u 600 kai den pisteya me to apotelesma para poli kalo

 

kai telos diabasa se se mia selida kapoion tropo gia ta kinita samsung na ta bareseis kai den pathenoys tipota den to ekana sto u 600 bebea alla sto c 300 kai akoma me pona to xeri

 

ayth einai h samsung

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να γραψω sms χωρις Τ9. Δεν εχω ιδεα πως τους ηρθε και κανανε αυτη την ΠΑΤΑΤΑ του να πρεπει να ρολαρουν πρωτα οι αγγλικοι χαρακτηρες και μετα τα ελληνικα. ΠΧ πρεπει να περασει πρωτα pqrs7 και μετα το Π Ρ. Στο d900 ηταν ΠΡΣ7. Θα μου πειτε γραψε με Τ9 ρε φιλε...(μη σχολιασω δε την ελλειψη το ς...)

 

Εισαι σιγουρος οτι το εψαξες καλα;Αυτο που λες στο δικο μου δεν συμβαινει,πρωτα βγαζει τα ΠΡΣ7 και μετα τα pqrs.Μηπως δεν εχεις βαλει τη γλωσσα τηλεφωνου Ελληνικα.Το ς τι το χρειαζεσαι αφου τα Ελληνικα τα γραφει μονο κεφαλαια;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

a gia thn karta mnhmhs..sto plaisio exw dei mia micro sd 512 mb 80x pou kanei 15 euro enw h kanonikh me ligoterh taxuthta profanws 1gb kanei 16...otan to parw mallon 8a protimhsw thn 512 mb logw taxuthtas an ontws einai toso orata ta provlhmata sthn anagnwsh mias k exw mp3 player 30gb opote h mousikh de me polukaiei sto kinto..k nomizw oti 512mb einai uperarketa gia games efarmoges videos k photos...an 8elei kapoios as th dokimasei th grhgorh k na kanei sugkrish
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω θελω να δηλωσω τον προβληματισμο μου οσον αφορα 2-3 πραγματα ΕΝΑΝΤΙ του D900.

 

Τα πληκτρα αφης δεν βολευουν παιδια. Λυπαμαι. Ειδικα οταν πρεπει να σβησεις κατι με το C. Θα το συνηθησεις θα μου πειτε...

 

Η οθονη ειναι χειροτερη εναντι του d900 στα χρωματα. Οντως δεν φαινεται εκ πρωτης οψεως αλλα αν τα βαλετε διπλα διπλα με το ιδιο wallpaper θα το καταλαβετε. Δεν βαριεσαι θα πει δικαιως κανεις...

 

Δεν μπορεις να εχεις ηχο στο slide. Θα μου πεις και τι εγινε σιγα...ψαχνεις ψιλο στ'αχυρα...

 

Δεν μπορω να γραψω sms χωρις Τ9. Δεν εχω ιδεα πως τους ηρθε και κανανε αυτη την ΠΑΤΑΤΑ του να πρεπει να ρολαρουν πρωτα οι αγγλικοι χαρακτηρες και μετα τα ελληνικα. ΠΧ πρεπει να περασει πρωτα pqrs7 και μετα το Π Ρ. Στο d900 ηταν ΠΡΣ7. Θα μου πειτε γραψε με Τ9 ρε φιλε...(μη σχολιασω δε την ελλειψη το ς...)

 

Δεν μπορω να καταλαβω επισης γιατι εβγαλαν την δυνατοτητα να εχεις wallpaper στο κυλιομενο μενου. Θα μου πεις τωρα σιγα ρε φιλε τι παραξενιες ειναι αυτες... αυτο ειναι κινιταρα να πουμε τι θες τωρα...

 

Ε σε ολα αυτα εγω θα σας απαντησω οτι εγω κυριοι παλι το D900 πηρα στα χερια μου.

 

Κριμα διοτι το u600 ειναι ποιο καλο σε καποιους τομεις. Αλλα δυστυχως δεν βλεπω το λογω να αφησω το d900. ΚΡΙΜΑ. Ευτυχως δεν πληρωσα δεκαρα για να το παρω...

 

ΚΑΙ ΕΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ : η καρτα μνημης 512 που εχω στο d900 δεν καθυστερει σχεδον καθολου...περιττο να σας πω τι γινεται στο u600 ετσι?

 

Εγω μα σου βρώ δεκάδες λόγους γιατί να πάρεις το U600 σε σχέση με το D900 και μάλιστα βασικούς...

 

Εχει ραδιόφωνο FM

Κάνει εγγραφή συνομιλίας

Βάζεις ότι ήχο θες στα μηνύματά σου

Δέχεται πανέυκολα παιχνίδια java

 

Τωρα εγώ παραδόξως, μπορώ και γράφω και με το Τ9 και χωρίς αυτό, κατευθείαν στα Ελληνικά. Δε καταλαβαίνω πως κατάφερες να σου βγάζει πρώτα τους Λατινικούς χαρακτήρες. Επίσης, δε καταλαβαίνω που το χρειάζεσαι το "ς" την στιγμή που το κινητό χρησιμοποιεί μόνο κεφαλαία...:wacko:

Το "C" και τα πλήκτρα αφής τα συνήθησα μεσα σε δυο τρείς μέρες και ας είχα για χρόνια το C κάτω απο το πολυπλήκτρο! (Πρώην κάτοχος Ε700, Ε800, D500, D600) που να σου δίναμε δηλαδή κανένα κινητό άλλης εταιρίας που το "C" είναι σε άσχετο σημείο! Έχεις δουλέψει κανένα SE?

Anyway, όλα είναι θέμα γούστου, και πόσο διατεθημένος είσαι να κάνεις κάποιες θυσίες για να έχεις κάτι άλλο. Και εγώ την μόνη θυσία που θεωρώ οτι κάνω είναι η μπαταρία και η αργή πλοήγηση στην κάρτα μνήμης οταν αυτή είναι γεμάτη και δεν έχει γινει φορμάτ απο την συσκευη γιατι όταν γίνει φορμάτ η κατάσταση καλυτερευει αρκετα...

Απο μούρη ομως το κινητό σκίζει, και δεν είμαι ο μόνος που το λέω!!!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Εχει ραδιόφωνο FM

Τι να το κανω με αυτη την μπαταρια?

 

Κάνει εγγραφή συνομιλίας

Καμια αντιρηση...

 

Βάζεις ότι ήχο θες στα μηνύματά σου

Και παλι καμια αντιριση.

 

Δέχεται πανέυκολα παιχνίδια java

Οχι δεν το κανει. Και ειμαι κατηγορηματικοτατος. Ο κωδικος πλεον δεν πιανει. Προφανως τα πρωτα firmware το κανανε. Πλεον ειναι κλειδωμενα. (ετσι το εξηγω εγω...Κι εδω μεσα καποιος το ανεφερε σε καποιο προηγουμενο post. Το ιδιο κανει και στο δικο μοθ και σε πολλα αλλα που διαβασα σε αλλα forum.

 

Τωρα εγώ παραδόξως, μπορώ και γράφω και με το Τ9 και χωρίς αυτό, κατευθείαν στα Ελληνικά. Δε καταλαβαίνω πως κατάφερες να σου βγάζει πρώτα τους Λατινικούς χαρακτήρες.

Ελα να το δεις. Και η γλωσσα ειναι σεταρησμενη στα ελληνικα. Οσο για το C δεν αναφερομαι τοσο στην θεση που αυτο βρισκεται οσο στο γεγονος του πως αποκρινονται τα πληκτρα αφης.

 

Ασε το αλλο : γιατι να μην μπορω να βαλω τα ονοματα στο ευρετηριο κατα επωμυνο αλλα σονυ και καλα κατ ονομα? Δεν θελω να εχω ολους τους Γιαννηδες παρεα ρε παιδι μου, θελω να εχω ολους του Παπαδοπουλους στην ιδια θεση...

 

Οσο για την καρτα την εχω κανει φορματ...

 

Το κινητο ειναι πολυ ομορφο παιδια, απλα σε σχεση με το 900 δεν δινει κατι ιδιαιτερο. ΠΧ μου αρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που βαλανε την επιλογη του να σωζεις οτι τραβας με την καμερα απευθειας στην καρτα. Εχει αρκετα θετικα... Αλλα ειναι καποια σημεια τα οποια ειναι απαραδεκτο να οπησθοδρομουν. Στο κατω κατω ειναι ο ιδιος κωδικας, εκ των πραγματων το ιδιο τηλεφωνο. Δεν υπηρχε κανενας μα κανενας λογος να πειραξουν οτι δουλευε μια χαρα.

Αν το θελετε σαν κοσμημα ειναι οντως πανεμορφο. Αλλα για μενα το να το εχω στο τραπεζι οταν πινω καφε και να ψαρωνουν ειναι μεν ωραιο αλλα ειναι παρελκομενο. Η συσκευη για μενα δεν παιζει προταρχικο ρολο να ειναι ομορφη αλλα κυριως θελω να κανει καποια πραγματα ΣΩΣΤΑ: Η ενσταση μου ειναι στο γεγονος οτι ο προκατοχος του τα εκανε, ενω ο αντικαταστατης δεν τα κανει. Ενω θα επρεπε να ειναι ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ειναι μια μετριοτητα. Αν το βαλετε σε σχεση με καποια SE η ΝΟΚΙΑ οντως ειναι καλυτερη επιλογη(Μαλλον η 2η καλυτερη, η πρωτη ειναι ακομα το D900).

Αν το βαλετε κοντρα στο d900 κλαταρει. Ουτε το παιζω εξυπνος ουτε θελω να κανω flame.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κατεβαστε τον φάκελο rar έχω μεσα καμια 350 αρια java παιχνίδια για το U600 από Lord of the rings μέχρι colin mc rae, warcraft, fifa κλπ...σε μένα δουλευουν όλα όσα έβαλα...

 

http://rapidshare.com/files/39796086/jeux.rar.html

Link to comment
Share on other sites

...αφου εψαχνα-καλουσα απο το πρωι σε ολες τις vodafone της Αθηνας και παντου ηταν σε ελλειψη γιατι σε καθε καταστημα ,αν πανε, θα'ναι ενα -δυο το πολυ και αυτα φευγουν αμεσως...Τελοσπαντων εχω βρηκα ενα τελευταιο στην vodafone του Αιγαλαιω και το τσιμπησα:shifty: :)

 

...Τωρα να ρωτησω επειδη δεν ειδα να γραφει κατι σχετικο το manual για την πρωτη φωρτηση...τι παιζει? να το αφησω κανενα δεκαωρακι για σιγουρα?

Link to comment
Share on other sites

Ασε το αλλο : γιατι να μην μπορω να βαλω τα ονοματα στο ευρετηριο κατα επωμυνο αλλα σονυ και καλα κατ ονομα? Δεν θελω να εχω ολους τους Γιαννηδες παρεα ρε παιδι μου, θελω να εχω ολους του Παπαδοπουλους στην ιδια θεση...

 

Η ενσταση μου ειναι στο γεγονος οτι ο προκατοχος του τα εκανε, ενω ο αντικαταστατης δεν τα κανει. Ενω θα επρεπε να ειναι ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ειναι μια μετριοτητα. Αν το βαλετε σε σχεση με καποια SE η ΝΟΚΙΑ οντως ειναι καλυτερη επιλογη(Μαλλον η 2η καλυτερη, η πρωτη ειναι ακομα το D900).

Αν το βαλετε κοντρα στο d900 κλαταρει. Ουτε το παιζω εξυπνος ουτε θελω να κανω flame.

 

Γιατι δεν δοκιμαζεις να κανεις συγχρονισμο με outlook.Θα σου περασει τις επαφες σου με τα επωνυμα τακτοποιημενα με αλφαβητικη σειρα και ολα θα ειναι μια χαρα!:D

 

Δεν νομιζω οτι θα πρεπει να θεωρουμε το U600 αντικαταστατη του D900.Πιστευω πως εχουμε να κανουμε με αλλες σειρες συσκευων (αλλο D και αλλο U).Κυριο χαρακτηριστικο της σειρας ultra ,οπως το λεει κιολας ,ειναι το μικρο παχος.Μην τα θελουμε κι ολα δικα μας.

 

Οσο για την πολυσυζητημενη διαρκεια της μπαταριας ο κατασκευαστης ειναι ξεκαθαρος : 250h αναμονη / 3h ομιλια (εναντι 400h / 10h του ανταγωνισμου-βλεπε S.E.,NOKIA,MOTOROLA).Το ξερεις ΠΡΙΝ το αγορασεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...αφου εψαχνα-καλουσα απο το πρωι σε ολες τις vodafone της Αθηνας και παντου ηταν σε ελλειψη γιατι σε καθε καταστημα ,αν πανε, θα'ναι ενα -δυο το πολυ και αυτα φευγουν αμεσως...Τελοσπαντων εχω βρηκα ενα τελευταιο στην vodafone του Αιγαλαιω και το τσιμπησα:shifty: :)

 

...Τωρα να ρωτησω επειδη δεν ειδα να γραφει κατι σχετικο το manual για την πρωτη φωρτηση...τι παιζει? να το αφησω κανενα δεκαωρακι για σιγουρα?

 

Καλοριζικο! Το manual (ο Θεος να το κανει manual δλδ,μαλλον απλη περιγραφη του τηλεφωνου ειναι) δεν λεει τιποτα γιατι υποτιθεται πως για τις καινουριες μπαταριες δεν ισχυουν αυτα για τις αρχικες φορτισεις που ισχυαν παλια.Απο την πειρα μου ομως σου λεω τις πρωτες φορτισεις (2-3) να τις κρατησεις οσο περισσοτερο μπορεις (10-12 h).Θα σου αποδιδει καλυτερα η μπαταρια,αν και με μετρια χρηση μην περιμενεις να υπερβεις τις 3 μερες μεταξυ των φορτισεων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το manual είναι για γέλια! Ίσως το χειρότερο manual που έχω δει ποτέ σε ηλεκτρονική συσκευή!
http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κατεβαστε τον φάκελο rar έχω μεσα καμια 350 αρια java παιχνίδια για το U600 από Lord of the rings μέχρι colin mc rae, warcraft, fifa κλπ...σε μένα δουλευουν όλα όσα έβαλα...

 

http://rapidshare.com/files/39796086/jeux.rar.html

 

Πρέπει να έβαλες πολύ λίγα που να δουλεύουν σε πλήρη οθόνη ή και καν να δουλεύουν;)

Τα πιο πολλά ΔΕΝ δουλεύουν και είναι ασύμβατα.

Link to comment
Share on other sites

wraia k hlpiza thn allh vdomada pou 8a to parw na to evriska kapou alla me apo8arrune o filos me th vodafone pleon..! prepei na hmoun tuxeros pou eida ba feugoun 3 mazi mallon..!!!

gia to 8ema me to firmware k ton kwdiko gia ta java mporei na to epivevaiwsei kapoios pou to phre prosfata dhl.se auth th vdomada?

Link to comment
Share on other sites

ποιες πιστευετε οτι ειναι οι πιο σωστες ρυθμισεις στις φωτογραφιες και το βιντεο ωστε να ειναι πολυ ποιοτικες ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-U600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...