Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην αρχική σελίδα...

 

Η μπάρα πάνω πάνω "Ενδιαφέρον Περιεχόμενο" από μένα έχει φάει block από το adlock λόγω scrolling. Την έχω πατήσει άπειρες φορές... Και έχει καταντήσει εκνευριστικό. Καλό θα ήταν:

1. Ή να ρολλάρει με βελάκια

2. Ή να έχει αλλαγή σελίδων στυλ "drag n drop"

 

Πρέπει οπωσδήποτε να καταργηθεί το scrolling πάνω της και απλά να κάνει κύκλους.

Το είχα επισημάνει και εγώ παλιότερα αυτό και η απάντηση ήταν πως θα το συνηθίσω. Η αλήθεια είναι πως ακόμα την πατάω και δεν κάνω scroll επειδή έχει μείνει το ποντίκι εκεί. Δεν νομίζω πως είναι τόσο δύσκολο να αλλάξει και να μπούν βελάκια δεξιά-αριστερά για πλοήγηση όπως προτείνει κ ο kostas2419

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλε μου δεν το είπα ειρωνικά, για να μου απαντήσεις έτσι, ίσα ίσα που απλά σκρολάρω και μένει εκεί και μετά θυμάμαι τι παίζει με αυτήν την μπάρα........

 

Ούτε και εγώ σου απάντησα ειρωνικά. Μιλούσα πολύ σοβαρά. Γιατί δε βάζεις το myphone στη λίστα εξαίρεσης?

(δεν έχω και εικονίδιο για να δείξω ότι το εννοώ και δεν ειρωνεύομαι).

 

Το είχα επισημάνει και εγώ παλιότερα αυτό και η απάντηση ήταν πως θα το συνηθίσω. Η αλήθεια είναι πως ακόμα την πατάω και δεν κάνω scroll επειδή έχει μείνει το ποντίκι εκεί. Δεν νομίζω πως είναι τόσο δύσκολο να αλλάξει και να μπούν βελάκια δεξιά-αριστερά για πλοήγηση όπως προτείνει κ ο kostas2419

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνετε (και καλά κάνετε) είναι ότι από άποψη "εικαστικού" μέρους, το scrolling με αυτό τον τρόπο είναι όπως στα touch κινητά ή τουλάχιστον αυτό θέλει να προσομειώσει. Επειδή ωστόσο δεν μπορώ να το αλλάξω, θα μεταβιβάσω την προτασή σας και αν πάρω κάποια απάντηση θα σας ενημερώσω kostas2419[/member], paris_89[/member]. Για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εγώ σου απάντησα ειρωνικά. Μιλούσα πολύ σοβαρά. Γιατί δε βάζεις το myphone στη λίστα εξαίρεσης?

(δεν έχω και εικονίδιο για να δείξω ότι το εννοώ και δεν ειρωνεύομαι).

Πιστεύω πως δεν υπάρχει καμία σοβαρή διαφορά από το να είναι έτσι το site , και όχι έτσι

 

Για εμένα τουλάχιστον. Μπορεί να έχω εγώ το πρόβλημα. Δεν είναι ανάγκη να συνεχίζεις την ειρωνία γιατί...

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνετε (και καλά κάνετε) είναι ότι από άποψη "εικαστικού" μέρους, το scrolling με αυτό τον τρόπο είναι όπως στα touch κινητά ή τουλάχιστον αυτό θέλει να προσομειώσει. Επειδή ωστόσο δεν μπορώ να το αλλάξω, θα μεταβιβάσω την προτασή σας και αν πάρω κάποια απάντηση θα σας ενημερώσω kostas2419[/member], paris_89[/member]. Για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι. :)

 

... ο σκοπός αυτού του thread είναι κάποιες κατηγορίες του site να προτείνονται για αλλαγή για τον Α, Β, Χ, Υ λόγο και όχι οπωσδήποτε να αλλάξουν. Αν δεν γίνεται καλώς. Μην το κάνουμε και θέμα.

 

Φιλικά.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα τουλάχιστον. Μπορεί να έχω εγώ το πρόβλημα. Δεν είναι ανάγκη να συνεχίζεις την ειρωνία γιατί...

 

Προφανώς, κρίνοντας από την τελευταία απαντησή σου. Αμα δε μπορείτε να τηρήσετε το ελάχιστο net-etiquette, καλό είναι να αποφεύγετε να γράφετε στα φόρα (φόρουμς για τους νέοπες). Υπονοούμενα και απειλές δεν περνάνε στο Internet αγαπητέ μου. Καλό απόγευμα.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως δεν υπάρχει καμία σοβαρή διαφορά από το να είναι έτσι το site , και όχι έτσι

 

Για εμένα τουλάχιστον. Μπορεί να έχω εγώ το πρόβλημα. Δεν είναι ανάγκη να συνεχίζεις την ειρωνία γιατί...

 

 

 

... ο σκοπός αυτού του thread είναι κάποιες κατηγορίες του site να προτείνονται για αλλαγή για τον Α, Β, Χ, Υ λόγο και όχι οπωσδήποτε να αλλάξουν. Αν δεν γίνεται καλώς. Μην το κάνουμε και θέμα.

 

Φιλικά.

 

To Ενδιαφέρον Περιεχόμενο μας αρέσει έτσι ακριβώς όπως είναι γιατί λύνει προβλήματα που είχαμε στο παρελθόν και μας δημιουργεί την άνεση να κάνουμε πολλά και διάφορα projects που έχουμε για το μέλλον. Σε 2 περίπου χρόνια λειτουργίας έχουν παραπονεθεί 4 από τους 175.000 μέλη και τους χιλιάδες επισκέπτες μας. Επομένως θα πρέπει να βολευτείς με αυτό. Βάλτο και στο adblock, no problem.

 

Δεν μπορούμε να τους ικανοποιήσουμε όλους. Είναι λογικό αυτό. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, κρίνοντας από την τελευταία απαντησή σου. Αμα δε μπορείτε να τηρήσετε το ελάχιστο net-etiquette, καλό είναι να αποφεύγετε να γράφετε στα φόρα (φόρουμς για τους νέοπες). Υπονοούμενα και απειλές δεν περνάνε στο Internet αγαπητέ μου. Καλό απόγευμα.

 

Χωρίς καμία απειλή και υπονοούμενο, και ποστάροντας απλά την γνώμη μου για κάτι που θα μπορούσε να αλλάξει στην σελίδα γιατί εμένα προσωπικά με ενοχλεί (και για αυτό τόνισα αυτό που έκανες bold, γιατί άλλον μπορεί να μην) περίμενα η αλήθεια είναι μια καλύτερη και νορμάλ αντιμετώπιση, και όχι να μπαίνω στον κόπο να γράφω τέτοια ποστς. Δεν το συνεχίζω και δεν απαντάω στα άλλα, καλό απόγευμα και σε εσένα...

 

To Ενδιαφέρον Περιεχόμενο μας αρέσει έτσι ακριβώς όπως είναι γιατί λύνει προβλήματα που είχαμε στο παρελθόν και μας δημιουργεί την άνεση να κάνουμε πολλά και διάφορα projects που έχουμε για το μέλλον. Σε 2 περίπου χρόνια λειτουργίας έχουν παραπονεθεί 4 από τους 175.000 μέλη και τους χιλιάδες επισκέπτες μας. Επομένως θα πρέπει να βολευτείς με αυτό. Βάλτο και στο adblock, no problem.

 

Δεν μπορούμε να τους ικανοποιήσουμε όλους. Είναι λογικό αυτό. :)

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Edited by mcde
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την απαντηση αλλα χρειαζεσαι μονο 1 query. Υποθετω οτι εχεις στην βαση ενα table το οποιο κραταει τα δεδομενα για καθε χρηστη (εγω θα το πω Persons_XX) και εκει μεσα εχει ενα πεδιο για το Avatar (εγω θα το πω Avatar_ID) το οποιο ειναι ενα νουμερο. Εχεις επισης ενα αλλο table (εγω το λεω Avatars_XX) το οποιο εχει τουλαχιστον 2 πεδια, ενα ID (το λεω ID), μια ονομασια πχ HTC One (εγω το ονομαζω Name). Αν τρεξεις ενα query το οποιο ειναι αυτο που εφτιαξα απο κατω σου βγαζει απευθειας τα αποτελεσματα που θες.

 

Δε χρησιμοποίησα τον κώδικα σου, γιατί αυτό υπήρχε στο παλαιό design.

 

http://www.myphone.gr/devices/charts.php?do=avatars

 

Αυτό ενημερώνεται καθημερινά από το 2005 και μετά και ας έχει καταργηθεί αυτή η ενότητα.

Είναι στο σχέδιο να ενσωματωθεί κάποια στιγμή στο νέο κομμάτι του site.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να γίνεται αυτό σε κάθε διαγραφή ποστ. Ωστόσο όποιος νοιώθει 'αδικημένος" μπορεί να στέλνει ΠΜ σε κάποιον Super-moderator και να ζητάει λεπτομέρειες.

 

Δεν είναι θέμα αδικίας. Τις περισσότερες φορές ο χρήστης δεν ξέρει καν ότι διαγράφηκε. Αφού κάποιος μπήκε στον κόπο να γράψει κάτι και κάποιος άλλος στον κόπο να το σβήσει, δεν είναι παράλογο αίτημα να γνωρίζει ο χρήστης πότε γίνεται.

Έστω scripted: Το μήνυμά σας στο θέμα [] διαγράφηκε από τον [] .

Link to comment
Share on other sites

Posts διαγράφονται όταν υπάρχει παράβαση των Όρων Χρήσης κι επίσης υπάρχει post/παρατήρηση/ενημέρωση από τον moderator για αυτή τη διαγραφή. Μην λέμε συνεχώς τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι θα λεγατε καθε τριμηνο να ψηφιζουν τα μελη ποσο ευχαριστημενοι ειναι με μια εταιρεια απο το 1 εως το 5 και αυτο να επαναλαμβανεται καθε τριμηνο.

 

Πχ. η ψηφοφορια για την κινητη τηλεφωνια θα αφηνει το μελος να ψηφισει μια απο τις τρεις (ωστε να αποφευχθουν οσο γινεται η αστοχες αρνητικες ψηφοι) ..

 

Το ιδιο θα μπορουσε και στη σταθερη ωστε να εχουμε περιπου μια γενικη εικονα της ποιοτητας των υπηρεσιων που δινουν οι εταιρειες στους καταναλωτες χωρις να χρειαζεται να διαβαζουμε εκαντονταδες threads.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Στους Τεχνολογικούς Διαξιφισμούς υπάρχουν σχετικά θέματα τα οποία ανανεώνονται κάθε 2-3 χρόνια. Κάθε τρίμηνο πιστεύω είναι υπερβολή. Λίγοι χρήστες αλλάζουν δίκτυο σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα ή αλλάζουν την άποψή τους.
Link to comment
Share on other sites

Στους Τεχνολογικούς Διαξιφισμούς υπάρχουν σχετικά θέματα τα οποία ανανεώνονται κάθε 2-3 χρόνια. Κάθε τρίμηνο πιστεύω είναι υπερβολή. Λίγοι χρήστες αλλάζουν δίκτυο σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα ή αλλάζουν την άποψή τους.

 

εστω, ομως 3 χρονια ειναι παρα πολλα, ας το κανουμε τουλαχιστον καθε χρονοα για να εχουμε τα myphone awards!!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναπροταθεί, αλλά έχει σκεφτεί ποτέ η ομάδα διαχείρισης να βάλει thanks button στα posts και thanks meter κάτω από το avatar του κάθε χρήστη;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναπροταθεί, αλλά έχει σκεφτεί ποτέ η ομάδα διαχείρισης να βάλει thanks button στα posts και thanks meter κάτω από το avatar του κάθε χρήστη;

Έχει ειπωθεί πολλές φορές. Οι περισσότεροι το βρίσκουν (-με) σωστό γιατί θες να πεις ένα ευχαριστώ σε κάποιον που βοήθησε και η πρέπει να το γράψεις με το ενδεχόμενο να γίνει παρατήρηση ότι δεν επιτρέπονται σκέτα ποστ για ευχαριστώ ή να μην ευχαριστήσεις που προσωπικά όταν κάποιος με έχει βοηθήσει με την απάντησή του το θεωρώ αγένεια να μην τον ευχαριστήσω.

Από τη διαχείριση λένε ότι το αποφεύγουν για να μην αρχίσει να γίνεται διαγωνισμός με τον μετρητή. Ότι από πολλούς θα γίνει είναι γεγονός αλλά θα μπορούσε να μην μπει μετρητής (φανερός τουλάχιστον) αλλά να μπει ένα thanks button το βρίσκω χρήσιμο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Απλά σκέφτηκα ότι υπάρχουν πολλά άτομα που έχουν γνώσεις αλλά δε βοηθάνε τους υπόλοιπους είτε επειδή βαριούνται να ποστάρουν, είτε επειδή σκέφτονται ότι βοηθώντας τον άλλον δε θα κερδίσουν οι ίδιοι κάτι. Έτσι αν προστεθεί η δυνατότητα του thanks button και thanks meter, αυτό το +1 που θα παίρνει ο κάθε χρήστης στο thanks meter του θα αποτελεί κίνητρο για να βοηθήσει τους υπόλοιπους. Επίσης, όταν βοηθάς κάποιον και αυτός απλά το διαβάζει και εξαφανίζεται χωρίς να σε ευχαριστήσει δείχνει, σε μένα τουλάχιστον, έλλειψη σεβασμού. Βέβαια μπορεί να βαριέται να κάνει ολόκληρο post μόνο για ένα ευχαριστώ αλλά με το thanks button θα πει ευχαριστώ πατώντας απλά ένα click. Σε τέτοιου είδους forum όπου κυριαρχεί περισσότερο το "ερώτηση - πρόβλημα , απάντηση - επίλυση προβλήματος, ευχαριστώ - παρακαλώ" πιστεύω πως είναι must το σύστημα του thanks button - meter.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξαναπροταθεί, αλλά έχει σκεφτεί ποτέ η ομάδα διαχείρισης να βάλει thanks button στα posts και thanks meter κάτω από το avatar του κάθε χρήστη;

 

Συμφωνω και εγω. Για αυτο το λογο εχω στειλει σε πολλους πμ ειτε επειδη με βοηθησαν καπου ειτε επειδη ειχα την ιδια αποψη.

Ετσι θα εξαλειφθει και το φαινομενο των ποστ με το +1 ή και +1ⁿ ππυ εχουμς δει πολλες φορες στα τοπικ.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Απλά σκέφτηκα ότι υπάρχουν πολλά άτομα που έχουν γνώσεις αλλά δε βοηθάνε τους υπόλοιπους είτε επειδή βαριούνται να ποστάρουν, είτε επειδή σκέφτονται ότι βοηθώντας τον άλλον δε θα κερδίσουν οι ίδιοι κάτι. Έτσι αν προστεθεί η δυνατότητα του thanks button και thanks meter, αυτό το +1 που θα παίρνει ο κάθε χρήστης στο thanks meter του θα αποτελεί κίνητρο για να βοηθήσει τους υπόλοιπους. Επίσης, όταν βοηθάς κάποιον και αυτός απλά το διαβάζει και εξαφανίζεται χωρίς να σε ευχαριστήσει δείχνει, σε μένα τουλάχιστον, έλλειψη σεβασμού. Βέβαια μπορεί να βαριέται να κάνει ολόκληρο post μόνο για ένα ευχαριστώ αλλά με το thanks button θα πει ευχαριστώ πατώντας απλά ένα click. Σε τέτοιου είδους forum όπου κυριαρχεί περισσότερο το "ερώτηση - πρόβλημα , απάντηση - επίλυση προβλήματος, ευχαριστώ - παρακαλώ" πιστεύω πως είναι must το σύστημα του thanks button - meter.

 

+1000000 :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Απλά σκέφτηκα ότι υπάρχουν πολλά άτομα που έχουν γνώσεις αλλά δε βοηθάνε τους υπόλοιπους είτε επειδή βαριούνται να ποστάρουν, είτε επειδή σκέφτονται ότι βοηθώντας τον άλλον δε θα κερδίσουν οι ίδιοι κάτι. Έτσι αν προστεθεί η δυνατότητα του thanks button και thanks meter, αυτό το +1 που θα παίρνει ο κάθε χρήστης στο thanks meter του θα αποτελεί κίνητρο για να βοηθήσει τους υπόλοιπους. Επίσης, όταν βοηθάς κάποιον και αυτός απλά το διαβάζει και εξαφανίζεται χωρίς να σε ευχαριστήσει δείχνει, σε μένα τουλάχιστον, έλλειψη σεβασμού. Βέβαια μπορεί να βαριέται να κάνει ολόκληρο post μόνο για ένα ευχαριστώ αλλά με το thanks button θα πει ευχαριστώ πατώντας απλά ένα click. Σε τέτοιου είδους forum όπου κυριαρχεί περισσότερο το "ερώτηση - πρόβλημα , απάντηση - επίλυση προβλήματος, ευχαριστώ - παρακαλώ" πιστεύω πως είναι must το σύστημα του thanks button - meter.

Βρε δίκιο έχεις.. Το έχει πει πολύς κόσμος και στην αρχή γράφτηκε ότι είχε δοκιμαστεί και το αφαίρεσαν και αργότερα ότι μπορεί να το σκεφτούν. Κι εγώ το βρίσκω χρήσιμο και όπως είπα ίσως μπορούσε να μην είναι φανερός στο avatar ο μετρητής αλλά στο προφίλ, για παράδειγμα, αν αυτό είναι το πρόβλημα.

Πάντως όποιος σκέφτεται με το "δεν βοηθάω γιατί δεν έχω κάτι να κερδίσω" μάλλον κακώς γράφεται σε φόρουμς γιατί αυτά δεν έχουν αυτή τη βάση λειτουργίας, καταλαβαίνω βέβαια, πως κι αυτή είναι μια υπαρκτή κατηγορία.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι θα εξαλειφθει και το φαινομενο των ποστ με το +1 ή και +1ⁿ ππυ εχουμς δει πολλες φορες στα τοπικ.

Όπως αυτό:

+1000000 :thumbup:

 

:lol::lol:

 

Επίσης, μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε περιπτώσεις όπως την παρακάτω: κάποιος χρήστης ρωτήσει π.χ. "ποιος είναι ο καλύτερος browser;" και απαντάν 5 άτομα λέγοντας ο καθένας κάτι διαφορετικό, το thread γεμίζει με άλλα 15 posts λέγοντας "+1", "+100", "συμφωνώ" κλπ. Ενώ με το thanks button όσοι συμφωνούν με κάποιον του πατάν απλά ένα thanks. Στην τελική βλέπει αυτός που έκανε αρχικά την ερώτηση ποια post-απαντήσεις έχουν τα περισσότερα thanks και βγάζει συμπεράσματα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Όπως αυτό:

 

 

:lol::lol:

 

Επίσης, μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε περιπτώσεις όπως την παρακάτω: κάποιος χρήστης ρωτήσει π.χ. "ποιος είναι ο καλύτερος browser;" και απαντάν 5 άτομα λέγοντας ο καθένας κάτι διαφορετικό, το thread γεμίζει με άλλα 15 posts λέγοντας "+1", "+100", "συμφωνώ" κλπ. Ενώ με το thanks button όσοι συμφωνούν με κάποιον του πατάν απλά ένα thanks. Στην τελική βλέπει αυτός που έκανε αρχικά την ερώτηση ποια post-απαντήσεις έχουν τα περισσότερα thanks και βγάζει συμπεράσματα.

Σωστή η σκέψη... Γενικώς, πλην των ευχαριστιών, υπάρχουν φορές που συμφωνείς με κάποιον και δεν έχεις να προσθέσεις κάτι..!

Φαντάζομαι κάποιος mod θα πει τη γνώμη της διαχείρισης...

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Βρε δίκιο έχεις.. Το έχει πει πολύς κόσμος και στην αρχή γράφτηκε ότι είχε δοκιμαστεί και το αφαίρεσαν και αργότερα ότι μπορεί να το σκεφτούν. Κι εγώ το βρίσκω χρήσιμο και όπως είπα ίσως μπορούσε να μην είναι φανερός στο avatar ο μετρητής αλλά στο προφίλ, για παράδειγμα, αν αυτό είναι το πρόβλημα.

Πάντως όποιος σκέφτεται με το "δεν βοηθάω γιατί δεν έχω κάτι να κερδίσω" μάλλον κακώς γράφεται σε φόρουμς γιατί αυτά δεν έχουν αυτή τη βάση λειτουργίας, καταλαβαίνω βέβαια, πως κι αυτή είναι μια υπαρκτή κατηγορία.

 

Δυστυχως πολλοι μπαινουν μονο για να δουν. Δεν συμμετεχουν και κατεπεκταση δεν ανταποδιδουν. Οχι για το ευχαριστω αλλα για την εμπειρια τους που μπορει να ειναι χρησιμη σε καποιον αλλο. Επισης, πολλοι κανουν μια ερωτηση για το προβλημα που εχουν και ποτε δεν μαθαινουμε αν και τι δουλεψε. Αλλα προφανως αυτα που γραφω τωρα και δεν εχουν αμεση σχεση με το λαικ

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Όπως αυτό:

 

 

:lol::lol:

 

Επίσης, μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σε περιπτώσεις όπως την παρακάτω: κάποιος χρήστης ρωτήσει π.χ. "ποιος είναι ο καλύτερος browser;" και απαντάν 5 άτομα λέγοντας ο καθένας κάτι διαφορετικό, το thread γεμίζει με άλλα 15 posts λέγοντας "+1", "+100", "συμφωνώ" κλπ. Ενώ με το thanks button όσοι συμφωνούν με κάποιον του πατάν απλά ένα thanks. Στην τελική βλέπει αυτός που έκανε αρχικά την ερώτηση ποια post-απαντήσεις έχουν τα περισσότερα thanks και βγάζει συμπεράσματα.

 

Χωρίς να διαφωνώ με την ιδέα.Δεν είναι λίγο αυθαίρετο να εξισώνουμε το "Ευχαριστώ" με το "Συμφωνώ";

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να διαφωνώ με την ιδέα.Δεν είναι λίγο αυθαίρετο να εξισώνουμε το "Ευχαριστώ" με το "Συμφωνώ";

 

Ισως ενα κουμπι like οπως εχω αναφερει σε προηγουμενες σελιδες;ενας μοντ απηντησε τοτε και ειπε ειναι υπο σκεψιν,αν δεν απατωμαι....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να διαφωνώ με την ιδέα.Δεν είναι λίγο αυθαίρετο να εξισώνουμε το "Ευχαριστώ" με το "Συμφωνώ";

 

Δεν το εξισώνουμε, για ευκολία θα είναι ένα πλήκτρο και αναλόγως το ποστ θα καταλαβαίνεις αν είναι ευχαριστώ ή συμφωνώ. Αν πχ γράφει κάποιος ότι προτιμάει τον ταδε browser και πατήσεις το λαικ θα είναι επειδή συμφωνείς μαζί του. Αν κάποιος γράφει μια λύση για ένα πρόβλημα θα το πάρει σαν ευχαριστώ. Κάπως έτσι δηλαδή :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα το κουράζετε παιδιά.

Όλοι, όπως είναι λογικό, ξέρουν ότι χρειάζεται ένα τέτοιο κουμπί και φυσικά τους λόγους που χρειάζεται.

Η ΟΔ όμως έχει πει ότι δεν θα μπει.

 

Δεν παίρνω φυσικά το μέρος της ΟΔ. Αντίθετα πιστεύω ότι χωρίς κουμπί "+1" (η οτιδήποτε) είμαστε 20 χρόνια πίσω.

Ρώτησα πριν χρόνια, πήρα απάντηση.Γι' αυτό το αναφέρω.

Το ίδιο έγινε και πρόσφατα με κάποιο παιδί που ρώτησε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...