Jump to content

Φορητότητα αριθμού


konv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω θα σου ελεγα να παιρνεις καθε μερα και να ρωτας αν εχουν περασει τα στοιχεια σου. να ζητας ονοματα με αυτους που μιλας και να ζητας καποιον ανωτερο.

κανε το και 2 φορες την ημερα. σπασε τους τα νευρα (με κοσμιο τροπο).

αφου σου πουν οκ μετα προχωρα στην αιτηση στην κοσμοτε.

απειλησε και με την καταγγελια και καντην στην τελικη.

 

Την έκανα ήδη την καταγγελία φυσικά!

Απλώς δεν μου άρεσε η ιδέα να χρεώνομαι τα 0,12/κλήση για να τους πρήζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως έκανες ότι καλύτερο μπορούσες να κάνεις. Δεν έχει νόημα να καλείς το 13830 γιατί όπως είπες κι εσύ, και συμφωνώ απόλυτα, δε φταίνε οι υπάλληλοι αλλά η ανοργανωσιά της διοίκησης που δε φρόντισε να έχει το κατάλληλο προσωπικό ώστε να αντιμετωπίσει το φόρτο εργασίας που ήταν αναμενόμενο να υπάρξει με τη νέα νομοθεσία. Τουλάχιστον έτσι, θα έχει κάποιο αποτέλεσμα, γιατί αν απλά γκρίνιαζες στην εξυπηρέτηση πελατών θα τα άκουγε απλώς κάποιος υπάλληλος (γιατί ακόμα και ο προιστάμενος εκεί υπάλληλος είναι) και δε θα έφτανε παραπέρα το θέμα. Μακάρι να σκέφτονταν όλοι όπως εσύ και σου βγάζω το καπέλο! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Υποστηρίζει η vodafone μεταφορά αριθμού cosmote στην καρτοκινητή της? Δεν μιλαω για τα προγράμματα συμβολαίου, αλλά από καρτοκινητή άλλης εταιρίας στην vodafone.

 

 

ευχαριστώ.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ. Ρωτησα γιατι δεν αναφερεται πουθενα καθαρα στα καρτοκινητα της vodafone.

 

Μπορει το θεμα να κλειδωσει, ευχαριστω ! :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει η vodafone μεταφορά αριθμού cosmote στην καρτοκινητή της? Δεν μιλαω για τα προγράμματα συμβολαίου, αλλά από καρτοκινητή άλλης εταιρίας στην vodafone.

 

 

ευχαριστώ.

 

βεβαίως και μπορείς να κανείς φορητότητα από άλλη εταιρεία για την vodafone και για καρτοκινητο . Σε όλες τις εταιρίες γίνεται. Μπορείς να καλέσεις το 13894 από το κινητό που θέλεις να κανείς αίτηση φορητοτητας . Ή να πασ στο κατάστημα με την ταυτότητα σου και την κάρτα σημ. Θα πρέπει να γνωρίζεις εάν υπάρχουνε δηλωμένα στοιχεία ή όχι στο νούμερο σου για να ξέρεις τι αίτηση θα πρέπει να κανείς επώνυμη ή ανώνυμη. Καλό είναι να τα δηλώσεις πριν κανείς την αίτηση για την vodafone. Θέλει 20 ημέρες γύρω στις 15 εργάσιμες ανεξάρτητα από που θα γίνει η αίτηση φορητοτητας είτε τηλεφωνικά είτε στο κατάστημα. Απλά άμα γίνει τηλεφωνικά θα πρέπει να περιμένεις να έρθει το κούριερ για να παραλάβεις την κάρτα σημ. Εάν σου πέφτει κοντά το κατάστημα πήγαινε σε κατάστημα καλύτερα για να μην έχεις προβλήματα για να περιμένεις το κούριερ να περάσει. Επίσης μέσα σε 5 εργάσιμες μέρες παίρνει την έγκριση η vodafone για τον παροχο που έχεις τώρα . Καλό είναι να τους πεις να κανείς και την δήλωση στοιχείων που απαιτείται για να ενεργοποιηθεί η γραμμή για να μην τρέχεις 2 φορές στο κατάστημα. Μια για την φορητοτητα και μια για να ενεργοποιήσεισ τον αριθμό.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

βεβαίως και μπορείς να κανείς φορητότητα από άλλη εταιρεία για την vodafone και για καρτοκινητο . Σε όλες τις εταιρίες γίνεται. Μπορείς να καλέσεις το 13894 από το κινητό που θέλεις να κανείς αίτηση φορητοτητας . Ή να πασ στο κατάστημα με την ταυτότητα σου και την κάρτα σημ. Θα πρέπει να γνωρίζεις εάν υπάρχουνε δηλωμένα στοιχεία ή όχι στο νούμερο σου για να ξέρεις τι αίτηση θα πρέπει να κανείς επώνυμη ή ανώνυμη. Καλό είναι να τα δηλώσεις πριν κανείς την αίτηση για την vodafone. Θέλει 20 ημέρες γύρω στις 15 εργάσιμες ανεξάρτητα από που θα γίνει η αίτηση φορητοτητας είτε τηλεφωνικά είτε στο κατάστημα. Απλά άμα γίνει τηλεφωνικά θα πρέπει να περιμένεις να έρθει το κούριερ για να παραλάβεις την κάρτα σημ. Εάν σου πέφτει κοντά το κατάστημα πήγαινε σε κατάστημα καλύτερα για να μην έχεις προβλήματα για να περιμένεις το κούριερ να περάσει. Επίσης μέσα σε 5 εργάσιμες μέρες παίρνει την έγκριση η vodafone για τον παροχο που έχεις τώρα . Καλό είναι να τους πεις να κανείς και την δήλωση στοιχείων που απαιτείται για να ενεργοποιηθεί η γραμμή για να μην τρέχεις 2 φορές στο κατάστημα. Μια για την φορητοτητα και μια για να ενεργοποιήσεισ τον αριθμό.

 

Δηάδη τωρα που ειμαι σε συνδεση με την cosmote και διακοψω, να δηλωσω (στο ονομα του πατερα μου, λογω ηλικιας -πες) το κινητο στην cosmote και μετα να κανω την φορητοτητα.

 

Κατι άλλο. Οποιωσδήποτε θελει 20 μερες ή μιλαμε για καρτοκινητό αποκλειστικά? Νομίζω αν πας σε συμβολαιο γίνεται αυτόματα η μεταφορά... (όχι?)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι θέλει περίπου 15 εργάσιμες.

 

Αυτές τις 15 μέρες μένω χωρίς κινητό (αριθμό) ή βρίσκομαι στην εταιρία που είμαι μέχρι να μεταφερθώ?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις 15 μέρες μένω χωρίς κινητό (αριθμό) ή βρίσκομαι στην εταιρία που είμαι μέχρι να μεταφερθώ?

 

Αυτές τις 15 μέρες θα είσαι κανονικά στον παλιό πάροχο.. Μετά από 15 μέρες περίπου θα χάσει το σήμα η παλιά κάρτα sim kαι τότε θα βάλεις την καινούρια κάρτα με το νέο πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις 15 μέρες θα είσαι κανονικά στον παλιό πάροχο.. Μετά από 15 μέρες περίπου θα χάσει το σήμα η παλιά κάρτα sim kαι τότε θα βάλεις την καινούρια κάρτα με το νέο πάροχο.

 

Α, τελεια - ωραια. Μια διευκρινηση , θα πληρωσω αυτες τις 15 μερες την προηγουμενη εταιρια , ετσι? :p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Α, τελεια - ωραια. Μια διευκρινηση , θα πληρωσω αυτες τις 15 μερες την προηγουμενη εταιρια , ετσι? :p

 

Ε ναι, εννοείται αυτό. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω καρτοκινητό Wind kαι θέλω να κάνω φορητότητα στη Vodafone. Μιλώντας με vodafone μου είπαν πως μου κάνουν 120 ευρώ εκπτωση σε όλες τις συσκευές. Στο vodafone.gr όμως η συσκευή που με ενδιαφέρει μου τη δίνει το site με 250ευρώ έκπτωση αλλά αυτό ισχύει για νέα σύνδεση και όχι φορητότητα. Υπάρχει τρόπος να κάνω φορητότητα και να εκμεταλλευτώ μια επιδότηση ανάλογη που μου δίνει το site? Μπορώ να τους πώ/ζητη΄σω κάτι?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έχω καρτοκινητό Wind kαι θέλω να κάνω φορητότητα στη Vodafone. Μιλώντας με vodafone μου είπαν πως μου κάνουν 120 ευρώ εκπτωση σε όλες τις συσκευές. Στο vodafone.gr όμως η συσκευή που με ενδιαφέρει μου τη δίνει το site με 250ευρώ έκπτωση αλλά αυτό ισχύει για νέα σύνδεση και όχι φορητότητα. Υπάρχει τρόπος να κάνω φορητότητα και να εκμεταλλευτώ μια επιδότηση ανάλογη που μου δίνει το site? Μπορώ να τους πώ/ζητη΄σω κάτι?

Ευχαριστώ!

η φορητοτητα ειναι συνδεση, (με παγιο) εαν θελεις φορητοτητα σε καρτοκινητο δεν παιρνεις τιποτα, γιατι δεν κανεις μια ερωτηση σε ενα καταστημα της wind για την συσκευη που ζητας; εχει πολυ καλες προσφορες τωρα για μετατροπη του καρτοκινητου σου σε συμβολαιο wind; και θα γινει αμεσως την επομενη μερα, δεν θα περιμενεις 10 μερες.....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

η φορητοτητα ειναι συνδεση, (με παγιο) εαν θελεις φορητοτητα σε καρτοκινητο δεν παιρνεις τιποτα, γιατι δεν κανεις μια ερωτηση σε ενα καταστημα της wind για την συσκευη που ζητας; εχει πολυ καλες προσφορες τωρα για μετατροπη του καρτοκινητου σου σε συμβολαιο wind; και θα γινει αμεσως την επομενη μερα, δεν θα περιμενεις 10 μερες.....

 

Wind L --> Milestone! Θα σε βγάλει ασπροπρόσωπο. (66 € το μηνα ειναι)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μόνο η Vodafone το φέρνει το συγκεκριμένο κινητό.

 

Το Motorola Milestone μέχρι στιγμής είναι αποκλειστικότητα της Wind ;)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ο πατερας μου εκανε αιτηση φορητοτητας χτες στη vodafone από cosmote.Μας πηραν σημερα τηλ από cosmote και μας ειπαν οτι πρεπει να πληρωσουμε για να φυγει απο cosmote.Το συμβολαιο ληγει στις 30/6.Ακουσον ακουσον.Για ουτε 10 μερες βαζουν προστιμο!Τι να κανουμε?
Link to comment
Share on other sites

Η ημερομηνία διακοπής της γραμμής θα γίνει μετά τις 30/6 οπότε και θα έχει λήξει το συμβόλαιο και επομένως δεν θα πληρώσεις κάτι. Άστους να εκβιάζουν με τις βλακείες τους και μείνει ήσυχη!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα το λες?Ηδη στη vodafone που πήγαμε χτες μας είπαν ότι θέλει 15 μέρες για να γίνει η μεταφορά.Αρα θα πάει αρχές Ιουλίου.Θέλουν 10 ευρώ οι γυφτουλες για 7 μερες που απομένουν.ΕΛΕΟΣ!Κι αν μας το χρεωσουν στο λογαριασμο τον εξοφλητικό της cosomote?Χρειάζεται να ειδοποιήσουμε τη vodafone για κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για να καταλάβω... είναι γυφτιά το να σου ζητάνε να πληρώσεις για κάτι που σου παρέχουν; Τι σημασία έχει το ποσό ή οι μέρες; Και μία μέρα πριν λήξει το συμβόλαιο να γίνει η διακοπή, θα χρεωθείς το αναπόσβεστο σύμφωνα με το ποσοστό που αναγράφει στο συμβόλαιο, όσο είναι αυτό το 12ο μήνα. Μέχρι και για μία μέρα λειτουργίας στο δίκτυο θα πληρώσεις πάγιο. Δεν πρόκειται για γυφτιά της Cosmote, και στη Wind, και στη Vodafone το ίδιο θα ίσχυε!
Link to comment
Share on other sites

Η γυφτιά είναι να παραπλανείς τον πελάτη για να μείνει πελάτης σου. Στην συγκεκριμένη περίπτωση το συμβόλαιο θα διακοπεί μετά τη λήξη του 12μήνου οπότε και δεν θα πληρώσει κάποια απόσβεση επιδότησης ο συνδρομητής.

 

Εννοείται πως όταν υποχρεούται να πληρώσει θα πληρώσει γιατί αυτό είναι το σωστό!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αίτηση φορητότητας έγινε στις 21/6.Η vodafone είπε ότι θέλει γύρω στις 15 μέρες για να γίνει η φορητότητα.Του τέστην η μεταφορά θα γίνει αρχές Ιουλίου,μετά τις 5, που σημαίνει ότι το συμβόλαιο θα έχει ήδη λήξει.Γιατί να πληρώσουμε την cosmote δηλ??
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά τι έχει γίνει?

Κανονικά αφού η ενεργοποίηση στο άλλο δίκτυο έγινε μετά τις 30/6 ,τότε δεν έχεις υποχρέωση.

Πάντα στην φορητότητα βλέπουμε την ημερομηνία υλοποίησης και όχι την ημερομηνία καταχώρησης , για το συσκεκριμένο θέμα.

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θέλω να ζητήσω την βοήθεια σας σε κάτι αν γνωρίζεται.

 

Θέλει η μάνα μου να κάνει φορητότητα από τη Voda στην Cosmote.

Μιλήσαμε με Cosmote και όλα καλά αλλά... (πάντα υπάρχει ένα αλλά)

η Voda θέλει να της πληρώσουμε στον τελευταίο λογαριασμό 50 ευρώ

επιπλέον για την συσκευή που πήρε η μάνα μου από την επιδότηση.

Η επιδότηση δεν βγαίνει με βάση αυτά που ξόδεψες τον χρόνο που πέρασε?

Διευκρινίζω ότι δεν είναι νέα χρήστης έχει την Voda 3-4 χρόνια...

Της είπαν επίσης ότι σε περίπτωση που μείνει στην Voda μέχρι το τέλος

του χρόνου θα της κάνουν έκπτωση στο πάγιο 30%.

 

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...