Jump to content

Φορητότητα αριθμού


konv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο της 1 Μαρτιου οτι και να κανεις καθυστερηση εχει και προβλημα στο συστημα τους σου λενε τηλεφωνικα ... μια με τις καρτες μια με τις ενεργοποιησεις υπηρεσιων .. εδω και ενα μηνα σχεδον "Προβλημα στα συστηματα μας εχουμε " σου λενε στο 13830 ....Ρε ουστ ολοι τους!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κακο ειναι οτι δεν θυμαμαι... αλλα πρεπει να εχω περασει 15 εργασιμες...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

το κακο ειναι οτι δεν θυμαμαι... αλλα πρεπει να εχω περασει 15 εργασιμες...

 

σου ηρθε μηνυμα απο τη βοντα απο το 1283 οτι εγκριθηκε η αιτηση μεταφορας αριθμου απο την εταιρια που εισαι τωρα?

 

εγω τους πηρα στο 13894 ξανα και ηθελα να μαθω εαν η αιτηση εχει φτασει στα κεντρικα και ειναι σε διαδικασια εγκρισης απο κοσμοτε αλλα ουτε αυτοι ηξεραν πανε μου λενε στο καταστημα,αφου το καταστημα τα στελνει σε εσας ειναι δυνατον να ξερει το καταστημα? ξαναπαιρνω τηλ. μου λενε παρε στο 13830 απο κινητο βοντα η σταθερο και θα σου πουν αυτοι,παιρνω εκει απο τηλεφωνητρια σε τηλεφωνητρια με πηγαινανε βγαινει ενας μου λεει εμεις δε ξερουμε τιποτα για την αιτηση,πληκτρολογησε τον αριθμο μου στον υπολογιστη δε του εβγαζε στοιχεια,μα του λεω ακομη ειναι σε κατασταση μεταφορας δεν ειμαι σε βονταφον,οταν ειχα κανει αιτηση μεσω τηλ τη πρωτη βδομαδα μου ηρθε μηνυμα οτι εγκριθηκε η αιτηση και την επομενη εβδομαδα μου ηρθε μηνυμα παραλαβης της σιμ,πραγματικα επικρατει ενα μπαχαλο εκει μεσα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι φταιει και ειμαστε τοσο αναπηροι σαν χωρα και στον δημοσιο αλλα και στον ιδιωτικο τομεα??Ειλικρινα αυτα τα πραγματα δεν γινονται πουθενα εδω φτασανε εξω οχι μονο φορητοτητα αμεσα με 7 ευρω διαλεγεις και οτι νουμερο γουσταρεις!!!!(Εφοσον ειναι διαθεσιμο) τελικα δεν θελουν να γινουν ανταγωνιστικες στην Ελλαδα οι κοιμουνται με τα τσαρουχια !
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι φταιει και ειμαστε τοσο αναπηροι σαν χωρα και στον δημοσιο αλλα και στον ιδιωτικο τομεα??Ειλικρινα αυτα τα πραγματα δεν γινονται πουθενα εδω φτασανε εξω οχι μονο φορητοτητα αμεσα με 7 ευρω διαλεγεις και οτι νουμερο γουσταρεις!!!!(Εφοσον ειναι διαθεσιμο) τελικα δεν θελουν να γινουν ανταγωνιστικες στην Ελλαδα οι κοιμουνται με τα τσαρουχια !
η εσυ κοιμάσαι με τα τσαρουχια και αυτοι θυσαυρίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τι φταιει και ειμαστε τοσο αναπηροι σαν χωρα και στον δημοσιο αλλα και στον ιδιωτικο τομεα??Ειλικρινα αυτα τα πραγματα δεν γινονται πουθενα εδω φτασανε εξω οχι μονο φορητοτητα αμεσα με 7 ευρω διαλεγεις και οτι νουμερο γουσταρεις!!!!(Εφοσον ειναι διαθεσιμο) τελικα δεν θελουν να γινουν ανταγωνιστικες στην Ελλαδα οι κοιμουνται με τα τσαρουχια !

 

Οταν λεμε φορητοτητα εννοουμε τη μεταφορα του ιδιου αριθμου σε αλλο δικτυο,τωρα εαν θελεις να επιλεξεις αλλο νουμερακι δε χρειαζεται να μπεις σε αυτη τη διαδικασια,τα περιπτερα ειναι γεματα με πακετα καρτοκινητης,απλα εγω εχω βρει δυο νουμερακια ευκολα με κοσμοτε και δε θελω να τα αφησω,ασε που ειναι φασαρια να ενημερωσεις ολο τον κοσμο οτι αλλαξες νουμερο

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στο καταστημα vodafone κιλκις και διαπιστωσε η υπαλληλος οτι απορριφθηκε η αιτηση λογο λανθασμενου κωδικου της καρτας σιμ,συμβαινουν αυτα οποτε αναγκαστηκα να την ξανακανω

 

κολλησα με τη vodafone τωρα τελευταια (μια που η wind ειναι μαπα) ειναι η μοναδικη λυση εαν βαρεθεις τη cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Φορητοτητα απο CU σε COSMOKARTA γινεται?
Nokia 5110,Nokia 6150,Nokia 3310,Nokia 7250i,Motorola V1050,Motorola razr v3i,Sony Ericsson k750i,Sony Ericsson w800i,Sony Ericsson w810i,Nokia N70-Nokia N70ME,Nokia N73-Nokia N73ME,Nokia N85,Nokia C5-03,Nokia N8-00 Dark Grey
Link to comment
Share on other sites

Ρε με εχουνε βγαλει την πιστη εκει στη βοντα,περιμενω να με ενεργοποιησουν τοσο καιρο ενω εχω την καρτα σιμ στα χερια μου,γιατι το καθυστερουν απο τη στιγμη που πηρανε εγκριση? εχω βαρεθει να περιμενω ασε που απο την πεμπτη δεν εχω καρτα στο frog γιατι περιμενω τη βοντα,ειπα να μη βαλω γιατι δεν ηξερα την ημερα ενεργοποιησης,περασε η παρασκευη περασε η δευτερα περιμενουμε και την τριτη,ενω στις αλλες εταιριες υπαρχει καποιος προγραμματισμος σου λενε ΤΗΝ ΤΑΔΕ ΜΕΡΑ Χ/Χ/2009 ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ

 

ΑΝΤΕ ΡΕ ΒΟΝΤΑ:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ρε με εχουνε βγαλει την πιστη εκει στη βοντα,περιμενω να με ενεργοποιησουν τοσο καιρο ενω εχω την καρτα σιμ στα χερια μου,γιατι το καθυστερουν απο τη στιγμη που πηρανε εγκριση? εχω βαρεθει να περιμενω ασε που απο την πεμπτη δεν εχω καρτα στο frog γιατι περιμενω τη βοντα,ειπα να μη βαλω γιατι δεν ηξερα την ημερα ενεργοποιησης,περασε η παρασκευη περασε η δευτερα περιμενουμε και την τριτη,ενω στις αλλες εταιριες υπαρχει καποιος προγραμματισμος σου λενε ΤΗΝ ΤΑΔΕ ΜΕΡΑ Χ/Χ/2009 ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ

 

ΑΝΤΕ ΡΕ ΒΟΝΤΑ:mad:

Πάνε στο κατάστημα και ρώτα τους να σου πουν πότε ακριβώς θα γίνει η ενεργοποίηση. Το βλέπουν στον υπολογιστή.

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Πάνε στο κατάστημα και ρώτα τους να σου πουν πότε ακριβώς θα γίνει η ενεργοποίηση. Το βλέπουν στον υπολογιστή.

 

Ακριβως. Μπορω να σκεφτω εναν λογο ομως: Σε αφηνουν για τον αλλο μηνα...τον επιασαν το στοχο για το Μαρτη φαινεται...

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Μπορω να σκεφτω εναν λογο ομως: Σε αφηνουν για τον αλλο μηνα...τον επιασαν το στοχο για το Μαρτη φαινεται...

 

Καλά και θα τον αφήσουν χωρίς τηλέφωνο για άλλη μια εβδομάδα? Δεν περίμενα να τα κάνουν αυτά... Άσε που με το που θα τον ενεργοποιήσουν , κατευθείαν θα τους δώσει χρήματα, οπότε δεν καταλαβαίνω τη λογική τους...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μένει χωρις τηλεφωνο. Χρησιμοποιει αυτο που ειχε. Και δυστυχως συμβαινουν αυτα...Παιζονται λεφτα.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν έχουν δώσει συγκεκριμένη ημερομηνία ενεργοποίησης; Πάρε το 13894 και ρώτα τους!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Μπορω να σκεφτω εναν λογο ομως: Σε αφηνουν για τον αλλο μηνα...τον επιασαν το στοχο για το Μαρτη φαινεται...
για ποιό λόγο να το κάνουν αυτό? ακόμα κι έτσι να είναι, ποιός δεν θέλει υπερπιτευξη στόχου?
Link to comment
Share on other sites

Από την υπερεπίτευξη του τρέχοντος μήνα καλύτερη η επίτευξη του τρέχοντος και η καβάτζα για τον επόμενο ;-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν έχουν δώσει συγκεκριμένη ημερομηνία ενεργοποίησης; Πάρε το 13894 και ρώτα τους!

 

Οι ανθρωποι εκει δε γνωριζουν εαν η αιτηση εχει φτασει στα χερια τους,παρε στο 13830 θα σου πουν και που ουτε αυτοι γνωριζουν,δεν ειναι με τα καλα τους πραγματικα ακομη περιμενω......

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Μπορω να σκεφτω εναν λογο ομως: Σε αφηνουν για τον αλλο μηνα...τον επιασαν το στοχο για το Μαρτη φαινεται...

 

Από τη στιγμή που έχει γίνει η αίτηση βγαίνει κι η ημερομηνία ενεργοποίησης, κι ας μην έχει πάρει έγκριση ακόμη. Επίσης, άμα πας στο κατάστημα που έκανες την αίτηση, μπορούν να σου πουν ακριβώς πότε συνδέεσαι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έχει γίνει η αίτηση βγαίνει κι η ημερομηνία ενεργοποίησης, κι ας μην έχει πάρει έγκριση ακόμη. Επίσης, άμα πας στο κατάστημα που έκανες την αίτηση, μπορούν να σου πουν ακριβώς πότε συνδέεσαι..

 

Είναι δύσκολο νομίζεις να αλλάξουν την ημερομηνία στο σύστημά τους? Το θέμα δεν είναι η ημερομηνία, αυτήν την αλλάζουν κατευθείαν, το θέμα είναι αν βγάζουν περισσότερα χρήματα βάζοντας έναν παραπάνω χρήστη ή αν βγάζουν περισσότερα αν πιάνουν κάποιον στόχο... Η εταιρεία σίγουρα θέλει περισσότερους χρήστες, αλλά οι μάνατζερς πότε βγάζουν περισσότερα κέρδη από bonus? Εσύ τι λες?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν ακυρωθεί η αίτηση και γίνει άλλη ημερομηνία τότε ναι, αλλάζει κι η ημερομηνία ενεργοποίησης. ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παίρνεις τηλέφωνο χωρίς χρέωση στο 13897. Τους λες τον αριθμό που γράφει η κάρτα σιμ πάνω ή τα στοιχεία της σύνδεσης σου και περιμένεις 2 εβδομάδες να ενεργοποιηθεί. Αυτοί σου στέλνουν με κούριερ τη νέα κάρτα και αυτό είναι όλο. Τουλάχιστον έτσι έγινε με μένα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...