Jump to content

Φορητότητα αριθμού


konv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν θέλεις να κάνεις φορητότητα, πρέπει ή να πας σε κατάστημα vodafone ή να πάρεις το 13894. Από το site δεν μπορείς να αγοράσεις τηλέφωνο και να σου κάνουν μεταφορά στη vodafone. Αυτά μου είπαν όταν ρώτησα κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 500
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια, εχω συμβολαιο wind που τελειωνει σε 10 μερες και θελω να παω στη vodafone για να εκμεταλευτω την προσφορα για -50 ευρω σε οποιαδηποτε συσκευη με αγορα απο το online shop. Δηλαδη συγκεκριμενα θελει κινητο ο πατερας μου και εχει σταμπαρει το J700 που κανει 115 ευρω. Αν το παρω με νεα συνδεση απο το online shop στο vodafone 25 που με ενδιαφερει θα μου βγει εντελως δωρεαν και χωρις χρηση πιστωτικης καρτας.

Το προβλημα ειναι οτι στις φορμες που συμπληρωνω για να αγορασω online δεν βλεπω επιλογη για φορητοτητα αριθμου...και προφανως θελω να κρατησω το υπαρχον μου νουμερο απο wind. Εχει ενα κουτακι να επιλεξεις νουμερο απο καμια 50αρια διαθεσιμα vodafone αλλα δε βρισκω επιλογη για φορητοτητα! Ξερει κανεις αν γινεται καπως? Η εστω καποιο τηλεφωνο να παρω στη vodafone που να αφορα το online καταστημα τους γιατι δεν βρηκα κανενα σχετικο τηλεφωνο στο site τους...

 

Πάντως νομίζω ότι στα καταστήματα υπάρχει καινούργια προσφορά με επιδότηση έως και 300 ευρώ για νέες συνδέσεις. Καλύτερα να πας σε κατάστημα μια και μόνο από εκεί μπορείς να κάνεις φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχωρα από την τελευταία προσφορά, εάν συμπληρώσεις τη φόρμα φορητότητας στο site της vodafone, σε καλούν και σου προσφέρουν και επιδότηση συσκευής και χαμηλότερα πάγια. Π.χ. εμένα μου πρόσφεραν πριν μια εβδομάδα το πρόγραμμα με τα 100 λεπτά χρόνο ομιλίας στα 16 € πάγιο το μήνα και το νόκια 5800 στα 267 € από 349 που έχει λιανική.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ρεεεεεεεεεεεεε παιδια γιατι πρεπει να εισαι πανω απο 18 να κανεις φορητοτητα καρτοκινητου μεσω του 13894???

+πρεπει να εχεις αφμ?

+φωτοτυπια ταυτοτητας?

+ δεν μπορουν να σε βαλουν στον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ(οχι οτι ειμαι απλως για τα γκολ)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μία εταιρεία κινητής τηλεφωνίας για να πάρει άδεια πρέπει να έχει 100% κάλυψη στην χώρα που θέλει να αναπτυχθεί. Στο ποσοστό 100% συμπεριλαμβάνονται και τα blind spots όπου σε αυτά τα σημεία καμία εταιρεία δεν μπορεί να έχει σήμα!

Απλά να σας ενημερώσω ότι η COSMOTE πάει στα δικαστήρια με τις άλλες εταιρείες γιατί στην διαφήμισή της η ατάκα 99% κάλυψη δεν είναι ορθή. Θα μου πείτε πως είναι δυνατόν σε μια περιοχή που με COSMOTE να έχω καμπάνα σήμα και με Vodafone να μην έχω. Οι αιτίες είναι πολλές... ένα απλό παράδειγμα. Πριν από λίγες μέρες έγινε μία κλήση στη Vodafone ότι σε μία περιοχή της Πελοποννήσου ξαφνικά χάθηκε το σήμα της Vodafone! Όταν κατάφεραν να πάνε οι τεχνικοί εκεί, λόγω κακοκαιρίας, διαπίστωσαν ότι ανθρώπινο χέρι είχε καταστρέψει κυκλώματα της κεραίας! Δεν έχετε ακούσει που πολλοί είναι αυτοί που πάνε και ξηλώνουν τις κεραίες από τις ταράτσες ως ένδειξη διαμαρτυρίας?

Link to comment
Share on other sites

Μία εταιρεία κινητής τηλεφωνίας για να πάρει άδεια πρέπει να έχει 100% κάλυψη στην χώρα που θέλει να αναπτυχθεί. Στο ποσοστό 100% συμπεριλαμβάνονται και τα blind spots όπου σε αυτά τα σημεία καμία εταιρεία δεν μπορεί να έχει σήμα!

Απλά να σας ενημερώσω ότι η COSMOTE πάει στα δικαστήρια με τις άλλες εταιρείες γιατί στην διαφήμισή της η ατάκα 99% κάλυψη δεν είναι ορθή. Θα μου πείτε πως είναι δυνατόν σε μια περιοχή που με COSMOTE να έχω καμπάνα σήμα και με Vodafone να μην έχω. Οι αιτίες είναι πολλές... ένα απλό παράδειγμα. Πριν από λίγες μέρες έγινε μία κλήση στη Vodafone ότι σε μία περιοχή της Πελοποννήσου ξαφνικά χάθηκε το σήμα της Vodafone! Όταν κατάφεραν να πάνε οι τεχνικοί εκεί, λόγω κακοκαιρίας, διαπίστωσαν ότι ανθρώπινο χέρι είχε καταστρέψει κυκλώματα της κεραίας! Δεν έχετε ακούσει που πολλοί είναι αυτοί που πάνε και ξηλώνουν τις κεραίες από τις ταράτσες ως ένδειξη διαμαρτυρίας?

 

Οχι μόνον αυτό, χτυπούν απρόκλητα ή πυροβολούν τους τεχνικούς & τους ιδιοκτήτες των οικημάτων. Τρομοκρατούν τα παιδιά αυτών που έχουν κεραία στο οίκημά τους. Καταστρέφουν τα μαγαζιά και τα αυτοκίνητά τους. Σπάνε τα ρολόγια της ΔΕΗ & κόβουν τα καλώδια. Κάνουν το βράδυ ρεσάλτο απο τις διπλανές ταράτσες και καταστρέφουν ότι βρούν μπροστά τους. Γράφουν υβριστικά συνθήματα στους τοίχους και πολλά άλλα που έχει δει αλλά ξεχνώ τώρα. Μαντέψτε...ποτέ δεν υπάρχουν μάρτυρες!

Κατά περίεργο τρόπο οι πράσινοι έχουν καμπάνα σήμα και δεν τους κάνει κανείς τίποτα.

Γιατί άραγε??? (ρητορική ερώτηση μην μου απαντάτε πάλι τα ίδια:p)

Link to comment
Share on other sites

Οχι μόνον αυτό, χτυπούν απρόκλητα ή πυροβολούν τους τεχνικούς & τους ιδιοκτήτες των οικημάτων. Τρομοκρατούν τα παιδιά αυτών που έχουν κεραία στο οίκημά τους. Καταστρέφουν τα μαγαζιά και τα αυτοκίνητά τους. Σπάνε τα ρολόγια της ΔΕΗ & κόβουν τα καλώδια. Κάνουν το βράδυ ρεσάλτο απο τις διπλανές ταράτσες και καταστρέφουν ότι βρούν μπροστά τους. Γράφουν υβριστικά συνθήματα στους τοίχους και πολλά άλλα που έχει δει αλλά ξεχνώ τώρα. Μαντέψτε...ποτέ δεν υπάρχουν μάρτυρες!

Κατά περίεργο τρόπο οι πράσινοι έχουν καμπάνα σήμα και δεν τους κάνει κανείς τίποτα.

Γιατί άραγε??? (ρητορική ερώτηση μην μου απαντάτε πάλι τα ίδια:p)

 

Αυτά τα γράφεις με σοβαρό ύφος ή κοροϊδεύεις? Δεν κατάλαβα! Συμβαίνουν αυτά τα πράγματα ή ειρωνεύεσαι τώρα? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα γράφεις με σοβαρό ύφος ή κοροϊδεύεις? Δεν κατάλαβα! Συμβαίνουν αυτά τα πράγματα ή ειρωνεύεσαι τώρα? :confused:

 

Δεν ειρωνεύομαι καθόλου διότι είμαι παθών!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέει ο escape_4X4... Εγώ στην αρχή έλεγα ότι ήταν δικαιολογίες από τις εταιρείες. Το τι είχαν ακούσει δεν λέγεται! Μέχρι που το είδα με τα μάτια μου! Δεν φαντάζεστε τι μπορεί να κάνει ο κόσμος σήμερα για να γίνει... ήρωας για μια μέρα!
Link to comment
Share on other sites

δεχονται αιτησεις τηλεφωνικως για τα καρτοκινητα τους cu,a la carte,απιστευτο κι ομως αληθινο,πλεον με ενα τηλεφωνημα ερχεσαι στη βοντα αλλα σε ζητανε ενα σωρο στοιχεια αριθμος ταυτοτητας,ΑΦΜ,ονοματεπωνυμο,οδος,πολη,ταχ. κωδικα,Αστυνομικο τμημα που εκδοθηκε η ταυτοτητα,τα ειπα ολα δε ξερω αν ξεχασα τιποτα θα σας πω,μπραβο τους παντα τετοια βαλανε μυαλο,τοσο καιρο η wind και η cosmote προσροφουσαν μπολικους ετσι,πηγαινες σε καταστημα και μεχρι να συννενοηθεις με τους υπαλληλους βαριοσουνα τη ζωη σου.
Link to comment
Share on other sites

δεχονται αιτησεις τηλεφωνικως για τα καρτοκινητα τους cu,a la carte,απιστευτο κι ομως αληθινο,πλεον με ενα τηλεφωνημα ερχεσαι στη βοντα αλλα σε ζητανε ενα σωρο στοιχεια αριθμος ταυτοτητας,ΑΦΜ,ονοματεπωνυμο,οδος,πολη,ταχ. κωδικα,Αστυνομικο τμημα που εκδοθηκε η ταυτοτητα,τα ειπα ολα δε ξερω αν ξεχασα τιποτα θα σας πω,μπραβο τους παντα τετοια βαλανε μυαλο,τοσο καιρο η wind και η cosmote προσροφουσαν μπολικους ετσι,πηγαινες σε καταστημα και μεχρι να συννενοηθεις με τους υπαλληλους βαριοσουνα τη ζωη σου.

Τι έγινε;:worry:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

To 13894 είναι το νούμερο της βόνταφον για να κάνεις αίτηση από άλλα δίκτυα να μεταβείς σε αυτή. Μήπως πήρες το 13897;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

και εγω σημερα πηγα να κανω φορητοτητα στην vodafone apo cosmote και μου ζητησαν αφμ ταυτοτητα ψωτοτηπια,ενω στην cosmote αυτα δεν τα ζητανε μονο ονοματεπωνημο δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα ζητανε αφου δεν θα κανω συμβολαιο?

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

και εγω σημερα πηγα να κανω φορητοτητα στην vodafone apo cosmote και μου ζητησαν αφμ ταυτοτητα ψωτοτηπια,ενω στην cosmote αυτα δεν τα ζητανε μονο ονοματεπωνημο δεν μπορω να καταλαβω γιατι τα ζητανε αφου δεν θα κανω συμβολαιο?

 

και εγω την ιδια απορια ειχα,δεν ηξερα το ΑΦΜ μου παρ'ολα αυτα μου κανε την αιτηση κανονικα και τοτε δε θα πηγαινα σε κοσμοτε αλλα σε βονταφον αλλα επειδη ειχα προβλημα με τους υπαλληλους στο καταστημα αναγκαστηκα και πηγα σε κοσμοτε απο wind

Link to comment
Share on other sites

και τελικα το εκανεσ χωρισ αφμ?

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μίλησες με την βόνταφον και να σου έκανε αίτηση για κοσμοτέ πάντως!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

και τελικα το εκανεσ χωρισ αφμ?

 

ναι

 

Δεν υπάρχει περίπτωση να μίλησες με την βόνταφον και να σου έκανε αίτηση για κοσμοτέ πάντως!

 

στο 13894 πηρα για να παω σε βονταφον

Link to comment
Share on other sites

και εγω χωρις αφμ εκανα φορητοτητα :). και εννοειται πως ειμαι πανω απο 18! :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καθυστερουν πολυ,εκλεισα 2 εβδομαδες μεχρι σημερα και την sim μου την παρελαβα την τεταρτη,τους πηρα τηλ. εχουνε πολυ δουλεια λενε
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ηρθε μηνυμα οτι θα αργησει η φορητοτητα

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου στειλανε μηνυμα απο το 1283 οτι θα αργησει,λενε οτι υπαρχει μεγαλος φωρτος εργασιας λογο της προσφορας που δωσανε και πολυ ερχονται με φορητοτητα,τωρα ποια προσφορα δε ρωτησα,κανει και προσφορες η βονταφον πως το παθε? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

και μενα μου στειλανε μηνυμα απο το 1283 οτι θα αργησει,λενε οτι υπαρχει μεγαλος φωρτος εργασιας λογο της προσφορας που δωσανε και πολυ ερχονται με φορητοτητα,τωρα ποια προσφορα δε ρωτησα,κανει και προσφορες η βονταφον πως το παθε? :rolleyes:

Μήπως λένε για το πακέτο με τα 1000 λεπτά ομιλίας,τα 1000 sms και τα 30mb internet που δίνει στο Cu;:worry:

Link to comment
Share on other sites

ξερω εγω; ισως...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...