Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Paides pariggeila to N95 apo megamarket...osoi exoun parei to N95 apo Megamarket einai ikanopoiimenoi???Poses meres krataei gia na erthei...???peite mou to site tis Nokia gia na kano anavathmisi stin elliniki glossa;)
Εδώ χτυπά η καρδιά της ΘΥΡΑΣ 7 στο Πύργο Διρού Μάνης! :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paides pariggeila to N95 apo megamarket...osoi exoun parei to N95 apo Megamarket einai ikanopoiimenoi???Poses meres krataei gia na erthei...???peite mou to site tis Nokia gia na kano anavathmisi stin elliniki glossa;)

 

Πείτε και το site για την αναβάθμιση λογισμικού... (Δεν πιστευω να μου αλλάξει το Εληινικό μενού μου?? Από την αρχη Ελληνικό ηταν)

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

...χρησιμοποιησα το κολπακι με το βιντεο και την ταινια διπλης κι εκανα καλη δουλεια...

Φίλε Ταξιδιώτη

Καθώς στο σπίτι ακόμα περιμένω την ADSL και στο γραφείο τα rapidshare, youtube, metacafe κλπ. μας τα κλείνει o firewall, θα μπορούσες εσύ, ή κάποιος άλλος φίλος να ανεβάσει το διάσημο αυτό video (με την ταινία) σε κάποιο άλλο site να το δω και εγώ...? Με έχει φάει η περιέργεια να δω πώς διορθώνει το πρόβλημα... Ευχαριστώ

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ταξιδιώτη

Καθώς στο σπίτι ακόμα περιμένω την ADSL και στο γραφείο τα rapidshare, youtube, metacafe κλπ. μας τα κλείνει o firewall, θα μπορούσες εσύ, ή κάποιος άλλος φίλος να ανεβάσει το διάσημο αυτό video (με την ταινία) σε κάποιο άλλο site να το δω και εγώ...? Με έχει φάει η περιέργεια να δω πώς διορθώνει το πρόβλημα... Ευχαριστώ

 

Για δες αυτό

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Για δες αυτό

Ευχαριστώ ΠΟΛΥ :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πλεον προβλημα τζογου δεν υπαρχει,χρησιμοποιησα το κολπακι με το βιντεο και την ταινια διπλης κι εκανα καλη δουλεια και το αποτελεσμα ειναι πολυ πολυ διακριτικο.

 

Φίλε Ταξιδιώτη μπορείς να μου πεις τι ταινία χρησιμοποίησες και πόσο πάχος είχε?Ευχαριστώ...

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

2)Η οθονη ειναι γυμνη

 

3)Τα κλασσικα με τη μπαταρια.Αν και στους περισσοτερους χωρις στρωσιμο βγαζει 1 μερα με μετρια εως βαρια χρηση(χωρις gps).Βεβαια με τους παπαδες που κανει η συσκευη λογικο μου ακουγεται.Με αντιστοιχη χρηση το ipaq μου με 1500αρα μπαταρια βγαζει το πολυ 1,5 μερα

 

4)H εφαρμογη Maps ειναι της πλακας.Πολλοι παραπονιουνται.Αν δε βγει tom tom,destinator κτλ...

 

2.Ναι,η οθόνη δεν έχει πάνω της ζελατίνη.Για ποιον λόγο είναι πρόβλημα αυτό; Ούτως ή άλλως,το συγκεκριμένο «κάλυμμα» ξεκολλάει έπειτα από λίγες μέρες.

 

3.Η μπαταρία διαρκεί μία μέρα με βαριά χρήση και τουλάχιστον μιάμιση με μέτρια χρήση.

 

4.Για ποιον λόγο είναι της πλάκας; Την βρίσκω αρκετά χρηστική και κατατοπιστική.Το μοναδικό μειονέκτημά της είναι ότι καθυστερεί να πραγματοποιήσει αναζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

2.Ναι,η οθόνη δεν έχει πάνω της ζελατίνη.Για ποιον λόγο είναι πρόβλημα αυτό; Ούτως ή άλλως,το συγκεκριμένο «κάλυμμα» ξεκολλάει έπειτα από λίγες μέρες.

Φίλε Denior

Δεν νομίζω ότι αναφέρεται στη ζελατίνη, αλλά μάλλον στην απουσία του "ψευδο-τζαμιού" στην πρόσοψη του τηλεφώνου. Αν πιέσεις την οθόνη με το δάκτυλό σου θα δεις ότι σκουραίνει στο σημείο που πιέζεις. Αυτό δείχνει ότι πιέζεις το ανώτερο στρώμα της LCD και όχι κάποια εξωτερική επίστρωση...

...αν κατάλαβα καλά... :O

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

2.Ναι,η οθόνη δεν έχει πάνω της ζελατίνη.Για ποιον λόγο είναι πρόβλημα αυτό; Ούτως ή άλλως,το συγκεκριμένο «κάλυμμα» ξεκολλάει έπειτα από λίγες μέρες.

 

Δεν εννοούν τη ζελατίνα με την οποία συνήθως έρχονται τα κινητά

Πίεσε λίγο την οθόνη με το δάκτυλό σου και θα καταλάβεις τι εννοούν

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες DDR2 :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κάποιος κανένα νέο για την κυκλοφορία του στα καταστήματα?:cry:

Η επικρατέστερη φήμη μιλάει για 21 Μαΐου στα Nokia Shops

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να ρωτήσω σε όσους κατόχους Ν95 διαμαρτύρονται για την μπαταρία είναι αν χρησιμοποιούν τη ΔΟΝΗΣΗ.

Αν ναι τότε όλα καλά -για μένα- γιατί την αποφεύγω ως ενεργοβόρα. Λογικά χωρίς δόνηση μπορεί να βγάζει και μια μέρα παραπάνω

Αν όχι τότε έχουμε μεγάλο πρόβλημα αν ενεργοποιήσουμε και την δόνηση

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να ρωτήσω σε όσους κατόχους Ν95 διαμαρτύρονται για την μπαταρία είναι αν χρησιμοποιούν τη ΔΟΝΗΣΗ.

Αν ναι τότε όλα καλά -για μένα- γιατί την αποφεύγω ως ενεργοβόρα. Λογικά χωρίς δόνηση μπορεί να βγάζει και μια μέρα παραπάνω

Αν όχι τότε έχουμε μεγάλο πρόβλημα αν ενεργοποιήσουμε και την δόνηση

 

:blink:Πόσο ενεργοβόρα μπορεί να είναι η δόνηση που θα λειτουργήσει για 10-15 δευτερόλεπτα μέχρι να απαντήσεις στο κινητό σου?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω να ρωτήσω σε όσους κατόχους Ν95 διαμαρτύρονται για την μπαταρία είναι αν χρησιμοποιούν τη ΔΟΝΗΣΗ.

Αν ναι τότε όλα καλά -για μένα- γιατί την αποφεύγω ως ενεργοβόρα. Λογικά χωρίς δόνηση μπορεί να βγάζει και μια μέρα παραπάνω

Αν όχι τότε έχουμε μεγάλο πρόβλημα αν ενεργοποιήσουμε και την δόνηση

 

Είτε ενεργοποιημένη είτε απενεργοποιημένη είναι η δόνηση,η αυτονομία του μοντέλου δεν επηρεάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου -μέχρι πριν λίγες μέρες- ΝΟΚΙΑ 7610 η διαφορά δόνησης και μη ήταν 3-4 μέρες χωρίς δόνηση και 2 maximum με δόνηση

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Λοιπόν το Ν95 μόλις έσκασε μύτη και στις βιτρίνες εδώ στην Λωζάνη! Η τιμή του 999 CHF = περίπου 600 EUR αλλά υποθέτω λόγω του ότι εδώ το ΦΠΑ είναι μόλις 7%... Να μην σχολιάσω ότι με ένα μέτριο συμβόλαιο 2 ετών (Ναι παίζουν και τέτοια εδώ) το παίρνεις με πολύ λιγότερο από τα μισά χρήματα... Λίγο που είχα την ευκαιρία να το χρησιμοποιήσω σε ένα κατάστημα το κινητό (Τουλάχιστον η οθόνη του) φαίνεται απίστευτο και πολύ νορμάλ σε μέγεθος σε αντιθεση με ότι πίστευα ότι θα ήταν. Δεν είχα την ευκαιρία να το δουλέψω αρκετά οπότε δεν θα ήθελα να επεκταθώ. Όταν με το καλό μαζέψω τα φράγκα μου φαίνεται θα μου το κάνω δώρο. ;)

 

Άντε πολλά χαιρετίσματα στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει και ελληνικη αναβαθμιση?? Δηλάδη αν παω και αλλαξω το Product code σε ελληνικο και μετα ακολουθησω αυτα τα links θα μου βγαλει διαθεσιμη ελληνικη αναβαθμιση παιρνωντας και το νεο firmware και ελληνικο μενου??

 

Επισης να ρωτησω κατι αλλο, η αλλαγη product code μεσω nemesis καθως και η αναβαθμιση απο το σπιτι ειναι ασφαλης η υπαρχουν κινδυνοι να τα τιναξει το κινητο???

 

δεν νομιζω να εχεις καποιο προβλημα φιλε sotoss καθως ολη η διαδικασια της αλλαγης του product code δεν κρατα παραπανω απο 3 δευτερολεπτα και ειναι παρα πολυ απλο.και ναι υπαρχει ηδη ελληνικη αναβαθμιση ανεβασμενη στο nokia software updater.

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα και εγωωωωωω.....

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

πρωτες εντυπωσεις αργοτερα....

 

ακομη το επεξεργάζομαι......:)

Link to comment
Share on other sites

οσοι απο μας το παρουν απο εδω θαεχει την τελευταια αναβαθμιση ή θα εχει αυτη που κυκλοφορησε και στην υπολοιπη ευρωπη οταν πρωτοβγηκε?(βαση εμπειριας παντα αν ξερει κανεις)

παρχει δυνατοτητα και αλλαγης στα χρωματα

http://www.blueunplugged.com/c.aspx?c=54169

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Οποτε το μερος που καλυπτει την μπαταρια θα αλλαζει,να δουμε εν τελει ποσοι θα ειναι οι χρωματισμοι,σε αυτο το λινκ παντως ειναι τρεις και οι χρωματισμοι για ολο το πισω μερος ειναι δυο
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Wayfinder Services preinstalled on Nokia N95 GPS Phones by mobilkom austria

 

STOCKHOLM, Sweden–(BUSINESS WIRE)–mobilkom austria and Wayfinder today announced the launch of the most powerful and easy to use Navigation solution, A1 NAVI, on the Nokia N95 phone with built-in GPS. The latest version of A1 NAVI, that is based on Wayfinder Navigator 7 comes equipped with top of the line map 3D map experience, Wayfinder Power Search (patent pending technology) that enables the users to search in many databases simultaneously, night mode that adapts the color and light strength of the screen and other user friendly services that will greatly enhance the user experience.

 

The offering is bundled into a fixed price per month including unlimited usage of the attractively priced service.

 

“At Wayfinder we are excited about the introduction of phones with built-in GPS which will greatly simplify the user experience of phone based navigation. It is also becoming more common that operators choose to pre-install our services on phones with built-in GPS”, says Magnus Nilsson, CEO Wayfinder Systems AB.

 

A1 NAVI will be available on Nokia N95 in June 2007.

 

Wayfinder Navigator 7 will also be available on Nokia’s E90 phones with built-in GPS from the Communicator series.

 

“At A1 we are convinced that the introduction of phones with built-in GPS will dramatically increase the usage of location services in general and navigation in particular. Together with Wayfinder we are taking the next step in the direction of quickly growing the user base of such services”, says Dr. Hannes Ametsreiter, Director of Marketing, Distribution and Customer Services, mobilkom austria.

http://home.businesswire.com/portal/site/google/index.jsp?ndmViewId=news_view&newsId=20070503005494&newsLang=en

 

------------------------------------------------------------

 

Nokia Charger via USB port CA-100

http://img67.imageshack.us/img67/528/70170239lw4.th.jpg

http://europe.nokia.com/accessorieslink?s=CA-100

 

Οχι μονο για το Ν95 ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μονο σε Ν95 στην Αυστρια θα ειναι προεγκατεστημενο η παντου?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την Τεταρτη 02-Μαιου το παρελαβα απο καποιο καταστημα ΤΙΜ- καποιος γνωστος μου ειναι ιδιοκτήτης του μαγαζιου- και παρελαβε τα πρωτα 10 κομματια. Αγορασα το 1, καθως και αλλα 2 για την εταιρεια μου. Η τιμή του 800ευρω, αλλα με την επομενη παραλαβη θα είναι γυρω στα 750 ευρω σύμφωνα με τον τιμοκαταλογο του καταστηματος. Πολυ σύντομα θα φερουν και αλλη παρτιδα καθως μου είπε οτι η ΤΙΜ εχει παραγειλλει 1000 κομματια.

 

Η συσκευη ειναι αρκετα καλή αλλα πιστευω οτι θα μπορουσε να ηταν πιο ποιοτικη. Το τηλεφωνο ειναι παρα πολυ γρηγορο - 1500 επαφες με 5 περιπου πεδια η καθε επαφη - 2gb καρτα με 1600 φωτογραφιες, βιντεο και 35mp3.

To GPS δουλευει κανονικα και το δοκιμασα καθως περπατουσα.

Δυστυχως πρεπει να αλλαχθει το ακουστικο του-γιατι κανει καποια τριξιματα οταν ακουω- αλλα τα Νοκια Shops θα εχουν τα πρωτα ανταλλακτικα του απο την επόμενη εβδομαδα.

 

Σημα πολυ καλο - δεν εχει τα συπτωματα του Ν80 - καθως και η μπαταρια του δειχνει αρκετα καλη - σχεδον 2 ημερες με αρκετη χρηση - χειροτερη απο του Ν73.

Το συμπερασμα μου- ενα εξαιρετικο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...