Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε μου αν θελεις πράγματι ποιοτητα θα παρεις μια dedicated ψηφιακη μηχανη, αν θελεις μια γνωμη (ερασιτέχνη φωτογραφου) για την ποιοτητα του Ν95 οσον αφορα την φωτογραφία, οπως ειπα και πιο πάνω οταν στα 5ΜΡ με ανάλυση 2.590χ1600 τόσο, σου δίνει ενα Αρχειάκι 576ΚΒ.....ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ τι ποιοτητα παίρνεις.

Πιστευω να γινομαι αντιληπτος....., ακόμα και το K750 δίνει μεγαλύτερα αρχεία.

 

Δεν γίνεται να έχω και ψηφικά μηχανή μαζί μου...:(

Τα σχολια σου εγιναν κατανοητά. :ninja:

Thanks

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΤΟ GPS ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΒΡΙΣΚΕΙ 3-4 ΔΟΡΥΦΟΡΟΥΣ ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΧΑΡΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΗΣ ΝΟΚΙΑ

 

ΣΕ 1 ΛΕΠΤΟ [ΑΚΡΙΒΟΛΟΓΩ] ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΩ ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΑ

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΟ ΠΗΡΑ ΧΘΕΣ 749 ΕΥΡΩ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΚΤΟΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΦΟΡΤΙΣΗ::

 

Και δύο φορές την ημέρα μην σου πω... χεχεχχε

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

 

Καμία δεν είναι κανοποιητική. εκτός ίσως από εκείνη με τα γυναικεία εσώρουχα:wink:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν τωρα θέλει φόρτισμα κάθε μέρα, ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ? (ανα 12 ώρες :P)

Σκεφτείτε το λίγο ..

 

υπ. και θα μου πείτε τωρα ανάλογα την χρήση ..

ναι καλα ..

πείτε μου οτι κάποιος απο εδω μέσα σκληροπυρινικός tester θα ακολουθήσει τις οδηγίες προς φόρτιση και χρήσης κτλπ .. :P

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Min me peite k$lofardo alla piga gia ena diimero agglia k mpika se ena magazi kai to pira 425 lires diladi peripou 620 euro me 1 gb karta k melitzani xroma pou kata ti gnomi mou einai to pio omorfo (tonizo kata ti gnomi mou).Tora pos egine auti i timi den xero alla den eixa skopo na paro to tilefono giati xrisimopoio windows mobile k eimai apoluta euxaristimenos.Apla me rotise o politis me posa tha to epairna k tou eipa 400 lires k autos mou eipe 425.

Bebaia me ekplixi meta diapistosa oti to tilefono exei software O2.Me update flashing me NSU mporo na to dioxo to software h mporei na einai kai kleidomeno? Episis den exo prolabei akoma na paro adapter gia tin aggliki mpriza na to fortiso.To mono pou mporo na po einai oti sto aeroplano xreiazotan peripou 1-1,5 lepto na brei doruforo kai edeixne pano stin udrogeio pou briskotan to aeroplano mexri na pesei i mpataria gia na kano tin proti sosti fortisi otan bro xrono na paro ton adapter:)

Link to comment
Share on other sites

Καμία δεν είναι κανοποιητική. εκτός ίσως από εκείνη με τα γυναικεία εσώρουχα:wink:

 

Ε όχι και δεν ειναι καμιά καλή.... Για κινητο ξαναλέω ειναι καλές... Και παίζει μεγάλο ρόλο και ο φωτισμός... Στα εσωρουχα (χεχεχε) απ'οτι καταλαβαινουμε ειναι σε κλειστο χωρο... Του λεωφορείου ειναι αρκετα καλή... Τα χρηματα παλι καλη, και ωραιο δυνατο φλας τα τσιγαρα ειναι κουνημενη (οπως λεει και ο χρήστης).. Φαινεται κι ολας.... ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΗΦΙΑΚΗ... ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Το πηρε ο ενας το πηρε ο αλλος ολοι το πηραν αλλα κανενας δεν μας ειπε τελικα αν το πηρε απο εισαγωγη alpha copy !!!
Link to comment
Share on other sites

Ας μην πιάσουμε πάλι την κουβέντα σχετικά με το πόσο ανώτερες είναι οι ψηφιακές φωτογραφικές σε σχέση με ένα κινητό.

Αυτό που θέλω να μάθω είναι ΠΟΣΟ καλές φωτό βγάζει το Ν95 σε σχέση με το Κ800. Όταν διαφημίζει τα 5ΜΡ, καλό φακό κτλ, περιμένω να είναι τουλάχιστον εφάμιλλο για να μην πω καλύτερο σε σχέση με το Κ800. Σε καμμία περίπτωση δεν θέλω να ξεκινήσει διαξιφισμός ούτε να συγκρίνω συνολικά τα κινητά. Επίσης ΔΕΝ θέλω να μου απαντήσουν να πάρω ψηφιακή. Φοβάμαι ότι η ποιότητα των φωτό του Ν95 δεν είναι αντίστοιχη αυτών του Κ800 (με βάση όσα βλέπουμε). Και αυτό δεν μου αρέσει καθόλου...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και δεν ειναι καμιά καλή.... Για κινητο ξαναλέω ειναι καλές... Και παίζει μεγάλο ρόλο και ο φωτισμός... Στα εσωρουχα (χεχεχε) απ'οτι καταλαβαινουμε ειναι σε κλειστο χωρο... Του λεωφορείου ειναι αρκετα καλή... Τα χρηματα παλι καλη, και ωραιο δυνατο φλας τα τσιγαρα ειναι κουνημενη (οπως λεει και ο χρήστης).. Φαινεται κι ολας.... ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΨΗΦΙΑΚΗ... ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΝΑΙ

 

Αυτή με τα χρήματα είναι καλή?:blink::blink::blink:

Η άλλη με τα τσιγάρα εκτός από κουνημένη είναι και μώβ.

Και στην τελική είναι ένα πολύ εύκολο θέμα για φωτογράφηση.

ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΦΩΤΟ ΚΙΝΗΤΟΥ ΜΙΛΑΩ:D

Δεν το συγκρίνω ούτε και θα μπορούσα βέβαια να το συγκρίνω με ψηφιακή

 

Φοβάμαι ότι η ποιότητα των φωτό του Ν95 δεν είναι αντίστοιχη αυτών του Κ800 (με βάση όσα βλέπουμε). Και αυτό δεν μου αρέσει καθόλου...

 

Έτσι πιστεύω και εγώ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στον φίλο που είπε οτι δοκίμασε την πατέντα με την ταινια για το slide θέλω να ρωτήσω τι ταινια χρησιμοποιησε?Δηλαδή πόσο΄πάχους ταινία?Ευχαριστω...

Αν έχει καποιος καμια πληροφορία για κυκλοφορία του στη Θεσσαλονική ας μας ενημερώσει και εμας...

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως αν εχεις δει φωτογραφιες του Κ800, δεν συγκρινονται με αυτες του Ν95, ακομα και το απλο Ν93 εβγαζε καλυτερες. Η γνωμη μου ειναι οτι το Ν95 ειναι γενικα υπερεκτιμημενο σε πολλους τομεις, εκτος απο τα ηχειακια του που σκιζουν!

Εχει και GPS?:) α...ναι το δοκιμασα και μετα απο κανενα τέταρτο ανακάλυψε 2 δορυφόρους. Που νάταν κρυμμένοι οι άλλοι άραγε???

Επειδη βλεπω οτι προσπαθουν επανελλειμενως να λενε ψεματα και να κοροιδευουν και να παιζουν με την αγωνια πολλων θελημενα η απο αγνοια προτεινω σε οσους ρωτανε διαφορα για gps καμερα κλπ να κοιταξουν τα προηγουμενα reviews εχουμε δει εκατονταδες φωτο και reviews για το gps,ας κοιταξουν οτι εχει δημοσιοποιηθει.Μονος ο καθενας να κρινει;)
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο μέγεθος τι λέει ?

ειναι πολύ πυρότουβλο? ποιό μεγάλο απο Ν80?

 

To εχω πιασει στα χερια μου, δεν ειναι καθολου πυροτουβλο.

Σαν το Ν80 αλλα πιο λεπτο. Καταλαβαινεις...

 

Αμαν πια με το gps και τις φωτο. Τελικα ειναι πολυ δυσκολο να ικανοποιησει κανεις ενα φορουμ:p :p

 

Αρνακι, κι εγω θεσσαλονικη ειμαι, αν βρεις κατι ενημερωσε με σε παρακαλω. Το ιδιο φυσικα θα κανω κι εγω. Αν ξερει καποιος αλλος κατι ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

απο μέγεθος τι λέει ?

ειναι πολύ πυρότουβλο? ποιό μεγάλο απο Ν80?

 

To N95 είναι λεπτότερο και ελαφρύτερο.Είναι μεν λίγο μακρύτερο,αλλά ο όγκος του είναι μικρότερος.

Link to comment
Share on other sites

Epidi arketa paidia me rotane me PM sxetika me to pos tha perasoun ellinika sto N95 edo ine enas mini odigos.

 

1. Prota syndeoume to N95 sto ypologisti dialegoume apo to tilefono "PC Suite Mode" kai perimenouna na egatastathoun oi drivers.(an den to exete kanei idi)

2. Meta anigoume to Nemesis kai patame “Scan for new device” pou ine pano deksia.

3. Meta patame sto eikonidio “Phone info”

4. Meta sto "Scan"

5.Alakse to product code se 0534854 kai markare to "Enable"

6. Patamem "Write" kai se poly ligo xrono (isos ligotero apo deuterolepto) exei alaksei to product code.

7. Pigemoume sto Nokia Software Update kai kanoume update.

 

Oten teleiosei i anabathmisi to tilefono tha exei ellinika.

 

nMIK-3

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απόψε, μετά τα δελτία ειδήσεων στο mega & ant1, έπαιξε διαφήμιση του Ν95 απο alpha copy.

 

Εγώ θα κάνω υπομονή, γιατί όπως έχω πει στο παρελθόν, με ενδιαφέρει και η τιμή μεταπώλησης. Συλλογή απο κινητά εγώ δεν κάνω, οπότε αν είναι να αγοράσει κανείς το κινητό μετά απο κανα χρόνο, καλύτερα να έχω την ελληνική έκδοση (με τα ελληνικά γράμματα στα πλήκτρα) παρά μια ξένη. Θα μου πει κανείς οτι αλλάζεις το πληκτρολόγιο αλλά γιατί να μπω στη διαδικασία και να μην περιμένω 2-3 εβδομάδες ακόμη?

Link to comment
Share on other sites

opios mporei as balei kia foto apo k800 kai apo v903 kai mia alli apo n95 na doume diafora!to n95 nomizo tha einai kalitero exei pio sosta ta xromata!edo sigrinane to n93 me to k800 kai ebgianan sxedon ta idia kai den tha bgei to n95?

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απόψε, μετά τα δελτία ειδήσεων στο mega & ant1, έπαιξε διαφήμιση του Ν95 απο alpha copy.

 

Εγώ θα κάνω υπομονή, γιατί όπως έχω πει στο παρελθόν, με ενδιαφέρει και η τιμή μεταπώλησης. Συλλογή απο κινητά εγώ δεν κάνω, οπότε αν είναι να αγοράσει κανείς το κινητό μετά απο κανα χρόνο, καλύτερα να έχω την ελληνική έκδοση (με τα ελληνικά γράμματα στα πλήκτρα) παρά μια ξένη. Θα μου πει κανείς οτι αλλάζεις το πληκτρολόγιο αλλά γιατί να μπω στη διαδικασία και να μην περιμένω 2-3 εβδομάδες ακόμη?

 

Για ποια μεταπωληση μιλας ρε φιλε 721 θα το παρεις και σε 8 μηνες αμα θες να το πουλησεις πανω απο 200-300 δεν θα παρεις. Ειχα παρει το w800 420 ευρω και μετα απο 6μηνες μου εδιναν 120!! το κρατησα για walkman!

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησεις και ερωτησεις ενος τυχερου κατοχου του Ν95:

1..Με το προγραμμα Spoton που εγκατεστησα αναβει μεν το φλας συνεχεια αλλα το χρωμα ειναι κοκκινο.Σημειωτεον οτι το φλας εχει χρωμα λευκο οταν η καμερα ειναι σε mode φωτογραφιας και κοκκινο οταν ειναι σε mode βιντεο

2..Το GPS και οι χαρτες ειναι οκ με τις εξης παρατηρησεις:Η πλοηγηση ειναι επι πληρωμη και οι χαρτες καλα ενημερωμενοι τουλαχιστον για την περιοχη των Αθηνων.Εχω ομως μια απορια και παρακαλω να μου τη λυσει καποιος:Αν παω να κανω αναζητηση με βαση τη διευθυνση παρολο που τη βαζω με λατινικους χαρακτηρες(οπως ακριβως υπαρχουν στον χαρτη) δεν μου βγαζει τιποτε.Τελικα στον χαρτη οι οδηγιες ειναι στα ελληνικα και οι οδοι στα λατινικα?

Link to comment
Share on other sites

opios mporei as balei kia foto apo k800 kai apo v903 kai mia alli apo n95 na doume diafora!to n95 nomizo tha einai kalitero exei pio sosta ta xromata!edo sigrinane to n93 me to k800 kai ebgianan sxedon ta idia kai den tha bgei to n95?

 

ego eiha ola ta kinita poy anafereis,kai soy leo to n95 vgazei kalytera apo ola ayta poy les me mikri diafora apo to sharp , meta to k800i se vradines einai to kalytero apo ola,to n73 kai n93 einai kalytero apo to k800 se foto imerisies,ara n95 proto kai sharp deftero..ta alla einai equal!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

To N95 είναι λεπτότερο και ελαφρύτερο.Είναι μεν λίγο μακρύτερο,αλλά ο όγκος του είναι μικρότερος.

 

Μακρύτερο και πλατύτερο, αλλά λεπτότερο του Ν80.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...