Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ego eiha ola ta kinita poy anafereis,kai soy leo to n95 vgazei kalytera apo ola ayta poy les me mikri diafora apo to sharp , meta to k800i se vradines einai to kalytero apo ola,to n73 kai n93 einai kalytero apo to k800 se foto imerisies,ara n95 proto kai sharp deftero..ta alla einai equal!!

 

to idio simvainei kai s'emena , prwhn katoxos v903 , n73 kai diapistono to idio... +1 ston giannio :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

opios mporei as balei kia foto apo k800 kai apo v903 kai mia alli apo n95 na doume diafora!to n95 nomizo tha einai kalitero exei pio sosta ta xromata!edo sigrinane to n93 me to k800 kai ebgianan sxedon ta idia kai den tha bgei to n95?

 

1ον: Πώς ξέρεις πώς είναι κανονικά τα χρώματα αν δεν είσαι εκεί?;)

(γι αυτό στο τέστ θα πρέπει να συμμετέχει και μια καλή ψηφιακή που σίγουρα θα είναι πιο κοντά στην πραγματικότητα από όλα τα κινητά)

 

2ον: Πότε έγινε σύγκριση N93-κ800 και ήταν περίπου ίδια?

Οι περισσότεροι κάτοχοι N93 είναι απογοητευμένοι από την κάμερα του κινητού τους.

 

3ον: Σε όσους περιμένουν να αγοράσουν κανονικά το τηλέφωνο από alpha copy, τους λέω ένα μεγάλο μπράβο.Την καλύτερη δουλειά κάνουν από όλες τις απόψεις.Δεν έγινε και τίποτα για αναμονή 15-20 ημερών ακόμα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι ανοιγη, Word, Excel και PDF με το Quickoffice, με το προγραμμα στο κινητο μπορεις να τα ανοιξης, αλλα δεν μπορεις να τα επεξεργαστεις.
Eyxaristo japan:)
Link to comment
Share on other sites

παιδια αυριο αν ολα πανε καλα θα το εχω και εγω....:)

να ρωτησω...

μεταφορα sms εχει κανει κανενας απο το N73....?????

 

και αν ναι ειναι ευκολη η διαδικασια....??

με ενδιαφερει πολυ αυτο μια και κραταω ολα μου τα μηνύματα...χρονια τωρα...

(απο το ν70 στο ν73 η μεταφορα γινοταν μονο με το lifeblog)....

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυριο αν ολα πανε καλα θα το εχω και εγω....:)

να ρωτησω...

μεταφορα sms εχει κανει κανενας απο το N73....?????

 

και αν ναι ειναι ευκολη η διαδικασια....??

με ενδιαφερει πολυ αυτο μια και κραταω ολα μου τα μηνύματα...χρονια τωρα...

(απο το ν70 στο ν73 η μεταφορα γινοταν μονο με το lifeblog)....

 

ego ekana copy paste apo to e/private/1000484b/mail2 ekei mesa ehei ola ta sms,psaxe me card reader kai tha ta vreis ekei,akoma na soy erthei apo to megamarket to n95 freddy,ti hroma pareigeiles telika??

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

ego ekana copy paste apo to e/private/1000484b/mail2 ekei mesa ehei ola ta sms,psaxe me card reader kai tha ta vreis ekei,akoma na soy erthei apo to megamarket to n95 freddy,ti hroma pareigeiles telika??

 

οκ απλα τα πραγματα με τα sms δηλαδη...

αυριο φιλε θα ερθει.......

μας πηγε πισω μια μερα η αργια....

δεν βλεπω την ωρα μιλαμεεεεεεεε..

χρωμα το "κανονικο" πηρα......

:)

Link to comment
Share on other sites

οκ απλα τα πραγματα με τα sms δηλαδη...

αυριο φιλε θα ερθει.......

μας πηγε πισω μια μερα η αργια....

δεν βλεπω την ωρα μιλαμεεεεεεεε..

χρωμα το "κανονικο" πηρα......

:)

 

ante epitelous to ehoune parei i perisoteroi apo mas,ego pali leo ena megalo bravo se osoi to pirane apo alla magazia kai e stores epeidi i Alpha copy piazoune me to poulaki toys!!! ayti i anamoni apo alpha copy anagkazoune toys perisoterous edo mesa na psaxoune alles piges,allos to pire 620 euro apo agglia kai alloi apo ameriki me 700 dollaria diladi 520 euro (syn extra perelkomena) ;)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Epidi arketa paidia me rotane me PM sxetika me to pos tha perasoun ellinika sto N95 edo ine enas mini odigos.

 

1. Prota syndeoume to N95 sto ypologisti dialegoume apo to tilefono "PC Suite Mode" kai perimenouna na egatastathoun oi drivers.(an den to exete kanei idi)

2. Meta anigoume to Nemesis kai patame “Scan for new device” pou ine pano deksia.

3. Meta patame sto eikonidio “Phone info”

4. Meta sto "Scan"

5.Alakse to product code se 0534854 kai markare to "Enable"

6. Patamem "Write" kai se poly ligo xrono (isos ligotero apo deuterolepto) exei alaksei to product code.

7. Pigemoume sto Nokia Software Update kai kanoume update.

 

Oten teleiosei i anabathmisi to tilefono tha exei ellinika.

 

nMIK-3

Efharisto file nik gia tis odygies!!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας σε ξενα fora εντυπωσεις χρηστων που το χουν κανα μηνα,με προβληματιζουν τα παρακατω

 

1)Ποιοτητα κατασκευης του slider.Εκτος απο τον τζογο που λιγο πολυ υπαρχει σε ολα σχεδον τα slider,υπαρχει ενα κενο αναμεσα στα 2 κομματια περιπου 2mm,με αποτελεσμα να "παιζουν" τα 2 κομμτια ακομα και στην κλειστη θεση π.χ οταν πατας καποιο softkey βυθιζεται το πανω μερος στην αντιστοιχη πλευρα.Αν ισχυει σε τετοιο βαθμο απαραδεκτη η Νokia.Τοσα χρονια μδεν μπορει να φτιαξει ενα slider της προκοπης(ειχα 6270 και ξερω)

 

2)Η οθονη ειναι γυμνη,δλδ δεν υπαρχει το πλαστικο διαφανες που ειναι μερος του εμπρος καλυμματος στα περισσοτερα κινητα.Αυτο το καταλαβαινεις πατωντας πανω στην οθονη και "αλλοιωνεται" ο οπισθοφωτισμος.Κι αυτο πρωτοφανες,αν ισχυει

 

3)Τα κλασσικα με τη μπαταρια.Αν και στους περισσοτερους χωρις στρωσιμο βγαζει 1 μερα με μετρια εως βαρια χρηση(χωρις gps).Βεβαια με τους παπαδες που κανει η συσκευη λογικο μου ακουγεται.Με αντιστοιχη χρηση το ipaq μου με 1500αρα μπαταρια βγαζει το πολυ 1,5 μερα

 

4)H εφαρμογη Maps ειναι της πλακας.Πολλοι παραπονιουνται.Αν δε βγει tom tom,destinator κτλ...

 

5)Αναμικτες εντυπωσεις για την καμερα.Αργει πολυ κατα τη συμπιεση

 

Μπορουν καποιοι που το εχουν να σχολιασουν τα 1,2 ?Καθως τα υπολοιπα θα λυνονται με software update

 

Τελος για οσους τολμηρους σκεφτονται την παραεισαγωγη να τους υπενθυμισω οτι η Alpha copy ναι μεν εχει το επισημο Service αλλα μπορει κατα περιπτωσεις να αρνηθει να παρεχει υπηρεσιες υποστηριξης.Κατι που αναφερεται και στους ορους εγγυησης πολλων συσκευων.Π,χ αν δεν ανηκει στην παρτιδα της επισημης εισαγωγης μπορει να χρεωσει η και να αρνηθει την εγγυηση της συσκευης.Και μη ξεχνατε οτι πλεον συμφωνα με την ελληνικη νομοθεσια ειναι παρανομο να διατιθεται στην αγορα προιον χωρις ελληνικη τεκμηριωση,οδηγιες χρησης,μενου κτλ.Γι αυτο και τα μετεφρασμενα manuals-φωτοτυπιες

 

 

P.S. να σου και οι πρωτες διαφημισεις του Ν95 στην τηλεοραση(στον ΣΚΑΙ)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Το εχει παρει κανεις απο μη-e-shop στην Ελλαδα? Αν ναι απο που;

Οσοι το πηρατε απο e-shop και ειχε ελληνικα μεσα, εχει το ελληνικο product code?

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μερες συμβιωση με το Ν95 καταθετω κι εγω τις εντυπωσεις μου.

1.ΜΠΑΤΑΡΙΑ τα αναμμενομενα δλδ 1 μερα + με κανονικη χρηση τηλεφωνου αλλα πολυ λιγοτερο με ενεργοβορες χρησεις(καμερα,GPS,wifi) τελικη εντυπωση ΘΕΤΙΚΗ.

2.SLIDER. οντως εχει τζογο,προσωπικα δεν με ενοχλει .Εντυπωση ΟΥΔΕΤΕΡΗ

3.ΟΘΟΝΗ εξαιρετικη ,η η ελειψη καλυμματος ομως ειναι προβλημα .

4.ΗΧΟΣ πολυ καλος.

5.GPS O δεκτης ειναι καλος (δεν ειναι αργος) ,το προβλημα εστιαζετε πως στο καλο να βαλεις το τηλεφωνο στο αυτοκινητο για να εχψει επαφη η κεραια του.Το MAPS ειναι μαπα αλλα μην ξεχναμε οτι ειναι BETA.

 

Και μια ερωτηση,πηγα να εγκαταστησω καποιες εφαρμογες που ειχα στο 6630 αλλα ηταν αδυνατο.Ξερει κανεις τι μπορει να κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

 

Και μια ερωτηση,πηγα να εγκαταστησω καποιες εφαρμογες που ειχα στο 6630 αλλα ηταν αδυνατο.Ξερει κανεις τι μπορει να κανω λαθος?

 

εχει αλλη εκδοση λειτουργικου

θα ψαξεις για εφαρμογες symbian 3rd edition :ninja:

 

Ενημερωτικα :

6630 -->Symbian OS v8.0a ,Developer Platform: S60 2nd Edition, Feature Pack 2

Ν95 --> Operating System: Symbian OS v9.2 ,Developer Platform: S60 3rd Edition, Feature Pack 1

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω διαθέσιμη αναβάθμιση για το Ν95:

http://europe.nokia.com/softwareupdate

http://www.nokia.de/de/service/software/softwareupdate/246514.html

http://www.nokia.it/A4321020

 

 

Στο ελληνικό και γαλλικό site δεν έχει ανεβεί ακόμη η αναβάθμιση:

http://www.nokia.gr/A4328694

http://www.nokia.fr/upload/static/support/nsu/flash/software.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...

Εχθές, βρέθηκα με πρώην συνεργάτη που τώρα εργάζεται Αγγλία και είχα την τύχη, να κάνω ένα mini "hands-on" test στο Ν95 που είχε ο εν λόγω φίλος (αγορασμένο από Αγγλία). Όντας ο υπογράφων παλαιότερος χρήστης 3250 και Ν80 και πιο πρόσφατα Ρ990, Κ800 και W880 μπορώ να πω ότι έχω μία σχετική άποψη του τι θα περίμενα από μία συσκευή του € 700+ segment...

Λοιπόν...

Ο τζόγος και η ποιότητα κατασυσκευής... Συγνώμη, αλλά κατά την προσωπική μου γνώμη, είναι ενοχλητικός και μάλλον "πολύς". Δείχνει κατασκευή "ξεπέτας", με ελλειπές σχεδιασμό στο μηχανισμό. Πιέζοντας κάποια τα ακριανά πλήκτρα το επάνω μέρος μοιάζει να... "γέρνει" ελαφρώς προς το σημείο πίεσης, σαν να μην πατάει εντελώς σωστά το επάνω στο κάτω μέρος (!). Το D900 που έχει περάσει επίσης από τα χέρια μου για λίγες μέρες, έχει απίστευτο μηχανισμό slide, χωρίς τον παραμικρό τζόγο ή "ασάφεια" στην κίνησή του. Γενικότερη η ποιότητα συναρμογής δεν λέει και πολλά. Καμία σχέση με το σασί του Ρ990. Ας μην το συγκρίνω με το Ν80 το οποίο μοιάζει ακόμα χειρότερο ποιοτικά από το Ν95. Το φινίρισμα στα πλαστικά μοιάζει "quite good but not good enough". Όσον αφορά την οθόνη, θα έπρεπε να έχει μία "ψευδοροφή" προστασίας και να μην είναι εκτεθειμένη στον χρήστη. Το D-Pad μοιάζει να έχει αρκετό κενό γύρω-γύρω του και να... παίζει υπέρ του δέοντος. Θα το περίμενα πολύ καλύτερο. Sorry Nokia :( , αλλά μιλάμε για € 700. Να σημειώσω ότι σε επίπεδο κατασκευής, μου άρεσε το μέγεθος, ο όγκος. Το τηλέφωνο είναι και περισσότερο ΔΕΙΧΝΕΙ μικρότερο του Ν80. Χωρίς να είναι τεράστια η διαφορά, το Ν95 μοιάζει πιο πρακτικό, πιο "pocketable", περισσότερο κινητό και λιγότερο "Portable Multimedia Computer".

Η μπαταρία... Εδώ δεν έχω προσωπική άποψη, αλλά θα σας παραθέσω την (εμπεριστατωμένη) γνώμη του ιδιοκτήτη που το έχει σχεδόν 10 μέρες. Μου είπε λοιπόν, ότι αν δεν το βάλει για φόρτιση κάθε βράδυ το πρωί απλά δεν έχει τηλέφωνο. Θεωρεί και εκείνος - όπως και εγώ - ότι όταν βγάζεις στην αγορά τη "ναυαρχίδα" της γραμμής σου, fully-featured με χαρακτηριστικά που όλοι θα ζήλευαν, δεν είναι δυνατόν, ούτε αποδεκτό από αγοραστές τέτοιων ποσών, να κάνεις απρόσμενη οικονομία στην μπαταρία. Αν η Nokia ήθελε να μειώσει τα κόστη παραγωγής ας αφαιρούσε τον αισθητήρα φωτός και ας έβαζε μία μπαταρία 1200 mA. Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι σερφάρει περί τη μία ώρα σχεδόν μέρα παρά μέρα μέσω WiFi, και σε αυτή την περίπτωση το τηλέφωνο παραδίδει το πνεύμα εν τω Κύριω στις 7 με 8 το βράδυ (!). Αν τις μέρες αυτές τύχει να τραβήξει και κάνα-δυό photos με flash, το έργο τελειώνει ακόμα νωρίτερα, σύμφωνα πάντα με τα δικά του λεγόμενα. Είχα διαβάσει διάφορα, αλλά δεν περίμενα την κατάσταση τόσο άσχημη. Τονίζω ότι πρόκειται για προσωπικές απόψεις του ιδιοκτήτη ο οποίος ίσως και να μην έχει κάνει ποτέ ένα full charge-discharge κύκλο. Αλλά και πάλι, πόσο να βελτιώσει αυτό την μπαταρία...? Να πω εδώ και μία προσωπική μου άποψη: sorry ρε παιδιά, αλλά το concept "φυσικό είναι για ένα τηλέφωνο που τα έχει όλα να έχει τόσο μικρή αυτονομία" μου ακούγεται τόσο, μα τόσο αφελές... Δηλαδή, αγόρασα ένα τηλέφωνο που έχει GPS, 3G, 5MP Cam, DVD Quality Video, οθονάρα 16mil. χρωμάτων, φευγάτο MP3 player, δίνοντας € 700 + και πρέπει να υπομείνω την καρμοιριά της Nokia? Δηλαδή, πόσοι από τους χρήστες χρησιμοποιούν ΟΛΕΣ αυτές τις λειτουργίες ΜΑΖΙ? Τότε θα μπορούσα να δεχθώ τη δικαιολογία "για τα features που έχει και πάλι καλά". Αλλά το 70-80% του ωφέλιμου χρόνου του είναι αναμονή, ομιλία και sms και αυτός ο χρόνος πάει στράφι αν τραβήξω 2 photos και σερφάρω 5 λεπτά μέσω WiFi... Προσωπικά και πάλι λέω.... δεν μου ακούγεται λογικό!

Η camera... Μη με ρωτήσετε σε σχέση με το Κ800. Το δικό μου κινητό είχε μείνει από μπαταρία (το W880 μου...μετά από 4 μέρες :)) για να μεταφέρω 3 photos που είχα τραβήξει. Πάντως, στην οθόνη του κινητού η photo φαίνεται ΑΨΟΓΗ. Τώρα τι θα λέει όταν έρθει στον υπολογιστή, αυτό είναι άλλου παππά ευαγγέλιο. Απλά δεν ξέρω. Αυτό που μπορώ να σας πω σίγουρα είναι ότι αργεί (για τα δικά μου δεδομένα) να αποθηκεύσει το θέμα, ειδικά αν δουλεύεις στα 5ΜΡ. Οι 3 αυτές photos ενημερωτικά, κατέλαβαν περί τα 600-650 ΚΒ έκαστη (!), χωρίς τη χρήση flash. Μου ακούγεται λίγο. Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι στη μουντάδα του Λονδίνου οι photos σε εξωτερικό χώρο, ακόμα και το πρωί, βγαίνουν κάπως "blurry", ειδικά αν χρειαστεί να ζουμάρει και ο ουρανός λίγο μωβ (νομίζω έχει ξαναειπωθεί εδώ μέσα), αλλά στο Λονδίνο μπορεί να είναι όντως έτσι...από το κακό του... Πάντως, εκείνον το ικανοποιούν απόλυτα, αφού είναι της φιλοσοφίας "need a good photo? get a digital camera". Ο ίδιος άνθρωπος είχε και Κ800 και μου είχε πει ότι στον υπολογιστή οι photos τους δείχνουν εφάμιλλες. Αλλά αυτό ενδέχεται να είναι και απλά μία προσωπική άποψη. Νομίζω ότι δεν είναι ο τύπος χρήστη που θα το έψαχνε και τόοοοσο πολύ. Ξαναλέω πάντως, στην οθόνη του κινητού φαίνονταν τέλειες (αλλά, αυτό δεν συμβαίνει και σε όλα σχεδόν τα σύγχρονα κινητά?).

Το GPS... Δεν το χρησιμοποίησα. Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι στο Λονδίνο δουεύει μία χαρά, απλά αργεί λίγο να βρει δορυφόρους. Όταν λοκάρει σήμα το κρατάει καλά. Άρα, εδώ δεν μπορώ να σας πω περισσότερα.

Το λειτουργικό... Απλά...Σφαίρα, με κεφαλαίο "Σ". Ταχύτατο, σταθερότατο, με αρκετό παιχνίδι ούτε διαμαρτυρήθηκε ούτε κόλλησε, ούτε κρέμασε. Ανοιγοκλείνει φακέλους στιγμιαία και δείχνει να έχει ξεπεράσει τις παιδικές αρρώστειες του 3rd Edition που είχα αντιμετωπίσει με το Ν80. Μόνο μελανό σημείο, το ότι μετά από reboot είχε μόλις 19ΜΒ ελεύθερη RAM. Software update maybe...?

Η οθόνη και η ποιότητα απεικόνισης... Άλλο πράμα παιδιά! Υπέροχη, ολοζώντανη, σε έκανε να θες να παίζεις με το τηλέφωνο συνέχεια, μόνο για να την βλέπεις. Μάλιστα ο ιδιοκτήτης είχε βάλει και ένα θέμα με περίεργα εικονίδια (όχι τα default) και το όλο αποτέλεσμα ήταν τουλάχιστον εντυπωσιακό. Δεν μπορώ να ξέρω αν πραγματικά είναι 16mil χρώματα, αλλά βλέποντάς την δεν έχω λόγο να μην το πιστέψω. Bravo σου Nokia :)

Web surfing... Άλλο ένα bravo. Το τηλέφωνο σερφάρει σφαίρα (σε Starbucks cafe, μέσω WiFi) και η απεικόνιση ακόμα και σχετικά busy σελίδων (πχ portals όπως το in.gr που έχει πολλά frames στην σελίδα) μοιάζει παιχνιδάκι.

Συμπέρασμα... Και ΝΑΙ και ΟΧΙ. Προσωπικά, μία ώρα χρήσης δεν μου αρκεί για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα. Μου άρεσε η κάμερα (τηρουμένων των αναλογιών, γνωρίζοντας ότι είναι απλά ένα κινητό με καλή κάμερα που ίσως να τυπώσω το... 30% των photos του). Μου άρεσε η οθόνη του, μου άρεσε το λογισμικό του. Με χάλασε ΠΟΛΥ η αυτονομία του και λιγότερο η μέτρια (για τα δικά μου standards και της χρηματικής κλίμακας) ποιότητα κατασκευής του Ν95. Θα το αγόραζα...? Είναι καθαρά απόφαση του momentum που θα με βρει. Αν ένιωθα "πλούσιος" εκείνη τη συγκεκριμένη μέρα και αποφάσιζα ότι η ιδέα του να το φορτίζω κάθε βράδυ δεν με ενοχλεί, ίσως και να το αγόραζα. Από την άλλη, το να δώσω € 700+ και να μην μου δίνουν ούτε κάρτα μνήμης, αλλά κυρίως ούτε 2η μπαταρία, με χαλάει και μάλιστα πολύ.

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε για τις εντυπωσεις ωστοσο πρωτη φορα ακουω καποιον τοσο δυσαεστημενο απο την ποιοτητα κατασκευης του Ν95.Ισως ειναι και στα γουστα του καθενος η αισθηση.Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες παντως
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε για τις εντυπωσεις ωστοσο πρωτη φορα ακουω καποιον τοσο δυσαεστημενο απο την ποιοτητα κατασκευης του Ν95.Ισως ειναι και στα γουστα του καθενος η αισθηση.Ευχαριστουμε για τις πληροφοριες παντως

Φίλε KOPRINIOTI

Ίσως να "βγήκα" λίγο υπερβολικός, ίσως πάλι να το είχε κακομεταχειριστεί ο ιδιοκτήτης, (αν και δεν το πολυπιστεύω), αλλά για τηλέφωνο τέτοιους επιπέδου δεν επιτρέπεται να ακούγεται ένα εκνευριστικό... "τσικ" κάθε φορά που πατάς ένα από τα τέρμα αριστερά ή τέρμα δεξιά πλήκτρα. Μου φάνηκε και εμένα υπερβολικό και δεν σου κρύβω ότι στην αρχή το απέδωσα στην πιθανότητα να επρόκειτο για pre-release μοντέλο. Μου το διέψευσε όμως ο ιδιοκτήτης όταν μου είπε ότι το έχει μόλις 10 ημέρες, άρα είναι reatail. Τι να πω... ίσως να είμαι και υπερβολικός και να το περίμενα τέλειο :O

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Απλα επειδη και εγω το επιασα για κανα 10λεπτο πριν καμια βδομαδα δεν μου φανηκε τοσο τραγικο και ενα μικρο τζογο που ειχε οταν ηταμ στη μεσαια θεση δεν με πολυενοχλησε.Αυτο που λες για τα πληκτρα μπορει να ειναι αληθεια γιατι εγω ημουν και σε θορυβωδες περιβαλλον και δεν ακουσα τιποτα.Παντως επειδη δεν ειχα ποτε sliding τηλεφωνο πιστευω οτι ειμαι αρκετα πιο επιεικης κριτης απο σενα,ωστοσο και χρηστες που σε αυτον τον τομεα εχουν εμπειρια απο το my phone ηταν πιο θετικοι στα σχολια τους.Εν τελει πιστευω οτι αυτος ο τομεας ειναι πιο πολυ στον καθενα να κρινει.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω διαθέσιμη αναβάθμιση για το Ν95:

http://europe.nokia.com/softwareupdate

http://www.nokia.de/de/service/software/softwareupdate/246514.html

http://www.nokia.it/A4321020

 

 

Στο ελληνικό και γαλλικό site δεν έχει ανεβεί ακόμη η αναβάθμιση:

http://www.nokia.gr/A4328694

http://www.nokia.fr/upload/static/support/nsu/flash/software.html

 

Εχει βγει και ελληνικη αναβαθμιση?? Δηλάδη αν παω και αλλαξω το Product code σε ελληνικο και μετα ακολουθησω αυτα τα links θα μου βγαλει διαθεσιμη ελληνικη αναβαθμιση παιρνωντας και το νεο firmware και ελληνικο μενου??

 

Επισης να ρωτησω κατι αλλο, η αλλαγη product code μεσω nemesis καθως και η αναβαθμιση απο το σπιτι ειναι ασφαλης η υπαρχουν κινδυνοι να τα τιναξει το κινητο???

http://img150.imageshack.us/img150/7718/panathinaikosfannh8.gif

 

Proud owner of an OMNIA 16GB !!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το κινητο που εχω ειναι εισαγωγης αλλα ειχε μεσα ελληνικο μενου χωρις να του αλλαξω product code του εβαλα το καινουργιο ελληνικο firmware

V 11.0.026 17-04-07 και δουλευει μια χαρα. μηπως επρεπε να αλλαξω το product code πρωτα και μετα να περασω την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Οχι απο την στηγμη που εκανες αναβαθμιση και εχει μεσα Ελληνικα μην ανησηχεις :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει και ελληνικη αναβαθμιση?? Δηλάδη αν παω και αλλαξω το Product code σε ελληνικο και μετα ακολουθησω αυτα τα links θα μου βγαλει διαθεσιμη ελληνικη αναβαθμιση παιρνωντας και το νεο firmware και ελληνικο μενου??

 

Επισης να ρωτησω κατι αλλο, η αλλαγη product code μεσω nemesis καθως και η αναβαθμιση απο το σπιτι ειναι ασφαλης η υπαρχουν κινδυνοι να τα τιναξει το κινητο???

 

 

 

ναι υπαρχει κανονικα και ελληνικη αναβαθμιση . 11.0.026 ειναι η εκδοση και την περασα κανονικα στο κανονικα ελληνικο Ν95 που εχω .

 

Το να αλλαξεις το Product code δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολη εργασια και δεν ειναι σχεδον καθολου επικινδυνη . Αν δεν βγαλεις την μπαταρια απο το κινητο ενω κανει την δουλεια ή αν δεν κολλησει/κλεισει ο υπολογιστης κατα την διαδικασια δνε προκειται κατι αλλο να παει στραβα .

Το ιδιο ακριβως ισχυει και για την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πλεον προβλημα τζογου δεν υπαρχει,χρησιμοποιησα το κολπακι με το βιντεο και την ταινια διπλης κι εκανα καλη δουλεια και το αποτελεσμα ειναι πολυ πολυ διακριτικο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...