Jump to content

[Επίσημο] Nokia N95 - Μέρος I


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ne file ta plirosa !!! dioti to eiha agorasei apo to dubai kai einai topikh asfalia , dioti edw sthn Aigypto pou menw den epitrepete h emborikh diathesh tou N95 de to poulane gia logous asfalias ( apagorevete apo to nomo hrish GPS ensomatomeno se mobile) etsi den to dehtikan sthn antiprosopia episima na to diorthosoun ehtos an kseris kapion poli filo sou pou to diorhoni se dikia tou euthinh ! fisika me to azimioto dioti ta eksartimata den vriskonte edw kai ta fernoun lathrea apo to dubai!!!

 

α καλα.... και μετα λεμε για την ελλαδα....

τι να σου πω? εγω παντως εχω αρχισει να ξενερωνω....

μου περναει και η σκεψη να το φτιαξω και να το πουλησω....

 

αλλα και τι να παρεις ρε ****το... οταν μαθαινεις σε τετοιες λειτουργειες πιο κινητο να παρεις μετα και να μην ξενερωσεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ne file ta plirosa !!! dioti to eiha agorasei apo to dubai kai einai topikh asfalia , dioti edw sthn Aigypto pou menw den epitrepete h emborikh diathesh tou N95 de to poulane gia logous asfalias ( apagorevete apo to nomo hrish GPS ensomatomeno se mobile) etsi den to dehtikan sthn antiprosopia episima na to diorthosoun ehtos an kseris kapion poli filo sou pou to diorhoni se dikia tou euthinh ! fisika me to azimioto dioti ta eksartimata den vriskonte edw kai ta fernoun lathrea apo to dubai!!!

Και σε ποιόν αιώνα βρικόμαστε είπαμε???

 

α καλα.... και μετα λεμε για την ελλαδα....

τι να σου πω? εγω παντως εχω αρχισει να ξενερωνω....

μου περναει και η σκεψη να το φτιαξω και να το πουλησω....

 

αλλα και τι να παρεις ρε ****το... οταν μαθαινεις σε τετοιες λειτουργειες πιο κινητο να παρεις μετα και να μην ξενερωσεις?

Κάτι σε windows mobile 6, με GPS, με χιλιάδες προγράμματα και πιο απλή συντήρηση - υποστήριξη ισως???

 

Κάποια πράγματα με την NOKIA και το SYMBIAN λειτουργικό, φοβάμαι ότι δεν πρόκειται να εκσυγχρονιστούν ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σε windows mobile 6, με GPS, με χιλιάδες προγράμματα και πιο απλή συντήρηση - υποστήριξη ισως???

 

Κάποια πράγματα με την NOKIA και το SYMBIAN λειτουργικό, φοβάμαι ότι δεν πρόκειται να εκσυγχρονιστούν ποτε...

 

εκει εχω καταληξει και εγω φιλε αλλα δεν ηθελα να παρω pda επειδη

εχουν πολλα μειωνεκτηματα του στυλ πολυ δυσκολο να γραψεις ενα μυνημα με το πενακι και τετοια διαφορα...

 

ασε που τα pda δεν εχουν καλη καμερα ρε ****το κιεγω θελω να εχω καλη καμερα :cry:

Link to comment
Share on other sites

AKOUSTE kai emena tora!!!

Loipon to N95 to pira xtes to proi opos sas egrapsa kai se proigoumeno mou post....1)exei PROBLHMA me to AKOUSTIKO tou(otan milaw kanei kati xrouts xrouts) 2)Mou exei kanei 2-3 fores mono tou restart kai otan anoigei bgazei aggliko MENU.

 

Etsi kai egw prin ligo to piga stin Vodafone kai mou eipan ta maggakia ekei oti LEEI prepei na to elenksei o texnikos kai se 2 meres mallon tha parw allo.H plaka itan oti eixe erthei kai o pateras mou mazi kai arxise na tous ta xonei legontas tous oti na mas feroun ayrio allo kinito giati allios theloume ta lefta pisw.A!H ypallilos mou eipe oti einai to PRWTO N95 pou tis fernoun me problima...

 

H m@l@kia einai oti egw feygw to sabbato to prwi kai prepei na to exw parei to kinito mexri tote....An den to exw parei blepw na dinei show o pateras mou sto magazi...eimaste kai apo tin MANH......katalabenete ti exei na ginei...

Don't Talk To Me... I'm Dieting!
Link to comment
Share on other sites

To loipon katevasa to neo firmware to N95 12.0.0.14 , den thelw na parw kanena sto lemo mou alla afth h ekdosh einai opws eihame pei kai parapanw mono sthn Asia to loipon gia na tin katevasete meso tou NSU tha prepei prota na alaksete to product key sto Asiatiko 0534833 or 0536085 (einai mono Agliko menu ) meso tou NSS egw den vlepw kamia megalh diafora apo thn prohgoumenh ekdosh ! ligo pio grigoro einai to menou kanei grigoro restart kai to periergo einai oti to smart2go einai V3.0 wk23 b01 OpenGL Openbit MN ..... elpizw sintoma na vgh kai sta alla product key!!

Satnews

Admin Team :http://www.satplanet.gr

http://rapidshare.com/users/R73U5V

Link to comment
Share on other sites

To loipon katevasa to neo firmware to N95 12.0.0.14 , den thelw na parw kanena sto lemo mou alla afth h ekdosh einai opws eihame pei kai parapanw mono sthn Asia to loipon gia na tin katevasete meso tou NSU tha prepei prota na alaksete to product key sto Asiatiko 0534833 or 0536085 (einai mono Agliko menu ) meso tou NSS egw den vlepw kamia megalh diafora apo thn prohgoumenh ekdosh ! ligo pio grigoro einai to menou kanei grigoro restart kai to periergo einai oti to smart2go einai V3.0 wk23 b01 OpenGL Openbit MN ..... elpizw sintoma na vgh kai sta alla product key!!

οπως εχει αναφερθει παραπανω η σιγκεκριμενη αναβαθμιση ειναι minor δηλαδη συμπληρωματικη και διορθωνε ενα bug που εμφανιστηκε κατα τη λειτουργια σε ασιατικα δικτυα.οσο για το smart2go η εκδοση αυτη ειναι η αρχικη και θα πρεπει εκ νεου να περασεις την αναβαθμιση (1,1)

Link to comment
Share on other sites

AKOUSTE kai emena tora!!!

Loipon to N95 to pira xtes to proi opos sas egrapsa kai se proigoumeno mou post....1)exei PROBLHMA me to AKOUSTIKO tou(otan milaw kanei kati xrouts xrouts) 2)Mou exei kanei 2-3 fores mono tou restart kai otan anoigei bgazei aggliko MENU.

 

Etsi kai egw prin ligo to piga stin Vodafone kai mou eipan ta maggakia ekei oti LEEI prepei na to elenksei o texnikos kai se 2 meres mallon tha parw allo.H plaka itan oti eixe erthei kai o pateras mou mazi kai arxise na tous ta xonei legontas tous oti na mas feroun ayrio allo kinito giati allios theloume ta lefta pisw.A!H ypallilos mou eipe oti einai to PRWTO N95 pou tis fernoun me problima...

 

H m@l@kia einai oti egw feygw to sabbato to prwi kai prepei na to exw parei to kinito mexri tote....An den to exw parei blepw na dinei show o pateras mou sto magazi...eimaste kai apo tin MANH......katalabenete ti exei na ginei...

 

Καταλαβαίνουμε...

Φαντάζεσαι όμως να ήσουν και από τη Λακωνική Μάνη τι θα γινόταν,ε??:p

Το θέμα είναι ότι αγοράζεις 1 μηχάνημα και τα μηχανήματα μπορεί να έχουν βλάβες.Οπότε αφού οι άνθρωποι δέχτηκαν να σας εξυπηρετήσουν, δε νομίζω ότι χρειάζεται να τους ζορίζετε και τόσο πολύ.Γιατί υπάρχει και το ενδεχόμενο να μην έχουν καβάτζα άλλο ή να μην επισκευάζεται τόσο γρήγορα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εκει εχω καταληξει και εγω φιλε αλλα δεν ηθελα να παρω pda επειδη

εχουν πολλα μειωνεκτηματα του στυλ πολυ δυσκολο να γραψεις ενα μυνημα με το πενακι και τετοια διαφορα...

 

ασε που τα pda δεν εχουν καλη καμερα ρε ****το κιεγω θελω να εχω καλη καμερα :cry:

Μόλις τύπωσα τις φωτογραφίες των διακοπών από το Ν95. Πάρα πολύ καλό το αποτέλεσμα, τουλάχιστον έως την διάσταση 10χ15.

 

Πωλείται canon 4M :-)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τύπωσα τις φωτογραφίες των διακοπών από το Ν95. Πάρα πολύ καλό το αποτέλεσμα, τουλάχιστον έως την διάσταση 10χ15.

 

Πωλείται canon 4M :-)

 

:( αυτα βλεπω και αρχιζω και το χανω το μυαλο μου δεν ξρεω τι να κανω....

 

τελικα τι λετε να το ανοιξω το κινητο μου να βγαλω το κοματακι ζελοτειπ που εχει μαλλον μεσα και να το καθαρισω απο τισ κολες

για να μην μου πουν μαλακιες οτι και καλα εγω το χαλασα και μου εκυρωσουν την εγγυηση?

 

η να μην το πειραξω γιατι παιζει να καταλαβουν οτι το ανοιξα η παιζει να το χαλασω? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA.....to gmail pos na to kano set up sto N95 moy,sta minimata diladi,ta pop3 kai smtp kai port noymera ktl ktl? den mporo na steilo oyte na lavo (mpaino meso web horis provlima alla ean thelo na valo kai fotografia den ginete na to kano meso web)
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πολλά προβλήματα ακούω...εγώ πάντως αν και δεν είμαι φίλος με Νοκια το πήρα γιατί μου άρεσε πάρα πολύ το κινητό και μέχρι στιγμής ούτε ένα restart δεν μου έχει κάνει.Οι δε φωτογραφίες είναι άψογες (πλην τις νυχτερινές),και το κόλλημα που είχα με τη μπαταρία πριν το πάρω εξανεμίστηκε(σε σχέση με το Ν80 που είχα)...και σαν κάτοχος και pda,το Ν95 είναι και κινητό και όλα τα άλλα..το μόνο που θα ήθελα καλύτερη κάλυψη από μεριά χαρτών.Για παράδειγμα ταξίδευα με το πλοίο και ήθελα να βλέπω από ποιά νησιά περνάω και δεν τα είχε.Ίσως ένα destinator για symbian να ήταν η καλύτερη λύση.Γενικά είναι ίσως το πρώτο multimedia Nokia που έχω ευχαριστηθεί.
Link to comment
Share on other sites

:( αυτα βλεπω και αρχιζω και το χανω το μυαλο μου δεν ξρεω τι να κανω....

 

τελικα τι λετε να το ανοιξω το κινητο μου να βγαλω το κοματακι ζελοτειπ που εχει μαλλον μεσα και να το καθαρισω απο τισ κολες

για να μην μου πουν μαλακιες οτι και καλα εγω το χαλασα και μου εκυρωσουν την εγγυηση?

 

η να μην το πειραξω γιατι παιζει να καταλαβουν οτι το ανοιξα η παιζει να το χαλασω? :wacko:

Για εμένα είναι η καλύτερη συσκευή που είχα ποτέ. Με updates από το επίσημο site της NOKIA και κανένα πρόβλημα ούτε με Ελληνικά ούτε με τίποτα άλλο. Και GPS απροβλημάτιστο, ακόμα και μέσα εσωτερικούς χώρους - και μέσα στην καμπίνα του αυτοκίνητου, και με V-Kool μεμβράνες, που κανονικά "κόβουν" τα πάντα!!!

 

Ωστόσο αν θέλεις πλήθος εφαρμογών, ευκολία υποστήριξης, καλό service, πλήρη έλεγχο του interface και τουπεριβάλλοντος γενικά, τότε το symbian ΔΕΝ είναι το λειτουργικό σου.

 

Εγώ είμαι κολλημένος NOKIAς και έχω συμβιβαστεί με ότι μου δίνει το s60 v3...

Link to comment
Share on other sites

:( αυτα βλεπω και αρχιζω και το χανω το μυαλο μου δεν ξρεω τι να κανω....

 

τελικα τι λετε να το ανοιξω το κινητο μου να βγαλω το κοματακι ζελοτειπ που εχει μαλλον μεσα και να το καθαρισω απο τισ κολες

για να μην μου πουν μαλακιες οτι και καλα εγω το χαλασα και μου εκυρωσουν την εγγυηση?

 

η να μην το πειραξω γιατι παιζει να καταλαβουν οτι το ανοιξα η παιζει να το χαλασω? :wacko:

 

Αν πιανουν εστω και λιγο τα χερια σου ,εγω θα ελεγα να το ανοιξεις προσεχτικα ... :ninja:

 

PAIDIA.....to gmail pos na to kano set up sto N95 moy,sta minimata diladi,ta pop3 kai smtp kai port noymera ktl ktl? den mporo na steilo oyte na lavo (mpaino meso web horis provlima alla ean thelo na valo kai fotografia den ginete na to kano meso web)

 

Δεν εχεις σεταρει το gmail ακομαααα ?? :p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1996901#post1996901

 

Μόλις τύπωσα τις φωτογραφίες των διακοπών από το Ν95. Πάρα πολύ καλό το αποτέλεσμα, τουλάχιστον έως την διάσταση 10χ15.

 

 

Εγω μεχρι και DVD εφτιαξα ! :p:D

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

:( αυτα βλεπω και αρχιζω και το χανω το μυαλο μου δεν ξρεω τι να κανω....

 

τελικα τι λετε να το ανοιξω το κινητο μου να βγαλω το κοματακι ζελοτειπ που εχει μαλλον μεσα και να το καθαρισω απο τισ κολες

για να μην μου πουν μαλακιες οτι και καλα εγω το χαλασα και μου εκυρωσουν την εγγυηση?

 

η να μην το πειραξω γιατι παιζει να καταλαβουν οτι το ανοιξα η παιζει να το χαλασω? :wacko:

Εμένα τα νησιά τα έχει όλα...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα νησιά τα έχει όλα...

Με το πρόγραμμα ''χάρτες'' σου αναγράφει όλα τα νησιά?εμένα κανένα..τι να φταίει??Και κάτι ακόμα.Το skype υπάρχει για symbian?είδα μια έκδοση για το Ν800 μόνο..να παίζει στο Ν95?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τόσο καιρό έπαιρνα backup με το nokia nseries pc suite, σήμερα έβαλα το pc suite το κανονικό και δεν παίρνει backup με τίποτα, σταματάει στο 73% κάθε φορά και κάποιες φορές κιόλας μου βγάζει στο servicelayer.exe πρόβλημα χωρίς να κλείνει το πρόγραμμα απλά μου βγάζει ότι δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει το backup και να το ξαναπάρω. Σημειωτέον ότι μετά από 5-6 λεπτά μου αποσυνδέει το τηλέφωνο και το ξανασυνδέει. Το έχει αντιμετωπίσει κανένας αυτό?

 

Λύθηκε με επανεγκατάσταση, πήρε το μπακαπ κανονικά

 

 

(τα backup από τη μία σουίτα θα μπορεί να τα διαβάσει η άλλη,έτσι δεν είναι? τουλάχιστον έτσι είδα από την κατάληξη των αρχείων)

 

Εντωμεταξύ δεν μπορώ να βρω την nseries pc suite για να δω αν έχει βγει καινούρια έκδοση, μήπως κάποιος έχει κανά λινκ?

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ δεν μπορώ να βρω την nseries pc suite για να δω αν έχει βγει καινούρια έκδοση, μήπως κάποιος έχει κανά λινκ?

 

Απο support page του Ν76

http://www.nseries.com/index.html#l=products,n76,demo,nseriessuite

ειναι web installer .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Με το πρόγραμμα ''χάρτες'' σου αναγράφει όλα τα νησιά?εμένα κανένα..τι να φταίει??Και κάτι ακόμα.Το skype υπάρχει για symbian?είδα μια έκδοση για το Ν800 μόνο..να παίζει στο Ν95?

 

Δοκίμασε το fring

http://www.fring.com/

 

Υποστηρίζει skype,gtalk,msn,icq και sip. Εκπληκτικό freeware!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Οπως αναφέρω και στον τιτλο, παρατήρησα μια μικρή γρατσουνιά στην οθόνη του κινητού μου.

Ευτυχώς η δυστηχως ειναι αρκετα επιφανειακη οποτε θα ηθελα να ξερω

αν υπαρχει καποιος τροπος για να περιοριστει η ζημιά?

Γνωρίζει κάποιος αυτήν την αλοιφη?

Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να το πάω σε κάποιο nokia service και να μου αλλάξουν το εξωτερικό καπάκι της οθόνης χωρίς βέβαια να χαθεί η εγγύηση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει περίπτωση να το πάω σε κάποιο nokia service και να μου αλλάξουν το εξωτερικό καπάκι της οθόνης χωρίς βέβαια να χαθεί η εγγύηση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Καλησπερα και καλως ηρθες .

Δυστυχως η οθονη δεν εχει προφυλαξη ουτε εξωτερικο καλυμα .

Η προσοψη εφαρμοζει κατευθειαν πανω στην οθονη.

Και μια οθονη εχει περιπου ~50€

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλως ηρθες .

Δυστυχως η οθονη δεν εχει προφυλαξη ουτε εξωτερικο καλυμα .

Η προσοψη εφαρμοζει κατευθειαν πανω στην οθονη.

Και μια οθονη εχει περιπου ~50€

 

Μάλιστα,

οπότε κοινώς την κάτσαμε.:(

Για την αλοιφή γνωρίζεις τίποτα?

Αν δηλαδή είναι ασφαλής η χρήση της σε καινούριου τύπου οθόνες.

(Αν δεν κάνω λάθος το υλικό κατασκευής του εξωτερικού περιβλήματος της οθονης

είναι διαφορετικό από τα παλιά κινητά με αποτέλεσμα να δημιουργείται ένα θάμπωμα στο σημείο όπου θα τρίψεις την αλοιφή.)

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα,

οπότε κοινώς την κάτσαμε.:(

Για την αλοιφή γνωρίζεις τίποτα?

Αν δηλαδή είναι ασφαλής η χρήση της σε καινούριου τύπου οθόνες.

(Αν δεν κάνω λάθος το υλικό κατασκευής του εξωτερικού περιβλήματος της οθονης

είναι διαφορετικό από τα παλιά κινητά με αποτέλεσμα να δημιουργείται ένα θάμπωμα στο σημείο όπου θα τρίψεις την αλοιφή.)

 

Μην στεναχωριεσαι ,αυτα συμβαινουν.

Εφοσων η γρατζουνια ειναι μικρη και επιφανειακη οπως λες ,

αστην ετσι καλυτερα .Στην θεση σου δεν θα εμπιστευομουν

καμμια αλοιφη . Η συγκεκριμενη αλοιφη ειναι αρκετα γνωστη παντως ,

δεν εχει τυχει (ευτυχως) να την χρησιμοποιησω .

 

 

Ας εκφρασει και καποιο αλλο μελος αποψη . :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μην στεναχωριεσαι ,αυτα συμβαινουν.

Εφοσων η γρατζουνια ειναι μικρη και επιφανειακη οπως λες ,

αστην ετσι καλυτερα .Στην θεση σου δεν θα εμπιστευομουν

καμμια αλοιφη . Η συγκεκριμενη αλοιφη ειναι αρκετα γνωστη παντως ,

δεν εχει τυχει (ευτυχως) να την χρησιμοποιησω .

 

 

Ας εκφρασει και καποιο αλλο μελος αποψη . :)

 

Σε ευχαριστώ,

αν έχεις κανένας κάποια γνώμη για τη αλοιφή η γενικά οποιαδήποτε συμβουλη,

τότε είναι καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...