Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3110 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 216
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, εγκατέστησα την 7.01

 

Μέχρι στιγμής, όλα καλά !!!

 

 

Υπάρχει στο site της Nokia για update ή πήγες σε Nokia shop?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη θελω να παρω δευτερο κινητο και η σειρα classic με ενδιαφερει.1.το κινητο ειναι το classic ?

2.τι sar εχει?

3.τιμη?

thanks.

Link to comment
Share on other sites

Guest kvargiam
Ναι, εγκατέστησα την 7.01

 

Μέχρι στιγμής, όλα καλά !!!

 

 

το εκανα στο pc μου. κατεβασα pcsuite & software update και μπορω να πω τα εκανε λιγο πολυ ολα μονο του. Αυτοματα ! Ξερω εγω, εμενα μου φανηκε πολυ ευκολο. ( με συνδεση ADSL kai mesw NOKIA.com)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια υπαρχει ανταπτορας με τον οποιο μπορεις να βαζεις οτι ακουστικο θελεις στο κινητο για mp3 κτλ....????

 

αν ναι ειναι ευκολο να μου δωσετε λινκ....????:)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για τα λεφτά του είναι πολύ καλό. Το μόνο - είναι η ανάλυση οθόνης αλλά έχει άλλα χαρακτηριστικά που σε συνδυασμό με την τιμή του κάνουν το κινητό πολύ ελκυστικό......
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Παιδιά μην κάνετε την αναβάθμιση, προσωπικά σε εμένα με κοσμοτέ δεν διόρθωσε ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ και τι να διορθώσει άλλωστε...μια χαρά ήταν το κινητό με εξαίρεση το bug που όταν το είχες αφήσει στο menu και χτυπούσε το ξυπνητήρι δεν έκανε snooze πατώντας οποιοδήπτοε κουμπί, το οποίο φυσικά δεν διορθώθηκε.

ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ

Αργεί πολύ περισσότερο κατα την εκκίνηση

και σήμερα μετα απο 2 μερες που είχε σβήσει και στο ξεκάρφωτο όταν πήγα να ξεκλειδώσω το πληκτρολόγιο με το security code που έχω ρυθμισμένο, δεν το δεχόταν! 200 προσπάθειες με κωδικό τον οποίο βάζω πάνω απο 20 φορές κάθε μέρα για να ξεκλειδώσω το πληκτρολόγιο και τίποτα! άρχισα να ψάχνω διάφορες σελίδες στο net για ξεκλειδώματα...ε και πάνω που έψαχνα βάζω παλι τον κλασσικό κωδικό και μπήκε!

 

ΜΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΤΕ η έκδοση 5.κατι είναι σούπερ!!!!:rolleyes:

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ξερω οτι τα νοκια εχουν δυνατο κουδουνι αλλα και ενταση στην ομιλια και ψαχνω κατι γυρω στα 90/100 ευρα!

 

ενδιαφερομαι να παρω αυτο το τηλεφωνο (νοκια 3110) για τον πατερα μου που εχει προβλημα βαρυκοιας!

 

το 3110 εχει δυνατο κουδουνι και ενταση ομιλιας??????

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο είναι SUPER!!! Κάτι παραπάνω από το δυνατό!

Έχει επίσης και μια επιλογή στις ρυθμίσεις "καθαρότητα φωνής" την ενεργοποιείς και θα ακούει και ο γείτονας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο είναι SUPER!!! Κάτι παραπάνω από το δυνατό!

Έχει επίσης και μια επιλογή στις ρυθμίσεις "καθαρότητα φωνής" την ενεργοποιείς και θα ακούει και ο γείτονας :lol:

 

 

 

φιλε africa_twin σ ευχαρηστω πολυ!!!

 

παω να το παρω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγω το πηρα για 2ο κινητο και μπορω να πω πως ειμαι πολυ ευχαριστημενος..:D

Βασικα αυτο που ηθελα ειναι μια πολυ καλη αυτονομια την οποια εχει και με το παραπανω (1020 mAh)..και η καμερα του ικανοποιητικη ειναι (στα 1.3mpixels) το οποιο ομως δεν με νοιαζει γιατι δεν θα ειναι η κυρια συσκευη μ...παντως κατα την γνωμη μου ειναι οτι πρεπει για μια 2η συσκευη..;)

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Προσωπικα, τα προβληματα (μαυρισμα οθονης/παραμορφωμενα γραφικα) με το κινητο δεν λυθηκαν, ακομα και μετα απο 3 επισκεψεις στα Nokia Shops, εκ των σταλθηκε 2 φορες στα κεντρικα. Καθως δεν δεχοντουσαν να μου κανουν ανταλλαγη με καινουργιο, το παρατησα και πηγα πηρα σημερα ενα μαυρο 6300 απο το Πλαισιο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ρωτήσω κάτι... Γιατί σε μερικά τηλέφωνα ενώ είναι αποθηκευμένα κανονικά και εις διπλούν για να το ελέγξω... δεν μου εμφανίζει το όνομα παρα μόνο τον αριθμό τηλεφώνου? Αυτό συμβαίνει σε ορισμένα τηλέφωνα και όχι σε όλα.
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι διπλοκαταχωρημένα, πώς να εμφανίζει όνομα...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Χα ναι... το θέμα είναι οτι και πριν που δεν ήταν διπλοκαταχωρημένα το έκανε. Γιαυτο τα αποθήκευα πάλι μπας και τα καταλάβει... Η τελευταία έκδοση ποιά είναι? Αν είναι να του κάνω κάποια αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία είναι η v07.21 (05-11-08).

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Any time! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα παιδια...εγω εχω παρει το 3110 αλλα εχω προβλημα σηματος σε οποιο σημειο και αν ειμαι...ακουω με διακοπες ,με ακουν με διακοπες και γενικα ενω εχω σημα δεν μπορω να καταλαβω τι μου λενε και δεν μπορουν να καταλαβουν τι τους λεω..εχετε ιδεα τι μπορει να φταιει?ειχα παει στο nokia και μου εκαναν αναβαθμιση αλλα το προβλημα συνεχιζεται...μετα απελπιστικα και το εχω μονο για mp3 το κινητο...δεν ειναι κριμα?εχετε καμια ιδεα τι μπορει να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγόρασα το 3110 classic από τον Γερμανό τον Οκτώβριο και χθες του έκανα αναβάθμιση από την Nokia και δεν έχει ελληνικά λόγω του ότι δεν είναι alpha copy φαντάζομαι ενώ πριν είχε κανονικότατα!!!Κάπου διάβασα πως αν θέλω το πάω σε nokia και μου τα βάζουν τα ελληνικά με 15€ και δωρεάν αναβαθμίσεις από νοκια shop, ισχύει?Μπορώ να πάω στον Γερμανό και να κάνω παράπονα λόγω παραεισαγωγής κινητού ή δεν παίζει κάτι τέτοιο?

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το 3110 classic από τον Γερμανό τον Οκτώβριο και χθες του έκανα αναβάθμιση από την Nokia και δεν έχει ελληνικά λόγω του ότι δεν είναι alpha copy φαντάζομαι ενώ πριν είχε κανονικότατα!!!Κάπου διάβασα πως αν θέλω το πάω σε nokia και μου τα βάζουν τα ελληνικά με 15 και δωρεάν αναβαθμίσεις από νοκια shop, ισχύει?Μπορώ να πάω στον Γερμανό και να κάνω παράπονα λόγω παραεισαγωγής κινητού ή δεν παίζει κάτι τέτοιο?

 

φιλε κανε το εξης.ζητα απο την alphacopy εγγραφο οτι δεν καλυπτει το software του κινητου,και κανε επισημη καταγγελια στο μαγαζι, στον αριθμο 1520 (γενικη γραμματεια καταναλωτη).οσο δεν αντιδρα κανεις,αυτα θα γινονται.παραεισαγωγες με μη καλυψη του software.αντιδραστε και καταγγειλατε.οταν σου το πουλανε για ελληνικο,ειναι καλα?καντε τους να πληρωσουν και κανενα προστιμο.να μαθει ο κοσμος το τι παιζετε.εγω εχω κανει καταγγελια και περιμενω εντος των ημερων να δω τι θα γινει.και κατι θα γινει.μην φοβαστε,τα λεφτα σας διεκδικειτε.το κινητο το εχετε πληρωσει,δεν σας το εκανε κανεις δωρο.και κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να πληρωσει 15 ευρω για να βαλει τα ελληνικα,επειδη καποιος τον κοροιδεψε και του πασαρε ενα κινητο εισαγωγης απο αλλη χωρα που δεν καλυπτει η εγγυηση του το software στην ελλαδα.ΟΙ ΜΑΓΚΙΕΣ ΟΡΙΣΜΕΝΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ.ας πανε εκει που τα πηραν,να κανουν τα παραπονα τους.ΑΝ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΝΟΥΜΕΡΑ,ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ 1520.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έγραγραφο από που το παίρνω?Πρέπει να πάω σε ένα νοκια shop???

Phone: Nexus 5

ROM: SlimKat

Kernel: ElementalX

Recovery: TWRP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...