Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3110 Classic


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας..

Εμενα με μετρια χρηση, δεν μιλαω πολυ, κραταει 5-6 ημερες κ νυχτες , δεν τοι εκλεισα ποτε απο τοτε που το αγορασα.

 

Ειναι ευχρηστο, κ ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 216
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια χαρα,

 

ρε παιδια σε όλους δείχνει κανονικά το κινητο?

κανα 15αρι μερες μετα απο την αγορά του εμενα κάνει οριζοντιες γραμμές. σα να έπεσε η ανάλυση του.

 

έμπλεξα με το σέρβις του γερμανού και της νόκια, το πλάκωσαν στις αναβαθμήσεις δήθεν οτι διορθωθηκε αλλα τα ίδια! και κατεληξαν στο κορυφαιό! οτι δείχνει φυσιολογικά η οθόνη και να τους πάω ενα ίδιο που να δείχνει καλύτερα!

 

ενα απο τα 3 πρέπει να παίζει!

1ον η στραβωθηκα μεσα σε 15 μερες

2ον η το κινητο παίζει μια χαρα οταν εγω δεν είμαι μπροστα, και οταν είμαι δε παιζει.

3ον δεν ξερουν τι τους γίνεται

 

αν κάποιο παλικάρι έχει συναντήσει κατι ανάλογο, θα ήθελα τη γνώμη του

 

Ευχαριστώ

Στέλιος

Link to comment
Share on other sites

Πηγες στο ΓΕΡΜΑΝΟ ?????

 

lol.... ti να σου πω... εγω στην Κομοτηνη στο Καταστημα που εχουνε,

οταν του ειπα οτι 8ελω κινητο με mini USB, ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ μου ελεγς ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΑΠΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ......

 

Ειναι δυνατον μετα να παω σε αυτους? Το πηρα απο την Cosmote τελικα...

Να πας κ να του δωσεις στο κεφαλι , μηπως μετα δει καλυτερα κ σου πει τι εχει,,,

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Πηγες στο ΓΕΡΜΑΝΟ ?????

 

lol.... ti να σου πω... εγω στην Κομοτηνη στο Καταστημα που εχουνε,

οταν του ειπα οτι 8ελω κινητο με mini USB, ο ΤΕΧΝΙΚΟΣ μου ελεγς ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΑΠΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ......

 

Ειναι δυνατον μετα να παω σε αυτους? Το πηρα απο την Cosmote τελικα...

Να πας κ να του δωσεις στο κεφαλι , μηπως μετα δει καλυτερα κ σου πει τι εχει,,,

 

αμ για εκει με βλέπω να καταλήγω!!! άσχετο αλλα το oteshop είναι χειρότερο σε service έχω μια εντύπωση :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

GERMANOS....

τι να πω... χ8ες ρωτησα για μια καρτα Mobile Internet, k ρωτησα αν εργαζεται σε LINUX.. ΔΕΝ Η3ΕΡΕ τι ηταν.....το LINUX....

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα μετα απο ζόρια και 1520, μου έδωσαν ενα "ανακατασκευασμένο", προσωπικά τον κακό τους τον καιρό. 2 μήνες ταλαιπωρία και καυγάδες για να πάρω ενα επισκευασμένο κινητό το οποίο πλήρωσα 130 ευρώ αρχικά.

 

παρένθεση. το 1520 που το έψαξα λίγο ανέφερε οτι πρέπει να γίνει αντικατάσταση απο το κατάστημα απο τι στιγμή που δεν επισκευάζεται το παλιό, αλλα στο ερώτημα μου "καινούριο του κουτιού? η ανακατεσκαυσμένο" η απάντηση ήταν οτι ο νόμος δεν είναι σαφής και οτι πρέπει να σου δώσουν ενα τηλέφωνο που λειτουργεί.

 

Βρήκαν το παραθυράκι με τα επισκευασμένα και τελείωσε η δουλειά. Και ύστερα γκρινιάζουν γιατι αγοράζουμε απο εξωτερικό και όχι απο Ελλάδα. ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Guest kvargiam

Φίλε pcmanpcman,

σε ευχαριστώ πολύ.

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε σενα και την οικογένειά σου.

 

.τελικά πήρα μια καρτα μνημης 1GB .

 

η πωλήτρια όμως με απέτρεψε (με την καλη ενοια) να παρω καρτα μνημης 2GB γιατι λεει θα κολαει το κινητο.

 

ειχε 2 μαρκες transend kai kingston.

 

ειχε κανεις παρομοια εμπειρια ? ΠΌΣΗ ΜΝΗΜΗ ΧΩΡΆΕΙ AYTO TO KINHTO?

Link to comment
Share on other sites

ΠΌΣΗ ΜΝΗΜΗ ΧΩΡΆΕΙ AYTO TO KINHTO?

Δέχεται μέχρι και 2GB επέκταση μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Είμαι μεταξύ αυτού και του 3500... εσεις ποιο θα λέγατε? Θέλω ένα κινητό με στοιχειώδεις παραπάνω λειτουργίες (gprs, bt, ir, browser) και δίνω μεγάλο βάρος στην αυτονομία

 

Άσχετο, αλλά μπορεί κάποιος να βάλει mp3 για ringtone/alarm sound?? Κανονικά μπορεί να μπει κάποιος στο internet από τον ενσωματωμένο browser??

 

Καλές γιορτές:D

Brave new worlds...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε pcmanpcman,

σε ευχαριστώ πολύ.

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε σενα και την οικογένειά σου.

 

.τελικά πήρα μια καρτα μνημης 1GB .

 

η πωλήτρια όμως με απέτρεψε (με την καλη ενοια) να παρω καρτα μνημης 2GB γιατι λεει θα κολαει το κινητο.

 

ειχε 2 μαρκες transend kai kingston.

 

ειχε κανεις παρομοια εμπειρια ? ΠΌΣΗ ΜΝΗΜΗ ΧΩΡΆΕΙ AYTO TO KINHTO?

 

Αγαπητέ kvargiam, ανταποδίδω τις ευχές κατ αρχάς :)

οσο αφορά τη κάρτα μνήμης, ίσως βιάστηκες λίγο.

έχω ακούσει και εγώ πολλά περι ασυμβατότητας 2gb σε κινητά Νοκια, αλλά σε διαβεβαιώνω οτι το δικό μου φοράει μια Sandisk 2GB κόστους 30 euro απο Multirama, (πήρα αυτή με τον Micro + SD Adapter) μετά απο σχετική ερώτηση στον πωλήτη ο οποίος κατα τύχει έχει το ίδιο κινητό με εμάς και είχε δοκιμάσει να του φορέσει τη 2GB.

 

Η πωλήτρια προφανώς δεν γνώριζε 100% για το συγκεκριμένο κινητό και δε ρίσκαρε να σου πεί με σιγουριά να πάρεις την 2GB

 

Καλές γιορτές φιλε σε εσένα και σε αυτούς που αγαπάς

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ αυτού και του 3500...δίνω μεγάλο βάρος στην αυτονομία

 

Θεωρητικα το 3110 εχει καλυτερη μπαταρια , πρακτικα δεν ξερουμε ακομα :O ...

 

Άσχετο, αλλά μπορεί κάποιος να βάλει mp3 για ringtone/alarm sound??

Μπορει !

 

 

 

Καλες γιορτες :) !

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και χρόνια πολλά!

 

Είμαι μεταξύ αυτού και του 3500... εσεις ποιο θα λέγατε? Θέλω ένα κινητό με στοιχειώδεις παραπάνω λειτουργίες (gprs, bt, ir, browser) και δίνω μεγάλο βάρος στην αυτονομία

 

Άσχετο, αλλά μπορεί κάποιος να βάλει mp3 για ringtone/alarm sound?? Κανονικά μπορεί να μπει κάποιος στο internet από τον ενσωματωμένο browser??

 

Καλές γιορτές:D

 

φίλε Avior, η εμπειρία μου απο το συγκεκριμένο κινητό, οσο αφορά την αυτονομία ειμαι πολύ ικανοποιημένος καθώς ανήκω στη κατηγορία που ξεχνάνε να το φορτίσουν. Βασικός παράγοντας στην αυτονομία η σχετικά μικρή σε ανάλυση οθόνη του.

Προσωπικά αδιαφορώ, και αν στο μέλλον αγοράσω νέο κινητό θα προτιμήσω περισσότερο την αυτονομία παρά την ευκρίνια/κάμερα/κτλπ..

 

Όσο αφορά το Internet browsing που αναφέρεις, Επειδή δοκίμασα απο περιέργεια να συνδεθώ στο site μου http://www.mykalamata.gr με επιτυχία λειτούργησε σε μια κάρτα wind με ρυθμίσεις που μου ήρθαν απο εδώ --> http://www.nokia.com/phonesettings

 

Η vodafone με έσκασε με τα VF Live της, και δεν κατάφερα να συνδεθώ (βέβαια ίσως παίζει και το γεγονός οτι έχω λίγες μονάδες στη κάρτα και οι τσιγούναρέοι εως skroutzαιοι vodafonarαιοι δε με άφηναν να το δοκιμάσω).

 

Βέβαια δεν ασχολούμαι με το mobile internet browsing άρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω απόλυτα.

 

Mp3 σε ringtone λειτουργεί κανονικότατα το έχω κάνει ήδη και το mp3 είναι VBR 5mb φιλοξενούμενο στην κάρτα μου

 

Themes και δίαφορα τέτοια κολοκύθια συνεργάζονται άψογα ψάξε για συλλογές απο 5200 όπως προαναφέρουν τα παιδιά πιο πάνω.

 

Καλές γιορτές σου εύχομαι

 

Φιλικά

Στέλιος

Link to comment
Share on other sites

Guest kvargiam
Αγαπητέ kvargiam, ανταποδίδω τις ευχές κατ αρχάς :)

οσο αφορά τη κάρτα μνήμης, ίσως βιάστηκες λίγο.

έχω ακούσει και εγώ πολλά περι ασυμβατότητας 2gb σε κινητά Νοκια, αλλά σε διαβεβαιώνω οτι το δικό μου φοράει μια Sandisk 2GB κόστους 30 euro απο Multirama, (πήρα αυτή με τον Micro + SD Adapter) μετά απο σχετική ερώτηση στον πωλήτη ο οποίος κατα τύχει έχει το ίδιο κινητό με εμάς και είχε δοκιμάσει να του φορέσει τη 2GB.

 

Η πωλήτρια προφανώς δεν γνώριζε 100% για το συγκεκριμένο κινητό και δε ρίσκαρε να σου πεί με σιγουριά να πάρεις την 2GB

 

Καλές γιορτές φιλε σε εσένα και σε αυτούς που αγαπάς

 

 

...αχ φίλε pcmanpcman, είχα μια διαίσθηση ότι βιάστηκα. θα είχα τώρα 2gb , αλλά τι να κάνουμε! θα πορευθώ τώρα με "ένα" και σε λίγο για τα "δύο". άλλωστε πλήρωσα μόνο 12Ευρώ για το "ένα", και ισως αυτο μετριαζει λιγο την βιασυνη μου...

 

Νά'σαι καλα, πάντως !

Link to comment
Share on other sites

...αχ φίλε pcmanpcman, είχα μια διαίσθηση ότι βιάστηκα. θα είχα τώρα 2gb , αλλά τι να κάνουμε! θα πορευθώ τώρα με "ένα" και σε λίγο για τα "δύο". άλλωστε πλήρωσα μόνο 12Ευρώ για το "ένα", και ισως αυτο μετριαζει λιγο την βιασυνη μου...

 

Νά'σαι καλα, πάντως !

 

Καλά έκανες και πήρες 1 τοτε. εγω τα 2GB τα πήρα 30 euro και δε ξέρω με τι να τα γεμίσω!!

 

Καλή χρονιά σου έυχομαι :)

Link to comment
Share on other sites

Ξ*αιδια Ξ΅Ξ³Ο ΟΞ·ΟΞ± ΞΌΞ½Ξ·ΞΌΞ· 512mb, Ξ³ΞΉΞ±ΟΞΉ ολοι ΞΌΞΏΟ Ξ΅Ξ»Ξ΅Ξ³Ξ±Ξ½ ΞΏΟΞΉ ΞΏΞΉ ΟΞΉΞΏ ΞΌΞ΅Ξ³Ξ±Ξ»Ξ΅Ο Ξ΄Ξ·ΞΌΞΉΞΏΟΟΞ³ΞΏΟΞ½ ΟΟοβλημαΟΞ± ..κολλημαΟΞ± ΞΊ ΟΞ΅ΟΞΏΞΉΞ±..

ΞΟΞ΅ΞΉΟ Ξ΅ΟΞ΅ΟΞ΅ ΟΞ±ΟΞ±ΟΞ·ΟΞ·ΟΡι ΞΊΞ±ΟΞΉ ΟΞ΅ΟΞΏΞΉΞΏ ?

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Ξ*ΞΒ±ΞΞΞΞΞΞΞΒ± ΞΞΞΒ³ΞΒ ΞΒΞΒ·ΞΒΞΒ± ΞΞΞΒ½ΞΒ·ΞΞΞΒ· 512mb, ΞΒ³ΞΞΞΒ±ΞΒΞΞ ΞΞΞΒ»ΞΞΞΞ ΞΞΞΞΞΒ ΞΞΞΒ»ΞΞΞΒ³ΞΒ±ΞΒ½ ΞΞΞΒΞΞ ΞΞΞΞ ΞΒΞΞΞΞ ΞΞΞΞΞΒ³ΞΒ±ΞΒ»ΞΞΞΒ ΞΞΞΒ·ΞΞΞΞΞΞΞΒΞΒΞΒ³ΞΞΞΒΞΒ½ ΞΒΞΒΞΞΞΒ²ΞΒ»ΞΒ·ΞΞΞΒ±ΞΒΞΒ± ..ΞΞΞΞΞΒ»ΞΒ»ΞΒ·ΞΞΞΒ±ΞΒΞΒ± ΞΞ ΞΒΞΞΞΒΞΞΞΞΞΒ±..

ΞΒΞΒΞΞΞΞΞΒ ΞΞΞΒΞΞΞΒΞΞ ΞΒΞΒ±ΞΒΞΒ±ΞΒΞΒ·ΞΒΞΒ·ΞΒΞΞΞΞ ΞΞΞΒ±ΞΒΞΞ ΞΒΞΞΞΒΞΞΞΞΞΞ ?

 

Den mporw na katalavw giati otan chrisimopoieis to wap tis wind gia na mpeis sto internet den mporeis na grapseis ellinikoys charaktires?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

den 3erw ti sto kalo ginetai. mhpws mporein amoy steilei kapios tis ry8miseis WAP gia to 3110c ?

Sto site ths wind den exei to motelo..exei gia to 6333 k mono GPRS...pairnw thl...kanenas den to shkwnei...xamos...

ase pou x8es poy mphka thn prwth fora den me xreswse, mphka me to thl san modem ...k syndemeno mesw USB. met apoy mphka asyrmata, me Bluetooth...moy efage 15 euro se se 10' lepta !!!!! ti sto kalo ginetai ?

8elw na syndesw to kinhto san modem k na mpainwme ayto sto net apo to PC.. Perimenw odhgies...

EYXARISTW

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nokia 3109, Nokia 3110 Classic, Nokia 5200, Nokia 5300, Nokia 6300 and Nokia 7373 software removed from NSU - 21 January 2008

 

Due to problems experienced while trying to update certain software with the Nokia Software Updater, Nokia has temporarily removed all software from the products listed above. Other Nokia products are not affected. We will endeavour to enable the software again soon and apologize for any inconvenience caused.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kalispera!!!!prospa8w na kanw anaba8misi logismikou me to PC suite kai molis anoigei to nokia software updater kai kanei anaziti gia suskeues mou emfanizei mnm pou leei oti i suskeui dn anagnwrizetai!!!parola auta se oles tis alles leitourgies tou Pc suite leitourgei kanonika.....ti sumbainei?????:O:O:O:O:blink::blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

kalispera!!!!prospa8w na kanw anaba8misi logismikou mesw me to PC suite kai molis aneigei to nokia softawe updater kai kanei anaziti gia suskeues mou emfanizei mnm pou leei oti i suskeui dn anagnwrizetai!!!parola auta se oles tis alles leitourgies tou Pc suite leitourgei kanonika.....ti sumbainei?????:O:O:O:O:blink::blink::blink:

 

Nokia 3109, Nokia 3110 Classic, Nokia 5200, Nokia 5300, Nokia 6300 and Nokia 7373 software removed from NSU - 21 January 2008

 

Due to problems experienced while trying to update certain software with the Nokia Software Updater, Nokia has temporarily removed all software from the products listed above. Other Nokia products are not affected. We will endeavour to enable the software again soon and apologize for any inconvenience caused.

http://europe.nokia.com/A4577225

 

Δοκιμασε παντως και με την αγγλικη εκδοση του updater.

 

γραφε με Ελληνικους χαρακτηρες για να καταλαβαινουμε

τι γραφεις......

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Software available again for Nokia 3109, Nokia 3110 Classic, Nokia 5200, Nokia 5300, Nokia 6300 and Nokia 7373 - 7 February 2008

 

Software updates are available again for the products listed above. In January Nokia had to temporarily remove all software updates for these products due to problems experienced while trying to update certain software with the Nokia Software Updater.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...