Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πληροφορία που περιέχουν οι χάρτες είναι μόνο ενδεικτική και δεν αποτελεί εγγύηση για την κάλυψη ή την ποιότητα του δικτύου της WIND σε συγκεκριμένες περιοχές. Όπως ισχύει για όλα τα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας παγκοσμίως, η κάλυψη δύναται να επηρεαστεί από διάφορους εξωτερικούς τοπικούς παράγοντες όπως περιβαλλοντικές συνθήκες, ποιότητα κατασκευής κτιρίων κλπ.

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/kalupsi/diktuo-prosvasis-kinitis/4g-diktuo-ths-wind/

Link to comment
Share on other sites

Μονο το ποινικο σκελος καλυπτεται, οχι το εμπορικο (κακη πιστη). Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά, όλοι οι πάροχοι απλά μπογιατίζουν (ισως λίγο λιγότερο οι άλλοι 2, αλλά σε γενικές γραμμές όλοι απλά βάφουν).

 

Ο μισός θεσσαλικός κάμπος στον νομό Λαρίσης και το μισό Πήλιο πχ είναι βαμμενα πράσινα από Cosmote σε LTE και στα πιο πολλά σημεία έχεις 1-2 γραμμές 4G με το ζόρι σε εξωτερικούς χωρους ή συνηθως 3G/2G. Απλα η Wind έχει τη ρετσινιά από παλιότερα και είναι οι πιο πολλοί ακόμη άκρως προκατηλειμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω παλιες ρετσινιες...αλλα φρεσκιες, εμφανιστηκε προ ημερων καλυψη "αναβαθμισμενου δικτυου" στο χαρτη (σε πρωτευουσα νομου μαλιστα) καταγγελει ο φιλος, χωρις να υπαρχει. Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

"απάτη", "ποινικό", "καταγγέλλει". Λαϊκό δικαστήριο γίναμε :D

Πέρα από την πλάκα, έχει πραγματικό νόημα να στηριζόμαστε στο τι είπε κάποιος για να βγάλουμε ένα γενικό συμπέρασμα; Ακόμα και έτσι όπως περιγράφει να είναι, ένα σημείο μπορεί να μην πιάνει χωρίς απαραίτητα να είναι η ίδια εικόνα σε έναν ολόκληρο νομό.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Για τα Τρικαλα εγινε αναφορα, οχι τη κατω Ραχουλα. Αλλα αδυνατω να αντιληφθω γιατι οι ανταγωνιστριες πρωτα ανεβαζουν το διακοπτη και μετα βαφουν το χαρτη (με διαφορα μηνων μαλιστα), ενω εδω συνηθως γινεται το αντιθετο. Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Το παλιό 3g είναι τόσο αργό /δεν αντιδρά για ώρα η φταίει και το κινητό μου που από λήψη είναι μάπα?( Le max 2)
Link to comment
Share on other sites

Παντως η Wind εχει πιο γρηγορο 3G στη Πιερια.Πλακα Λιτοχωρου,Λεπτοκαρυα,Νεο Παντελεημονα εχει H+ με 3Mbps Down.Σταθερο σημα,απλως οταν δεν κανεις κινηση δεδομενων σε ριχνει σε Edge.Καλο αυτο γιατι δινει προτεραιοτητα σε οσους κανουν χρηση δεδομενων.Ουτως η αλλιως μηνυματα απο messenger/whatsapp καθως και notifications ερχονται στο κινητο.Οι αλλες ειναι γυρω στο 1-2Mbps,μονο τα ξημερωματα ειναι λειτουργικο το 3G τους.Με τοσο κοσμο στη περιοχη,σε 3G πρωτη ειναι η Wind.Σταθερο σημα και μια χαρα ταχυτητες εχει με τοσο κοσμο τωρα αυτες τις μερες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

συνεχίζουμε να ασχολούμαστε με τρίχες κυριολεκτικά. μέχρι τέλος της χρονιάς θα δούμε αν τελικά κλείσει το καινό που έχει μέχρι στιγμής.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε τα πράγματα σε μια σειρά βρε παιδιά..Μιλησα για την πόλη των Τρικάλων όπου για να φτάσεις απο την μια πλευρά της στην άλλη θέλεις 15 λεπτά με τα πόδια!!Άρα το ένα σημείο δεν στέκει καθώς περπατάω στην πόλη και το παρατηρώ..Οσοι μένετε στην Αθήνα καλο θα ήταν να επισκεφθείτε την πόλη για να καταλάβετε τι εννοώ.. Στα του θέματος ναι,εχει βαφτεί ο χάρτης στο αναβαθμισμένο 3G και στην πόλη παίζει μόνο το παλιό...όποιος εχει αμφιβολίες μπορεί να ρθει σύντομα να δει..!Καλο θα ήταν όταν κάποιοι δεν έχουν ιδέα απο μια πόλη να μην κρίνουν νομίζοντας πως είναι η Αθήνα και ότι δήθεν δεν πιάνει ένα σημείο στο οποίο ας πούμε μένω εγω...για περισσότερες πληροφορίες εδω είμαστε...ευχαριστώ τα υπόλοιπα παιδιά για τις σοβαρές απαντήσεις,ελπίζω να γίνει αυτη η αναβάθμιση μετα απο τόσα χρόνια υπομονής!
Link to comment
Share on other sites

Με τετοιες πρακτικες (χαρτες ανευ αντικρισματος) ειναι απλα τραγικη η wind. Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Στις Λευκες Κύθνου προ 2ετιας edge,φέτος 4g με Q

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ καλή είδηση αυτή. Φαίνεται ξεκάθαρα και από τον χάρτη κάλυψης ότι η Κύθνος καλύπτεται πλήρως από τέταρτη γενιά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να προσθέσω ότι η κεραία που μας καλύπτει με 4g δίνει πλέον καλύτερες ταχύτητες. Δε λέω ότι πετάει αλλά είναι σαφώς καλύτερα τα πράγματα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να προσθέσω ότι η κεραία που μας καλύπτει με 4g δίνει πλέον καλύτερες ταχύτητες. Δε λέω ότι πετάει αλλά είναι σαφώς καλύτερα τα πράγματα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ποια περιοχή αναφέρεσαι φίλε μου;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη,εκ παραδρομής δεν το έγραψα. Μιλάω για το Δήλεσι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή και η 3η γενιά όπου έχει αναβαθμίσει...

Good jobc3869b6b5216a8837cd6a72eac01e42e.jpg

 

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όντως και μακάρι να πάει πιο γρήγορα!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα!να σας αναφερω την εμπειρια μου απο το ταξιδι μου Πατρα-Ζακυνθος:στην αναβαθμισμενη δυτικη αχαια 3g αλλα το σημα ασταθες.Στην κυλληνη μεσα στο πλοιο 2 με τρεις γραμμες 3g που περσυ ηταν φουλ.Στη διαδρομη μεσοπελαγα μονο edge 3g ουτε καν την ωρα που η πρασινη του αδερφου μου καμπανα 3g και 4g.Περσυ στο ιδιο μερος(μεσοπελαγα) ειχε 3g για ενα μεγαλο διαστημα και μετα φουλ edge(wind).Απορω φταιει η σιμ η ειναι προβλημα στο δικτυο;περσυ ημουνα με αλλη σιμ τον αυγουστο και το νοεμβριο του 16 αλλαξα για τριτη φορα τη σιμ μηπως οι συνεχεις αλλαγες σιμ με τον ιδιο αριθμο εχουν δημιουργηαει καποιο προβλημα στη δικτυωση;με χαρα θα περιμενα να μου απαντησει καποιος σε ολα αυτα τα ερωτηματα.
Link to comment
Share on other sites

Απορω φταιει η σιμ η ειναι προβλημα στο δικτυο;περσυ ημουνα με αλλη σιμ τον αυγουστο και το νοεμβριο του 16 αλλαξα για τριτη φορα τη σιμ μηπως οι συνεχεις αλλαγες σιμ με τον ιδιο αριθμο εχουν δημιουργηαει καποιο προβλημα στη δικτυωση;

Εχεις προσφατη sim, καλεσε ατελως 1231 απο κινητο wind να ρωτησεις αν ειναι ενεργο το 4G στη γραμμη σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...