Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα καλή χρονιά,

έχει δουλέψει κανείς στα κινητά νοκια υο ptt (push to talk)

στο manual λέει ότι πρέπει να επικοινωνήσω με τον πάρχο για να μου δώσει ρυθμίσεις

και οταν πήρα τηλ. την wind μου λένε ότι αυτοί δεν γνωρίζουν τίποτε και πρέπει να επικοινωνήσω με την νοκια

ξέρω ότι η υπηρεσία παίζει μέσω gprs αλλά δεν ξέρω πως θα το κάνω να δουλέψει

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φώτης

 

Το PTT πρέπει να το υποστηρίζει και ο πάροχος. Και στην παρούσα φάση κανείς δεν το υποστηρίζει. Ούτε η WIND αλλά ούτε κανένας άλλος από όσο γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

1) Ενδιαφέρομαι να μπαίνω στο windows messenger (ή το mig33), άντε και να σερφάρω σε καμιά wap ιστοσελίδα (π.χ. να βλέπω τον καιρό) μέσω wind plus non stop

2) Θέλω να μπορώ να συνδέομαι στο ιντερνετ από το pc μου μέσω του κινητού

 

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια σχετικά φθηνή συσκευή κινητού τηλεφώνου ώστε να πραγματοποιώ τα παραπάνω;

Όταν χρησιμοποιώ το mig33, τελειώνει πολύ πιο γρήγορα η μπαταρία του κινητού μου;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα.

1) Ενδιαφέρομαι να μπαίνω στο windows messenger (ή το mig33), άντε και να σερφάρω σε καμιά wap ιστοσελίδα (π.χ. να βλέπω τον καιρό) μέσω wind plus non stop

2) Θέλω να μπορώ να συνδέομαι στο ιντερνετ από το pc μου μέσω του κινητού

 

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια σχετικά φθηνή συσκευή κινητού τηλεφώνου ώστε να πραγματοποιώ τα παραπάνω;

Όταν χρησιμοποιώ το mig33, τελειώνει πολύ πιο γρήγορα η μπαταρία του κινητού μου;

 

Ευχαριστώ πολύ!!

 

1 για το windows messenger θα μπορεις να μπαινεις με οποιοδηποτε τηλεφωνο παρα μονο με μια windows compatible συσκευη. htc, mio κ.α. οσο αναφορα για το mig33 μπορεις να μπεις απο οποιοδηποτε κινητο που υποστηριζει java και ναι τελιωνει γρηγοροτερα η μπαταρια σου διοτι χρησιμοποιεις την συσκευη σου και ανταλασει δεδομενα με το δυκτιο αρα λιγοτερη μπαταρια.

2 οσο αναφορα για το να μπαινεις με το κινητο σου στο internet απο το pc σου, να ξερεις πως δεν θα μπορεις με το "κολπο" του wind plus. Θα χρεωνεσαι καθε Mgbyte η μαλλον καλυτερα καθε Kilobyte. Εκτος και αν κανεις κατι αλλο, σε καποιο καταστημα wind θα πας και θα ζητησεις αν γινεται (που πιστευω γινεται) να σου βαλουν καποια υπηρεσια για ογκο δεδομενων. Παρ ολα αυτα πιστευω πως θα συμφερει μια συνδεση σε ενα adsm πακετο.

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

2 οσο αναφορα για το να μπαινεις με το κινητο σου στο internet απο το pc σου, να ξερεις πως δεν θα μπορεις με το "κολπο" του wind plus. Θα χρεωνεσαι καθε Mgbyte η μαλλον καλυτερα καθε Kilobyte. Εκτος και αν κανεις κατι αλλο, σε καποιο καταστημα wind θα πας και θα ζητησεις αν γινεται (που πιστευω γινεται) να σου βαλουν καποια υπηρεσια για ογκο δεδομενων. Παρ ολα αυτα πιστευω πως θα συμφερει μια συνδεση σε ενα adsm πακετο.

 

 

Επειδή είχα σταματήσει να παρακολουθώ το θέμα, το "κόλπο" σταμάτησε να παίζει δλδ;

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ με τίποτε να δω βιντεάκια από youtube

είτε απο αυτόνομα προγράμματα είτε μπαίνοντας κατευθείαν στη σελίδα του youtube

δεν μπορεί να συνδεθεί με τον server

βλέπω μεν τα βιντεακια αλλά δεν μπορώ να τα παίξω ούτε να τα κατεβάσω

έχω ιντερνετ μέσω wind plus non stop (gwap προφίλ) gprs εννοω όχι καθαρό internet, για να μην χρεώνομαι τρελλά

όλος ο κόσμος πως μπαίνει και βλέπει βιντεάκια????

Παρακαλώ βοηθήστε με, θέλω να δω βίντεο και δε μπορώ!!!!!!!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ο Επιμένων Νικά
Link to comment
Share on other sites

Εδωπερα, καταλαβαινουμε περιτρανα γιατι μπηκε το οριο 1ΜΒ στην υπηρεσια....

 

 

Πράγματι, video με wap είναι too much....

EvEn DeAtH MaY DiE
Link to comment
Share on other sites

όλος ο κόσμος πως μπαίνει και βλέπει βιντεάκια????

 

Ποιον είδες να βλέπει βιντεάκια με το plus non-stop??:wacko: Μάλλον δεν θα έχεις καταλάβει ότι δεν μπορείς να κάνεις streaming...

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις ολοκληρωμένες υπηρεσίες για συνδεση στο internet θα πρεπει να βρεις αλλη λύση, το tim plus non-stop εχει αρκετους περιορισμούς, και είναι λογικό για 3,5 ευρω το μηνα
Link to comment
Share on other sites

Ποιον είδες να βλέπει βιντεάκια με το plus non-stop??:wacko: Μάλλον δεν θα έχεις καταλάβει ότι δεν μπορείς να κάνεις streaming...
Πολύ σωστα, μην συγχαιουμε το streaming για βιντεο μεσω του κινητου πχ Live TV
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Φτου φτου ενώ ως σήμερα με nonstop & opera mini το κινητό αργούσε να κάνει σύνδεση & να φορτώσει τις σελίδες σε 3G τώρα πάει σφαίρα!

Μια ερώτηση σε όσους έχουν HSPDA κάλυψη & k850i αν στο σηματάκι της 3ης γενιάς δείχνει 3G ή H; Εμένα μου δείχνει μόνο 3G, αν & κατέβαζω μέσω HSPDA (80-100kbps). Σημειωτέον στην αναζήτηση δικτύων όταν επιλέξω Cosmote ή Vodafone μου εμφανίζει το Η.

Δεν είμαι εδώ για κανέναν.
Link to comment
Share on other sites

Exω μπερδευτεί πως έχετε απεριοριστο internet με 3,5 euro που την αναφέρουν αυτη την υπηρεσία? ΑΠο wind μου λένε για 50 ευρω το μηνα για απεριοριστο η δυο Non στοπ προγράμματα δινεις 30 ευρω για 10 μερες...

 

Αγοράζετε το ελάχιστο που δίνει 1MB και σας δίνει απεριόριστο? Θελω να το χρησιμοποιώ για messenger /pop3/imap και λίγο web απο το ίδιο το κινητο όχι μεσω υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Exω μπερδευτεί πως έχετε απεριοριστο internet με 3,5 euro που την αναφέρουν αυτη την υπηρεσία? ΑΠο wind μου λένε για 50 ευρω το μηνα για απεριοριστο η δυο Non στοπ προγράμματα δινεις 30 ευρω για 10 μερες...

 

Αγοράζετε το ελάχιστο που δίνει 1MB και σας δίνει απεριόριστο? Θελω να το χρησιμοποιώ για messenger /pop3/imap και λίγο web απο το ίδιο το κινητο όχι μεσω υπολογιστή.

Προκειται για την υπηρεσια Wind Plus .Με 3.5 ευρω εχεις ιντερνετ στο κινητο σου.Μπορεις να κατεβαζεις αρχεια μεχρι 1Mb οσες φορες θελεις και όποτε θελεις χωρις περιορισμο.Αν εχεις συμβολαιο ενεργοποιεις την υπηρεσια και καθε μηνα αναγραφεται στον λογαριασμο σου με παγιο 3.5 ευρω.Αν εχεις καρτοκινητο πρεπει καθε μηνα να την ενεργοποιεις τραβοντας το αντιστοιχο ποσο απο την καρτα σου.Τα πακετα που σου ειπαν στο καταστημα αναφερονται στο ADSM που ειναι άλλη υπηρεσια
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ τώρα κατάλαβα, αλλα ειναι μόνο για wap? Μπορεί να χρησιμποιηθεί το gateway/proxy Που έχει για να συνδεθείς σε websites απο το ίδιο το κινητο? (έχω opera browser) Με ενδιαφέρει πολύ και για MSN yahoo με το IM+ ή agile messenger.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Φτου φτου ενώ ως σήμερα με nonstop & opera mini το κινητό αργούσε να κάνει σύνδεση & να φορτώσει τις σελίδες σε 3G τώρα πάει σφαίρα!

Μια ερώτηση σε όσους έχουν HSPDA κάλυψη & k850i αν στο σηματάκι της 3ης γενιάς δείχνει 3G ή H; Εμένα μου δείχνει μόνο 3G, αν & κατέβαζω μέσω HSPDA (80-100kbps). Σημειωτέον στην αναζήτηση δικτύων όταν επιλέξω Cosmote ή Vodafone μου εμφανίζει το Η.

 

Είναι θέμα "μικρότερης" συμβατότητας με τον εξοπλισμό του δικτύου.Στη Vodafone που χρησιμοποιεί εξοπλισμό Ericsson γίνεται διαχωρισμός μεταξή HSDPA και 3G!Όταν βρεθείς εκτός HSDPA υπηρεσιών εμφανίζεται το 3G!

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε παιδιά.Έχω windows vista και το νοκια 6120. με το προγραμμα της νοκια μπαινω ιντερνετ αλλα με βάζει με το προφίλ του wind internet και με χρεώνει. έχει κάποιος τις ρυθμίσεις, να μπαίνω μέσω wind plus?
Link to comment
Share on other sites

δεν είχα αντιληφθεί πόσο μπορεί να χρεώνει μέχρι που ήρθε η τρακοσάρα από τη χρήση του internet επί ένα μήνα στο κινητό μου....

 

Έμεινα φαλακρός!

Link to comment
Share on other sites

δεν είχα αντιληφθεί πόσο μπορεί να χρεώνει μέχρι που ήρθε η τρακοσάρα από τη χρήση του internet επί ένα μήνα στο κινητό μου....

posa MB eixes katevasei?

na xero ti me perimenei...:X

fully working iwhore!:drool:

Yeah baby!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω ενα htc s620 ME ελληνικα και wm6 μπορει καποιος να με βοηθησει πως να το ρυθμισω για να μπαινω νετ με ρυθμισεις wind plus non stop?ευχαριστω.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή δουλευω σε καταστημα της wind. Μίλησα με το αρμόδιο τμήμα που έχω καποιους γνωστούς και μου είπαν πως μες την επομενη εβδομαδα θα υπαρχουν ρυθμίσεις. Μόλις της μάθω θα τις κάνω post εδω.

When You Dream There Are No Rules

People Can Fly Anything Can Happen...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια, σήμερα πήρα ενα ΝΟΚΙΑ Ε90 και έχω και wind και θέλω να βάλω το "κολπάκι" με το NON stop. μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με τις ρυθμίσεις γιατί μεσα σε 81 σελίδες topic δεν βγάζω άκρη!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

έχω ένα πρόβλημα-απορία μαζί- με την φάση του Wind Plus.

έχω w810i και μπαίνω για σερφάρισμα με opera4 και Mig33(beta3.05 ή Plus Ultimate v3)

Μιλάω συνέχεια με πολύ κόσμο αλλά εδώ και ένα χρόνο από τότε που χρησιμοποιώ το Mig33 είναι Γιατί δεν μπορώ να κάνω upload photo σε όποιονδήποτε user είτε είναι στα Mig Contacts είτε MSN,Yahoo κτλ.

*Υπάρχουν χρήστες οι οποίοι μου κάνουν Send Photo και τις αποδέχομαι κανονικά. Αλλά κάθε φορά που πάω να κάνω upload μια φωτο εγώ είτε απο την κάμερα είτε απο τις Αποθηκευμένες... πάει να συνδεθεί και μετά από λίγο πετάει μήνημα Cannot Connect - Check your Internet -Wap Settings.

Έχω φάει φρίκη με το συγκεκριμένο θέμα. Έχω βάλει manual τις ρυθμίσεις, απο την Wind αυτόματα, από το site τη SE, τίποτα.

 

Χρησιμοποιώ ¨192.168.200.010 port:9401 user:wap pass:wap

- gwap.b-online.gr

 

Παίζει καμιά φάση ρε παίδες να δουλέψει κάπως? η καμιά άλλη λύση?

Έχω σκάσει που δεν μπορώ να στείλω φωτο μέσω Mig33.

 

Εκτός από το gwap.. υπάρχουν και άλλα? κάτι πείρε το μάτι μου που διάβαζα .. gint ktl. αλλά ισχύουν ακόμη? από πόρτες?

Γενικά μπαίνω από Wind Κάρτα με Plus 349 το γνωστό.

 

Παίδες η σελίδα του Mig33 δίνει για APN τα παρακάτω για Greece

για ρίξτε μια ματιά και πείτε μου αν ισχύουν:

http://wiki.mig33.com/?q=node/30

 

Ευχαριστώ, και ελπίζω

Link to comment
Share on other sites

χαίρεται

έχει χρησιμοποιήσει καπιος της υπηρεσίες 3G/HSDPA για συνομιλία με οποιοδήποτε πρόγραμμα

(i call ,e-voice skype voipdiscount κλπ)

σε pc η κινητο (ppc κλπ)

να μας πει πως ήταν η ποιότητα συνομιλίας (καθυστέρηση, διακοπες ,Echo)

Ακομα αν είχε την δυνατότητα να δει

πόσα kB κατανάλωσε,

και πόσα κΒ χρειάζονται για να είναι συνδεδεμένος με καπια από της υπηρεσίες για καπιο χρονικό διάστημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...