Jump to content

Υπηρεσίες δεδομένων [GPRS/3G/HSDPA]


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια αν ξερει καποιος ας μου απαντησει παρακαλω. Με το wind plus non stop θα μπορω να κανω αγοραπωλησιες η να βλεπω youtube videos χωρις χρεωση????κατι τεοιο θα μου χρεωνει και αλλα εκτος απο τα 3,5ευρω? ή θα πρεπει για το you tube να βρω καποιο προγραμμα? τα e-mail μου θα μπορω να τα βλεπω οπως και το να στελνω χωρις να χρεωνομαι???? ευχαριστω εκ των προτερων

 

Για το youtube υπάρχουν 2 τρόποι, είτε με τον browser του κινητού σου στο m.youtube.com, είτε με χωριστή εφαρμογή java. Δυστυχώς με το gwap δεν παίζει κανένας από τους 2. Πιθανόν να δουλεύει με gint αλλά τότε ογκο-χρεώνεσαι. Email όχι με pop3/smpt, μόνο webmail.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια η βιντεοκληση ποσο χρεωνεται? γιατι οσες φορες πηρα,με χρεωσε 11 λεπτα....ποιο φτηνα και απο κληση:blink:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

εαν μιλησες 11 δευτερολεπτα... 0,012 το δευτερολεπτο εινα η χρεωση...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Επειδη κοντευω να τρελαθω δεν μπροω παι να μπω wap στο ppc μεσω BT κινητου

εδινα μεχρι τώρα

αριθμο κλήσης *99#

username wap,

password wap

proxy server 192,169.200.10 port 9401

APN Παλια εδινα το gwap.b-online.gr

Τωρα δεν το βρίσκω πια στις ρυθμίσεις του WM 6.1

ειναι απαράιτητο και αν ναι που το βάζω?

Link to comment
Share on other sites

τελικα μ@λ@κι@ των WΜ6 βγαλαν το extra setting και δεν μπορεις να προσθέσεiς το apn.

δοκιμάζω να το βάλω καρφωτά στο registry αλλιως πισω σε wm5!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που εχω διαγραψει εντελως το προφιλ gint.b-online.gr απο το κινητο και εχω μονο το wind plus nonstop (apn gwap.b-online.gr) καποιες φορες ενεργοποιειται το gint(ευτυχως για λιγα δλπ μεχρι στιγμης).Απο την Ε.Π της Wind μου ειπαν οτι αυτο ειναι δυνατον και σε καποιες συσκευες,χωρις να διευκρινιζει σε ποιες, γινεται χωρις καν να σε ρωτησει με σχετικο pop up window.Ακομα δεν διευκρινιζουν αν ειναι δυνατον να ενεργοποιηθει το gint και να μεινει ενεργο για πολυ ωρα χωρις να το ξερει ο χρηστης.Δεδομενου οτι χρησιμοποιω αρκετα το wap κυριως μεσω b/t σε ενα ppc ηθελα να ρωτησω αν ειναι δυνατον να ελεχθει πως και για ποσο ενεργοποιηται το gint.Εχει καποιος αλλος το ιδιο προβλημα με το wind NonStop?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια για να μην διαβάζω όλες τις σελίδες του φόρουμ.

 

Θα ήθελα να μάθω τα εξής:

 

Μένω στο εξωτερικό και έρχομαι στην ελλάδα 2-3 φορές το χρόνο για 20 μέρες κάθε φορά.

1) Αν αγοράσω μια κάρτα F2G μπορώ να χρησιμοποιήσω το PLUS NON STOP με χρέωση 3,96 ευρώ;

Δηλαδή θα αφαιρείται με την ενεργοποίηση το ποσό αυτό από το διαθέσημο υπόλοιπο της καρτας.

 

2) Πόσο απεριόριστο είναι;

 

3) Με το PLUS NON STOP μπορώ δέχομαι αυτόματη ειδοποίηση για τα mail μου από το gmail το οποίο έχω ενεργοποιήσει σαν βασικό γραμματοκιβότιο στο Ν Ε51;

 

4) Είναι γρήγορο? το χρησιμοποιεί κανείς στην περιοχή Κορυδαλλού? Στο σπίτι που μένω η WIND έχει προβληματικό σήμα στην ομιλία. Λογικά θα έχω πρόβλημα και στο 3G ή είναι ανεξάρτητο από το σήμα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΒΟΗΘΕΙΑ!!! Σήμερα πήρα το HTC Diamond μόνο και μόνο για να έχω wind plus δουλεύει τελικά η όχι έχω μπερδευτεί αν δεν δουλεύει έχω περιθώριο μέχρι σήμερα να το πάω πίσω. όποιος ξέρει ας στείλει αναλυτικές ρυθμίσεις

 

περιμένω νέα το συντομότερο διότι πρέπει να την γυρίσω πίσω αλιως

 

θα είμαι online

 

Ευχαριστώ Πολύ

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ!!! Σήμερα πήρα το HTC Diamond μόνο και μόνο για να έχω wind plus δουλεύει τελικά η όχι έχω μπερδευτεί αν δεν δουλεύει έχω περιθώριο μέχρι σήμερα να το πάω πίσω. όποιος ξέρει ας στείλει αναλυτικές ρυθμίσεις

 

περιμένω νέα το συντομότερο διότι πρέπει να την γυρίσω πίσω αλιως

 

θα είμαι online

 

Ευχαριστώ Πολύ

αυτο δεν σου κανει? (κανε μεχρι το βημα Δ. απο εκει και περα, δεν ειναι απαραιτητο)

 

Με τον οδηγό αυτό, μπορείτε να μπαίνεται στο ιντερνετ, όση ώρα θέλετε, πληρώνοντας μονο 3,49 ευρώ το μήνα.

Το μόνο που χρειάζεσται, είναι να έχετε ΤΙΜ, και να υποστηρίζει το κινητό σας JAVA.

 

 

Α. Ενεργοποιούμε τις ρυθμίσεις για WAP στο κινητό μας

 

Για αυτό ανάλογα με την σύνδεση στέλνετε μήνυμα ή καλείτε κάποιον αριθμό..

Για την ΤΙΜ στείλτε κενό μήνυμα στο "234"(το μήνυμα δν χρεώνεται) και μετά από λίγο θα λάβετε τα μηνύματα διαμόρφωσης για MMS, WAP, Internet τις ρυθμίσεις των οποίων και αποθηκεύετε..

 

Β. Ενεργοποιήση του TIM plus Non-stop

 

Η σύνδεση του κινητού η του υπολογιστή στο ίντερνετ μέσω του κινητού συνίσταται για ΤΙΜ λόγο της υπηρεσίας TIM plus Non-stop.Για να την ενεργοποιήσετε από καρτοκινητό στείλτε τη λέξη "plus" στο "19349".Η χρέωση της ενεργοποίησης είναι 3.49 ευρώ και ισχύει για ένα μήνα. Όταν περάσει η διάρκεια του ενός μήνα θα λάβετε ενημερωτικό μήνυμα από την ΤΙΜ που θα σας ενημερώνει ότι η συνδρομή σας στη υπηεσία έληξε, οπότε αν ξεχάσετε πότε το ενεργοποιήσατε μν ανησυχείτε..

 

Αν έχετε συμβόλαιο πρέπει νομίζω να πάτε σε κάποιο καστημα ΤΙΜ για να κάνετε την ενεργοποίηση.. (Αν δν κάνω λάθος πρέπει να πάει αυτός στου οποίου το όνομα είναι το συμβόλαιο..)

 

Γ. Ρυθμίσεις στο τηλεφώνου :

 

Επιλέξτε ως προφίλ για το ίντερνετ το "TIM PLUS". Όχι το "TIM-Internet" γιατί τότε θα χρεώνεστε κανονικά σε κάθε σας είσοδο!

 

Προσοχή! πρέπει να επιλέξετε ως προφίλ για το ίντερνετ το "TIM PLUS" και μέσα από τις ρυθμίσεις java!!!!

 

Δ. Εγκατάσταση της εφαρμογής Opera mini:

 

Μπείτε στο http://mini.opera.com και κατεβάστε τον Opera mini και εγκαταστήστε τον στο κινητό. Σε περίπτωση που δεν έχετε τρόπο να το περάσετε στο κινητό (USB, Bluetooth κλπ) πατήστε το sms link download, γράψτε τον αριθμό του κινητού σας και θα σας έρθει ένα μήνυμα μέσω του οποίου θα μπορείτε να το κατεβάσετε κατευθείαν στο κινητό με wap (δεν χρεώνετε αν έχετε ενεργοποιήσει ήδη το TIM plus Non-stop)

 

ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΤΟΙΜΟΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ! μπαίνουμε σε wap σελίδες μέσω του WAP browser του κινητού και σε κανονικές μέσω του opera mini!

 

Σε περίπτωση τώρα που θέλετε να περάσετε το ιντερνετ στο pc ακολουθήστε τα παρακάτω:

 

Ε. Ρυθμίσεις στον υπολογιστή :

Συνδέστε το κινητό με τον υπολογιστή

Μέσω της εφαρμογής διαχείρησης του τηλεφώνου σας (σε κάθε μοντέλο είναι διαφορετική) κάπου θα πρέπει να υπάρχει μια επιλογή χρησιμοποίησης του κινητού ως μοντεμ.

Πατήστε "Διαχείριση συνδέσεων στο Internet"

Στο παράθυρο που θα ανοίξει : --> "επόμενο" --> επιλέγουμε "Δημιουργία μιας νέας σύνδεσης που θα χρησιμοποιηθεί για πρόσβαση στο Internet" και πατάμε επόμενο --> Όνομα σύνδεσης: "το όνομα που θέλετε να έχει η σύνδεση..εγώ έχω βάλει gwap.b-online.gr" --> εδώ επιλέγετε το modem..Για εμένα η επιλογή είναι "SAMSUNG Mobile USB Modem" και πατάμε επόμενο..

στην επιλογή χώρα επιλέγουμε "[άλλο]"...Όνομα APN βάζουμε "gwap.b-online.gr"...αριθμό τηλεφώνου "*99**1*#" ...Ταυτότητα χρήστη: και Κωδικός πρόσβασης βάζουμε "wap"--> "επόμενο" και ελέγχουμε αν είναι σωστές οι ρυθμίσεις..Θα πρέπει να είναι κάπως έτσι

Παράθεση:

Όνομα σύνδεσης:gwap.b-online.gr

Μόντεμ: SAMSUNG Mobile USB Modem

Χώρα: [Άλλο]

Υπηρεσία παροχής σύνδεσης: [Άλλο]

Όνομα APN: gwap.b-online.gr

Αριθμός τηλεφώνου: *99**1*#

Ταυτότητα χρήστη: wap

 

--> "επόμενο" --> ξετσεκάρουμε το "Απευθείας σύνδεση στο Internet:" --> "Τέλος"

Πηγαίνουμε στις επιλογές ίντερνετ του Internet explorer.

Επιλέγουμε τη καρτέλα συνδέσεις.

Επιλέγουμε τη σύνδεση που πριν δημιουργήσαμε.

Παταμε settings (ρυθμίσεις ή επιλογες ή κάτι τέτοιο αν είναι στα ελληνικά).

Τσεκάρουμε το "Automatically detect settings".

Τσεκάρουμε το "Use a proxy server for this connection (These settings will not apply to other connections)"

Address βάζουμε "192.168.200.10" και Port: το "9401"

Τσεκάρουμε το "Bypass proxy server for local addresses" που βρίσκεται ακρίβως από κάτω.

Πατώντας το δίπλα κουμπί "Advanced" πρέπει να έιναι

Παράθεση:

Proxy address to use

|192.168.200.10 9401

192.168.200.10 9401

192.168.200.10 9401

 

και τσεκαρισμένο το "Use the same proxy server for all protocols"

Παρακάτω στα "User name" και "Password" λογίκα πρέπει να είναι "wap" και "***********" (μην σας ανησυχεί αν τα * είναι περισσότερα από τα γράμματα της λέξης wap

Πατάμε οκ-->οκ

Έχοντας φύσικα συνδεδεμένο το κινητό στον υπολογιστή κάνουμε κλήση με τη σύνδεση που δημιουργήσαμε κ υπάρχει στην επιφάνεια εργασίας!!

Ε. Ρυθμίσεις για το Firefox:

Ανοίξτε το Firefox και πηγαίνετε : Εργασίες --> Επιλογές... --> στην καρτάλα γενικά πατήστε "Ρυθμίσεις σύνδεσης..."

 

εκεί επιλέξτε "Χειροκίνητη ρύθμιση διαμεσολαβητή:" και συμπληρώστε για το το "Διαμεσολαβητής ΗΤΤΡ:" 192.168.200.10 και "Θύρα:"9401

Μετά τσεκάρετε το "Χρήση αυτού του διαμεσολαβητή για όλα τα πρωτόκολλα" και θα πρέπει να έχετε μια εικόνα όπως φαίνονται παρακάτω :

Παράθεση:

Χειροκίνητη ρύθμιση διαμεσολαβητή:

Διαμεσολαβητής ΗΤΤΡ: 192.168.200.10 Θύρα: 9401

Χρήση αυτού του διαμεσολαβητή για όλα τα πρωτόκολλα[τσεκαρισμένο]

Διαμεσολαβητής SSL : 192.168.200.10 Θύρα: 9401

 

Διαμεσολαβητής FTP : 192.168.200.10 Θύρα: 9401

 

Διαμεσολαβητής Gopher : 192.168.200.10 Θύρα: 9401

 

Σύστημα SOCKS : 192.168.200.10 Θύρα: 9401

 

 

Υ. Όταν το firefox δεν ανοίγει ορισμένες σελίδες :

Κατεβάζετε και φορτώστε το Plugin : https://addons.mozilla.org/firefox/3207/

Στο firefox πηγαίνετε "εργασίες" --> "Force Content-Type...".

Ξετσεκάρετε το "Disable Force Content-Type" και επιλέξτε "new".

Στην επιλογή "URL (*)" πληκτρολογούμε τη διεύθυνση που δν άνοιγε..πχ "http://www.myphone.gr".

Στην επιλογή "Old Content-Type (*)" επιλέγουμε "application/xhtml+xml".

Στο "New Content-Type" επιλέγουμε "text/html".

Πατήστε "Save".

 

Τώρα θα μπορείτε να μπαίνετε χωρίς προβλήματα..!!!

Διάφορα

Να σημειωθεί ότι κάθε φορά που θέλετε να μπαίνετε στο ίντερνετ μέσω :

του κινητού, θα πρέπει να έχετε επιλέξει το "Χειροκίνητη ρύθμιση διαμεσολαβητή:"

και οι ρυθμίσεις να είναι όπως τις βάλατε πριν..

της κανονικής σας σύνδεση στο ίντερνετ, θα πρέπει να έχετε επιλέξει το "Αυτόματος εντοπισμός ρυθμίσεων διαμεσολαβητή για αυτό το δίκτυο"

 

Όταν εναλλάσετε απο "Χειροκίνητη ρύθμιση διαμεσολαβητή:" σε "Αυτόματος εντοπισμός ρυθμίσεων διαμεσολαβητή για αυτό το δίκτυο" οι ρυθμίσεις που βάλατε στο χειροκίνητο 'μένουν' οπότε δν χρειάζετε να τις περνάτε κάθε φορά.

 

 

Και άλλα διάφορα

Αν δν έχετε ενεργοποιημένη την υπηρεσια TIM Plus non-stop καλό θα ήταν οι δοκιμές να γίνουν με τηλέφωνο καρτοκινητής, οπότε σε περίπτωση λάθους να μην πληρώνουμε..

Αν έχετε ενεργοποιήσει την υπηρεσια αλλα δν έχετε υπόλοιπο χρόνου ομλίας η σύνδεση η αδύνατη..Χωρίς αυτο να σημαίνει ότι μετα την ενεργοποίηση θα χρεωθείτε κάτι άλλο (αυτό το προβληματάκι οφείλετε μάλλον σε παράβλεψη από την πλευρά της ΤΙΜ)...

Ο Firefox κατά πάσα πιθανότητα θα εμφανίζει πρόβλημα στην εμφάνιση ελληνικών χαρακτήρων..Ο Explorer θα τις εμφανίζει κανονικά..

Το κατέβασμα οποιουδήποτε αρχείου είναι αδύνατο

 

Αυτά, εγώ που το έχω δοκιμάσει να πω πως με τον firefox δουλεύει αρκετά καλύτερα από ότι με τον explorer και το συγκεκριμένο κόλπο είναι πιο πολύ για τις διακοπές που αναγκαστικά αποχωριζόμαστε το internet του σπιτιού μας, μιας και είναι πολύ αργο ~37kbps και δεν κατεβάζει κανένα αρχείο πανω απο 1 ΜΒ!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι εχω με windows mobile 6.0 (hp ipaq 514) δεν μπορω να εχω απεριοριστο internet γιατι συνδεεται με csd λογαριασμο. πηρα και τηλ. στο cc και μου ειπαν οτι δεν γινεται. τωρα στο diamond δεν παιρνω και ορκο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Σαββα μιλαμε για htc diamond ετσι διοτι εκανα οτι λες και δεν γινετε τιποτα μου βγαζει " Dialed: gwap.b-online.gr και απο κατω Cannot connect for an unknown reason......"

περιμενω απαντηση

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Σαββα μιλαμε για htc diamond ετσι διοτι εκανα οτι λες και δεν γινετε τιποτα μου βγαζει " Dialed: gwap.b-online.gr και απο κατω Cannot connect for an unknown reason......"

περιμενω απαντηση

 

thanks

Κάνε ΑΚΡΙΒΩΣ ότι λέει παρακάτω και θα συνδεθείς κανονικότατα ;)

Select Settings

Select Connections tab

Select Connections

Select Advanced tab

Press Select Networks

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Select Modem tab

Press New

Set the following

Name: TIM WAP GPRS

Modem: Cellural Line (GPRS)

Press Next

Access Point Name: gwap.b-online.gr

Press Next

User name: wap

Password: wap

Domain:

Press Finish

Select Proxy Settings tab

Set the following

This network connects to the Internet: tick

This network uses a proxy server to connect to the Internet: tick

Proxy server: 192.168.200.10

Press Advanced

HTTP: 192.168.200.10 port 9401

WAP: 192.168.200.10 port 9401

Secure WAP: 192.168.200.10 port 9401

Socks: 192.168.200.10 port 1080

Press Ok

Press Ok again

 

Καλή επιτυχία :D

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

έλεος.................

η wind ΔΕΝ έχει (και καλά) smtp......

το έχετε ακούσει αυτό το ανέκδοτο από αλλού???

 

ένας γνωστός πήρε την data card και θέλει να την συνδέση με ένα mail server και όταν ρώτησε για smtp του είπαν δεν έχει.....

 

και τώρα ψάχνει λύση για να μπορεί να στέλνει τα mail του.

 

 

έχει κανένας κάποια σκέψη ή κάποια λύση........

 

 

 

σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε βάζει άλλον smtp?:blink: Χωρίς πιστοποίηση...

Καλύτερα να κάνει ένα λογαρισμό στη gmail και να χρησιμοποιεί SMTP του GMAIL smtp.gmail.com με authentication βάσει του ονόματος χρήστη και κωδικού του λογαριασμού του...Πάει σφαίρα ο smtp του gmail!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

πως θα το κάνει αυτό????

λογικά με τον isp που συνδέεσαι πρέπει να βάλεις και τον αντίστοιχο smtp!!!

 

μπορεί να βάλει ένα άσχετο?????

και αν ναι ποιος είναι της gmail?

Link to comment
Share on other sites

πως θα το κάνει αυτό????

λογικά με τον isp που συνδέεσαι πρέπει να βάλεις και τον αντίστοιχο smtp!!!

 

μπορεί να βάλει ένα άσχετο?????

και αν ναι ποιος είναι της gmail?

 

Tης gmail είναι public,from any network!

Το ανέφερα παραπάνω,της gmail είναι ο "smtp.gmail.com" αλλά χρειάζεται authentication με λογαριασμό στο gmail.

Κάτι που πρόσεξα που δε το έκανε παλιότερα :blink: Η Google αλλάζει τη διεύθυνση αποστολέα σε αυτή του gmail:confused: Άρα να ψάξει καλύτερα άλλο server public αν θέλει να εμφανίζεται διεύθυνση της μορφής from_you@example.com,αλλά δεν έχω δοκιμάσει άλλους.Να δοκίμαζε μήπως...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ο smtp του freemail είναι μια λύση... Ανοίγεις ένα λογαριασμό και δοκιμάζεις...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Έχω ένα συμβόλαιο wind και ενεργοποίησα το WIND plus Non-stop.Έχω το Sonyericsson P1i και συνδέομαι μονο με τον λογαριασμό "WIND Plus ΟΤΑ".Πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι όταν μπαίνω με τον Opera Mini σε κανονικές σελίδες δεν χρεώνομαι.Υπάρχει τρόπος να το βλέπω αυτό.Ευχαριστώ πολύ.
:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!Έχω ένα συμβόλαιο wind και ενεργοποίησα το WIND plus Non-stop.Έχω το Sonyericsson P1i και συνδέομαι μονο με τον λογαριασμό "WIND Plus ΟΤΑ".Πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι όταν μπαίνω με τον Opera Mini σε κανονικές σελίδες δεν χρεώνομαι.Υπάρχει τρόπος να το βλέπω αυτό.Ευχαριστώ πολύ.

Ναι. Τον επόμενο μήνα με το λογαριασμό σου. :D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπάθησα σήμερα να κατεβάσω στο Sony Ericsson K300i μέσω του Wind Plus Non-Stop την εφαρμογή Opera Mini απο το Google.Κατεβάζοντας όμως την Ελληνική Έκδοση του Opera και προσπαθόντας να εισέλθω την στιγμή που μου έβγαλε το σήμα του Opera και κάτω στην οθόνη έλεγε ''Εγκατάσταση'' μου ζήτησε να κάνω σύνδεση με το Web.Εγώ πάτησα ''Ναι'' αλλά μετά απο λίγο που έβγαλε ένα μύνημα που έλεγε ότι είχε κάποιο πρόβλημα και έπρεπε ή να ξανακατεβάσω την εφαρμογή είτε να επικοινωνήσω με τον παροχέα υπηρεσιών internet.Μετά το μύνημα άρχιζα να κατεβάζω την αγγλική έκδοση του Opera αλλά και αυτό όταν στο κάτω μέρος της οθόνης έλεγε ''Installing'' μου έβγαζε πάλι εκείνο το Error μύνημα.(Να σημειωθεί ότι μου ζήτησε να κάνω πάλι σύνδεση με το Web).Το αποτέλεσμα;.Το Opera να μην μου παίζει ούτε με την Ελληνική μορφή αλλά ούτε και με την αγγλική.Το δε Sony Ericsson T250i δεν δέχεται εφαρμογές Java απο το internet (ούτε παιχνίδια απο το Vodafone Live δεν παίζει)!.

Πώς μπορώ να εγκαταστήσω το Opera Mini χωρίς προβλήματα στο Sony Ericsson K300i

Σας ευχαριστώ!

John The Greek!:)

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα έμαθα ότι διορίζομαι στο Καστελόριζο και θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς σε τι κατάσταση είναι εκεί το mobile internet. Υπάρχει κάλυψη και αν ναι τι ταχύτητες πιάνει;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

(το ίδιο post έχει γίνει και στα forum Vodafone / Cosmote - αν κριθεί σκόπιμο ας διαγραφεί / μεταφερθεί)

Link to comment
Share on other sites

Έχει υπόψη του κανείς ένα απλό και δοκιμασμένο πρόγραμμα για windows που να μετράει την GPRS/3G/HSDPA κίνηση και να έχει απλά στατιστικά κίνησης;
Link to comment
Share on other sites

Έχει υπόψη του κανείς ένα απλό και δοκιμασμένο πρόγραμμα για windows που να μετράει την GPRS/3G/HSDPA κίνηση και να έχει απλά στατιστικά κίνησης;

du meter. κάνει για όλες τις συνδέσεις. ενσύρματες και ασύρματες.

Link to comment
Share on other sites

du meter. κάνει για όλες τις συνδέσεις. ενσύρματες και ασύρματες.

 

Ευχαριστώ, το έβαλα ήδη μαζί με το NetLimiter που βρήκα αλλά τώρα μετά από κάτι δοκιμές που έκανα, δεν ξέρω τελικά ποιό από όλα μετράει πιο σωστά την κίνηση. Τα στατιστικά του κινητού και των XP δίνουν περίπου ίδιες τιμές, ενώ το DUmeter και το NetLimiter υπολογίζουν αρκετά λιγότερη κίνηση (5-10% κάτω).

 

Κινητό: 22.7 ΜΒ

XP: 22.8 MB

Dumeter: 20.9 MB

NetLimite: 21.2 MB

 

Ξέρει κανείς πιο είναι πιο ακριβές στον υπολογισμό; Υποψιάζομαι ότι το κινητό και τα XP δίνουν πιο ακριβή στατιστικά (και αυτά είναι που μετράει και το σύστημα της WIND)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...