Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει τα νονστοπ με τα 600 λεπτά, αλλά έχει και την ίδια υπηρεσία της vodafone δηλαδή το 1cent/min με το f2g5 η το f2g6.

 

 

 

1) Ναι

2) δικαιούσαι

3) και σήμερα μπορείς

4) όχι

:)

 

 

 

Πως ενεργοποιείται αυτό ?

Πως αφαιρείται ο χρόνος ομιλίας ? Πρώτα από αυτό και μετά από το πακέτο (έχω flexy55) η αντίστροφα ? Aν είναι πρώτα από το flexy να μας λείπει...

Έχει ενημέρωση υπολοίπου ?

Εάν παραμείνει μόνιμο και εννοείται εάν έχει ενημέρωση υπολοίπου, θα πάω να γυρίσω όλα τα f2g μου σε wind1... :wink:

 

mallon kapoio lathos exei kanei o filos.

h prosfora me ta 600' den energopoietai se 2 mono programmata,sto wind1 kai sto flexy zero.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν επιτρέπει η Wind τη μετάβαση σε πρόγραμμα χαμηλότερης οικονομικής αξίας εάν δε συμπληρωθεί χρονος απ'τη σύνδεση ή την ανανέωση;Πριν μερικούς μήνες ίσχυε αυτό!Συνεχίζει να ισχύει ακόμη ή έβαλαν μυαλό εκεί μέσα;
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη δεν επιτρέπει η Wind τη μετάβαση σε πρόγραμμα χαμηλότερης οικονομικής αξίας εάν δε συμπληρωθεί χρονος απ'τη σύνδεση ή την ανανέωση;Πριν μερικούς μήνες ίσχυε αυτό!Συνεχίζει να ισχύει ακόμη ή έβαλαν μυαλό εκεί μέσα;

Ακόμα... Κρατάει όλα τα καλά στοιχεία που έχει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε παιδιά, νομίζω μετά από 4 μήνες μπορείς να αλλάξεις....

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

mallon kapoio lathos exei kanei o filos.

h prosfora me ta 600' den energopoietai se 2 mono programmata,sto wind1 kai sto flexy zero.

κάνε ένα τηλέφωνο στο 1260 και θα βεβαιωθείς ότι ισχύει κανονικά στο wind1 τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

κάνε ένα τηλέφωνο στο 1260 και θα βεβαιωθείς ότι ισχύει κανονικά στο wind1 τουλάχιστον.

Σημερινή ανακοίνωση ενημερώνει τα καταστήματα ότι δεν ισχύει για τα wind 1, flexy zero, wind 30 και ένα ακόμη που δεν θυμάμαι. Μέχρι χτες ίσχυε κανονικά και σε αυτά.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Σημερινή ανακοίνωση ενημερώνει τα καταστήματα ότι δεν ισχύει για τα wind 1, flexy zero, wind 30 και ένα ακόμη που δεν θυμάμαι. Μέχρι χτες ίσχυε κανονικά και σε αυτά.

δηλαδή εγώ είμαι απο τους ελάχιστους τυχερούς που πρόλαβαν; Πράγμα που σημαίνει ότι θα μπορώ να τη συνεχίσω και με τη μελλοντική της χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς την ίδια απορία με τον nikgl. Για εμάς που έχουμε Wind 1 και που προλάβαμε και ενεργοποιήσαμε, θα συνεχίσει να ισχύει ή θα "κοπεί";

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση: Είμαι εδώ και χρόνια στο Wind 70 (15,80€/μήνα) και κοιτάω αν αξίζει να μετακινηθώ σε άλλο πρόγραμμα. Κάνοντας τις σχετικές συγκρίσεις βρήκα ότι το Wind 1 έχει ορισμένα πλεονεκτήματα:

- Δεν έχει μηνιαίο πάγιο.

- Η ελάχιστη χρέωση αρχίζει από το πρώτο δευτερόλεπτο.

- Η χρέωση ανά λεπτό είναι σχεδόν ίδια με το Wind 70 που έχω.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν στο Wind 1 μπορώ να προσθέσω πακέτο ADSM120 (8€/μήνα) καθώς και αν εκπίπτει το εφ'άπαξ τέλος σύνδεσης (25€) μια που είμαι ήδη πελάτης.

 

Μήπως υπάρχουν και αρνητικά σημεία σε αυτό το πρόγραμμα που μου διέφυγαν; Όπως πχ. ότι δεν είναι δυνατή η προσθήκη της πρόσφατης προσφοράς των 600 λεπτών;

 

Η δεύτερη εναλλακτική που σκέφτομαι είναι ο συνδυασμός Wind 100 + ADSM 120 (28€/μήνα) που μου δίνει ελαφρώς φθηνότερες χρεώσεις ομιλίας από αυτές που έχω τώρα συν τα 120MB/μήνα συν τη μεταφορά του αξόδευτου υπολοίπου ομιλίας στον επόμενο μήνα.

 

Και βέβαια υποθέτω πως υπάρχει πάντα η δυνατότητα να προσθέσω το ADSM 120 στο υπάρχον WIND 70 που έχω (23,80€/μήνα).

 

Τί έχετε να μου προτείνετε σχετικά; Να σημειώσω ότι δεν με ενδιαφέρουν τα SMS (στέλνω 3-4 το μήνα), δε χρειάζομαι πάνω από 100 λεπτά ομιλίας το μήνα, με ενδιαφέρει όμως η δυνατότητα να έχω πρόσβαση στο internet από το κινητό μου, αν και θεωρώ πως όλες οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα το χρεώνουν υπερβολικά. Πάνω από τα 30€/μήνα δεν προτίθεμαι να διαθέσω.

 

Σας ευχαριστώ για τις όποιες συμβουλές σας.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα νέα σύνδεση στο Wind Flexy Zero στις 23 Οκτωβρίου και μου είπαν ότι έχω επιδότηση 54€ λόγω bonus που υπήρχε εκείνη την περίοδο.Είπα να κάνω την σύνδεση αλλά αντί να πάρω επιδότηση 54€ ζήτησα να μου βάζουν 9€ το μήνα για 6 μήνες.Επειδή όμως με ζαλίζουν με spam μηνύματα της Wind σκέφτομαι όπως έχω γράψει και στο thread ''Wind My Tones''να φύγω και η απορία μου είναι η εξής:Απο το κατάστημα Wind που έκανα τη σύνδεση μου είπαν ότι δεν θα μου μπαίνουν 9€ επειδή έληξε το bonus και πλέον θα μπορώ να μην χρησιμοποιώ και καθόλου τη σύνδεση μου γιατί όταν είχα το bonus μου είπαν ότι έπρεπε να κάνω 18€ το μήνα τουλάχιστον.Σε περίπτωση που φύγω απο τη Wind δεδομένου ότι δεν έχω πάρει ούτε επιδότηση ούτε τίποτα θα πληρώσω κάτι για να φύγω;;:worry:

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι τα 9 ευρω το μηνα, ηταν η επιδοτητηση σου.

 

Ήταν η επιδότηση μου η οποία ακυρώθηκε για λόγο που δεν κατάλαβα αλλά ούτε με νοιάζει να μάθω.:)Αυτό που θέλω να ξέρω είναι άν φύγω απο τη Wind θα πληρώσω τίποτα?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι παιδιά, που δεν ξέρω πως να το ψάξω στο φόρουμ:

 

Είμαι συνδρομητής wind (flexy), και μπορώ να διακόψω όποτε θέλω. (δεν έχω υποχρέωση)

 

Θέλω να πάω στο wind-I, που για νέους συνδρομητές δίνει 600mb το μήνα αντί για 300.

Στο κατάστημα μου λενε ότι μπορώ μόνο αν πάρω νέο νούμερο.

Ρωτάω εσάς: υπάρχει κάποιο τρικ που μπορώ να κάνω ώστε να θεωρηθώ νέος συνδρομητής? Πχ να φύγω για vodafone για 1 μήνα και να ξαναγυρίσω ως νέος στη wind?

 

Μήπως γίνεται και εικονικά? δηλαδή να πάω να δηλώσω διακοπή, και μετά από 10' να δηλώσω νέος συνδρομητής με νέο νούμερο?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω εσάς: υπάρχει κάποιο τρικ που μπορώ να κάνω ώστε να θεωρηθώ νέος συνδρομητής? Πχ να φύγω για vodafone για 1 μήνα και να ξαναγυρίσω ως νέος στη wind?

 

Μήπως γίνεται και εικονικά? δηλαδή να πάω να δηλώσω διακοπή, και μετά από 10' να δηλώσω νέος συνδρομητής με νέο νούμερο?[/b]

 

Ευχαριστώ.

 

Το πρώτο που λες σίγουρα γίνεται, να το γυρίσεις σε καρτοκινητό άλλου δικτύου και σε ένα μήνα γιατί είσαι υποχρεωμένος να παραμείνεις ένα μήνα να ξαναμεταφέρεις το νούμερο στη wind. Επίσης αν πάρεις την εξυπηρέτηση και τους διευκρινήσεις ότι σκέφτεσαι να φύγεις με φορητοτητα και σε ενδιαφέρει αν μπορεί να γίνει αυτό που ζητάς ίσως κάνουν κάποια υποχώρηση αν και δε το νομίζω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ.

Θα παω σε κάρτα για τα χριστούγεννα. (αν θέλει καποιος να μου προτείνει στα γρήγορα κάποια κάρτα με internet περιπου 200mb, pm)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ.

Θα παω σε κάρτα για τα χριστούγεννα. (αν θέλει καποιος να μου προτείνει στα γρήγορα κάποια κάρτα με internet περιπου 200mb, pm)

Μπορείς να το γυρίσεις σε F2G, και μετά από ένα μήνα [ή και νωρίτερα, αν συνεννοηθείς με το κατάστημα], να το κάνεις και πάλι συμβόλαιο, όπου εκεί θα θεωρείσαι νέος συνδρομητής... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Thanks, αλλά εκεί δε δίνουν internet πακέτα...

Μάλλον θα κάνω συμβόλαιο ενός μήνα και μετά πίσω στον αγέρα. (wind)

Είμαστε offtopic.

Η συνέχεια εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthre...59#post2607259

Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω μια ερωτηση.τον απριλιο μας ειπαν απο την wind οτι εχει βγει η επιδοτηση του φιλου μου παρολο που το συμβολαιο του εληγε τον σεπτεμβριο (βγηκε δηλαδη περιπου 5 μηνες πιο πριν).χτες σε καταστημα που ειχε προσφορα 100 ευρω επιπλεον επιδοτηση σε νεες συνδεσεις wind του εδιναν το κινητο που του αρεσε δωρεαν και αποφασισε να αλλαξει αριθμο.και μιας που μεχρι τον απριλη απεμεναν 4 μηνες πηρε στην wind να ρωτησει ποσο θα πληρωσει για την συσκευη που ειχε παρει τοτε.και του λενε το εξης....οτι το συμβολαιο του ληγει τον σεπτεμβριο και πρεπει να πληρωσει ολο το ποσο.απλα επειδη ηταν χρονια πελατης την εβγαλαν πιο νωρις(μουφα αυτο,2 χρονια στην wind me 50 ευρω λογαριασμους)και ρωταω εγω τωρα εσας που ξερετε....ανανεωση συμβολαιου δεν γινεται οταν παρουμε συσκευη?γιατι δηλαδη εγω να ειμαι δεσμευμενος 1 1/2 χρονο?ευχαριστω προκαταβολικα.
η τεχνητη νοημοσυνη δεν μπορει να νικησει την φυσικη ηλιθιοτητα.
Link to comment
Share on other sites

να κανω και εγω μια ερωτηση.τον απριλιο μας ειπαν απο την wind οτι εχει βγει η επιδοτηση του φιλου μου παρολο που το συμβολαιο του εληγε τον σεπτεμβριο (βγηκε δηλαδη περιπου 5 μηνες πιο πριν).χτες σε καταστημα που ειχε προσφορα 100 ευρω επιπλεον επιδοτηση σε νεες συνδεσεις wind του εδιναν το κινητο που του αρεσε δωρεαν και αποφασισε να αλλαξει αριθμο.και μιας που μεχρι τον απριλη απεμεναν 4 μηνες πηρε στην wind να ρωτησει ποσο θα πληρωσει για την συσκευη που ειχε παρει τοτε.και του λενε το εξης....οτι το συμβολαιο του ληγει τον σεπτεμβριο και πρεπει να πληρωσει ολο το ποσο.απλα επειδη ηταν χρονια πελατης την εβγαλαν πιο νωρις(μουφα αυτο,2 χρονια στην wind me 50 ευρω λογαριασμους)και ρωταω εγω τωρα εσας που ξερετε....ανανεωση συμβολαιου δεν γινεται οταν παρουμε συσκευη?γιατι δηλαδη εγω να ειμαι δεσμευμενος 1 1/2 χρονο?ευχαριστω προκαταβολικα.

προφανως εκει που εξυπηρετηθηκες,παρελειψαν το εξης..οτι δεν ειδαν το ποτε ακριβως πηρες επιδοτηση περσυ πχ ή προπερσυ.

επειτα μηπως εισαι πελατης γερμανου?(το αρχικο συμβολαιο το εκανες εκει?)

για να απαντησω και το ερωτημα σου,ναι δεσμευμενος εισαι οταν παιρνεις συσκευη.

τωρα τι εγινε τελικα? εκανε καινουριο νουμερο και θα πληρωσει το ποσο της επιδοτησης απο το προηγουμενο συμβολαιο?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ναι οντως το αρχικο συμβολαιο ηταν στον γερμανο.πρωτη φορα που πηρε με επιδοτηση κινητο απο καταστημα wind ηταν τον σεπτεμβριο του 2007.(ακριβως πανω στον χρονο του συμβολαιου)λογικα δεν επρεπε να βγει επιδοτηση τον σεπτεμβριο του 2008?και ομως βγηκε μετα απο 6 μηνες ,τον μαρτιο του 2008(συσκευη πηραμε τον αλλο μηνα,τον απριλιο).αλλα θυμηθηκα κατι περιεργο που ειχε συμβει.οταν πηγα να πληρωσω τον λογαριασμο μου ειπε η κοπελα οτι εχει βγει επιδοτηση για αυτο το νουμερο περιπου 100 με 120 ευρω.την ρωτησα αν ειναι σιγουρη γιατι ανανεωση καναμε τον σεπτεμβριο και μου λεει τι να σου πω,ετσι γραφει στο συστημα.μετα απο μια εβδομαδα πηγα σε αλλο καταστημα wind για να παρω συσκευη και μας λεει ο υπαλληλος οτι δεν εχουμε επιδοτηση ,τον σεπτεμβριο δικαιουμαστε.παω στο αρχικο καταστημα που μου ειχε πει για την επιδοτηση,το λεω στην κοπελα και μου λεει αποκλειεται αφου το ειδα με τα ματια μου.....ξανακοιταει,καμια επιδοτηση.τους παιρνει τηλεφωνο η κοπελα,τους λεει αυτο κι αυτο πως γινεται να εχει βγει επιδοτηση και μια εβδομαδα μετα να μην υπαρχει.ειπανε οτι θα το κοιταξουνε και οτι θα μας παρουν τηλεφωνο και μια εβδομαδα μετα πηραν τηλεφωνο και ειπαν οποτε θελουμε να παμε για κινητο οπως και καναμε.κουλο ε?αλλα αυτο που με ξενιζει ειναι οτι το συμβολαιο ληγει λεει τον σεπτεμβριο του 2009.

 

οχι δεν εκανε καινουργιο συμβολαιο γιατι επρεπε να δωσει σχεδον ολο το ποσο και δεν συνεφερε.εμεινε με τον παλιο αριθμο.

η τεχνητη νοημοσυνη δεν μπορει να νικησει την φυσικη ηλιθιοτητα.
Link to comment
Share on other sites

ναι οντως το αρχικο συμβολαιο ηταν στον γερμανο.πρωτη φορα που πηρε με επιδοτηση κινητο απο καταστημα wind ηταν τον σεπτεμβριο του 2007.(ακριβως πανω στον χρονο του συμβολαιου)λογικα δεν επρεπε να βγει επιδοτηση τον σεπτεμβριο του 2008?και ομως βγηκε μετα απο 6 μηνες ,τον μαρτιο του 2008(συσκευη πηραμε τον αλλο μηνα,τον απριλιο).αλλα θυμηθηκα κατι περιεργο που ειχε συμβει.οταν πηγα να πληρωσω τον λογαριασμο μου ειπε η κοπελα οτι εχει βγει επιδοτηση για αυτο το νουμερο περιπου 100 με 120 ευρω.την ρωτησα αν ειναι σιγουρη γιατι ανανεωση καναμε τον σεπτεμβριο και μου λεει τι να σου πω,ετσι γραφει στο συστημα.μετα απο μια εβδομαδα πηγα σε αλλο καταστημα wind για να παρω συσκευη και μας λεει ο υπαλληλος οτι δεν εχουμε επιδοτηση ,τον σεπτεμβριο δικαιουμαστε.παω στο αρχικο καταστημα που μου ειχε πει για την επιδοτηση,το λεω στην κοπελα και μου λεει αποκλειεται αφου το ειδα με τα ματια μου.....ξανακοιταει,καμια επιδοτηση.τους παιρνει τηλεφωνο η κοπελα,τους λεει αυτο κι αυτο πως γινεται να εχει βγει επιδοτηση και μια εβδομαδα μετα να μην υπαρχει.ειπανε οτι θα το κοιταξουνε και οτι θα μας παρουν τηλεφωνο και μια εβδομαδα μετα πηραν τηλεφωνο και ειπαν οποτε θελουμε να παμε για κινητο οπως και καναμε.κουλο ε?αλλα αυτο που με ξενιζει ειναι οτι το συμβολαιο ληγει λεει τον σεπτεμβριο του 2009.

ε ναι οσοι ηταν πελατες του γερμανου τους ανοιξαν τις επιδοτησεις νωριτερα (πολυ νωριτερα) απλα οπως αναγραφει με εντονα γραμματα στο αντιγραφο,λεει οτι η εναρξη συμβολαιου ξεκινα απο την αρχικη ενεργοποιηση ή τελος παντων απο την τελευταια νορμαλ επιδοτηση.

δυστηχως αυτα τωρα αρχισαν να βγαινουν στην φορα,πραγμα που πολλοι υπαλληλοι δεν το ειχαν προσεξει με αποτελεσμα να εχουνε προβληματα αυτη τη χρονια.

αλλα και παλι πιστευω οτι δεν ηταν και κακο που πηρατε 2 συσκευες μεσα σ'ενα χρονο! ;)

το προβλημα ειναι σε αυτους που θελουν να διακοψουν.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ε μεταξύ μας υπήρχε το σχετικό bug χρόόόόόόνια τώρα.... ;-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...