Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά συγγνώμη, αν θες περιαγωγή εκτός Ε.Ε. (π.χ. Τουρκία) σε χρεώνει 15 ευρώ τη μέρα και σου δίνει μόλις 500ΜΒ;

Το είδα και τρελάθηκα!

Η Cosmote δίνει με 7,50 ευρώ τη μέρα 2GB και η Vodafone με 7,90!

 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, MIKU said:

Ρε παιδιά συγγνώμη, αν θες περιαγωγή εκτός Ε.Ε. (π.χ. Τουρκία) σε χρεώνει 15 ευρώ τη μέρα και σου δίνει μόλις 500ΜΒ;

Το είδα και τρελάθηκα!

Η Cosmote δίνει με 7,50 ευρώ τη μέρα 2GB και η Vodafone με 7,90!

 

Όχι μόνο αυτό. Σου δίνει στα καρτοκινητά 2 GB και με την ίδια τιμή/ημέρα στα συμβόλαια σου δίνει τις παροχές της χώρας σου. Η κόκκινη όλα αυτά

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, aektzhs 1 said:

Όχι μόνο αυτό. Σου δίνει στα καρτοκινητά 2 GB και με την ίδια τιμή/ημέρα στα συμβόλαια σου δίνει τις παροχές της χώρας σου. Η κόκκινη όλα αυτά

Ναι αλλά στο απεριόριστο;

Γιατί π.χ. η Cosmote σου δίνει 2GB/μέρα ό,τι συμβόλαιο και να έχεις.

Πάντα εκτός Ε.Ε.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MIKU said:

Ρε παιδιά συγγνώμη, αν θες περιαγωγή εκτός Ε.Ε. (π.χ. Τουρκία) σε χρεώνει 15 ευρώ τη μέρα και σου δίνει μόλις 500ΜΒ;

Το είδα και τρελάθηκα!

Η Cosmote δίνει με 7,50 ευρώ τη μέρα 2GB και η Vodafone με 7,90!

 

Ναι στα εκτός ΕΕ η Nova είναι φωτιά σε περιαγωγή. Οι γονείς μου την τελευταία φορά που πήγαν με Τουρκία μόνο Cosmote  χρησιμοποίησαν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nikolas14 said:

Ναι στα εκτός ΕΕ η Nova είναι φωτιά σε περιαγωγή. Οι γονείς μου την τελευταία φορά που πήγαν με Τουρκία μόνο Cosmote  χρησιμοποίησαν.

Από περιέργεια, γνωρίζεις σε ποια δίκτυα έμπαινε;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, MIKU said:

Ναι αλλά στο απεριόριστο;

Γιατί π.χ. η Cosmote σου δίνει 2GB/μέρα ό,τι συμβόλαιο και να έχεις.

Πάντα εκτός Ε.Ε.

Αν αναφέρεσαι στη vodafone, το πας παντού δεν έχει πολιτική ορθής χρήσης. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dasnowy said:

Αν αναφέρεσαι στη vodafone, το πας παντού δεν έχει πολιτική ορθής χρήσης. 

Ούτε εκτός Ε.Ε.;

Δηλαδή μπορείς να πας π.χ. Τουρκία και να φας 100GB;

Στη σελίδα λέει: "Μετά την κατανάλωση των ενσωματωμένων δεδομένων ή του επιπρόσθετου πακέτου, η χρέωση θα είναι 1€/ΜΒ ανεξάρτητα από τη χώρα στην οποία βρίσκεται ο συνδρομητής."

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MIKU said:

Από περιέργεια, γνωρίζεις σε ποια δίκτυα έμπαινε;

Vodafone σε Vodafone Turkey,Cosmote σε Turkcell και Nova επίσης σε Turkcell. Επίσης όλες έμπαιναν σε Avon/Turk Telecom

33 minutes ago, MIKU said:

Ναι αλλά στο απεριόριστο;

Γιατί π.χ. η Cosmote σου δίνει 2GB/μέρα ό,τι συμβόλαιο και να έχεις.

Πάντα εκτός Ε.Ε.

Ξέρω ότι χρησιμοποιείς τις παροχές του προγράμματος συμβολαίου και ότι στα καρτοκινητά δίνει εβδομαδιαίο ή πακέτο για παραπάνω μέρος με αρκετές παροχές 

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό που χρειάστηκε η σύζυγος για Roaming Pass στο ταξίδι μας στη Ρωσία για 8 μέρες είναι εξωφρενικό. Πάνω από 110€ αλλα δεν γινοταν και αλλιώς…

Για την πληροφορία το δίκτυο που την έβαλε η Nova ήταν Tele2 RU

Επισης εχω χρησιμοποιήσει κάποιου είδους πακέτο ομιλιας στο εταιρικό μου νούμερο όταν ήμουν σε επαγγελματικό ταξίδι στην Ταϊλανδη αλλα λίγο παλιότερα και στη Σιγκαπούρη που ήταν Επισης πανάκριβο

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, panos.k2 said:

Το ποσό που χρειάστηκε η σύζυγος για Roaming Pass στο ταξίδι μας στη Ρωσία για 8 μέρες είναι εξωφρενικό. Πάνω από 110€ αλλα δεν γινοταν και αλλιώς…

Για πόσα GB ήταν αυτά τα 110€?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, dimitroula10 said:

Για πόσα GB ήταν αυτά τα 110€?

500MB/μερα🤡

ο λόγος που έβαζε roaming pass είναι ξεκαθαρα λόγω δουλειας.

 Προφανως υπάρχουν και άλλες λύσεις για Ίντερνετ, αλλα για κλήσεις από το νούμερο σου όχι…

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, panos.k2 said:

Προφανως υπάρχουν και άλλες λύσεις για Ίντερνετ, αλλα για κλήσεις από το νούμερο σου όχι…

Εννοείς προς το νούμερο σου. Δηλαδή εισερχόμενες. Γιατί εξερχόμενες άνετα κάνεις με VoIP.

Γύρω στα 20€ κοστίζουν τα 5gb για 30 ημέρες Ρωσία και 56 άλλες χώρες στον κόσμο και λιγότερο για περισσότερες. Αν ταξιδεύεις συχνά και πληρώνεις εσύ τον λογαριασμό, ίσως πρέπει να το κοιτάξεις.

Αν πληρώνουν άλλοι, δεν ασχολείσαι καθόλου.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2024 at 12:09 ΠΜ, dimitroula10 said:

Εννοείς προς το νούμερο σου. Δηλαδή εισερχόμενες. Γιατί εξερχόμενες άνετα κάνεις με VoIP.

Γύρω στα 20€ κοστίζουν τα 5gb για 30 ημέρες Ρωσία και 56 άλλες χώρες στον κόσμο και λιγότερο για περισσότερες. Αν ταξιδεύεις συχνά και πληρώνεις εσύ τον λογαριασμό, ίσως πρέπει να το κοιτάξεις.

Αν πληρώνουν άλλοι, δεν ασχολείσαι καθόλου.

Στη Ρωσία εμείς τα πληρωσαμε τα travel pass και τα δικά μου και της συζύγου, ηταν ταξίδι αναψυχής. Για μια φορά στο τόσο που θα βγουμε ταξίδι εκτός ΕΕ και δεν υπάρχει άλλη καλή λύση τα δίνουμε τα λεφτά. 

Εγω όμως κάνω και πολλά επαγγελματικά ταξίδια εκτός ΕΕ όποτε εκεί βεβαιως και το πληρώνουν άλλοι. Εχω ένα εταιρικό Nova που ήταν 2GB, τώρα το έκαναν 10GB και χρησιμοποιώ αυτο σε τέτοιες περιπτώσεις. 

Βεβαια, εχω και ένα νούμερο ΤΙΜ Βραζιλίας το οποίο έχει 100GB/μηνα για Αμερική/Ευρωπη χωρίς όριο χρήσης, δηλαδή το χρησιμοποιώ όλο το χρόνο σε roaming αν θέλω χωρίς εξτρα χρέωση. 
Δυστυχώς κάτι έπαθε και δεν μπαινει με τίποτα 4G-5G και η εξυπηρέτηση δεν μπορεί να λύσει το πρόβλημα λέει (τρέχα γύρευε κι αυτοί) 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

για μετατροπη f2g σε συμβολαιο τι προσφορες παιζουν γνωριζει καποιος?

δινουν προσωποποιημενες ή εχουν στανταρ τιμες? μου εχουν ερθει sms προσφορας αλλα αναφερουν μονο 3 μηνες δωρο  ∞ data.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, dkostas said:

για μετατροπη f2g σε συμβολαιο τι προσφορες παιζουν γνωριζει καποιος?

δινουν προσωποποιημενες ή εχουν στανταρ τιμες? μου εχουν ερθει sms προσφορας αλλα αναφερουν μονο 3 μηνες δωρο  ∞ data.

Εννοείται ότι οι προσφορές είναι πάντα εναντίον του πελάτη, για αυτό υπάρχουν.

Το σωστό είναι να μην υπάρχουν προσφορές και οι τιμές να είναι στάνταρ ανάλογα με τις επιθυμίες του πελάτη. Αυξάνεται η κατανάλωση μειώνεται η τιμή της μονάδας ή αυξάνεται ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 11/7/2024 at 8:29 ΜΜ, MIKU said:

Ρε παιδιά συγγνώμη, αν θες περιαγωγή εκτός Ε.Ε. (π.χ. Τουρκία) σε χρεώνει 15 ευρώ τη μέρα και σου δίνει μόλις 500ΜΒ;

Το είδα και τρελάθηκα!

Η Cosmote δίνει με 7,50 ευρώ τη μέρα 2GB και η Vodafone με 7,90!

 

Στη Vodafone, αν έχεις unlimited, είναι και unlimited. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antonio21 said:

Από 13€ στα 12.99€

Screenshot_20240805_171253.jpg

Μια χαρά, στην ίδια τιμή στο δίνει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arinos said:

Δεν θα ήταν κακό να γίνουν 3 - 5 gb τα 2 πάντως.

4 GB τελική πρόταση!🙏🤝

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει 5 θα ανέβουν αρκετά οι συνδέσεις. 

On 5/8/2024 at 5:13 ΜΜ, Antonio21 said:

Από 13€ στα 12.99€

Screenshot_20240805_171253.jpg

Τουλάχιστον δεν έχει το + 1,5€ τον επόμενο χρόνο όπως οι άλλες. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, hercoulis said:

Αν γίνει 5 θα ανέβουν αρκετά οι συνδέσεις. 

Τουλάχιστον δεν έχει το + 1,5€ τον επόμενο χρόνο όπως οι άλλες. 

Έχει έως και 3 ευρώ νομίζω. Ανάλογα με τον πληθωρισμό

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DrMich said:

Υπάρχει κάποιο διαθέσιμο τηλέφωνο για να καλέσουμε για προσφορά;

2105100600.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...