Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

47 minutes ago, johnny_htc said:

Καλοο. Άμα το δεχτεί η διαχείριση της πολυκατοικίας (λογικά δεν θα έχει θέμα) , βαράτε 😛

Δε γίνεται να μην δεχτεί η διαχείριση. Από τη στιγμή που θέλει τουλάχιστον ένας ιδιοκτήτης δεν μπορεί να τον εμποδίσει κανείς. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dasnowy said:

Δε γίνεται να μην δεχτεί η διαχείριση. Από τη στιγμή που θέλει τουλάχιστον ένας ιδιοκτήτης δεν μπορεί να τον εμποδίσει κανείς. 

Φυσικά και γίνεται. Εφόσον η πλειοψηφία πει όχι η διαχείριση το απαγορεύει μεχρι νεωτέρας. Στην πολυκατοικία ενός φίλου ήθελαν τρία άτομα να βάλουν οπτική όταν πρώτο ήρθε,αλλά η πλειοψηφία άσκησε βέτο και έτσι δεν έγινε τίποτα. Κάνα χρόνο μετά που ήθελαν και άλλοι βγήκε ομόφωνη απόφαση υπέρ του ναι. Για την ιστορία ο φίλος μου είναι ακόμα με ADSL λόγω καλής τιμής 15 ευρώ από την Vodafone

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, aektzhs 1 said:

Φυσικά και γίνεται. Εφόσον η πλειοψηφία πει όχι η διαχείριση το απαγορεύει μεχρι νεωτέρας. Στην πολυκατοικία ενός φίλου ήθελαν τρία άτομα να βάλουν οπτική όταν πρώτο ήρθε,αλλά η πλειοψηφία άσκησε βέτο και έτσι δεν έγινε τίποτα. Κάνα χρόνο μετά που ήθελαν και άλλοι βγήκε ομόφωνη απόφαση υπέρ του ναι. Για την ιστορία ο φίλος μου είναι ακόμα με ADSL λόγω καλής τιμής 15 ευρώ από την Vodafone

Νομικά αυτό δεν επιτρέπεται. 

Άρθρο 8

https://www.e-nomothesia.gr/kat-epikoinonies-telepikoinonies-telephonia/nomos-4463-2017-fek-40a-30-3-2017.html

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dasnowy said:

Σύμφωνα με το καταστατικό της κάθε πολυκατοικίας νομίζω πάει. Στην δική μας από την πρώτη στιγμή το 2022 υπερψηφίστηκε το ναι ομόφωνα

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος υπερισχύει του όποιου καταστατικού. Βάσει νόμου, ο μόνος τρόπος να μην γίνει εγκατάσταση FTTH είναι με ομόφωνα αρνητική απόφαση της συνέλευσης της πολυκατοικίας. Στην πράξη, καλό είναι να υπάρχει σύμπνοια 😉

Γενικά υπάρχει αρκετή παρανόηση πάντως, μιλούσα και με τεχνικό του ΟΤΕ που κάνει εγκαταστάσεις, και ακόμη κι αυτός νόμιζε ότι χρειάζεται πλειοψηφία.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, minast said:

Ο νόμος υπερισχύει του όποιου καταστατικού. Βάσει νόμου, ο μόνος τρόπος να μην γίνει εγκατάσταση FTTH είναι με ομόφωνα αρνητική απόφαση της συνέλευσης της πολυκατοικίας. Στην πράξη, καλό είναι να υπάρχει σύμπνοια 😉

Γενικά υπάρχει αρκετή παρανόηση πάντως, μιλούσα και με τεχνικό του ΟΤΕ που κάνει εγκαταστάσεις, και ακόμη κι αυτός νόμιζε ότι χρειάζεται πλειοψηφία.

Τότε σγουρά δεν ήταν ομόφωνα όχι:ήταν αν δεν κάνω λάθος μόνο τρεις θετικές ψήφοι

Link to comment
Share on other sites

Euro league basket: απαράδεκτοι. Κάθε λίγο μπάνερ διαφήμισης στην οθόνη. Όσοι το είδαν θα κατάλαβαν τι εννοώ. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, hercoulis said:

Euro league basket: απαράδεκτοι. Κάθε λίγο μπάνερ διαφήμισης στην οθόνη. Όσοι το είδαν θα κατάλαβαν τι εννοώ. 

Τα είδα και τα δύο ματς εγώ. Όντως απαράδεκτοι και μπάνερ και σε διακοπές λίγων δευτερόλεπτων πάλι διαφημίσεις

Link to comment
Share on other sites

Μου πέταξε μια διαφήμιση στο instagram πως με unlimited all πρόγραμμα μπορείς να πάρεις δωρεάν iPhone 14 pro. Too good to be true λέω και βάζω το κινητό μου από περιέργεια. Με καλούν και λένε πως τα μόνα κινητά που δίνουν δωρεάν είναι samsung και xiaomi. Δωρεάν iPhone μου είπαν μόνο αν πας πχ 5 εταιρικές συνδέσεις και συνδυάσεις τα 250 ευρώ από κάθε σύνδεση. Θα πάνε πολύ μπροστά με τις παραπλανητικές διαφημίσεις. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dasnowy said:

Μου πέταξε μια διαφήμιση στο instagram πως με unlimited all πρόγραμμα μπορείς να πάρεις δωρεάν iPhone 14 pro. Too good to be true λέω και βάζω το κινητό μου από περιέργεια. Με καλούν και λένε πως τα μόνα κινητά που δίνουν δωρεάν είναι samsung και xiaomi. Δωρεάν iPhone μου είπαν μόνο αν πας πχ 5 εταιρικές συνδέσεις και συνδυάσεις τα 250 ευρώ από κάθε σύνδεση. Θα πάνε πολύ μπροστά με τις παραπλανητικές διαφημίσεις. 

Κλασική περίπτωση wind. Σαν τη διαφήμιση του Πίου 🤣 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

θα έχει χιλιοειπωθεί.. είμαι cosmote με 2 συνδέσεις συμβολαίων κινητών και 2 σταθερά. θέλω να φύγω για οι τιμές είναι τραγικές.

1. Αξίζει να έρθω Νοva?

2. πρέπει υποχρεωτικά να κανω συμβόλαιο για 24μηνες ή μπορώ να φύγω όποια στιγμή θέλω χωρίς να πληρώσω πρόστιμο

3. βλέπω προώθηση προσφορών στο ίντερνετ απο καταστήματα σε ολη των χωρα...αξίζει ή θα εχω θέματα μετά με τυχόν προβλήματα των υπηρεσιών που δεν θα μπορεί να με εξυπηρετήσει (ή δεν εχει σημασία )

4. Nova ή vodafon ;

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sakaflias said:

θα έχει χιλιοειπωθεί.. είμαι cosmote με 2 συνδέσεις συμβολαίων κινητών και 2 σταθερά. θέλω να φύγω για οι τιμές είναι τραγικές.

1. Αξίζει να έρθω Νοva?

2. πρέπει υποχρεωτικά να κανω συμβόλαιο για 24μηνες ή μπορώ να φύγω όποια στιγμή θέλω χωρίς να πληρώσω πρόστιμο

3. βλέπω προώθηση προσφορών στο ίντερνετ απο καταστήματα σε ολη των χωρα...αξίζει ή θα εχω θέματα μετά με τυχόν προβλήματα των υπηρεσιών που δεν θα μπορεί να με εξυπηρετήσει (ή δεν εχει σημασία )

4. Nova ή vodafon ;

Παρά πολύ γενικές οι ερωτήσεις σου φίλτατε. Πόσα πληρώνεις τώρα και είναι τραγικά;

1. Εξαρτάται.

2. Συμβόλαιο, φεύγεις με πέναλτι όποτε θες.

3. Εξαρτάται.

4. Εξαρτάται.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, sakaflias said:

θα έχει χιλιοειπωθεί.. είμαι cosmote με 2 συνδέσεις συμβολαίων κινητών και 2 σταθερά. θέλω να φύγω για οι τιμές είναι τραγικές.

1. Αξίζει να έρθω Νοva?

2. πρέπει υποχρεωτικά να κανω συμβόλαιο για 24μηνες ή μπορώ να φύγω όποια στιγμή θέλω χωρίς να πληρώσω πρόστιμο

3. βλέπω προώθηση προσφορών στο ίντερνετ απο καταστήματα σε ολη των χωρα...αξίζει ή θα εχω θέματα μετά με τυχόν προβλήματα των υπηρεσιών που δεν θα μπορεί να με εξυπηρετήσει (ή δεν εχει σημασία )

4. Nova ή vodafon ;

Για την κινητή ρώτα κάποιον γνωστό σου που έχει ή ακόμα καλύτερα πάρε ένα καρτοκινητό και βάλε κάποιες μέρες το πακέτο με απεριόριστα data για 1 ημέρα και κάνε δοκιμές. Αν είσαι σε επαρχία σε κάλυψη Nova και Vodafone είναι το ίδιο,στις ταχύτητες διαφέρουν. Όσον αφορά την διακοπή αν δεν μείνεις ικανοποιημένος φεύγεις αλλά πληρώνεις πέναλτι,όμως η vf σε αφήνει πιο εύκολα να φύγεις αζημίως αν έχεις πρόβλημα. Τουλάχιστον στην κινητή. Θα σου συνιστούσα τα κινητά αφού έχει λήξει το συμβόλαιο τους να τα κάνεις φορητότητα το ένα εδώ και το άλλο στην Vodafone και λογικά θα σε πάρει ο πάροχος σου για αντιπροσφορά

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sakaflias said:

θα έχει χιλιοειπωθεί.. είμαι cosmote με 2 συνδέσεις συμβολαίων κινητών και 2 σταθερά. θέλω να φύγω για οι τιμές είναι τραγικές.

1. Αξίζει να έρθω Νοva?

2. πρέπει υποχρεωτικά να κανω συμβόλαιο για 24μηνες ή μπορώ να φύγω όποια στιγμή θέλω χωρίς να πληρώσω πρόστιμο

3. βλέπω προώθηση προσφορών στο ίντερνετ απο καταστήματα σε ολη των χωρα...αξίζει ή θα εχω θέματα μετά με τυχόν προβλήματα των υπηρεσιών που δεν θα μπορεί να με εξυπηρετήσει (ή δεν εχει σημασία )

4. Nova ή vodafon ;

Με 2 σταθερά παίρνεις στη νοβα δώρο κάθε μήνα ομιλία και ιντερνετ στο κινητο, δες το νήμα f2go.

Αρκεί εκεί που είσαι να έχεις σήμα.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, hercoulis said:

Με 2 σταθερά παίρνεις στη νοβα δώρο κάθε μήνα ομιλία και ιντερνετ στο κινητο, δες το νήμα f2go.

Αρκεί εκεί που είσαι να έχεις σήμα.

Σωστά 1000 λεπτά και 15GB με 1 ευρώ το δίμηνο(η χρέωση ξεκινά από μέσα Ιουλίου)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από το δίκτυο της Νόβα στην οποία είμαι από το καλοκαίρι του 2018. Στην Αττική όπου κι αν έχω κινηθεί έχει από πάρα πολύ καλό, εξαιρετικό θα έλεγα σήμα μέχρι ανεκτό σε ορισμένα σημεία όπως Κηφισιά για παράδειγμα. Σε επαρχία νομός Φωκίδας επίσης πολύ ευχαριστημένος. Πρόσφατα ανανέωσα το  unlimited all  πρόγραμμα μου με 21 ευρώ μηνιαίως κάτι που σίγουρα μπορείς να πάρεις μιας και θα έρθεις από άλλη εταιρεία. Μόνο να κοιτάξεις και να προσέξεις αυτό που ανέφεραν παραπάνω οι συμφορουμίτες, να σε  ικανοποιεί σαν δίκτυο στις περιοχές που κινείσαι. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή στα 21.

Πώς την πέτυχες;

Με φορητότητα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...