Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εγώ τα λέω για την Θήβα. Την πέρασε η Vodafone

Το κατάλαβα… εγώ έκλεισα συμβόλαιο απεριόριστο κινητής στον πατέρα μου στη Vodafone μαζί με σταθερό στα 2/3 της τιμής που έχω στη Nova τώρα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Το κατάλαβα… εγώ έκλεισα συμβόλαιο απεριόριστο κινητής στον πατέρα μου στη Vodafone μαζί με σταθερό στα 2/3 της τιμής που έχω στη Nova τώρα.

Ωραίος. Από συνεργάτη βρήκες αυτή τη τιμή; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnny_htc said:

Ωραίος. Από συνεργάτη βρήκες αυτή τη τιμή; 

Διευθυντής τμήματος πωλήσεων κάλεσε για προσωπική προσφορά… είδε το ιστορικό μας γιατί κάποια στιγμή τα τραβήξαμε όλα γιατί δεν έδιναν πέρα από Adsl στη περιοχή και νοίκιασαν τελευταίοι οπτικές από τη Cosmote. Τα ίδια και στο κινητό όπου η Nova διορθώθηκε αρκετά με την συνεγκατάσταση αλλά έχει βλάβες που δεν έχουν λυθεί. Μια κεραία στο κέντρο, 1-2 κεραίες στην ανάληψη που είχα θέμα και μια κεραία στην Ευαγγελίστρια πάνω από τα πανεπιστήμια. Έχουν αφήσει κεραίες σε Χαριλάου και Τούμπα ακόμα με 4G. Και η απάντηση είναι το ξέρουμε, δεν έχουμε ακόμα βρει λύση. 
Η Vodafone έχει περισσότερο 5G μέσα στην πόλη και έχει μαζέψει και το θέμα με τις εναλλαγές. Θα σας δώσω εικόνα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nikolas14 said:

Διευθυντής τμήματος πωλήσεων κάλεσε για προσωπική προσφορά… είδε το ιστορικό μας γιατί κάποια στιγμή τα τραβήξαμε όλα γιατί δεν έδιναν πέρα από Adsl στη περιοχή και νοίκιασαν τελευταίοι οπτικές από τη Cosmote. Τα ίδια και στο κινητό όπου η Nova διορθώθηκε αλλά έχει βλάβες που δεν έχουν λυθεί. Μια κεραία στο κέντρο, 1-2 κεραίες στην ανάληψη που είχα θέμα και μια κεραία στην Ευαγγελίστρια πάνω από τα πανεπιστήμια. Έχουν αφήσει κεραίες σε Χαριλάου και Τούμπα ακόμα με 4G. Και η απάντηση είναι το ξέρουμε, δεν έχουμε ακόμα βρει λύση. 

Είναι χοντρό το πρόβλημα με τις κεραίες πολλές φορές.. Αν δεν δουν κίνηση στην περιοχή που καλύπτουν, τις αφήνουν για το "τέλος". Στην Ελλάδα δυστυχώς δεν καταλαβαίνουν ότι άμα δεν ρίξεις χρήμα να προσελκύσεις πελάτη να βρει έτοιμο, στρωμένο πεδίο, δεν πρόκειται να έρθει απλά.. 😏 Πες μας εμπειρία από Voda όταν συνδεθείς, κινητή και σταθερή και τι ρουτερ έδωσαν αν θες😎

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, johnny_htc said:

Είναι χοντρό το πρόβλημα με τις κεραίες πολλές φορές.. Αν δεν δουν κίνηση στην περιοχή που καλύπτουν, τις αφήνουν για το "τέλος". Στην Ελλάδα δυστυχώς δεν καταλαβαίνουν ότι άμα δεν ρίξεις χρήμα να προσελκύσεις πελάτη να βρει έτοιμο, στρωμένο πεδίο, δεν πρόκειται να έρθει απλά.. 😏 Πες μας εμπειρία από Voda όταν συνδεθείς, κινητή και σταθερή και τι ρουτερ έδωσαν αν θες😎

Σταθερή εικόνα δεν έχω γιατί την έχω σε Airbnb.. θα είναι FTTH όποτε ότι θέμα υπάρχει είναι στις ώρες αιχμής να σέρνεται λόγω διασύνδεσης με εξωτερικό. 
Τελος πάντων… η Nova έφερε στη Θεσσαλονίκη οπτικές ίνες γρήγορα αλλά δεν δίνει πάνω από 200Mbps και στη κινητή έχει σημεία που τα έχει παρατημένα ακομα και στο κέντρο. Πλατεία Ναυαρίνου είναι για τα πανηγύρια.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ταχύτητα speedtest στο κινητο μου 3Mbps

Στο ιδιο σημειο ακριβως διπλα μου, ενας φιλος με Cosmote κανει κ αυτος speedtest κ πιανει 400Mbps

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zoug100 said:

Ταχύτητα speedtest στο κινητο μου 3Mbps

Στο ιδιο σημειο ακριβως διπλα μου, ενας φιλος με Cosmote κανει κ αυτος speedtest κ πιανει 400Mbps

images-1.jpeg.81490d99af169a08cf894ecb90a22426.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...