Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω κανει σε συμβόλαιο που έληγε όμως. Δεν ξέρω αν είναι ήδη σε δέσμευση κάποιος τι γίνεται, εκεί όντως μπορούν να πουν ο,τι θέλουν 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που είχε στο σάιτ με το σ22 τότε είχα πάρει. Σε 1 μήνα έληγε ναι. Πήγαινε στο κατάστημα, τα ίδια είναι 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Αυτό που είχε στο σάιτ με το σ22 τότε είχα πάρει. Σε 1 μήνα έληγε ναι. Πήγαινε στο κατάστημα, τα ίδια είναι 

Σου το έδωσαν ενω ήσουν ηδη συνδρομητης και αν ναι στην τιμή που δίνουν στους νέους συνδρομητές?

Link to comment
Share on other sites

On 14/11/2023 at 11:57 ΠΜ, frank13 said:

Στους νέους συνδρομητές ομως δίνουν μεγάλες προσφορές για αγορά κινητού αν μπεις στο site τους.

Δες εδω για παράδειγμα

https://nova.gr/syskeues/samsung-galaxy-s23-256gb-cream/11045907 από 1200€ στα 400€

 

Μπερδεύεσαι.
Στα 699€ πάει από τα 1249€, με συμβόλαιο και σταθερή το παραπάνω παράδειγμα...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, memoriesradio said:

Μπερδεύεσαι.
Στα 699€ πάει από τα 1249€, με συμβόλαιο και σταθερή...

Δεν μπερδεύομαι καθόλου ..Αν διαβάσεις το νήμα από πάνω έχω κινητό και σταθερό στην Νova. Και οι τιμές δεν ειναι ίδιες για όλους δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, frank13 said:

Δεν μπερδεύομαι καθόλου ..Αν διαβάσεις το νήμα από πάνω έχω κινητό και σταθερό στην Νova. Και οι τιμές δεν ειναι ίδιες για όλους δυστυχως.

Πόσταρες ένα συγκεκριμένο Link για παράδειγμα, και ανέφερες στα 400€ από 1200€.
Σου απάντησα ότι σε αυτό το Link Και το παράδειγμα που εσύ έγραψες, οι τιμές είναι διαφορετικές (στα 699€ από 1249€)...

Και συγκεκριμένα έγραψες:

Στους νέους συνδρομητές ομως δίνουν μεγάλες προσφορές για αγορά κινητού αν μπεις στο site τους.

Δες εδω για παράδειγμα

https://nova.gr/syskeues/samsung-galaxy-s23-256gb-cream/11045907 από 1200€ στα 400€

 

Μην λέμε ότι θέλουμε.
 

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, memoriesradio said:

Πόσταρες ένα συγκεκριμένο Link για παράδειγμα, και ανέφερες στα 400€ από 1200€.
Σου απάντησα ότι σε αυτό το Link Και το παράδειγμα που εσύ έγραψες, οι τιμές είναι διαφορετικές (στα 699€ από 1249€)...

Και συγκεκριμένα έγραψες:

Στους νέους συνδρομητές ομως δίνουν μεγάλες προσφορές για αγορά κινητού αν μπεις στο site τους.

Δες εδω για παράδειγμα

https://nova.gr/syskeues/samsung-galaxy-s23-256gb-cream/11045907 από 1200€ στα 400€

 

Μην λέμε ότι θέλουμε.
 

Ενταξει ok είναι απο €1249 στα 699€,έχεις δίκιο.  Αλλά δεν είναι αυτή η ουσία, η ουσία είναι οτι  ακόμα και αυτη την προσφορα δεν την δινουν σε υφιστάμενους συνδρομητές

Link to comment
Share on other sites

Just now, frank13 said:

Ενταξει ok είναι απο €1249 στα 699€,έχεις δίκιο.  Αλλά δεν είναι αυτή η ουσία, η ουσία είναι οτι  ακόμα και αυτη την προσφορα δεν την δινουν σε υφιστάμενους συνδρομητές

Μα εννοείται ότι είναι μόνο για νέες συνδέσεις κινητής + υφιστάμενη σταθερή.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σήμερα ήρθα για πρώτη φορά στην σφαίρα της αδιαφορίας υπαλλήλων της Nova. Ενώ ελάχιστες φορές είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα σήμερα Δυστυχώς χάλασαν όλη την εικόνα που είχα σχηματίσει για αυτούς. Εν συντομία μετά από χίλια ζόρια και μπόλικη υπομονή κατάφερα μέσω live chat να συνδεθώ με εκπρόσωπο που ενώ μου έστειλε το τυπικό καλησπέρα σας κλπ και του έστειλα το πρόβλημα μου που το διάβασε και όλας αποσυνδέθηκε. Το αφήνω κάνα μισάωρο ξανά την διαδικασία πέφτω σε άλλον υπάλληλο ο οποίος μπήκε ούτε τυπικό μήνυμα και μόλις στέλνω εγώ το πρόβλημα αποσυνδέθηκε. Θα πάρω αργότερα στο 13800 αλλά αν είναι να απαξιώνουν το live chat ας το καταργήσουν

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, frank13 said:

Οπότε θέλουν να κάνει κάποιος αίτηση σε νέο πάροχο μηπως αλλάξουν γνώμη,

Εφυγαν από καιρό οι εποχές που έπιανε αυτή η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Δυστυχώς σήμερα ήρθα για πρώτη φορά στην σφαίρα της αδιαφορίας υπαλλήλων της Nova. Ενώ ελάχιστες φορές είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα σήμερα Δυστυχώς χάλασαν όλη την εικόνα που είχα σχηματίσει για αυτούς. Εν συντομία μετά από χίλια ζόρια και μπόλικη υπομονή κατάφερα μέσω live chat να συνδεθώ με εκπρόσωπο που ενώ μου έστειλε το τυπικό καλησπέρα σας κλπ και του έστειλα το πρόβλημα μου που το διάβασε και όλας αποσυνδέθηκε. Το αφήνω κάνα μισάωρο ξανά την διαδικασία πέφτω σε άλλον υπάλληλο ο οποίος μπήκε ούτε τυπικό μήνυμα και μόλις στέλνω εγώ το πρόβλημα αποσυνδέθηκε. Θα πάρω αργότερα στο 13800 αλλά αν είναι να απαξιώνουν το live chat ας το καταργήσουν

Πιο πολύ για τεχνικό πρόβλημα του chat μοιάζει παρά συνειδητή αδιαφορία.
Βέβαια εάν δεν μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου, δεν έχει πρακτική διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. 

Τελευταία φορά που μίλησα στο chat είναι πάνω από 3 μήνες βέβαια δεν ξέρω εάν έχει αλλάξει κάτι προς το καλύτερο, έκαναν να συνδέθουν κοντά στα 45 λεπτά. 

Βραδινή ώρα μετά τις 22:00

Πλέον παίρνω μόνο τηλέφωνο εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Με εξυπηρέτηση στο chat τόσο κάνουν ακόμα ή και πολύ παραπάνω, ανεξάρτητα την μέρα και την ώρα.

Τεχνική υποστήριξη στο chat μπαίνουν το πολύ σε 5 λεπτά αλλά οι απαντήσεις είναι τύπου δώστε μου λίγο χρόνο να το κοιτάξω και περνάνε 30+ λεπτά. Βέβαια ανάλογα και το θέμα.

Ενεργοποίηση πχ vowifi volte 5g, 2 φορές πριν μήνες έτυχε και μου είπαν ότι δεν το κάνουν αυτοί και να μιλήσω με την υποστήριξη πελατών, πήρα μετά στο 13700 τα ίδια και στο τέλος όντως μου το έκαναν από την υποστήριξη αλλά μέσω του chat.

Πριν μερικές εβδομάδες πάλι ήθελα το ίδιο και σε 15 λεπτά από την ώρα που έστειλα το μήνυμα στην τεχνική υποστήριξη στο chat, έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Η νοβα χρησιμοποιει την τεχνολογια esim??? μου φερανε δωρο ενα iphone 15pro max απο αμερικη και βλεπω οτι δεν εχει υποδοχη για καρτα sim.τι γινετε σε αυτη την φαση?? 

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ktikti said:

Η νοβα χρησιμοποιει την τεχνολογια esim??? μου φερανε δωρο ενα iphone 15pro max απο αμερικη και βλεπω οτι δεν εχει υποδοχη για καρτα sim.τι γινετε σε αυτη την φαση?? 

Απλά αλλάζεις πάροχο αν θέλεις esim ή περιμένεις μέχρι να την βγάλουν 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ktikti said:

Η νοβα χρησιμοποιει την τεχνολογια esim??? μου φερανε δωρο ενα iphone 15pro max απο αμερικη και βλεπω οτι δεν εχει υποδοχη για καρτα sim.τι γινετε σε αυτη την φαση?? 

Καταρχάς ποιός σου έφερε τέτοιο δώρο; 😀😀😀

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ktikti said:

Η νοβα χρησιμοποιει την τεχνολογια esim??? μου φερανε δωρο ενα iphone 15pro max απο αμερικη και βλεπω οτι δεν εχει υποδοχη για καρτα sim.τι γινετε σε αυτη την φαση?? 

Καλό θα είναι να γίνει η ερώτηση εδώ https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn/epikoinonia/forma-epikoinonias

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sou_d said:

Καταρχάς ποιός σου έφερε τέτοιο δώρο; 😀😀😀

μεταξυ μας ντολαρσ ηθελα και οχι κινητο..αλλα προεκυψε δωρο.

9 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Απλά αλλάζεις πάροχο αν θέλεις esim ή περιμένεις μέχρι να την βγάλουν 

Να αλλαξω παροχο...καλα ακουγετε αλλα μεγαλη ιστορια..προσφατα εκανα νεο συμβολαιο με την νοβα..αντε να ξαναφυγω..θα πληρωσω πεναλτυ..και απο τι ειδα απεριοριστα ολα με κοσμοτε ειναι σχεδον 2πλασια τιμη απ'οτι με την νοβα.

σε νοβα εδω στην περιοχη μου ειπανε οτι δεν ξερουνε.και τα 2 καταστηματα.

2 ώρες πριν, sou_d said:

 

 

my old profile -----> RAVER

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Τι να ρωτήσει; Δεν υποστηριζεται αυτή τη στιγμή 

Θεωρώ καλό να δέχονται κάποια μηνύματα στην εταιρεία.

Εκτός αν ενημερώνονται από μέλη εδώ, τότε ακόμη καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω πάγια εντολή για την πληρωμή σταθερού Νόβα, υπάρχει κάποια έκπτωση στον λογαριασμό ή δωρεάν δεδομένα σε κινητό πχ????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...