Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ιδιο επαθε και ο αδερφος μου τον προηγουμενο μηνα azuli. Πληρωσε παλι 100€ επιπλεον γιατι ξεπερασε τα δεδομενα. Πολυ κλεψιμο.
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον στην cosmote έχουν την υπηρεσία my internet ενεργοποιημένη δωρεάν όπου σου γίνεται φραγή στο internet όταν καταναλώσεις τα Mb του προγράμματος για να μην τα ξεπερνάς ενώ κάλλιστα θα μπορούσαν να το έχουν ελεύθερο και να τσιμπάνε τα τυχόν εξτραδακια
Link to comment
Share on other sites

Σορυ αν μονοπολω το θεμα αλλα ρε vasileios το θεμα δεν ειναι μονο η τεραστια διαφορα χρηματων εξ αιτιας της μοναδικης φοιτητικης προσφορας. Ειναι οτι γενικα στην whatsup εστω που ξερω μπορεις να χρησιμοποιησεις τα λεπτα ομιλιας για βιντεοκλησεις χωρις να σε χρεωνει εξτρα στην καρτα. Σε κανει να νιωθεις ******* οταν σε χρεωνουν για το ιδιο πραγμα σε συμβολαιο την στιγμη που πληρωνεις και τα μαλλιοκεφαλα σου.

 

Υγ. Πως στο διαολο κανω παραθεση και απαντω σε καποιον συγκεκριμενα;

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς για αυτόν τον λόγο εγώ προτιμάω να έχω καρτοκινητό και όχι συμβόλαιο . Από εκεί και πέρα ο αδελφός σου είναι ενήλικος , θα έχει τους λόγους του που υπέγραψε ένα συμβόλαιο , και αν τυχόν δεν το διάβασε εγώ δεν θα τον έλεγα ***** αλλά μη ενημερωμένο καταναλωτή. Όποιος βάζει την υπογραφή του όπου βρεί αυτά παθαίνει.

το κουμπί παράθεση είναι κάτω από το μήνυμα μου

Link to comment
Share on other sites

παντως υπαρχουν πολλες εφαρμογες στο play store που σου λενε τι ακριβως καις απο data κλπ και τους λες στα ποσα mb ειναι το οριο σου,ωστε αν πας να το ξεπερασεις να σου κοβουν αυτοματα τα data.Εγω χρησιμοποιω την "data usage"
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες κάναμε αίτηση για διακοπή συμβολαίου στην wind για να το γυρίσουμε σε κάρτα. Σημερα πήραν τηλεφωνο την κοπέλα μου και τις έκαναν προσφορά για καρτοσυμβολαιο. Τις δίνουν 1000 ' προς wind, 600' προς όλους, 100 sms και 1000 ΜΒ σε Ίντερνετ. Αν τα θυμάται καλα ολα αυτα στα 16,5€ για 24 μήνες. Ξέρει κανείς να μου πει δυο λόγια για τα καρτοσυμβόλαια. Έχει τίποτα κρυφές χρεώσεις;

και σε μένα την ίδια προσφορά έκαναν, αλλά αρνήθηκα. την επόμενη μέρα νέα προσφορά στα 12.5 και δέχθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι τυπικός ας πω την πρόταση της Wind όταν είδαν την φορητοτητα.

Εταιρικό 2 B300 + 1 BW + 1 σταθερό DP basic τα πληρωνα 101.

Η πρόταση τους για να παραμείνω ήταν στα 60 τελική με δώρο 70 sms στα 300αρια.

Αρνηθηκα ευγενικά ευχαριστωντας τους για την προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι τυπικός ας πω την πρόταση της Wind όταν είδαν την φορητοτητα.

Εταιρικό 2 B300 + 1 BW + 1 σταθερό DP basic τα πληρωνα 101.

Η πρόταση τους για να παραμείνω ήταν στα 60 τελική με δώρο 70 sms στα 300αρια.

Αρνηθηκα ευγενικά ευχαριστωντας τους για την προσπάθεια.

 

είχες καλύτερη προσφορά από ανταγωνισμό ή επειδή στην έκαναν εκ των υστέρων την προσφορά αρνήθηκες???

Link to comment
Share on other sites

σημερα επαιξα αρκετη ωρα τον "τροχο της τυχης" σε ενα μαγαζι

 

κερδιζα διαφορα πακετακια αλλα οταν πηγα να στειλω στο 54900 τον κωδικο να ενεργοποιηθουν ειδα οτι μονο 2 την εβδομαδα

αδικα επαιζα τοση ωρα.... χαχαχα

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

σημερα επαιξα αρκετη ωρα τον "τροχο της τυχης" σε ενα μαγαζι

 

κερδιζα διαφορα πακετακια αλλα οταν πηγα να στειλω στο 54900 τον κωδικο να ενεργοποιηθουν ειδα οτι μονο 2 την εβδομαδα

αδικα επαιζα τοση ωρα.... χαχαχα

 

Κάτι είναι και αυτό όμως :)

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγώ την πρόταση που μου έκαναν.

έχω εδώ και κάποιους μήνες το καρτοσύνδεση Plus στα 12.5. μου τηλ από το 13800 να μου δώσουν το W στσ 17 χωρίς να ανανεωθεί το συμβόλαιο μου πέρα από τη λήξη της καρτοσύνδεσης. αρνήθηκα διότι η καρτοσύνδεση Plus με καλύπτει πλήρως, δεν φτάνω ποτέ στα όρια της.....οπότε θεώρησα πεταμένα τα 5 ευρώ επιπλέον του W.

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγώ την πρόταση που μου έκαναν.

έχω εδώ και κάποιους μήνες το καρτοσύνδεση Plus στα 12.5. μου τηλ από το 13800 να μου δώσουν το W στσ 17 χωρίς να ανανεωθεί το συμβόλαιο μου πέρα από τη λήξη της καρτοσύνδεσης. αρνήθηκα διότι η καρτοσύνδεση Plus με καλύπτει πλήρως, δεν φτάνω ποτέ στα όρια της.....οπότε θεώρησα πεταμένα τα 5 ευρώ επιπλέον του W.

Με πήραν προχθες τηλέφωνο για τη καρτοσύνδεση plus με τελική τιμή στα 22,5€ και δώρο ένα ταμπλετ. Ορίν λίγο καιρό το είχα στο site γύρω στα 19,5€ τελική τιμή με δώρο ενα δικαρτο android (απλό μεν) samsung κινητό. Σε εσένα το έχουν στα 12,5, για το W ούτε λόγος για κάτω απο 30€!! Ότι τους έρθει κάνουν νομίζω και όπου πιάσει βασικά.....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήρθε η ώρα της ανανέωσης παρακαλώ τις συμβουλές σας.

 

Πληρώνω (για να μη μπλέκω με δεκαδικά τα στρογγυλεύω)

37 ευρώ και έχω:

Ιντερνετ

Σταθερό: Απεριόριστα σταθερά

Κινητό: Απερίοριστα σταθερά, 350 Μβ

Σταθερό και κινητό: Απεριόριστη μεταξύ τους επικοινωνία, 300' προς κινητά (συνολικά και από τα 2)

2 κάρτες f2Go με 120' δωρεάν κάθε μήνα.

 

Με πήραν και μου πρότειναν:

42 Ε

Σταθερό: Απεριόριστα σταθερά και 300' προς κινητά

Κινητό: 500' προς όλους και 1 Gb

1 κάρτα f2go με 120' και 1 Gb

Δεν υπάρχουν δηλαδή απεριόριστα προς σταθερά από το κινητό, η μεταξύ τους επικοινωνία και μια f2go.

Από την άλλη είναι πολύ περισσότερες οι ώρες.

 

Να συμπληρώσω, ότι το 37 το τωρινό, 3-4 φορές το χρόνο υπερκαλύπτεται (συνολικά πλήρωσα γύρω στα 45 Ε υπέρβαση)

Δεν με νοιάζουν τα sms, γι' αυτό και δεν συγκράτησα, πόσα δωρεάν μου έδωσαν.

 

Τα φώτα σας ...ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήρθε η ώρα της ανανέωσης παρακαλώ τις συμβουλές σας.

 

Πληρώνω (για να μη μπλέκω με δεκαδικά τα στρογγυλεύω)

37 ευρώ και έχω:

Ιντερνετ

Σταθερό: Απεριόριστα σταθερά

Κινητό: Απερίοριστα σταθερά, 350 Μβ

Σταθερό και κινητό: Απεριόριστη μεταξύ τους επικοινωνία, 300' προς κινητά (συνολικά και από τα 2)

2 κάρτες f2Go με 120' δωρεάν κάθε μήνα.

 

Με πήραν και μου πρότειναν:

42 Ε

Σταθερό: Απεριόριστα σταθερά και 300' προς κινητά

Κινητό: 500' προς όλους και 1 Gb

1 κάρτα f2go με 120' και 1 Gb

Δεν υπάρχουν δηλαδή απεριόριστα προς σταθερά από το κινητό, η μεταξύ τους επικοινωνία και μια f2go.

Από την άλλη είναι πολύ περισσότερες οι ώρες.

 

Να συμπληρώσω, ότι το 37 το τωρινό, 3-4 φορές το χρόνο υπερκαλύπτεται (συνολικά πλήρωσα γύρω στα 45 Ε υπέρβαση)

Δεν με νοιάζουν τα sms, γι' αυτό και δεν συγκράτησα, πόσα δωρεάν μου έδωσαν.

 

Τα φώτα σας ...ευχαριστώ.

 

Οικονομικότερα θα έβγαινε πάντως σίγουρα να κρατήσεις μόνο το σταθερό και να κάνεις το κινητό f2g. Με 12€ 400' + 120' δωρεάν λόγω σταθερού.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Για να ενργοποιήσω το 4G στο κινητό μου (LG G4) πρέπει να επικοινωνήσω με την εταιρεία?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις sim και αυτό γίνεται σε ένα κατάστημα δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις SIM και αυτό σύμφωνα με την ανακοίνωση της WIND γίνεται με χρέωση 5 ευρώ για συμβόλαια.
Link to comment
Share on other sites

Γράφει ότι στα συμβόλαια δεν θέλει αλλαγή σιμ εκτός και αν είναι πολύ παλιά και για την ακρίβεια πριν το 2004.Αν εχει αλλάξει κάτι και θέλει αλλαγή είναι με χρέωση όπως σωστά είπε ο Vasileios.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Για να ενργοποιήσω το 4G στο κινητό μου (LG G4) πρέπει να επικοινωνήσω με την εταιρεία?

 

Αν έχεις f2g πας σε κατάστημα και σου δίνουν καινούργια sim δωρεάν, αν έχεις συμβόλαιο δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα εκτός αν είναι πάρα πολύ παλιά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Κάπου το είχα ξαναρωτησει αλλά δεν θυμάμαι... Εφόσον κάνω ένα συμβόλαιο με τα 20GB με 19,90€ και το στικακι δώρο,θα πιάνω ταχύτητες ίδιες με αυτές που έχω στο καρτοκινητο?Στο χωριό μου μέσα στο σπίτι πιάνει Gprs και δεν μπαίνει καν ίντερνετ στο κινητό ενώ έξω 2-3 γραμμές Η και επειδή πρόκειται για αυτή την περιοχή θα ήθελα να μάθω αν έχει διαφορετική ταχύτητα από ότι στα καρτοκινητα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Κάπου το είχα ξαναρωτησει αλλά δεν θυμάμαι... Εφόσον κάνω ένα συμβόλαιο με τα 20GB με 19,90€ και το στικακι δώρο,θα πιάνω ταχύτητες ίδιες με αυτές που έχω στο καρτοκινητο?Στο χωριό μου μέσα στο σπίτι πιάνει Gprs και δεν μπαίνει καν ίντερνετ στο κινητό ενώ έξω 2-3 γραμμές Η και επειδή πρόκειται για αυτή την περιοχή θα ήθελα να μάθω αν έχει διαφορετική ταχύτητα από ότι στα καρτοκινητα

 

Το δίκτυο είναι ένα.

Μονο το 'μοντεμ' αλλάζει.

Εχεις δοκιμάσει με άλλο κινητό απο το δικό σου, τι πιάνει? Στο λέω γιατι μεταξύ 2 κινητών στο σπίτι μου στη wind, το ένα είναι σε Ε, και το άλλο σε Η+

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο είναι ένα.

Μονο το 'μοντεμ' αλλάζει.

Εχεις δοκιμάσει με άλλο κινητό απο το δικό σου, τι πιάνει? Στο λέω γιατι μεταξύ 2 κινητών στο σπίτι μου στη wind, το ένα είναι σε Ε, και το άλλο σε Η+

 

Όχι μόνο με το Lumia 920 έχω δοκιμάσει γιατί δεν υπάρχει Smartphone άλλο.Στο ίδιο κινητό και μέρος η Cosmote πιάνει και 4G.Τωρα άλλο smartphone να βάλω την σιμ δεν έχω.Μιλησα και με την εταιρεία αναγνωρίζουν το πρόβλημα στους εσωτερικους χώρους αλλά ακόμα δεν είναι στα σχέδια η αναβαθμιση της περιοχής.Σε παλιά κινητά που βάζω την σιμ πιάνει Ε και μπαίνει στο ίντερνετ φυσικά αργά.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να αλλάξεις sim και αυτό γίνεται σε ένα κατάστημα δωρεάν.

 

Πρέπει να αλλάξεις SIM και αυτό σύμφωνα με την ανακοίνωση της WIND γίνεται με χρέωση 5 ευρώ για συμβόλαια.

 

Γράφει ότι στα συμβόλαια δεν θέλει αλλαγή σιμ εκτός και αν είναι πολύ παλιά και για την ακρίβεια πριν το 2004.Αν εχει αλλάξει κάτι και θέλει αλλαγή είναι με χρέωση όπως σωστά είπε ο Vasileios.

 

...ΤΕΛΙΚΑ άλλαξα....καρτα..ειμαι με αοριστου χρονου.....και δωρεαν χωρις χρεωση

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αιτηση φορητοτητας στη Cosmote με πηρανε τηλεφωνο απο Wind και μου δωσανε το W + 750mb (2,250 γιγα) στα 22 ευρω... η προσφορα της Cosmote ητανε στα 26 ευρω το 65+. Edited by athens_fans
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...