Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνψ μια ερώτηση; υπάρχει κάποιο πρόγραμμα της wind που να δίνει απεριόριστο ίντερνετο ανα μήνα όπως στη βονταφον? νομίζω ότι έχω ακούσεο κα΄τι με 3,5 ευρώ τον μήνα αλλά δεν είμαι σίγουρος

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται φίλε μου..Οι γονείς μου κάνουν κοινή δήλωση στην εφορία(έχουν ίδιο ΑΦΜ),τα κινητά τους όμως είναι του καθενός στο ονομά του..Σ'ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Α μάλιστα! Υποθέτω ότι (ακόμη) δεν το επιτρέπει η εταιρία οπότε θα μπορέσεις μόνο σε κατάστημα franchise και όχι ιδιόκτητο. Σε ένα τέτοιο κατά πάσα πιθανότητα θα το κάνουν γιατί έχουν όφελος από τις ανανεώσεις συμβολαίων.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ΟΙ γονείς έχουν διαφορετικό ΑΦΜ απλά η γυναίκα κάνει τη φορολογική της δήλωση στη φορολογική του άντρα.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δίνει περισσότερα από όσα λεπτά χρειάζομαι οπότε κατά αυτόν τον τρόπο θα πληρώνω χωρίς λόγο πολύ υψηλό πάγιο. Επίσης δίνει ΜΒ δωρεάν, που δεν τα χρειάζομαι. Δεν είναι δηλαδή ευέλικτο.

Ακόμα και αν υπήρχε wind xl/2 με 500 λεπτά, 500 sms κλπ θα ήταν οκ για τις δικές μου ανάγκες. Και με το μισό πάγιο όμως!

:)

σωστός :) πως δεν κοιτάς τα πακέτα i που για έμενα εχουν ξεχαστεί αλλα ειναι μια χαρα για normal χρήση:)

!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

opois breis pios ine pm!!

Link to comment
Share on other sites

Πες τα χρυσόστομε!! Αντί να προωθούν και να εμπλουτίσουν τα προγράμματα Wind-i, τα οποία τα έχουν κυριολεκτικά θάψει, κάθονται και διαφημίζουν προγράμματα τύπου XL...
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι στο Wind1 εξακολουθεί να ισχύει χρέωση από το πρώτο δευτερόλεπτο. Αν κοιτάξετε τις χρεώσεις εδώ

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1294

θα παρατηρήσετε ότι σε όλα τα προγράμματα αναφέρεται ελάχιστος χρόνος χρέωσης τα 45 δευτερόλεπτα (που σημαίνει ότι οι πίνακες χρεώσεων έχουν ενημερωθεί) εκτός από τα Wind1, Wind Call και Wind 0-5.

 

Αύριο θα περάσω από κάποιο Wind μαγαζί να ρωτήσω και εκεί.

 

Επιβεβαιώνω ότι πράγματι στο Wind 1 δεν ισχύει η ελάχιστη χρέωση των 45". :music::up:

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Να και ακόμα ένα καλό...δεν το αλλάζω το πακέτο μου...δεν το αλλάζω !
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι, τα καταστηματα εχουν σταθερο ποσοστο κερδους απο τις νεες συνδεσεις αναλογα με το προγραμμα?δηλαδη αλλο κερδος σε λογαριασμο 200 ευρω στο xl και αλλο κερδος σε λογαριασμο 200 ευρω σε καποιο αλλο προγραμμα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε ποιόν αριθμό μπορώ να καλέσω για να μου κάνουν προσφορά για φορητότητα? Ειμαι στη VODA και αν μου κάνουν καλή προσφορά θα μεταφερθώ στη WIND
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε ποιόν αριθμό μπορώ να καλέσω για να μου κάνουν προσφορά για φορητότητα? Ειμαι στη VODA και αν μου κάνουν καλή προσφορά θα μεταφερθώ στη WIND

Στο 1216.. Το έχω κάνει για μεταφορά από Wind σε Cosmote και έπιασε..

 

Υ.Γ: Άσχετο, όμως, ότι δεν "κράτησα" την προσφορά και "έφυγα" για Cosmote.. :p

Link to comment
Share on other sites

Από VODA δεν μπορώ να το καλέσω, οπότε πρέπει να βρω ένα WIND νούμερο από ότι κατάλαβα... Σε ευχαριστώ johnthegreek ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το 1216 είναι μόνο για υπάρχοντες συνδρομητές Wind οπότε δε θα ωφελήσει να παρεις τηλ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά,

θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου σήμερα με τη Wind. Με κάλεσαν στο κινητό μου και μου είπαν πως αν μεταφερθώ στο XL θα έχω 6 μήνες δωρεάν πάγια και τους επόμενους 6 μήνες θα πληρώνω 50 ευρώ μαζί με τους φόρους. Υποψιάστηκα ότι με εξαπατούν και ρώτησα που μπορώ να καλέσω για να μιλήσω εγώ μαζί τους. Τότε η κοπέλα μου είπε ότι δε μπορεί να μου δώσει το τηλέφωνο, και ότι θα με πάρει εκείνη αύριο για να της απαντήσω γιατί η προσφορά ισχύει μέχρι αύριο το απόγευμα. Είναι προφανές ότι κάποιο... λάκο έχει η όλη ιστορία.

Αλλά πως μπορούμε να μάθουμε ποια εταιρία είναι αυτή και που βρήκε τα στοιχεία του συμβολαίου μου; Εχει τύχει και σε κάποιον άλλο;

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

1.ζητα οταν θα σε ξανα πάρουν την προσφορά αυτήν να στην δώσουν γραπτός και εισαι καλυμμένη

2. πάρε σημερα στην επίσημη wind εξυπηρέτηση πελατών και ρωτα τους αν μπορει να ισχύει κατι τέτοιο

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα την εξυπηρέτηση πελατών και μου τα μάσησαν, μου είπαν πως υπάρχουν διάφορες προσφορές και μπορώ να εκμεταλλευτώ τα καλύτερα πακέτα αλλά όλα γενικά. Ούτε μου το επιβεβαίωσαν, ούτε μου το απέρριψαν.

Από την άλλη, είδα 2 κλήσεις με απόκρυψη και δε το πρόλαβα γιατί οδηγούσα, μάλλον αυτή θα ήταν πάλι. Για να δούμε.. Εγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί τελευταία έχουν ξεκινήσει και χαρίζουν όλες οι εταιρίες.

Πολύ περίεργο.

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα την εξυπηρέτηση πελατών και μου τα μάσησαν, μου είπαν πως υπάρχουν διάφορες προσφορές και μπορώ να εκμεταλλευτώ τα καλύτερα πακέτα αλλά όλα γενικά. Ούτε μου το επιβεβαίωσαν, ούτε μου το απέρριψαν.

Από την άλλη, είδα 2 κλήσεις με απόκρυψη και δε το πρόλαβα γιατί οδηγούσα, μάλλον αυτή θα ήταν πάλι. Για να δούμε.. Εγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί τελευταία έχουν ξεκινήσει και χαρίζουν όλες οι εταιρίες.

Πολύ περίεργο.

Μπορεί να σε πήρε κάποιος «τρίτος»/συνεργάτης της Wind και γι'αυτό να στα «μασάει» το cc της Wind. Για καλό και για κακό ρώτα για τη συγκεκριμένη προσφορά και όχι γι'άλλες. Επίσης, ρώτα τους κατά πόσο είναι ασφαλής η διαχείριση της γραμμή σου από «τρίτους» ώστε να μην έχεις αρνητικές επιπτώσεις στο μέλλον (κρυφούς όρους και χρεώσεις, πράγματα που ισχύουν και δεν σου είπαν κ.α.) Τέλος, σιγουρέψουν ότι αυτά που θα σου πουν ισχύουν 100% από μέρους της Wind. Όσον αφορά την τελευταία ερώτησή σου, η απάντηση είναι η εξής: Και οι τρεις εταιρείες, αλλά περισσότερο η Wind (μάλλον) θέλει να κλείσει με μεγάλο αριθμό συνδρομητών το τελευταίο τρίμηνο του 2009. Πάντως, δεν μπορώ να καταλάβω πως με τα τόσα χρέη της συνεχίζει και δίνει δώρα που η αξίας του ξεπερνάει τα 100 ευρώ και μερικές φορές εντελώς δωρεάν!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κοπέλα μου μίλησε για 6 μήνες δωρεάν πάγια και τους υπόλοιπους 6 με 50% έκπτωση και δωδεκάμηνο συμβόλαιο με επιδότηση 150 ευρώ.

Αυτό που λες πρέπει να είναι, γιατί δεν επιδοτούν, χαρίζουν. Και ποιος μου εγγυάται εμένα ότι δε θα μου τα γυρίσουν μετά με δέσμευση και άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Τελείωσε, θα μείνω στην εταιρία που είμαι και θα απολαμβάνω τη σιγουριά των παροχών μου.

Αν με καλέσει πάλι αύριο θα της πω πως δεν ενδιαφέρομαι κοφτά για να μη βρεθώ προ εκπλήξεως έπειτα.

 

Γιατί για φαντάσου να μου έρθει ο πρώτος λογαριασμός στο πάγιο ΧL και μετά να μου πουν δε καταλάβατε καλά την προσφορά μας και να το ψάξουμε και άλλα τέτοια που διαβάζω, άντε να βρεις το δίκιο σου. Σε ένα κατάστημα που ρώτησα πάντως τα παιδιά μου είπαν ότι το έχουν ξανακούσει για τέτοια προσφορά αλλά δεν την έχουν στο κατάστημα και δε ξέρουν αν σίγουρα ισχύει. Οπότε... αν δε ξέρουν τα καταστήματα, αν δε ξέρει η εξυπηρέτηση πελατών... ποιός ξέρει;

 

Δεν είναι καιροί για ρίσκο, εγώ αυτό καταλαβαίνω.

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου ελεγα παντως επειδη ειναι πολυ καλη η προσφορα αν ειναι αληθηνη, να τους ζητησεις πρωτα να σου την δώσουν γραπτώς, αν το κανουν προχώρα άφοβα
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

εμένα πριν λιγες μέρες σε αναβάθμιση μου πρότειναν 60 ευρώ επιδότηση. πήρα στο 1216 ή 1217 δε θυμάμαι ..για να διακόψω το συμβόλαιο και τελικά με τα πολλά μου έδωσαν 120 ευρώ επιδότηση και 6 πάγα δωρεάν...μια χαρά!
Link to comment
Share on other sites

Αύριο δηλαδή αν αυτή η κοπέλα με πάρει τηλέφωνο να της ζητήσω φαξ για παράδειγμα; Και θα μου το στείλει;

Δε χάνω τίποτε να της το ζητήσω, αλλά δε νομίζω ότι γίνεται γιατί δε πρόκειται για επίσημη προσφορά στο sıte και υποθέτω ότι και πάλι δε θα είμαι απόλυτα καλυμμένη σε περίπτωση απάτης. Θα μου πουν dealer, παρανόηση, ζητούμε συγνώμη, γεια σας...

Αν θέλουν μπορούν να το κάνουν, αν δεν ισχύει πραγματικά η προσφορά.

Οκ θα το κάνω και θα σας ενημερώσω για να δούμε αν ξέρετε εσείς που ασχολείστε και περισσότερο την εταιρία, νομίζω πάντως ότι θα με αποφύγει ευγενικά και δε θα μου το στείλει.

Για να δούμε!!!

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Λοιπον ειμαι συνδρομητης της Voda με 2 αριθμους στο ιδιο μητρωο και πριν 2 μερες οταν πηγα να πληρωσω τον λογαριασμο μου ειπαν οτι εχει βγει η επιδοτηση.

!Σημειωση η επιδοτηση βγηκε στους 9 μιση μηνες μιας και το συμβολαιο ληγει στα μεσα του Μαρτη.

Ρωτησα το ποσο και μου λενε 130€

Eκανα το κλασσικο κολπο μολις πηγα σπιτι με την εξυπηρετηση πελατων και οτι θα κανω φορητοτητα σε αλλη εταιρια μαλλον και ως δια μαγειας ανεβηκε στα 250€ ολα καλα μεχρι εδω.

Στο θεμα μας τωρα!

 

Ερωτηση πρωτη:

 

Τρεχει καμια προσφορα σε Wind οπως η παλια με την επιδοτηση +300€ για αιτησεις φορητοτητας;(Ειμαι κατοχος γραμμης Ιντερνετ Tellas και μου ειπαν οτι θα εχω εκπτωση 10€ καθε μηνα στους λογαριασμους αν εχω και συνδεση κινητου Wind και 20€ αν το συνδιασω με καποιο οικογενειακο και σε συνδυασμο με τους φουσκωμενους λογαριασμους απο την Voda θα φυγει ενα βαρος απο πανω,μου βαλε και τους 2 μηνες χωρις παγιο δεν θελω και τιποτα αλλο!)

 

Ερωτηση δευτερη:

 

Αν κανω τελικα την αιτηση φορητοτητας στην Wind στο ιδιο μητρωο με 2 διαφορετικες Sim-συνδεσεις μπορω να συνδυασω το ποσο της επιδοτησης για να παρω μια συσκευη;

ΠΧ επιδοτηση 200€ για την μια συνδεση για μια συσκευη + 200€ για την συνδεση της αλλης συσκευης να παρω μια συσκευη με εκπτωση 400€

 

Σημειωση πριν μου πειτε παρε σε ενα καταστημα πηρα τηλεφωνο και σε 4 καταστηματα στην αθηνα γυρω γυρω απο την περιοχη μου Αγια Παρασκευη Γερακας κλπ και αλλα 3 στο Ηρακλειο Κρητης ως φοιτητης και κανενας δεν το σηκωνε οπως και στην εξυπηρετηση(?) πελατων της Wind που μετα απο 10 λεπτα αναμονης βαρεθηκα και το εκλεισα...

Το να επισκεφτω ενα καταστημα αυτες τις μερες δεν ειναι επιλογη γιατι το προγραμμα μου ειναι αρκετα φορτωμενο..

Κατι που μου εφτιαξε λιγο το κεφι ηταν οτι η Wind ειναι η μονη (Μετα τα Nokia Shops) που εχει κατα αποκλειστικοτητα το Ν900 (Δεν ξερω αλλα αυτο το Μaemo μου κλεινει το ματι λαγνα!)

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

σωστός :) πως δεν κοιτάς τα πακέτα i που για έμενα εχουν ξεχαστεί αλλα ειναι μια χαρα για normal χρήση:)

 

Δεν έχουν απεριόριστα νομίζω. Άρα το flexy που έχω τώρα με καλύπτει καλύτερα (μόνο και μόνο επειδή μπορώ να χρησιμοποιήσω το πάγιο όπως θέλω)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψεύτικη η προσφορά. Όταν της είπα να μου τη στείλει με φαξ της κοπέλας μου απάντησε ότι δε γίνεται και πως μόνο αν την κάνω σήμερα την φορητότητα θα κερδίσω την προσφορά. Της ζήτησα το όνομα της και από που καλεί για να επιβεβαιώσω με τη wind αν είναι συνεργάτες της, και τότε μου απάντησε ότι δε μπορεί να ασχοληθεί (!) και μου το έκλεισε.

Θα πάω να πάρω την επιδότηση μου και θα τελειώσει το θέμα.

Απατεώνες, παιδιά ευτυχώς μου μου είπατε να της ζητήσω φαξ, αλλιώς ποιος ξέρει έπειτα τι θα έβλεπα στον πρώτο λογαριασμό.

Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά γίνεται σε τυχαίους πελάτες και δεν είναι καθόλου ψεύτικη.

Εγώ την εκμεταλεύτηκα πλήρως με τρείς συνδέσεις (ένα συμβόλαιο με 3 νούμερα δηλαδή) και πήρα 360ευρώ επιδότηση και δωρεάν πάγια για 6 μήνες. Τις συσκευές θα τις έπαιρνα ούτως η άλλως, οπότε όλα ΟΚ με την επιδότηση. Για τα πάγια, ως αποδεικτικό έρχεται μήνυμα σε κάθε γραμμή στην οποία ενεργοποιείται, όπως μου ήρθε εμένα και στα 3 νούμερα. Απλά κρατάς το μήνυμα ως αποδεικτικό και τέλος.

Τα ετήσια πάγιά μου είναι (25+20+20) 65χ12=780.

Μείον τα πάγια 6 μηνών (390) μείον και την επιδότηση (360)... έχουμε ετήσια πάγια 30ευρώ !!!

 

Μεγάλο μπράβο στη wind από μένα.

Από τις καλύτερες προσφορές που έχω δει ποτέ... πράγματι χαρίζουν σχεδόν όλο το έτος !!!

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά γίνεται σε τυχαίους πελάτες και δεν είναι καθόλου ψεύτικη.

Εγώ την εκμεταλεύτηκα πλήρως με τρείς συνδέσεις (ένα συμβόλαιο με 3 νούμερα δηλαδή) και πήρα 360ευρώ επιδότηση και δωρεάν πάγια για 6 μήνες. Τις συσκευές θα τις έπαιρνα ούτως η άλλως, οπότε όλα ΟΚ με την επιδότηση. Για τα πάγια, ως αποδεικτικό έρχεται μήνυμα σε κάθε γραμμή στην οποία ενεργοποιείται, όπως μου ήρθε εμένα και στα 3 νούμερα. Απλά κρατάς το μήνυμα ως αποδεικτικό και τέλος.

Τα ετήσια πάγιά μου είναι (25+20+20) 65χ12=780.

Μείον τα πάγια 6 μηνών (390) μείον και την επιδότηση (360)... έχουμε ετήσια πάγια 30ευρώ !!!

 

Μεγάλο μπράβο στη wind από μένα.

Από τις καλύτερες προσφορές που έχω δει ποτέ... πράγματι χαρίζουν σχεδόν όλο το έτος !!!

 

εγω εκανα χρηση της αυξημενης προσφορας για φορητοτητα συν την προσφορα του 1216 και για 6 μηνες δωρο τα παγια ΑΛΛΑ δεν πηρα κανενα μηνυμα?υπαρχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...