Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω σημερα ειχα ενα αναπαντεχο δωρο (καινουριος στο f2go). Eχθες εβαλα σε καταστημα 11 ευρω (χαχα) πηρα τα 300 λεπτα bonus, αλλα σημερα μου ηρθαν αλλα 60 λεπτα προς ολους για μια εβδομαδα. Ειλικρινα ΔΕΝ υπαρχει καλυτερο προγραμμα αυτη την στιγμη στην κινητη τηλεφωνια. :)

 

απο το καταστημα σου ειπαν για 11 ευρω?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο το καταστημα σου ειπαν για 11 ευρω?

Nαι μου ειπαν...αλλα να σου πω την αληθεια δεν εχω και κανενα προβλημα....ετσι και αλλιως τα λεφτα μενουν στο λογαριασμο. Ας πουμε οτι κανω αποταμιευση ενα ευρω το μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Nαι μου ειπαν...αλλα να σου πω την αληθεια δεν εχω και κανενα προβλημα....ετσι και αλλιως τα λεφτα μενουν στο λογαριασμο. Ας πουμε οτι κανω αποταμιευση ενα ευρω το μηνα.

Σίγουρα δεν υπάρχει και το μεγάλο πρόβλημα εάν ανανεώσεις 10€ ή 11€ αρκεί να σου πει ο υπάλληλος ότι έχει να κάνει με bonus στο κατάστημα. Βέβαια ο υπάλληλος μπορεί να μην του επιτρέπεται να αναφέρει τίποτα για bonus, αλλά να προσπαθεί με "πλάγιο" τρόπο να σε προτρέψει να ανανεώσεις παραπάνω από 10€. Εκεί λοιπόν είναι που "μπερδεύεται" το πράγμα. Χρησιμοποιούν αθέμιτους τρόπους προκειμένου να σε πείσουν λέγοντας πολλές φορές και υπερβολικά ψέματα. Εγώ τουλάχιστον αν και μέχρι τώρα δεν μου έχει τύχει κάτι τέτοιο, εάν στο μέλλον αντιμετωπίσω τέτοια κατάσταση, καταλάβω δηλαδή ότι προσπαθεί ο υπάλληλος να υποτιμήσει τη νοημοσύνη μου θα κάνω καταγγελία με email.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει ποτε ενεργοποιειται ενα mytone?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα πριν 25 μερες αιτηση για μετατροπη της συνδεσης μου σε free2go. Ειχα συνδεση στον wind to all 25 με 150 λεπτα ομιλιας.

Δεχτηκα τουλαχιστον 5 τηλεφωνα για προσφορες που μου κανανε για να μην παω στο free2go και μου προτεινανε την καρτοσυνδεση αλλα εγω τις αγνοουσα. Σημερα με πηραν απο την wind και μου δωσαν μια ακομα καλυτερη προσφορα.

Επειδη εχω και σταθερο double play medium της wind, μου ειπανε οτι θα πληρωνω κατω απο 6 ευρω το μηνα μαζι με τους φορους!!! Γιατι αυτο? Εντελως ξαφνικα, μου δωσανε επιδοτηση 200 ευρω!!!

Απο το παγιο της καρτοσυνδεσης, αφαιρεσαν την επιδοτηση ( αναλογικα καθε μηνα ) και εβγαινε περιπου 11 ευρω. Και επιπλεον 5 ευρω εκπτωση λογω του σταθερου παμε στα 6 ευρω!!

Δεν νομιζω να υπαρχει κατι καλυτερο. Με 6 ευρω να εχω 500 λεπτα προς ολους, 100 mb και 30 sms και 10 ευρω στην καρτα.

Αφου το σκεφτηκα, τους πηρα τηλεφωνο και αποδεχτηκα την προσφορα.

Πιστευω να εκανα καλα. Αν και ειθελα να αποφυγω τα παγια, η προσφορα ηταν ακρως δελεαστικη. Ετσι νομιζω τουλαχιστον :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, επειδή τα λένε περίεργα και πολλές φορές ξεγελιώμαστε χωρίς να το καταλάβουμε, αν κατάλαβα καλά σου δώσανε :

Καρτοσύνδεση με πάγιο 11 -5 (συνδιασμός με double play medium) = 6 ευρώ.

+

wind double play medium = ?

= ?+6

 

Μια δύο ερωτήσεις : Τα 500 λεπτά, 100mb και 30sms από που είναι;

Για το wind double play medium πόσο πληρώνεις (το ? της εξίσωσης) ;

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αμα λεει πανω στο πακετακι του f2g ''δωρεαν χρονος ομιλιας αξιας 30ευρω με φπα, 5ευρω (με ισχυ 30ημερες)/μηνα για 6μηνες'' τι εννοει ακριβως? οτι τα 5ευρω που σου δινουν λιγουν μεσα σε 30ημερες και δε μενουν στο λογαριασμο σου?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, επειδή τα λένε περίεργα και πολλές φορές ξεγελιώμαστε χωρίς να το καταλάβουμε, αν κατάλαβα καλά σου δώσανε :

Καρτοσύνδεση με πάγιο 11 -5 (συνδιασμός με double play medium) = 6 ευρώ.

+

wind double play medium = ?

= ?+6

 

Μια δύο ερωτήσεις : Τα 500 λεπτά, 100mb και 30sms από που είναι;

Για το wind double play medium πόσο πληρώνεις (το ? της εξίσωσης) ;

 

Μου δωσανε το πακετο Καρτοσυνδεση 28 που εχει 28 ευρω παγιο το μηνα και περιλαμβανει τα 500 λεπτα προς ολους, τα 100 mb και τα 30sms .

Μου ειπανε οτι εχω επιδοτηση 200 ευρω.

Και ετσι με τα 200 ευρω της επιδοτησης ( που εννοειτε δεν θα παρω συσκευη ) πανε για τη μειωση του παγιου. Ετσι μου ειπανε οτι το μηνα θα πληρωνω περιπου 10,70 ευρω. ΑΛΛΑ επειδη εχω ηδη σταθερη τηλεφωνια στη WIND, εχω μια επιπλεον εκπτωση 5 ευρω. Αρα τελικη θα πληρωνω γυρω στα 6 ευρω.

 

Στο Double Play Medium πληρωνω 27 ευρω περιπου το μηνα.

Αν καποια στιγμη αλλαξω εταιρια στην σταθερη τηλεφωνια, θα χασω την εκπτωση των 5 ευρω που μου δινουν τωρα για την καρτοσυνδεση.

 

Απλα σου δινουν ενα κινητρο για να σε κρατησουν πελατη και για την σταθερη τους και να μην την κανεις με ελαφρα για αλλες πολιτειες ( εταιριες :D ) !!

Edited by apos74
Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία πόσο ακριβώς πληρώνεις στο double play medium και αν αυτή την τιμή θα την έχεις για όλο το χρόνο, γιατί η κανονική τιμή του double play medium χωρίς την έκπτωση του πρώτου χρόνου είναι 34 ευρώ το μήνα.

 

Οπότε με 27+6 = 33 ή με 34+6=40 ευρώ το μήνα έχεις internet, 500 λεπτά, 100mb, 30sms και απεριόριστα σταθερά από το σπίτι σου, με συμβόλαιο για 1 χρόνο (που θα πρέπει να διαπραγματευτείς ξανά στο τέλος του έτους, αλλιώς θα σε γυρίσουν στις default χρεώσεις)

 

Εγώ πληρώνω 14 ευρώ το μήνα για internet και χρεώσιμο τηλέφωνο χωρίς συμβόλαιο. Για απεριόριστα αστικά δεν με ενδιέφερε, ένα voip με 10 ευρώ μου δίνει περίπου 150 λεπτά τη βδομάδα για 4 μήνες και άλλα 500 λεπτά για σταθερά μετά μέχρι να φαγωθούν τα 10 ευρώ.

 

Αλλά έστω ότι χρειάζεσαι τα σταθερά. Η μητέρα μου πχ έχει το αντίστοιχο πακέτο του wind medium από τη Hol, το οποιο αφού έκανε αίτηση να πάει σε άλλη εταιρία, της το διαπραγματεύτηκαν στα 19 ευρώ (Η wind της το έδινε στα 24 μαζί με 30 λεπτά προς κινητά. Να τονίσω πως οι τιμές που λέω είναι πάντα χωρίς συνδιαστικές προσφορές/συμβόλαια/χρεώσεις). Αυτό σημαίνει ότι της μένουν περίπου 14 ή 21 ευρώ για να χαλάσει αν θέλει, σε ότι θέλει. Όχι κάποια τρομερή διαφορά όπως βλέπεις, ειδικά με 20 ευρώ διαφορά (αν αρχίσουν να σου έρχονται στα 34 οι λογαριασμοί του σταθερού),άνετα ενεργοποιείς όλα αυτά που λες (αν τα θες) και παραπάνω σε ένα F2G. Και να τονίσω πάλι ότι είναι αδέσμευτη.

 

Συνεπώς : Δεν κέρδισες κάτι τρομερό, εκτός αν μπορέσεις κιόλας να διαπραγματευτείς να σου μειώσουν ΚΑΙ το πάγιο της σταθερής. Αν πχ σου ρίξουν τη σταθερή στα 20, και πληρώνεις και άλλα 6 για 500 λεπτά, 100mb και 30sms, σύνολο 26, είσαι καλά.

Edited by Powerfull

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

καλα απο τα 300 λεπτα που δινουν το καθε λεπτο το μετρανε ως 5 λεπτα?ελεος

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλα απο τα 300 λεπτα που δινουν το καθε λεπτο το μετρανε ως 5 λεπτα?ελεος

 

Απο που βγαινει αυτο το συμπερασμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει οτι συσηματικα η wind μου τρωει χρηματα απο τον λογαριασμο μου.

Ενω εχω ενεργα πακετα σε ιντερνετ και σε ομιλια (σμς δεν στελνω σχεδον καθολου)

Βλεπω οτι συνεχως αφαιρουν χρηματα.

Υπολογιζω μεσα σε δυο μηνες να μου εχουν φαει καμια 30αρια ευρω

Εχει και κανενας αλλος το ιδιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημασία πόσο ακριβώς πληρώνεις στο double play medium και αν αυτή την τιμή θα την έχεις για όλο το χρόνο, γιατί η κανονική τιμή του double play medium χωρίς την έκπτωση του πρώτου χρόνου είναι 34 ευρώ το μήνα.

 

Οπότε με 27+6 = 33 ή με 34+6=40 ευρώ το μήνα έχεις internet, 500 λεπτά, 100mb, 30sms και απεριόριστα σταθερά από το σπίτι σου, με συμβόλαιο για 1 χρόνο (που θα πρέπει να διαπραγματευτείς ξανά στο τέλος του έτους, αλλιώς θα σε γυρίσουν στις default χρεώσεις)

 

Εγώ πληρώνω 14 ευρώ το μήνα για internet και χρεώσιμο τηλέφωνο χωρίς συμβόλαιο. Για απεριόριστα αστικά δεν με ενδιέφερε, ένα voip με 10 ευρώ μου δίνει περίπου 150 λεπτά τη βδομάδα για 4 μήνες και άλλα 500 λεπτά για σταθερά μετά μέχρι να φαγωθούν τα 10 ευρώ.

 

Αλλά έστω ότι χρειάζεσαι τα σταθερά. Η μητέρα μου πχ έχει το αντίστοιχο πακέτο του wind medium από τη Hol, το οποιο αφού έκανε αίτηση να πάει σε άλλη εταιρία, της το διαπραγματεύτηκαν στα 19 ευρώ (Η wind της το έδινε στα 24 μαζί με 30 λεπτά προς κινητά. Να τονίσω πως οι τιμές που λέω είναι πάντα χωρίς συνδιαστικές προσφορές/συμβόλαια/χρεώσεις). Αυτό σημαίνει ότι της μένουν περίπου 14 ή 21 ευρώ για να χαλάσει αν θέλει, σε ότι θέλει. Όχι κάποια τρομερή διαφορά όπως βλέπεις, ειδικά με 20 ευρώ διαφορά (αν αρχίσουν να σου έρχονται στα 34 οι λογαριασμοί του σταθερού),άνετα ενεργοποιείς όλα αυτά που λες (αν τα θες) και παραπάνω σε ένα F2G. Και να τονίσω πάλι ότι είναι αδέσμευτη.

 

Συνεπώς : Δεν κέρδισες κάτι τρομερό, εκτός αν μπορέσεις κιόλας να διαπραγματευτείς να σου μειώσουν ΚΑΙ το πάγιο της σταθερής. Αν πχ σου ρίξουν τη σταθερή στα 20, και πληρώνεις και άλλα 6 για 500 λεπτά, 100mb και 30sms, σύνολο 26, είσαι καλά.

 

Με πηραν τηλεφωνο για το σταθερο να μου προτεινουν ανανεωση για ακομα 1 χρονο με εκπτωση 20%, δηλαδη απο 34 ευρω (επειδη ληγει το συμβολαιο μου, θα γυρισω αυτοματα στο ισχυον παγιο της WIND) να πληρωνω 27,20 ευρω το μηνα ( οσο πληρωνω δηλαδη ). Τους ειπα για κατι παραπανω αλλα μου ειπαν οτι το 20% ειναι το μονο που μπορουν να κανουν. Τους ειπα οτι θα το σκεφτω.

Λεω να κανω αιτηση στον ΟΤΕ για την σταθερη για να δουμε αν θα μου δωσουνε μεγαλυτερη εκπτωση. Αλλα φανταζεσαι να μην με παρουν απο την WIND και να γυρισω στον ΟΤΕ? :lol:

Φανταζομαι οτι θα με παρουν να με ρωτησουν γιατι θελω να αλλαξω εταιρια κλπ και ισως μου προτεινουν κατι καλυτερο.

Ειδομεν.

Edited by apos74
Link to comment
Share on other sites

Με πηραν τηλεφωνο για το σταθερο να μου προτεινουν ανανεωση για ακομα 1 χρονο με εκπτωση 20%, δηλαδη απο 34 ευρω (επειδη ληγει το συμβολαιο μου, θα γυρισω αυτοματα στο ισχυον παγιο της WIND) να πληρωνω 27,20 ευρω το μηνα ( οσο πληρωνω δηλαδη ). Τους ειπα για κατι παραπανω αλλα μου ειπαν οτι το 20% ειναι το μονο που μπορουν να κανουν. Τους ειπα οτι θα το σκεφτω.

Λεω να κανω αιτηση στον ΟΤΕ για την σταθερη για να δουμε αν θα μου δωσουνε μεγαλυτερη εκπτωση. Αλλα φανταζεσαι να μην με παρουν απο την WIND και να γυρισω στον ΟΤΕ? :lol:

Φανταζομαι οτι θα με παρουν να με ρωτησουν γιατι θελω να αλλαξω εταιρια κλπ και ισως μου προτεινουν κατι καλυτερο.

Ειδομεν.

 

Αν και off topic : κανε αιτηση για Hol. Τοτε η εκπτωση παει 40% για να ακυρωσεις την φορητοτητα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει οτι συσηματικα η wind μου τρωει χρηματα απο τον λογαριασμο μου.

Ενω εχω ενεργα πακετα σε ιντερνετ και σε ομιλια (σμς δεν στελνω σχεδον καθολου)

Βλεπω οτι συνεχως αφαιρουν χρηματα.

Υπολογιζω μεσα σε δυο μηνες να μου εχουν φαει καμια 30αρια ευρω

Εχει και κανενας αλλος το ιδιο προβλημα?

 

Εχει αναφερθει απο πολλους στο παρελθον. Παρε στην εξυοηρετηση και ζητα να κανουν εκεγχο στη γραμμη σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και off topic : κανε αιτηση για Hol. Τοτε η εκπτωση παει 40% για να ακυρωσεις την φορητοτητα..

+1 και από μένα

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω παρατηρησει οτι συσηματικα η wind μου τρωει χρηματα απο τον λογαριασμο μου.

Ενω εχω ενεργα πακετα σε ιντερνετ και σε ομιλια (σμς δεν στελνω σχεδον καθολου)

Βλεπω οτι συνεχως αφαιρουν χρηματα.

Υπολογιζω μεσα σε δυο μηνες να μου εχουν φαει καμια 30αρια ευρω

Εχει και κανενας αλλος το ιδιο προβλημα?

Αν ειναι 30 ευρω ακριβως μην ανησυχεις... εγω τα εχω.. μου πιστωσανε 30 ευρω σημερα γιατι προτιμησα λεει το δικτυο τους..Αστειευομαι φυσικα για την αφαιρεση χρηματων που λες... παρε help desk και ρωτησε τι παιζει.. Ενημερωτικα παντως προ ημερων μου λειψε 1 ευρω και την αλλη ημερα ηρθε σε μηνυμα οτι ειχα χρεωση 1 ευρω για εισοδο στο ιντερνετ...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι 30 ευρω ακριβως μην ανησυχεις... εγω τα εχω.. μου πιστωσανε 30 ευρω σημερα γιατι προτιμησα λεει το δικτυο τους..Αστειευομαι φυσικα για την αφαιρεση χρηματων που λες... παρε help desk και ρωτησε τι παιζει.. Ενημερωτικα παντως προ ημερων μου λειψε 1 ευρω και την αλλη ημερα ηρθε σε μηνυμα οτι ειχα χρεωση 1 ευρω για εισοδο στο ιντερνετ...

 

και εγω το ιδιο εχω και τους εστειλα eimail και μου απαντησαν πως μετα απο ελεγχο δεν εχει πραγματοποιηθει λανθασμενη χρεωση στην γραμμη. Απλα στην wind πουλανε αερα κοπανιστό.

Link to comment
Share on other sites

Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα γινει ελεγχος στην γραμμη αλλα δεν περιμενω να μου επιστραφει καποιο ποσο.

Τωρα που ειδα ποσο αναξιοπιστοι ειναι απο εδω και περα δεν θα αφηνω ποτε το υπολοιπο μου να ειναι πανω απο 15 ευρω ωστε να μπορω να το ελεγχω καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Τους πηρα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι θα γινει ελεγχος στην γραμμη αλλα δεν περιμενω να μου επιστραφει καποιο ποσο.

Τωρα που ειδα ποσο αναξιοπιστοι ειναι απο εδω και περα δεν θα αφηνω ποτε το υπολοιπο μου να ειναι πανω απο 15 ευρω ωστε να μπορω να το ελεγχω καλυτερα.

σίγουρα θα στο επιστρεψουν. Πάντα επιστρέφουν ποσό όταν έχουν κάνει κάποιο λάθος. μια φορά που επέστρεψαν και παραπάνω απ όσο έπρεπε

Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου ήρθε μήνυμα για είσοδο στο internet χρώση 1 ευρώ και έχω αυτό τον καιρό τα data κλειστά αλλά άντε να το αποδείξεις τώρα!!!

αν ξαναγίνει θα πάω από κατάστημα τους να ζητήσω εξηγήσεις

Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου ήρθε μήνυμα για είσοδο στο internet χρώση 1 ευρώ και έχω αυτό τον καιρό τα data κλειστά αλλά άντε να το αποδείξεις τώρα!!!

αν ξαναγίνει θα πάω από κατάστημα τους να ζητήσω εξηγήσεις

Και να σκεφτεις οτι εμεινα χωρις πακετο internet για 1 και μονο μερα... αυτη τη μερα που με χρεωσανε...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

7 στις 10 παραξενες χρεωσεις, δεν επιστρεφονται χρηματα απο την εταιρια. βεβαια για να λεμε και το σωστο πολλες φορες νομιζουμε οτι μας λειπουνε λεφτα και ξεχναμε οτι στειλαμε ενα μηνυμα η πηραμε ενα τηλεφωνο και ετσι αφαιρεθηκαν οι μοναδες.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο που βγαινει αυτο το συμπερασμα;

 

Γιατι μίλησα σήμερα λίγα λεπτά,με κάποιες κλήσεις δευτερολεπτων κι άλλες λεπτών κι απο 300 λεπτά μου πήγε 231 και οι κλήσεις στο σύνολο άντε να ήταν 15 λεπτα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

7 στις 10 παραξενες χρεωσεις, δεν επιστρεφονται χρηματα απο την εταιρια. βεβαια για να λεμε και το σωστο πολλες φορες νομιζουμε οτι μας λειπουνε λεφτα και ξεχναμε οτι στειλαμε ενα μηνυμα η πηραμε ενα τηλεφωνο και ετσι αφαιρεθηκαν οι μοναδες.

 

Επιστρέφονται πάντα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...