Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά ειναι τα μαξ λεπτά προς όλους μηνιαίως δηλαδή;

Σε αυτά με το ανάλογο κόστος μπορώ να προσθέσω και μόνο προς wind,q αλλά και πακέτο προς σταθερά;

Και ποια καταναλώνονται πρώτα;τα προς όλους η προς wind,q,σταθερά;

 

Και κατι άσχετο όταν κανείς online ανανέωση πως πληρώνεις;με καρτα πιστωτική;

 

Αυτά είναι τα λεπτά προς όλος που μπορείς να έχεις ανά μήνα και στα οποία συμπεριλαμβάνονται και τα σταθερά.

Πακέτα προς WIND/Q μπορείς να ενεργοποιήσεις είτε μέσω της ιστοσελίδας της WIND, είτε καλώντας στο 1265.

 

Απ'όσο ξέρω δεν μπορείς να κάνεις online ανανέωση μέσω της ιστοσελίδας παρά μόνο να περάσεις τον κωδικό της κάρτας ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι τα λεπτά προς όλος που μπορείς να έχεις ανά μήνα και στα οποία συμπεριλαμβάνονται και τα σταθερά.

Πακέτα προς WIND/Q μπορείς να ενεργοποιήσεις είτε μέσω της ιστοσελίδας της WIND, είτε καλώντας στο 1265.

 

Απ'όσο ξέρω δεν μπορείς να κάνεις online ανανέωση μέσω της ιστοσελίδας παρά μόνο να περάσεις τον κωδικό της κάρτας ανανέωσης.

 

Κάτσε τα προς όλους περιλαμβάνουν και wind έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ειναι τα μαξ λεπτά προς όλους μηνιαίως δηλαδή;

 

οταν θες να ξοδεψεις μονο 20 ευρω. αν θες παιρνεις και 100 πακετα των 5 ευρω που δινουν 200 λεπτα προς ολους αρκει να ανανεωνεις και να εχεις επαρκες υπολοιπο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε τα προς όλους περιλαμβάνουν και wind έτσι;

 

Ναι. Τόσο το bonus ανανέωσης, όσο και το πακέτο προς όλους περιλαμβάνει όλα τα δίκτυα κινητής (WIND, Cosmote, Vodafone) και σταθερής τηλεφωνίας.

 

οταν θες να ξοδεψεις μονο 20 ευρω. αν θες παιρνεις και 100 πακετα των 5 ευρω που δινουν 200 λεπτα προς ολους αρκει να ανανεωνεις και να εχεις επαρκες υπολοιπο

 

Σαν πακέτο, δεν έχει το μέγιστο αριθμό ενεργοποιήσεων τις 4 φορές;

Link to comment
Share on other sites

Σαν πακέτο, δεν έχει το μέγιστο αριθμό ενεργοποιήσεων τις 4 φορές;

 

αυτη ειναι μια πολυ ωραια ερωτηση. μεχρι 2 φορες το μηνα χρειαστηκε να το ενεργοποιησω οποτε δεν εχω προσωπικη εμπειρια να σου απαντησω..

φανταζομαι ο βασιλειος θα ξερει να απαντησει με βεβαιοτητα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι μια πολυ ωραια ερωτηση. μεχρι 2 φορες το μηνα χρειαστηκε να το ενεργοποιησω οποτε δεν εχω προσωπικη εμπειρια να σου απαντησω..

φανταζομαι ο βασιλειος θα ξερει να απαντησει με βεβαιοτητα

Παρατηρήσεις:

 

O δωρεάν χρόνος ομιλίας καταναλώνεται αρχικά με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια, ανά δευτερόλεπτο.

Το κόστος ενεργοποίησης του πακέτου είναι 5€

Τα πακέτα Talk Τo All 100 ενεργοποιείται έως 2 φορές ανά 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις:

 

O δωρεάν χρόνος ομιλίας καταναλώνεται αρχικά με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια, ανά δευτερόλεπτο.

Το κόστος ενεργοποίησης του πακέτου είναι 5€

Τα πακέτα Talk Τo All 100 ενεργοποιείται έως 2 φορές ανά 30 ημέρες.

 

Ακριβώς είναι 2 φορές μέσα σε 30 μέρες αλλά και πάλι είναι υπερβολικός ο χρόνος, εγώ δεν έχω περάσει τα 300 λεπτά ποτέ :)

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρήσεις:

 

O δωρεάν χρόνος ομιλίας καταναλώνεται αρχικά με ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά και στη συνέχεια, ανά δευτερόλεπτο.

Το κόστος ενεργοποίησης του πακέτου είναι 5€

Τα πακέτα Talk Τo All 100 ενεργοποιείται έως 2 φορές ανά 30 ημέρες.

 

Οπότε, με ανανέωση 20€ (10 + 10) κάποιος έχει σύνολο 1000 λεπτά ομιλίας (2 χ 300 από το bonus και 2 χ 200 από το πακέτο) προς όλα τα δίκτυα κινητής και σταθερής.

Link to comment
Share on other sites

Αν θές με τα υπόλοιπα 10 ευρώ μπορείς να αγοράσεις και ένα πακέτο προς WIND ώστε να έχεις 1600 λεπτά.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πακέτο προς wind/q και πακέτο προς όλους και καλέσεις σε wind αριθμό είναι προφανές ότι πρώτα ξοδεύονται τα λρπτά προς wind.
Link to comment
Share on other sites

Οπότε, με ανανέωση 20€ (10 + 10) κάποιος έχει σύνολο 1000 λεπτά ομιλίας (2 χ 300 από το bonus και 2 χ 200 από το πακέτο) προς όλα τα δίκτυα κινητής και σταθερής.

1) τα 20 ευρω ουσιαστικα ειναι 23 και αφαιρουμενων των φορων ειναι 20,24.Αρα για να εχεις την δυνατοτητα να χρησιμοποιησεις το 4*5 =20 ισχυει αυτο που ανεφερα.

2) Αρα τα πακετα ομιλιας μονο ειναι 2*300'=600' και 4*200'=800'. επομενως 600'+800'=1400'

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

1) τα 20 ευρω ουσιαστικα ειναι 23 και αφαιρουμενων των φορων ειναι 20,24.Αρα για να εχεις την δυνατοτητα να χρησιμοποιησεις το 4*5 =20 ισχυει αυτο που ανεφερα.

2) Αρα τα πακετα ομιλιας μονο ειναι 2*300'=600' και 4*200'=800'. επομενως 600'+800'=1400'

 

2) Τα λεπτά είναι 1000 καθώς, όπως έγραψε και προηγουμένως ο Βασίλης, το πακέτο με τα 200 λεπτά προς όλους με κόστος ενεργοποίησης 5€, μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο 2 φορές/μήνα.

Link to comment
Share on other sites

2) Τα λεπτά είναι 1000 καθώς, όπως έγραψε και προηγουμένως ο Βασίλης, το πακέτο με τα 200 λεπτά προς όλους με κόστος ενεργοποίησης 5€, μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο 2 φορές/μήνα.

 

πραγματι ( http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/online-paketa/apokleistiko-online-paketo/talk-to-all/ )

Link to comment
Share on other sites

Oκ boys , κανενα προβλημα διορθωνω λοιπον :

Αρα τα πακετα ομιλιας ειναι 2*300'=600' και 2*200'=400'. επομενως 600'+400'=1000' και με τα υπολοιπα 10 εχεις 130 sms και 1 gb.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το talk to all 100' ήταν μέχρι 4 ανανεώσεις τον μήνα και πολύ πρόσφατα το άλλαξαν σε 2...

(αν δεν κάνω λάθος δλδ.)

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Γνωρίζει κάποιος να μου πει εάν είναι εφικτό να μπορούμε να βλέπουμε online μεσώ του site του f2g ανάλυση κλήσεων; Κάτι ανάλογο που γίνεται και στα συμβόλαια;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στο πακετο talk to all τα λεπτα μεταφερονται αν ενεργοποιησουμε νεο πακετο πριν την ληξη του;Στις πληροφοριες το μονο που γραφει ειναι οτι διαρκουν 30 μερες(αυτονοητο).
Link to comment
Share on other sites

Στο πακετο talk to all τα λεπτα μεταφερονται αν ενεργοποιησουμε νεο πακετο πριν την ληξη του;Στις πληροφοριες το μονο που γραφει ειναι οτι διαρκουν 30 μερες(αυτονοητο).

Όχι , δεν μεταφέρονται . Όλα τα πακέτα του F2G έχουν την δικιά τους ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

Oκ boys , κανενα προβλημα διορθωνω λοιπον :

Αρα τα πακετα ομιλιας ειναι 2*300'=600' και 2*200'=400'. επομενως 600'+400'=1000' και με τα υπολοιπα 10 εχεις 130 sms και 1 gb.

 

Αυτά που λέτε τόση ώρα δεν γίνονται, γιατί τα υπόλοιπα 10 ευρώ που λέτε είναι στην ουσία 8,8 αν αφαιρέσεις το ΦΠΑ....

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λέτε τόση ώρα δεν γίνονται, γιατί τα υπόλοιπα 10 ευρώ που λέτε είναι στην ουσία 8,8 αν αφαιρέσεις το ΦΠΑ....

 

Αυτά που λέμε γίνονται .

Διότι μιλάμε για δύο ανανεώσεις τον μήνα (2χ300 λεπτά)

Αρα μιλάμε για 17,88 υπόλοιπο

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφος-πολύ καλος μου φίλος και που δουλεύει στο κατάστημα της WIND της περιοχής μου , μου μετέφερε μετά από ενημέρωση που είχαν από τα κεντρικά όπου είχαν πάει για εκπαίδευση / σεμινάριο κάτι τετοιο δεν καταλαβα καλά πως η wind ξεπέρασε την βονταφον σε συνδρομητές. Δεν εχει βγει κατι επίσημο οποτε δεν ξερω με σιγουρια τι ισχυει και αν ισχυει κατι τετοιο.... Παντως θα εχει ενδιαφερον εαν επιβεβαιωθει!!!
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφος-πολύ καλος μου φίλος και που δουλεύει στο κατάστημα της WIND της περιοχής μου , μου μετέφερε μετά από ενημέρωση που είχαν από τα κεντρικά όπου είχαν πάει για εκπαίδευση / σεμινάριο κάτι τετοιο δεν καταλαβα καλά πως η wind ξεπέρασε την βονταφον σε συνδρομητές. Δεν εχει βγει κατι επίσημο οποτε δεν ξερω με σιγουρια τι ισχυει και αν ισχυει κατι τετοιο.... Παντως θα εχει ενδιαφερον εαν επιβεβαιωθει!!!

 

Αν ισχύει πάντως ελπίζω να μην σταματήσουν τις προσφορές στο f2g...

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφος-πολύ καλος μου φίλος και που δουλεύει στο κατάστημα της WIND της περιοχής μου , μου μετέφερε μετά από ενημέρωση που είχαν από τα κεντρικά όπου είχαν πάει για εκπαίδευση / σεμινάριο κάτι τετοιο δεν καταλαβα καλά πως η wind ξεπέρασε την βονταφον σε συνδρομητές. Δεν εχει βγει κατι επίσημο οποτε δεν ξερω με σιγουρια τι ισχυει και αν ισχυει κατι τετοιο.... Παντως θα εχει ενδιαφερον εαν επιβεβαιωθει!!!

 

Ναι κι εγώ κάτι τέτοιο άκουσα... βασικά δεν λένε πως είναι τελευταίοι αλλά ΤΡΙΤΟΙ ahhahahah

Ας κοιτάξουν να βελτιώσουν ποιοτικά τις υπηρεσίες τους και την εξυπηρέτηση και μετά να κοιτάξουν VODAFONE κτλ

 

Έχουν καλές τιμές σε πολλά πράγματα (συνδυασμούς κτλ) αλλά είναι και σε πολλά μέρη τελείως ερασιτέχνες! Υπάρχει βελτίωση, προσωπικά πιστεύω είναι στο καλύτερο επίπεδο από ποτέ ως WIND ή TIM, αυτό οφείλεται στο γεγονός πως σε υψηλές θέσεις έχουν άτομα που γνωρίζουν κάπως την αγορά. Αν θέλουν στα κεντρικά, σε αυτές τις συγκεντρώσεις ας με καλέσουν να τους ψάλω κάποια πραγματάκια.

 

Τουλάχιστον να μην επαναπαύονται. Πρέπει να εκτιμάνε και το 1€ το καταναλωτή

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει πάντως ελπίζω να μην σταματήσουν τις προσφορές στο f2g...

 

Ας κανουν καμια βλακεια. Ξερεις ποσο ευκολα ξαναεπιστρεφεις στην τριτη θεση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λέτε τόση ώρα δεν γίνονται, γιατί τα υπόλοιπα 10 ευρώ που λέτε είναι στην ουσία 8,8 αν αφαιρέσεις το ΦΠΑ....

post 18614

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...