Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ας κανουν καμια βλακεια. Ξερεις ποσο ευκολα ξαναεπιστρεφεις στην τριτη θεση;

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Είδε και έπαθε η WIND να έρθει 2η(αν ισχύουν τα παραπάνω). Με την επιθετική της πολιτική όλοι τρέχουν στο F2G πλέον. Αν αρχίζει και κόβει τις προσφορές θα γυρίσει πάλι 3η και θα μείνει εκεί για πάντα γιατί θα πουν όλοι οτι είχα πάει κάποτε στην WIND και μετά έφυγα γιατί έκοψε τις προσφορές. Δεν θα ξανακάνω το ίδιο λάθος. . Ας τολμήσει να τα κόψει :p

Πιστεύω οτι έχει δημιουργήσει ένα πολύ καλό όνομα πλέον στην κινητή με τις προσφορές και τα δώρα που κάνει σε όλους τους συνδρομητές της και δεν έχει καμία σχέση με την εταιρία που ξέραμε πριν 2-3 χρόνια που έβγαζε μια προσφορά και μετά την άλλαζε και δεν ξέραμε τι ισχύει.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ας κανουν καμια βλακεια. Ξερεις ποσο ευκολα ξαναεπιστρεφεις στην τριτη θεση;

 

Ακριβώς γι' αυτό δεν θα την κάνουν :p Δείχνουν να έβαλαν μυαλό...

Link to comment
Share on other sites

 

Έχουν καλές τιμές σε πολλά πράγματα (συνδυασμούς κτλ) αλλά είναι και σε πολλά μέρη τελείως ερασιτέχνες!

σαν τους ερασιτεχνες της vodafone (''λαθος συστηματος'' forever and ever) δεν υπαρχει... Πιο ερασιτεχνης πεθαινεις :lol: Ειδικά τωρα που θα τους κανουν ολους part-time....

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την Vodafone, κάτσε και θα δεις την 1η Απριλίου πόσοι θα φύγουν με φορητότητα στους άλλους.

Τότε θα πληρώσουν την εξυπνάδα της 6μηνης ανανέωσης......

Sorry για το off-topic, αλλά αν δεν το έλεγα θα έσκαγα.

Και θεωρώ ότι το μεγαλύτερο κομμάτι θα το καρπωθεί η WIND.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με αυτό που λέτε πιο πάνω ότι η wind τρώει χρήματα από το υπόλοιπό σου, αυτό που έχω προσέξει στη δική μου χρήση είναι ότι όταν μπαίνεις στην Ελλάδα από χώρα του εξωτερικού και αρχίζεις να χρησιμοποιείς το κινητό σου τότε το σύστημα "κολλάει" και συνεχίζει να σε χρεώνει (για λίγες κλήσεις) σαν να μην έχει καταλάβει ότι μπήκες στην Ελλάδα ακόμα. Μετά από λίγη ώρα ξυπνάει και αρχίζει να αφαιρεί από το πακέτο και να σε χρεώνει κανονικά. Το λέω με επιφύλαξη, αλλά μου έχει συμβεί 2 φορές, όχι 1.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε πριν απο λίγο απο τη Wind μια Μαρία ήταν και άρχισε να λέει οτι επιλέχθηκα για μια σούπερ προσφορά σε καρτοσυμβόλαιο με 25€ το μήνα απο 31€ με ΜΒ Λεπτά προς όλους και εξωτερικό και 10€ να μένει χίλια δυο μαζί με ενα samsung juniper και αν θέλω μετά κόβω τη σύνδεση και συσκευή μου μένει , οτι η cosmote kai vodafone τους αντιγράφει για να τραβήξει κόσμο και τέτοια , στην αρχή ψάρωσα λίγο άλλα μετά κοίταξα τι σόι τζουνιπερ είναι τι βλέπω είναι ένα δικαρτο τον 20€ :lol: και μετά άρχισε να λέει μπωρεις να έχεις και εως 1GB ιντερνέτ από εκει και πέρα άρχισα να τα παίρνω της λέω με τι δίκτυο θα σερφαρο οταν δεν πάει μια στον Λαγκαδά 300-400kbps αυτή άρχισε να λέει έχουμε 24Mbps ταχύτητα και οτι φταίει το modem μου και να παω σε service μπλα μπλα μπλα . Μετα το έκλεισα γιατί το έχει ξεφτιλίσει και καλά είναι προσφορά ημέρας και με πήρε 20.00 ούτε χρόνος για σκέψη δεν υπάρχει :mad: και το άλλο φρούτο είναι δυνατών να μπεις ίντερνετ απο κινητό τον 20€ όταν εγω με κινητό τον 300€ δεν μπω ρο καλά καλά να κατεβάσω μια εφαρμογή 15ΜΒ :lol:
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την Vodafone, κάτσε και θα δεις την 1η Απριλίου πόσοι θα φύγουν με φορητότητα στους άλλους.

Τότε θα πληρώσουν την εξυπνάδα της 6μηνης ανανέωσης......

Sorry για το off-topic, αλλά αν δεν το έλεγα θα έσκαγα.

Και θεωρώ ότι το μεγαλύτερο κομμάτι θα το καρπωθεί η WIND.....

 

Γιατί όχι; Άλλωστε έχει καλύτερο δίκτυο, τουλάχιστον όσον αφορά στο date. Προσωπικά δηλαδή, τώρα που είμαι Wind έχω δει μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Με πήρανε πριν απο λίγο απο τη Wind μια Μαρία ήταν και άρχισε να λέει οτι επιλέχθηκα για μια σούπερ προσφορά σε καρτοσυμβόλαιο με 25€ το μήνα απο 31€ με ΜΒ Λεπτά προς όλους και εξωτερικό και 10€ να μένει χίλια δυο μαζί με ενα samsung juniper και αν θέλω μετά κόβω τη σύνδεση και συσκευή μου μένει , οτι η cosmote kai vodafone τους αντιγράφει για να τραβήξει κόσμο και τέτοια , στην αρχή ψάρωσα λίγο άλλα μετά κοίταξα τι σόι τζουνιπερ είναι τι βλέπω είναι ένα δικαρτο τον 20€ :lol: και μετά άρχισε να λέει μπωρεις να έχεις και εως 1GB ιντερνέτ από εκει και πέρα άρχισα να τα παίρνω της λέω με τι δίκτυο θα σερφαρο οταν δεν πάει μια στον Λαγκαδά 300-400kbps αυτή άρχισε να λέει έχουμε 24Mbps ταχύτητα και οτι φταίει το modem μου και να παω σε service μπλα μπλα μπλα . Μετα το έκλεισα γιατί το έχει ξεφτιλίσει και καλά είναι προσφορά ημέρας και με πήρε 20.00 ούτε χρόνος για σκέψη δεν υπάρχει :mad: και το άλλο φρούτο είναι δυνατών να μπεις ίντερνετ απο κινητό τον 20€ όταν εγω με κινητό τον 300€ δεν μπω ρο καλά καλά να κατεβάσω μια εφαρμογή 15ΜΒ :lol:

Μην κολλας σε λεπτομερειες. Το θεμα ειναι οτι επιλεχτηκες για μια σουπερ προσφορα. Γιατι η γουιντ σκεφτετε για σενα πριν απο σενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oκ boys , κανενα προβλημα διορθωνω λοιπον :

Αρα τα πακετα ομιλιας ειναι 2*300'=600' και 2*200'=400'. επομενως 600'+400'=1000' και με τα υπολοιπα 10 εχεις 130 sms και 1 gb.

 

Αυτά που λέμε γίνονται .

Διότι μιλάμε για δύο ανανεώσεις τον μήνα (2χ300 λεπτά)

Αρα μιλάμε για 17,88 υπόλοιπο

 

Ναι αλλά το παλικάρι παραπάνω ανέφερε για 2 ανανεώσεις των 10 που θα πάρει 2x300=600 λεπτά, + 2x200=400 λεπτά με 10 ευρώ (2x5). Άρα στην κάρτα θα μείνουν 17,88-10(από τα 2 πακετάκια των 200 λεπτών)=7,88 και όχι τα "υπόλοιπα 10 με τα οποία έχεις 130 sms και 1 gb".....

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι; Άλλωστε έχει καλύτερο δίκτυο, τουλάχιστον όσον αφορά στο date. Προσωπικά δηλαδή, τώρα που είμαι Wind έχω δει μεγάλη διαφορά.

 

Πάνε με σταθερούς ρυθμούς σωστά βήματα και φτιάχνουν ένα δίκτυο που μπορεί να αντέξει το φόρτο από τις κλήσεις και τα data. Όχι σαν το φιάσκο της Cosmote και της Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μην κολλας σε λεπτομερειες. Το θεμα ειναι οτι επιλεχτηκες για μια σουπερ προσφορα. Γιατι η γουιντ σκεφτετε για σενα πριν απο σενα.

δε μας ειπε ο φιλος εαν τη ρωτησε με βαση ποιά κριτηρια εγινε ''ο εκλεκτός'' της wind. Εμενα δε μ'εχουν παρει ποτέ :(

Πάνε με σταθερούς ρυθμούς σωστά βήματα και φτιάχνουν ένα δίκτυο που μπορεί να αντέξει το φόρτο από τις κλήσεις και τα data. Όχι σαν το φιάσκο της Cosmote και της Vodafone

 

καλά, αυτους (v+c) θα τους λενε οτι εχουν 5g και θα το πιστευουν :lol: Εγω πιστευω οτι πονταρουν στο να τους παρει πολυ κοσμο η wind, ωστε να ηρεμησει το δικτυο της (και να αρχισουν ξανα τις διαφημισεις ''σημα καμπανα'' και ''καλυψη 99,999999%'' ) :lol:

Link to comment
Share on other sites

δε μας ειπε ο φιλος εαν τη ρωτησε με βαση ποιά κριτηρια εγινε ''ο εκλεκτός'' της wind. Εμενα δε μ'εχουν παρει ποτέ :(

 

 

καλά, αυτους (v+c) θα τους λενε οτι εχουν 5g και θα το πιστευουν :lol: Εγω πιστευω οτι πονταρουν στο να τους παρει πολυ κοσμο η wind, ωστε να ηρεμησει το δικτυο της (και να αρχισουν ξανα τις διαφημισεις ''σημα καμπανα'' και ''καλυψη 99,999999%'' ) :lol:

 

Συνεχιζεις να γραφεις οτι να ναι.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

δε μας ειπε ο φιλος εαν τη ρωτησε με βαση ποιά κριτηρια εγινε ''ο εκλεκτός'' της wind. Εμενα δε μ'εχουν παρει ποτέ :(

 

 

καλά, αυτους (v+c) θα τους λενε οτι εχουν 5g και θα το πιστευουν :lol: Εγω πιστευω οτι πονταρουν στο να τους παρει πολυ κοσμο η wind, ωστε να ηρεμησει το δικτυο τους (και να αρχισουν ξανα τις διαφημισεις ''σημα καμπανα'' και ''καλυψη 99,999999%'' ) :lol:

 

Συνεχιζεις να γραφεις οτι να ναι.

 

συγκρίνετε τα 2 ποστς....

 

@manos2: κανε φορητοτητα στη wind και θα ξαναβρεις το κέφι σου :D

Link to comment
Share on other sites

συγκρίνετε τα 2 ποστς....

 

@manos2: κανε φορητοτητα στη wind και θα ξαναβρεις το κέφι σου :D

 

Φιλε μου εμενα στο χωριο μου, ορεινο και δυσκολο και σε υψομετρο, δε μενω βεβαια μονιμα, η vodafone εχει 3g απο το 2008 και η cosmote απο το 2009 για την wind δε το συζητω καθολου, ειναι αφαντη ακομη. Πως γινεται λοιπον να εχει καλυτερη καλυψη απο τις αλλες δυο?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εμενα στο χωριο μου, ορεινο και δυσκολο και σε υψομετρο, δε μενω βεβαια μονιμα, η vodafone εχει 3g απο το 2008 και η cosmote απο το 2009 για την wind δε το συζητω καθολου, ειναι αφαντη ακομη. Πως γινεται λοιπον να εχει καλυτερη καλυψη απο τις αλλες δυο?

 

και οι 3 εταιριες εχουν κενά, το εχω πει και στο παρελθον. Μπορει σε ενα χωριό να ειναι σουπερ η voda, αλλά σε άλλο χωριό θα ειναι σουπερ η κοσμοτε και σε άλλο χωριό η wind. Ειναι ολα σχετικά. Απλα λεμε οτι σε θεμα ποιοτητας, η wind παει πολυ πιο σταθερα απο τους αλλους 2. Οσο περναει ο καιρος (και ανεβαινει ο αριθμος των συνδρομητων της wind) θα φανεί εαν τα καταφερνει και στη χωρητικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

και οι 3 εταιριες εχουν κενά, το εχω πει και στο παρελθον. Μπορει σε ενα χωριό να ειναι σουπερ η voda, αλλά σε άλλο χωριό θα ειναι σουπερ η κοσμοτε και σε άλλο χωριό η wind. Ειναι ολα σχετικά. Απλα λεμε οτι σε θεμα ποιοτητας, η wind παει πολυ πιο σταθερα απο τους αλλους 2. Οσο περναει ο καιρος (και ανεβαινει ο αριθμος των συνδρομητων της wind) θα φανεί εαν τα καταφερνει και στη χωρητικοτητα.

 

Πως ειναι δυνατον να εχει πιο ποιοτητα η Wind απο τη στιγμη που ακομη δε μπορει να εχει αυτα που εχουν οι αλλοι εδω κ χρονια?!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όπως; Το μονο που με προβληματίζει είναι οτι δεν αγόρασε μεγαλο φάσμα συχνοτήτων απ όσο θυμάμαι. Ίσως τα δει κολιομενα σε πιθανή αύξηση συνδρομητών.
Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι δυνατον να εχει πιο ποιοτητα η Wind απο τη στιγμη που ακομη δε μπορει να εχει αυτα που εχουν οι αλλοι εδω κ χρονια?!

 

Πιστεύεις οτι η κοσμοτε-dropped calls εχει ποιοτητα; πιστεύεις οτι η vodafone-λάθος συστήματος εχει ποιοτητα;

Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο σε καρτοκινητο γουιντ τα σμς μου ερχονται απο 2 και 3 φορες.

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ(αποστολεα)

φταιει η καρτα ή το κινητο;;;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύεις οτι η κοσμοτε-dropped calls εχει ποιοτητα; πιστεύεις οτι η vodafone-λάθος συστήματος εχει ποιοτητα;

 

καλα ενταξει, εμενα το καρτοσυμβολαιο δεν εχω τετοια προβληματα και οσο για το 3g της κοτε, ειμαι καταευχαριστημενος, οπου και να παω ανα την Ελλαδα επιδει κανω πολλα ταξιδια. Στη βοντα κολανε τα συστηματα στα συμβολαια τους, στα καρτοκινητα δεν εχουν προβληματα σε ααντιθεση με την Wind που εξαφανιζονται χρηματα για χρηματα δια μαγειας, επισης επιδει λες και λες τα καρτοκινητα της wind εχουν ενα τεραστιο μειον σε σχεση με τις αλλες δυο, δε προσθετει τα πακετα, ειναι τεραστιο μειον σε σχεση με τις αλλες δυο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο σε καρτοκινητο γουιντ τα σμς μου ερχονται απο 2 και 3 φορες.

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ(αποστολεα)

φταιει η καρτα ή το κινητο;;;

 

 

Σε android μου συμβαινει και εμενα...

Link to comment
Share on other sites

Αλλαζει η Wind σε F2G την standard SIM σε Nano SIM;

 

Η WIND διαθέτει nano sim καρτοκινητής. Πήγαινε σε ένα κατάστημα να σου κάνουν την αντικατάσταση με κόστος 4.99 ευρώ.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Το νήμα είναι τεράστιο και η αναζήτηση δεν βοήθησε. Θέλω να ενεργοποιήσω την ειδοποίηση κλήσεων με sms για την περίοδο που έχω κλειστό το κινητό ή δεν έχω σήμα. Πήγα σε κατάστημα wind αλλά γίνόταν το έλα να δεις από κόσμο που δεν έχει ebanking....:lol:
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...