Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη σας ταραξα να επισημανω οτι το μηνυμα που ελαβα ηταν σε wind card to all.Μηπως και το διαχωρισανε απο το f2g επειδη εχει και στανταρ διπλασιασμο.

 

Πες το μας εξ'αρχής. :scared:

Ο διπλασιασμός στη WIND Card To All δε χρησιμοποιείται για αγορά πακέτων.

Link to comment
Share on other sites

Πες το μας εξ'αρχής. :scared:

Ο διπλασιασμός στη WIND Card To All δε χρησιμοποιείται για αγορά πακέτων.

 

10 φορες το'πα.Μιλαω για τον ανεπισημο διπλασιασμο οχι το επισημο.Εμενα η wind card μου εχει τυχει μετα απο το κλασικο μηνυμα διπλασιασμου να ΤΡΙΠΛΑΣΙΑΣΤΕΙ οχρονος.Το κανονικο μπονους σαν εξτρα χρονος και το ανεπισημο στην καρτα.

Link to comment
Share on other sites

10 φορες το'πα.Μιλαω για τον ανεπισημο διπλασιασμο οχι το επισημο.Εμενα η wind card μου εχει τυχει μετα απο το κλασικο μηνυμα διπλασιασμου να ΤΡΙΠΛΑΣΙΑΣΤΕΙ οχρονος.Το κανονικο μπονους σαν εξτρα χρονος και το ανεπισημο στην καρτα.

Σου ευχόμαστε λοιπόν να σου τύχει ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχόμαστε λοιπόν να σου τύχει ξανά.

 

Αφου τροποποιηθηκε πλεον τι να μου τυχει;Λογικα ισχυει σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μηνυμα διπλασιασμου για ανανεωση απο 5€ και ανω αλλα εγινε αλλαγη σε σχεση με παλια.Πλεον ο χρονος διαρκει 30 μερες και δεν μπορει να χρησιμοποιηθει για αγορα πακετων.

(Το γραφει στο μηνυμα). .

10 φορες το'πα.Μιλαω για τον ανεπισημο διπλασιασμο οχι το επισημο.Εμενα η wind card μου εχει τυχει μετα απο το κλασικο μηνυμα διπλασιασμου να ΤΡΙΠΛΑΣΙΑΣΤΕΙ οχρονος.Το κανονικο μπονους σαν εξτρα χρονος και το ανεπισημο στην καρτα.

Δεν το ανεφερες καθολου στο αρχικο σου μηνυμα...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και τα καλά τους, όταν συμβαίνουν.

 

Στις 21/02/13 μου ήρθε μήνυμα ότι έχω χρεωθεί με 1 ευρώ mobile internet daily ... .

Άμεσα έστειλα mail που τους ανέφερα πως έχει γίνει σίγουρα λάθος από το σύστημά τους διότι πριν ενεργοποιήσω το κινητό μου είχα αγοράσει το πακέτο των 500 mb (+500 "δώρο") μέσω υπολογιστή.

 

Σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε μήνυμα πως "στα πλαίσια εξυπηρέτησης έχει εγκριθεί πίστωση 1 ευρώ".

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι μου ήρθε μήνυμα πως "στα πλαίσια εξυπηρέτησης έχει εγκριθεί πίστωση 1 ευρώ".

 

Σε εμένα είχαν πιστώσει παλαιότερα 0.48€ μετά από αίτημά μου:happy:, μιας και καλώντας το 1260 (Εξυπηρέτηση Πελατών) τις 4 πρώτες φορές η γραμμή "έπεφτε" αφού είχα χρεωθεί 0.12€ και δεν είχα προλάβει να συνομιλήσω με εκπρόσωπο...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είχαν πιστώσει παλαιότερα 0.48€ μετά από αίτημά μου:happy:, μιας και καλώντας το 1260 (Εξυπηρέτηση Πελατών) τις 4 πρώτες φορές η γραμμή "έπεφτε" αφού είχα χρεωθεί 0.12€ και δεν είχα προλάβει να συνομιλήσω με εκπρόσωπο...:blink:

 

Σχεδόν όλοι την έχουμε πατήσει με αυτό το daily γιαυτό σήμερα που πήρα ένα νέο νούμερο

Q το πρώτο που έκανα ήταν να κλειδώσω το ιντερνετ μέσω της εξυπ. πελατών

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν όλοι την έχουμε πατήσει με αυτό το daily γιαυτό σήμερα που πήρα ένα νέο νούμερο

Q το πρώτο που έκανα ήταν να κλειδώσω το ιντερνετ μέσω της εξυπ. πελατών

 

Εγώ μπαίνω τσεκάρω το internet πόσο θέλει ακόμη μέσω ίντερνετ και δρω αναλόγως :) Γενικά το 1 ευρώ που σε χρεώνει για daily χωρίς πακέτο είναι καλό γιατί αν δεν έχεις βάλει πακέτο και μπεις (δεδομένου ότι χρέωνε κανονικα) δεν θα σου έφτανε μια 10άρα κάρτα στο λεπτό

Link to comment
Share on other sites

Για λύστε μου μια απορία σχετικά με αυτό το mobile internet daily.

Σε λίγες ημέρες που λήγουν τα 1000 mb που έχω αν δεν ανανεώσω θα με χρεώσει πάλι mobile internet daily με το έτσι θέλω, ή θα με χρεώσει μόνο αν κάνω προσπάθεια σύνδεσης στο internet χωρίς να έχω ενεργοποιήσει κάποιο άλλο πακέτο;

Link to comment
Share on other sites

Για λύστε μου μια απορία σχετικά με αυτό το mobile internet daily.

Σε λίγες ημέρες που λήγουν τα 1000 mb που έχω αν δεν ανανεώσω θα με χρεώσει πάλι mobile internet daily με το έτσι θέλω, ή θα με χρεώσει μόνο αν κάνω προσπάθεια σύνδεσης στο internet χωρίς να έχω ενεργοποιήσει κάποιο άλλο πακέτο;

 

Θα σε χρεωσει μονο αν κανεις προσπαθεια να σερφαρεις χωρις πακετο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα σε χρεωσει μονο αν κανεις προσπαθεια να σερφαρεις χωρις πακετο

 

Δεν ειναι ακριβώς έτσι! Ακόμη και ένα από τα πολλά application που έχουμε όλοι στα smartphone μας,να πάει να κάνει μια αναβάθμιση ή μια ενημέρωση, φαίνεται ότι προσπαθεί να μπει στο ίντερνετ και χρεώνει.

 

Η καλύτερη λύση; Να κλείσει το data όταν τελειώσουν τα 1000MB.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβώς έτσι! Ακόμη και ένα από τα πολλά application που έχουμε όλοι στα smartphone μας,να πάει να κάνει μια αναβάθμιση ή μια ενημέρωση, φαίνεται ότι προσπαθεί να μπει στο ίντερνετ και χρεώνει.

 

Η καλύτερη λύση; Να κλείσει το data όταν τελειώσουν τα 1000MB.

 

Η πιθανοτητα που αναφερεις συμπεριλαμβανεται στο προηγουμενο ποστ μου.

 

Αν και δεν εχουν ολοι smartphone.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβώς έτσι! Ακόμη και ένα από τα πολλά application που έχουμε όλοι στα smartphone μας,να πάει να κάνει μια αναβάθμιση ή μια ενημέρωση, φαίνεται ότι προσπαθεί να μπει στο ίντερνετ και χρεώνει.

 

Η καλύτερη λύση; Να κλείσει το data όταν τελειώσουν τα 1000MB.

Και στις εφαρμογες υπαρχει δυνατοτητα να απαγορευσεις την αυθαιρετη εισοδο στο internet.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν ομως για παραδειγμα θες να χρησιμοποιησεις το 0.facebook.com που δε χρεωνει

θα πρεπει να εχεις ανοιχτα τα δεδομενα, αρα θα χρεωθεις..

Link to comment
Share on other sites

Σε Android υπάρχουν προγράμματα που αφήνεις επιλεκτικά ποια εφαρμογή θέλεις να έχει πρόσβαση στο νετ ;)

 

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Γινεται αλλαγη πατετου απο f2g σε q ?

 

Όχι, θεωρητικά πρόκειται για δύο διαφορετικές εταιρείες και όχι για διαφορετικά πακέτα στην ίδια εταιρεία.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε καταστημα windκαι μου ειπαν οτι απο συμβολαιο wind σε q πρεπει πρωτα να γινει f2g και ΜΕΤΑ Q!

ετσι γινεται??

επισης μου ειπε οτι για φορητοτητα απο ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ WIND σε ΑΛΛΗΣ εταιρειας ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ πρεπει να παω ΠΡΩΤΑ σε συμβολαιο της αλλης εταιρειας και απο εκει καρτοκινητο!!

οντως?

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε καταστημα windκαι μου ειπαν οτι απο συμβολαιο wind σε q πρεπει πρωτα να γινει f2g και ΜΕΤΑ Q!

ετσι γινεται??

επισης μου ειπε οτι για φορητοτητα απο ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ WIND σε ΑΛΛΗΣ εταιρειας ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ πρεπει να παω ΠΡΩΤΑ σε συμβολαιο της αλλης εταιρειας και απο εκει καρτοκινητο!!

οντως?

Δεν παίζει κανένα από αυτά που σου παν.

Αν θες να πας σε καρτοκινητό Q τότε πας στο κατάστημα WIND και κάνεις το αίτημα απευθείας από συμβόλαιο wind σε καρτοκινητό Q. Θεωρείται φορητότητα και σε 3 εργάσιμες μέρες γίνεται. Δεν χρειάζεται να πας ούτε σε f2g όπως συχνά λένε γιατί κάποιοι είναι άσχετοι και κάτι άλλοι κουτοπόνηροι ούτε κάτι άλλο. Επίσης από το συμβόλαιο wind μπορείς να πας σε οποιοδήποτε συμβόλαιο/καρτοκινητό άλλης εταρείας θέλεις άμεσα (3 εργάσιμες) χωρίς να κάνεις κάτι άλλο αλλά γιαυτό πας στο κατάστημα της εταιρείας που θέλεις να πας π.χ. VF.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σε καταστημα windκαι μου ειπαν οτι απο συμβολαιο wind σε q πρεπει πρωτα να γινει f2g και ΜΕΤΑ Q!

ετσι γινεται??

επισης μου ειπε οτι για φορητοτητα απο ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ WIND σε ΑΛΛΗΣ εταιρειας ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ πρεπει να παω ΠΡΩΤΑ σε συμβολαιο της αλλης εταιρειας και απο εκει καρτοκινητο!!

οντως?

 

Η γνωστή παραπληροφόρηση της WIND....

Φυσικά και δεν ισχύει, πας όπου θες.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για φορήτότητα από CosmoΚαρτα σε f2go τί χαρτούρα χρειάζεται και ποιό ακριβώς είναι το κόστος; Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα και μου ζητάγανε εκκαθαριστικά και 5ευρω από πάνω. Ισχύει όντως κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες για φορήτότητα από CosmoΚαρτα σε f2go τί χαρτούρα χρειάζεται και ποιό ακριβώς είναι το κόστος; Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα και μου ζητάγανε εκκαθαριστικά και 5ευρω από πάνω. Ισχύει όντως κάτι τέτοιο;

 

Για να μεταβείς από Cosmote σε WIND θα πρέπει να κάνεις αίτηση φορητότητας η οποία μπορεί να γίνει είτε τηλεφωνικά, είτε μέσω κάποιου καταστήματος. Η διαδικασία είναι δωρεάν και σε περίπου 3 εργάσιμες ημέρες, θα έχει μεταβεί στο νέο σου δίκτυο. Αυτά, περί εκκαθαριστικού κτλ, είναι αστεία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...