Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα,σημερα ενεργοποιησα ενα wind f2g και μοθυ ηρθε μηνυμα για 5€/μηνα για 6μηνες με ανανεωση 5€.Το εχει κανει καποιος προσφατα?Παρακαλω επιβεβαιωστε οτι ισχυει.

Ειχα την εντυπωση οτι αυτο ισχυε μεχρι 31/12 και για νεες συνδεσεις.. εγω που εκανα φορητοτητα σε 2 αριθμους δεν μου εδωσε τετοιο δωρο..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την εντυπωση οτι αυτο ισχυε μεχρι 31/12 και για νεες συνδεσεις.. εγω που εκανα φορητοτητα σε 2 αριθμους δεν μου εδωσε τετοιο δωρο..

 

ειναι ειδική συσκευασια που γραφει μπροστα ''δωρο 5ε/μηνα για 6 μηνες''. Εαν το καταφεραν καποιοι χωρις να αγορασουν νεο νουμερακι (με τη συγκεκριμενη συσκευασια) πρεπει να τους το εδωσαν κατ'εξαιρεση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σημερα ενεργοποιησα ενα wind f2g και μοθυ ηρθε μηνυμα για 5€/μηνα για 6μηνες με ανανεωση 5€.Το εχει κανει καποιος προσφατα?Παρακαλω επιβεβαιωστε οτι ισχυει.

 

Γνώριζα ότι ίσχυε για ενεργοποιήσεις έως 31/1/2013 (μετά από την παράταση ενός μήνα που δόθηκε).

Εφόσον όμως σου έστειλαν μήνυμα, σημαίνει ότι ισχύει σίγουρα.

Σε περίπτωση που κάνεις ανανέωση και δεν αποδοθεί το bonus, διεκδίκησέ το από το Τμήμα Εξυπηρέτησης και θα σου πιστώσουν τα χρήματα.

 

Υ.Γ.: Το καλύτερο: Σε ένα πακέτο F2G που είχα ενεργοποιήσει πριν τις 31/12/2012 και ενώ έκανα ανανέωση εντός 30 ημερών, μου απέδωσαν 10€ (με την πρώτη ανανέωση) και όχι 5€/μήνα για 6 μήνες. Έστειλα 2-3 φορές e-mail διαμαρτυρίας στην Wind και τελικά μετά από λίγες ημέρες μου πίστωσαν 30€ με ημερομηνία λήξης μετά από 1 χρόνο!!!:happy::D

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω γνωστό ότι από την εφαρμογή My #1 υπόλοιπα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vmihas.myf2gstatus&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS52bWloYXMubXlmMmdzdGF0dXMiXQ..

 

μπορούμε να κάνουμε και αγορά πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο υπάλληλος της wind μου είπε ότι οι ρυθμίσεις για το 3g γίνονται αυτόματα αλλά δεν μπαίνει στο Internet έχετε καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω γνωστό ότι από την εφαρμογή My #1 υπόλοιπα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vmihas.myf2gstatus&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS52bWloYXMubXlmMmdzdGF0dXMiXQ..

 

μπορούμε να κάνουμε και αγορά πακέτου.

 

ναι αλλά κάνει ενεργοποίηση πακέτου με αποστολή SMS ή μέσω της online φόρμας από την σελίδα της wind, γιατί έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά κάνει ενεργοποίηση πακέτου με αποστολή SMS ή μέσω της online φόρμας από την σελίδα της wind, γιατί έχει διαφορά.

δεν μπήκες καν στον κόπο να δεις την εφαρμογή, ε; :p απ το ιντερνετ φυσικά

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκα και εγώ στη παρέα. Μου έκανε δώρο 50 sms και 300 λεπτά προς wind.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μπήκα και εγώ στη παρέα. Μου έκανε δώρο 50 sms και 300 λεπτά προς wind.

 

Αυτό είναι το F2G που όλοι αγαπάμε;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου την κοψαν με το ειδικο μηχανημα σε καταστημα δωρεαν. Μαλιστα ηταν και πολυ ευγενικοι στην ερωτηση αν χρωσταω κατι.

Σε ποιο κατάστημα σε εξυπηρέτησαν?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο κατάστημα σε εξυπηρέτησαν?

 

Στο μεντιτερανεαν κοσμος. Ειναι παρα πολυ ευγενικοι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ο υπάλληλος της wind μου είπε ότι οι ρυθμίσεις για το 3g γίνονται αυτόματα αλλά δεν μπαίνει στο Internet έχετε καμία ιδέα;

 

Θα ελέγξεις στις ρυθμίσεις Internet, το ΑΡΝ πρέπει να είναι gint.b-online.gr

Link to comment
Share on other sites

Με 0,15 ευρω υπολοιπο κανω κλησεις , η πρεπει να εχω πιο πολυ υπολοιπο;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ελέγξεις στις ρυθμίσεις Internet, το ΑΡΝ πρέπει να είναι gint.b-online.gr

 

Ακριβώς, βέβαια τους περισσότερες φορές οθ ρυθμίσεις στα σύγχρονα κίνητρα γίνονται αυτόματα

Link to comment
Share on other sites

Θα ελέγξεις στις ρυθμίσεις Internet, το ΑΡΝ πρέπει να είναι gint.b-online.gr

Αυτό έχει αλλά Internet γιοκ!!! Μίλησα χθες με εξυπηρέτηση της wind και μου είπαν ότι θα μου στείλουν τις ρυθμίσεις με mail, ακόμα περιμένω, τους παίρνω εδώ και κανά μισάωρο τηλέφωνο και με ευχαριστούν που περιμένω γκρρρρ

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς έτσι. Δε χρειάζεσαι ξανά ανανέωση για να μπαίνουν και τα υπόλοιπα 5αευρα κάθε μήνα.

 

τα 5 ευρω του μπόνους ισχυουν μεχρι την λήξη της συνδεσης ή πρέπει να καταναλώνονται μέσα στο μηνα?

Link to comment
Share on other sites

τα 5 ευρω του μπόνους ισχυουν μεχρι την λήξη της συνδεσης ή πρέπει να καταναλώνονται μέσα στο μηνα?

 

μεσα στο μηνα (αγορασε το πακετο των 5ε που δινει 600' προς ολη τη wind+q. Εαν το κανεις online, παιρνεις και δωρο 300sms προς ολη τη wind+q ;) )

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχω το F2G2 και θελω να ρωτησω δυο πραγματα.1)Μετα την ενεργοποιηση διαφορων πακετων(βαζοντας 10€ σου δινουν 300'προς ολους κλπ.καλωντας το 1300 πρωτα),εξακολουθω να εχω τις φτηνες χρεωσεις μετα τη ληξη των πακετων,που ειχα πρωτα?Και 2)Εδω και 2-3 μερες με χρεωνει 1€ τη μερα για ιντερνετ ενω εχω τα δεδομενα απενεργοποιημενα!!!Σε SG Note...Πηρα την εξηπ.πελατων σημερα και τους το ειπα και ειπαν θα το δουν...Εσεις τι λετε?Εχει ξανατυχει σε αλλον???

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εχω το F2G2 και θελω να ρωτησω δυο πραγματα.1)Μετα την ενεργοποιηση διαφορων πακετων(βαζοντας 10€ σου δινουν 300'προς ολους κλπ.καλωντας το 1300 πρωτα),εξακολουθω να εχω τις φτηνες χρεωσεις μετα τη ληξη των πακετων,που ειχα πρωτα?Και 2)Εδω και 2-3 μερες με χρεωνει 1€ τη μερα για ιντερνετ ενω εχω τα δεδομενα απενεργοποιημενα!!!Σε SG Note...Πηρα την εξηπ.πελατων σημερα και τους το ειπα και ειπαν θα το δουν...Εσεις τι λετε?Εχει ξανατυχει σε αλλον???

 

Το μόνο πακέτο που δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις στο F2G2 είναι το πακέτο των 200 λεπτών προς όλους με 5€. Όλα τ'άλλα πακέτα (600 λεπτά προς F2G/Q κτλ) μπορείς να τα ενεργοποιείς κανονικά, να λαμβάνεις τα 300 λεπτά προς όλους με κάθε ανανέωση 10€ και άνω και να έχεις τις φθηνές χρεώσεις ομιλίας μετά την λήξη των πακέτων/προσφορών.

 

Όσον αφορά το mobile internet daily pass, κάνουν συχνά λάθη. Κι εμένα με είχαν χρεώσει με 1€ παρ'όλο που είχα ενεργοποιημένο πακέτο mb και μόλις τους το εξήγησα, έστειλαν αίτημα για επανεξέταση και μου πιστώθηκαν κανονικά.

 

Πήγα προχθές να ανανεώσω σε κατάστημα WIND και ακολούθησε ο εξής διάλογος:

-Γεια σας, θα ήθελα να ανανεώσω το χρόνο ομιλίας μου.

-Πόσα θέλετε;

-10€.

-Δυστυχώς, το σύστημα έχει κολλήσει και με ανανέωση 10€ δεν δίνει το bonus των 300 λεπτών προς όλους, οπότε καλύτερα να ανανεώσετε με 11€.

-Δεν πειράζει, δεν τα θέλω τα λεπτά προς όλους (με ύφος αδιαφορίας :p)

-Όπως θέλετε.

 

Η ανανέωση έγινε κανονικά και μετά από λίγα δευτερόλεπτα έλαβα μήνυμα σχετικά με την προσφορά των 300 λεπτών. Είχα δουλειά, αλλιώς θα γυρνούσα να της το δείξω.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα προχθές να ανανεώσω σε κατάστημα WIND και ακολούθησε ο εξής διάλογος:

-Γεια σας, θα ήθελα να ανανεώσω το χρόνο ομιλίας μου.

-Πόσα θέλετε;

-10€.

-Δυστυχώς, το σύστημα έχει κολλήσει και με ανανέωση 10€ δεν δίνει το bonus των 300 λεπτών προς όλους, οπότε καλύτερα να ανανεώσετε με 11€.

-Δεν πειράζει, δεν τα θέλω τα λεπτά προς όλους (με ύφος αδιαφορίας :p)

-Όπως θέλετε.

 

Η ανανέωση έγινε κανονικά και μετά από λίγα δευτερόλεπτα έλαβα μήνυμα σχετικά με την προσφορά των 300 λεπτών. Είχα δουλειά, αλλιώς θα γυρνούσα να της το δείξω.

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Έγραψες...!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει αλλά Internet γιοκ!!! Μίλησα χθες με εξυπηρέτηση της wind και μου είπαν ότι θα μου στείλουν τις ρυθμίσεις με mail, ακόμα περιμένω, τους παίρνω εδώ και κανά μισάωρο τηλέφωνο και με ευχαριστούν που περιμένω γκρρρρ

 

φιλε μου και εγω ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα..ειχα συνδεση wind και μολις εγινε καρτα δεν μπορουσα να μπω στο ιντερνετ ενω εκανα οτι ζητουσε....τελικα βρηκα τι φταιει

πηγαινεις εκει που λεει APn type (Τυπος APN) και το αφηνεις κενο.......εμενα εκει εγραφε internet γι αυτο δεν εμπαινε..δες το λιγο

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πακέτο που δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις στο F2G2 είναι το πακέτο των 200 λεπτών προς όλους με 5€. Όλα τ'άλλα πακέτα (600 λεπτά προς F2G/Q κτλ) μπορείς να τα ενεργοποιείς κανονικά, να λαμβάνεις τα 300 λεπτά προς όλους με κάθε ανανέωση 10€ και άνω και να έχεις τις φθηνές χρεώσεις ομιλίας μετά την λήξη των πακέτων/προσφορών.

 

Δεν ισχυει αυτο... το πακετο ενεργοποιηται κανονικα μεσω του σιτε και για εμας του f2g2... Καθε μηνα το ενεργοποιω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο... το πακετο ενεργοποιηται κανονικα μεσω του σιτε και για εμας του f2g2... Καθε μηνα το ενεργοποιω...

 

Eπιβεβαιώνω και εγώ. Κάθε μήνα το ενεργοποιώ.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου και εγω ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα..ειχα συνδεση wind και μολις εγινε καρτα δεν μπορουσα να μπω στο ιντερνετ ενω εκανα οτι ζητουσε....τελικα βρηκα τι φταιει

πηγαινεις εκει που λεει APn type (Τυπος APN) και το αφηνεις κενο.......εμενα εκει εγραφε internet γι αυτο δεν εμπαινε..δες το λιγο

 

Τελικά έφτιαξε αφού έκλεισα το κινητό έβγαλα και έβαλα ξανά την κάρτα... Να μην έκανε καλή επαφή; τι να πω δεν ξέρω πάντως κλήσεις δεχόμουν κανονικά. Anyway ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...