Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά και γιατί έχουν φραγή και αριθμοί που κανονικά λήγουν τον Απρίλιο;

...

 

 

Υποτίθεται πως η φραγή έγινε διότι δεν ήταν ταυτοποιημένοι οι αριθμοί και όχι λόγω ημερομηνίας λήξης.

Τους είχες ταυτοποιήσει τους αριθμούς;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από συμβόλαιο Q και την έκανα την ανανέωση. Καλά πλάκα μου κάνετε;;; Αν δεν ήταν ταυτοποιημένοι οι αριθμοί δεν θα υπήρχαν!!!

Φυσικά και είναι ταυτοποιημένοι! Μα το 2010 έγινε η όλη ιστορία, από τότε τόσος καιρός έχει περάσει.

 

Το κορυφαίο είναι ότι ο αριθμός τον οποίον ανανέωσα φαίνεται ακόμη ότι έχει φραγή. Ούτε να πάρω μπορώ , ούτε να με πάρουν!

Edited by Wamu
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Πάλι κάποια από τα "λάθη" της Wind θα είναι.

Πάρα ξανά την Wind και επέμεινε να λυθεί το πρόβλημα ή έστω να καταγραφεί, γιατί μέχρι τη δευτέρα που σου είπαν μπορεί να αλλάξουν γνώμη.

 

Αν όποιος ρωτά για να βγάλει κάποιο συμπέρασμα κάνει πλάκα τι να σου πω... .

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ.

Μου έτυχε και εμένα να μην λειτουργούν 2 αριθμοί Q

Όταν πήγα στην WIND μου έδειξαν ότι στον ένα , η ταυτότητα είχε καταχωρηθεί να λήγει σε 5 ενώ το σωστό ήταν 3 . Φαίνεται ότι σε κάπιο έλεγχο εμφανίστηκαν δύο ονόματα σε μία ταυτότητα και μου κόψαν τον έναν αριθμό. Για τον δεύτερο αριθμό δεν υπήρχε κανένας λόγος να συμβεί , ούτε και μου δώσαν κάπια εξήγηση.

Μην σου φαίνετε περίεργο που ανανέωσες φραγμένη κάρτα ..... πάντα συνέβενε στην WIND , γιαυτό σου είπα να το κάνεις έτσι για να είσαι σίγουρος.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγινε κάτι απίστευτο με την Wind και θέλω να μάθω αν είμαι το μοναδικό άτομο που του συμβαίνει κάτι τέτοιο ή όχι.

Έχω ένα καρτοκινητό που λήγει 3/2/13 και το άνοιξα 2/2/13 από το συρτάρι να του κάνω ανανέωση με κάρτα.

Μου λέει ότι έχει φραγή λόγω μη ταυτοποίησης !!! (Αν είναι δυνατόν!)

 

Καλώ την εξυπηρέτηση πελατών κι μου λένε ότι υπάρχει νόμος (;;;;;;; ) που λέει ότι τα καρτοκινητά πρέπει να ξανα-ταυτοποιηθούν.

ΟΚ λέω, αλλά μην τυχόν χάσω το υπόλοιπό μου!

Όχι μου απαντά,δεν το χάνεις.... την Δευτέρα θα πάω να δω...

 

Μετά το τηλεφώνημα ελέγχω μια άλλη κάρτα Wind που έχω στο συρτάρι που λήγει τον Απρίλιο και μου λέει ότι δεν μπορώ να κάνω κλήσεις διότι το νούμερο δεν είναι ταυτοποιημένο! Όταν πας να καλέσεις τον αριθμό λέει ότι "ο συνδρομητής που καλέσατε προσωρινά δεν δέχεται κλήσεις"

Μα καλά τι φρούτα είναι αυτά;;;;

Υπάρχει κάποια ανακοίνωση ότι μπορούν να σου βάλουν φραγή χωρίς λόγο; Και εαν εγώ είχα μια ανάγκη τι θα γινόταν;

Τα χρήματα που υπάρχουν μέσα, μήπως πάνε να μας τα φάνε;

 

ΛΑΜΟΓΙΑ WIND!

 

έπεσες σε περίπτωση κι εσύ και το άφησες οριακά μια μέρα, πριν κλείσει χρόνο από την τελευταία ανανέωση. αν το είχες ανοιχτό (μεγάλο ενδεχόμενο) πριν, να σου είχε έρθει κάποιο ενημερωτικό sms. Δευτέρα από κατάστημα το ταυτοποιείς πάλι, αν είναι δυνατό πήγαινε από το κατάστημα που το είχες ταυτοποιήσει αρχικά, γιατί αν λόγω των 12 μηνών (ημερομηνία λήξης) κλείσει το νούμερο, δύσκολα θα μείνουν τα χρήματα που είχες μέσα. Ετσι ώστε να το ζητήσουν κατ εξαίρεση.

 

Μες στην ατυχία πάντως κι εσύ!

Link to comment
Share on other sites

Το νουμεράκι το ανανέωσα μέσω του 6935601268! Έχω πρόβλημα με νούμερα που λήγουν τον Απρίλιο!

Πάνω από 10 αριθμοί μου που λήγουν τον Απρίλιο έχουν φραγή!

Κάλεσα εκ νέου στην Wind και μου είπαν ότι γίνεται εκ νέου ένας πλήρης έλγχος των αιτήσεων ταυτοποίησης και σε κάποιες αιτήσεις που έχουν διαπιστώσει λάθη προβαίνουν σε φραγή χωρίς ειδοποίηση. Με ενημέρωσαν ότι το υπόλοιπο δεν χάνεται

 

Απλά με αφορμή το νουμεράκι που έληγε σήμερα ξετρύπωσα την όλη ιστορία

 

Κάντε έλεγχο να δείτε μήπως κανένα Wind που είναι στο συρτάρι έχει καμιά φραγούλα!!!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει σε κανεναν σας τωρα τελευταια διπλασιασμος - τριπλασιασμος;

 

Εχει να μου ερθει απο οκτωβρη και ανησυχω!

Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει σε κανεναν σας τωρα τελευταια διπλασιασμος - τριπλασιασμος;

 

Εχει να μου ερθει απο οκτωβρη και ανησυχω!

 

Σε μένα ήρθε πρόσφατα σε μια κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Να λοιπόν τι γράφει στο Link :

Τα δωρεάν λεπτά θα προστίθενται σε τυχόν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά από το bonus και θα έχουν όλα μαζί ημερομηνία λήξης βάσει της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.Σε περίπτωση που σε 1 μήνα δεν έχουν καταναλωθεί τα δωρεάν λεπτά, δεν θα μεταφέρονται σε επόμενο μήνα και θα λήγουν. Επίσης σε περίπτωση αλλαγής πακέτου καρτοκινητής ή διαγραφής από το πρόγραμμα Bonus All τυχόν υπολειπόμενα λεπτά θα χάνονται.

 

 

Μόνο στην Vodafone γίνεται αυτό !!!!

Καλο το troll σου αλλα μαθε να διαβαζεις καλυτερα.Στο ξαναβαζω το link και κανε μια προσπαθεια να το ξαναδιαβασεις.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

@Wamu

 

μάζεψε τα όλα τα νούμερα με τις κάρτες sim τους και πήγαινε με την ταυτότητά σου σε κατάστημα. προσωρινή φραγή μπαίνει! το υπολοιπο δεν χάνεται, τουλάχιστον αν δεν λήξει κάποιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλο το troll σου αλλα μαθε να διαβαζεις καλυτερα.Στο ξαναβαζω το link και κανε μια προσπαθεια να το ξαναδιαβασεις.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043

Ακριβώς σε αυτό το link αν πατήσεις εκεί που λέει συγκεκριμένα θα διαβάσεις αυτό ακριβώς που αντέγραψα.

Δεν είναι δικό μου κείμενο για να το διαβάσω καλύτερα.

Είναι κείμενο της Vodafone. Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί πρέπει να ξαναδιαβάσω κάτι , το οποίο απλά αντέγραψα.

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένα:

Hide Συγκεκριμένα content

 

Με το πρόγραμμα Βonus All έχεις 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα για 1 ολόκληρο μήνα, με ανανέωση χρόνου ομιλίας 10€ κι άνω.

 

 

Συγκεκριμένα με ανανέωση χρόνου ομιλίας οποιασδήποτε αξίας από 10€ κι άνω θα κερδίζεις αυτόματα 300 λεπτά ομιλίας ή βίντεο-κλήσεων προς όλα τα δίκτυα και σταθερά τηλέφωνα στην Ελλάδα.

 

•Το ποσό της ανανέωσης χρόνου ομιλίας θα παραμένει στο λογαριασμό σου για να το χρησιμοποιήσεις όπως εσύ επιθυμείς.

Τα 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας έχουν διάρκεια 1 μήνα από την ημερομηνία της ανανέωσης χρόνου ομιλίας

•H ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο

 

Για ενεργοποίηση του προγράμματος Bonus All κάλεσε δωρεάν στο 1286. Για να μαθαίνεις το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας, μηνυμάτων ή ΜΒ κάλεσε δωρεάν στο 1252.

 

 

Διευκρινήσεις του προγράμματος Bonus All

•Το πρόγραμμα Bonus All που προσφέρει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα ισχύει αυτόματα για τους ήδη εγγεγραμμένους συνδρομητές στη προσφορά καθώς και σε νέους συνδρομητές από 12/12/12 και μετά. Οι υφιστάμενοι συνδρομητές που Καρτοκινητού Vodafone που δεν είναι εγγεγραμμένοι στο Bonus All μπορούν να επωφεληθούν της παραπάνω προσφοράς οποιαδήποτε στιγμή καλώντας δωρεάν στο 1286 και ενεργοποιώντας την προσφορά Bonus All.

•Η κατανάλωση του δωρεάν λεπτών θα γίνεται ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά

•Τα δωρεάν λεπτά θα αποδίδονται έως 2 φορές μέσα σε ένα ημερολογιακό μήνα, με όλους τους τρόπους ανανέωσης χρόνου ομιλίας εκτός από τις υπηρεσίες επέκτασης υπολοίπου, Vodafone Sharing, και Citibank Visa.

•Τα δωρεάν λεπτά θα προστίθενται σε τυχόν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά από το bonus και θα έχουν όλα μαζί ημερομηνία λήξης βάσει της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.Σε περίπτωση που σε 1 μήνα δεν έχουν καταναλωθεί τα δωρεάν λεπτά, δεν θα μεταφέρονται σε επόμενο μήνα και θα λήγουν. Επίσης σε περίπτωση αλλαγής πακέτου καρτοκινητής ή διαγραφής από το πρόγραμμα Bonus All τυχόν υπολειπόμενα λεπτά θα χάνονται.

•Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας αφορά κλήσεις προς όλα τα εθνικά δίκτυα (κινητά και σταθερά). Δεν περιλαμβάνονται κλήσεις προς αριθμούς εξωτερικού, καθώς και προς υπηρεσίες και κλήσεις κατά τη διάρκεια περιαγωγής.

•Σε περίπτωση που υπάρχουν δωρεάν διαθέσιμα λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα από πακέτα ή bonus προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα λεπτά με την συντομότερη ημερομηνία λήξης. Ενώ σε περίπτωση που υπάρχουν λεπτά ομιλίας προς Vodafone από bonus ή πακέτα πρώτα θα καταναλώνονται τα λεπτά προς Vodafone. Σε περίπτωση που είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία friends & family (0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς Vodafone), θα έχουν προτεραιότητα οι κλήσεις προς τους επιλεγμένους αριθμούς της υπηρεσίας και δεν θα καταναλώνονται τα δωρεάν λεπτά από το Bonus

•Το πρόγραμμα Bonus All δεν είναι συμβατό με το πρόγραμμα ανταμοιβής Cash Back, την υπηρεσία Προνομιακής χρέωσης με κάθε ανανέωση 20€ και άνω, την προσφορά «Bonus Vodafone» και τα πακέτα

Εγινε σαφες τωρα;

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που ο ένας μήνας μετράει από την τελευταία ανανέωση και όχι από την αρχική .

Μπορείς να ερμηνεύεις όπως θέλεις αυτά που διαβάζεις , αλλά η αλήθεια είναι αυτό που σου γράφω.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που κατάλαβα εγω είναι ότι τα λεπτά δεν χάνονται αν ανανεώσεις πριν σου λήξουν(όπως με το internet)αλλά αυτό που λέει οτι δεν μεταφέρονται είναι οτι δεν γίνεται αυτόματα μεταφορά τους στον επόμενο μήνα (κάτι που ίσχυε σε κάποια παλιά προγράμματα).

Τα λέω σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα λέει πολύ μπερδεμένα. Πως είναι δυνατόν να μεταφέρονται τα λεπτά και να έχουν νέα ημερομηνία λήξης και από κάτω να λέει ότι αν τα λεπτά δεν τα καταναλώσεις σε ένα μήνα αφαιρούνται?
Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τα λέει πολύ μπερδεμένα. Πως είναι δυνατόν να μεταφέρονται τα λεπτά και να έχουν νέα ημερομηνία λήξης και από κάτω να λέει ότι αν τα λεπτά δεν τα καταναλώσεις σε ένα μήνα αφαιρούνται?

Είναι σαφές.

Σε 30 ημέρες από την τελευταία ανανέωση , όχι από την πρώτη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σαφές.

Σε 30 ημέρες από την τελευταία ανανέωση , όχι από την πρώτη.

Σε 30 ημερες τελειωνουν τα λεπτα απο την τελευταια ανανεωση κι οχι απο την πρωτη.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε 30 ημερες τελειωνουν τα λεπτα απο την τελευταια ανανεωση κι οχι απο την πρωτη.

 

Λοιπον το δοκιμασα, μια χαρα προσθετονται τα λεπτα στο νεο καρτοκινητο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε 30 ημερες τελειωνουν τα λεπτα απο την τελευταια ανανεωση κι οχι απο την πρωτη.

 

Κατα αρχάς έτσι για την ιστορία, τζάμπα τον έβρισες τον Βασίλειο.... Εγώ έτσι την βγάζω από όταν το έμαθα... Ναι είναι λίγο μπερδεψούρα στην 1η ανάγνωση, αλλά με αρκετά προσεκτική ανάγνωση βγάζει νόημα.

 

Κοντολογίς, σε 30 μέρες λήγουν ΟΣΑ ΜΑΖΕΨΕΣ μέχρι την 30η μέρα. Αυτο εννοει

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

τα λεπτά εννοείτε και προστίθενται ΑΛΛΑ ΛΗΓΟΥΝ σε 30 ημέρες από την ενεργοποίηση του κάθε πακέτου. δεν γίνονται κουβάρι και λήγουν όλα μαζί στην τελευταία ενεργοποίηση. δηλαδή δεν ανανεώνεται η λήξη ενός πακέτου.
Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχάς έτσι για την ιστορία, τζάμπα τον έβρισες τον Βασίλειο.... Εγώ έτσι την βγάζω από όταν το έμαθα... Ναι είναι λίγο μπερδεψούρα στην 1η ανάγνωση, αλλά με αρκετά προσεκτική ανάγνωση βγάζει νόημα.

 

Κοντολογίς, σε 30 μέρες λήγουν ΟΣΑ ΜΑΖΕΨΕΣ μέχρι την 30η μέρα. Αυτο εννοει

Κατα αρχας δεν εβρισα κανεναν.Κατα δευτερον διαβασε τι λεει ο φιλος psygreg πιο πανω.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατα αρχας δεν εβρισα κανεναν.Κατα δευτερον διαβασε τι λεει ο φιλος psygreg πιο πανω.

 

Ολα τα πακετα της βοντα προστιθονται.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

άντε πάλι...

 

τα λεπτά εννοείτε και προστίθενται

δεν ανανεώνεται η λήξη ενός πακέτου.

ΛΗΓΟΥΝ σε 30 ημέρες από την ενεργοποίηση
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα επειμείνω άλλο .

Όποιος θέλει μπορεί να ρωτήσει στο Forum της Vodafone .

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, για να λυθει το μπερδεμα:

π.χ.

α) εχω βαλει 10 ευρω στις 20/1 (και εχω υπολοιπο π.χ. 100 λεπτα, που ληγουν 20/2)

β) ξαναβαζω 10 ευρω σημερα (4/2), αρα παιρνω καινουρια 300, και δεν εχουν ληξει ακομη τα 100 του 'α'

τί θα λέει το υπολοιπο; ''εχετε 400' και ληγουν 4/3'', ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...