Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:cry:

 

Το βρήκα! Ο λόγος που δεν μου έδωσε τα 300' προς όλους (που περιγράφω στην προηγούμενη σελίδα) είναι επειδή είχα κάνει μια ανανέωση 10 ευρώ την 1η Ιανουαρίου, άλλη μία ανανέωση 10 ευρώ στις 16 Ιανουαρίου και επιχείρησα να κάνω ΤΡΙΤΗ ανανέωση στις 30 Ιανουαρίου, οπότε υπερβαίνει τον ΜΕΓΙΣΤΟ ΑΡΙΘΜΟ των δύο ενεργοποιήσεων ανά μήνα.

 

Πωπω κρίμα τα λεφτά. Μα τι χαζός περιορισμός είναι αυτός! Δεν μου είχε ξανατύχει να χρησιμοποιήσω τρεις κάρτες μέσα στον ίδιο μήνα και γι' αυτό μου φάνηκε πρωτόγνωρο το γεγονός. Δεν φταίει ούτε η wind, ούτε το σύστημά τους. ΦΤΑΙΕΙ ο ηλίθιος περιορισμός των max 2 ανανεώσεων που έχουν επιβάλει (για να παίρνεις τα 300 λεπτά). :sick: :fool:

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

:cry:

 

Το βρήκα! Ο λόγος που δεν μου έδωσε τα 300' προς όλους (που περιγράφω στην προηγούμενη σελίδα) είναι επειδή είχα κάνει μια ανανέωση 10 ευρώ την 1η Ιανουαρίου, άλλη μία ανανέωση 10 ευρώ στις 16 Ιανουαρίου και επιχείρησα να κάνω ΤΡΙΤΗ ανανέωση στις 30 Ιανουαρίου, οπότε υπερβαίνει τον ΜΕΓΙΣΤΟ ΑΡΙΘΜΟ των δύο ενεργοποιήσεων ανά μήνα.

Πωπω κρίμα τα λεφτά. Μα τι χαζός περιορισμός είναι αυτός! Δεν μου είχε ξανατύχει να χρησιμοποιήσω τρεις κάρτες μέσα στον ίδιο μήνα και γι' αυτό μου φάνηκε πρωτόγνωρο το γεγονός. Δεν φταίει ούτε η wind, ούτε το σύστημά τους. ΦΤΑΙΕΙ ο ηλίθιος περιορισμός των max 2 ανανεώσεων που έχουν επιβάλει (για να παίρνεις τα 300 λεπτά). :sick: :fool:

Καλά κατανάλωσες 600’ μέσα σε λιγότερο από ένα μήνα που χρειάστηκε να κάνεις πάλι ανανέωση ή απλά θέλησες να μαζέψεις πολύ χρόνο ομιλίας; Ρωτάω γιατί εάν όντως σου τελείωσαν 600’ λεπτά σε λιγότερο από μήνα τότε δε σε συμφέρει το καρτοκινητό, αλλά κατά τη γνώμη μου πρέπει να στραφείς σε κάποιο συμβόλαιο. Εάν πάλι το έκανες απλά για να φορτώνεις χρόνο ομιλίας δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό αυτής της επιλογής. Πάντως το αναφέρει και στο site της wind ότι η μέγιστη ανανέωση για να έχεις τα 300’ προς όλους είναι μέχρι 2 φορές μέσα στο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

ωχ.. λοιπόν..

 

1)εγγραφή στο https://www.wind.com.gr/gr/f2g/my-free-2-go/login/

2)ενεργοποίηση ενός εκ των δύο πακέτων εδώ http://www.wind.com.gr/gr/f2g/bonus-f2g/bonus-f2g/

3) όταν ανανεώνεις σε ποσά που σου αναγράφει η παραπάνω σελίδα, θα έχεις και το αντίστοιχο Bonus χωρίς χρέωση στην κάρτα.

4) όλα τα πακέτα θα τα βάζεις από το site , http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/online-paketa/

 

Κατατοπιστικότατες πληροφορίες, σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικότατες πληροφορίες, σε ευχαριστώ πολύ!

 

να 'σαι καλά φίλε! :D , απλά για το 2) να ξέρεις ότι χρειάζεται ΜΟΝΟ μία φορά η ενεργοποίηση ΠΡΙΝ από την 1η ανανέωση που θα κάνεις για να λάβεις το BONUS!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ποιο είναι το τηλέφωνο για φορητότητα προς το f2go?

 

Αν ανήκεις σε οποιοδήποτε άλλο δίκτυο, κάλεσε δωρεάν από το Κινητό σου στο 13846 όλο το 24ωρο ή επισκέψου ένα κατάστημα WIND και έλα στο F2G για να απολαμβάνεις Online Πακέτα, μοναδικούς διαγωνισμούς και αποκλειστικές προσφορές, χωρίς να χρειαστεί να αλλάξεις αριθμό!

 

Αμα ισχυει ακομα αλλιως φορητοτητα σε καταστημα ή ονλινε...

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δε νομίζω πως χρεώνει.. Δε το χω προσέξει τόσο καιρό.. Αλλά φαντάζομαι θα το χα προσέξει αν έκανε κάτι τέτοιο... Κάποιος άλλος;;

 

Μια ερώτηση.. Με 10€ κάρτα από περίπτερο μπαίνουν κανονικά όλες οι προσφορές ή υπάρχει κάτι επιπλέον από κατάστημα; Γιατί χτες από το υποκατάστημα Ηλιούπολης (Λ.Βενιζέλου Ελευθερίου 145) αρνήθηκαν να μου βάλουν 10€ γιατί είναι λέει πλέον πολιτική των καταστημάτων να βάζουν μόνο από 11 και πάνω, και δεν είχα χρόνο για να τσακωθώ επί τόπου, οπότε έφυγα.. (τους το χρωστάω όμως, κάποια άλλη στιγμή..:p)

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δε νομίζω πως χρεώνει.. Δε το χω προσέξει τόσο καιρό.. Αλλά φαντάζομαι θα το χα προσέξει αν έκανε κάτι τέτοιο... Κάποιος άλλος;;

 

 

Οχι δεν χρεωνει τιποτα,την χρησιμοποιω κι εγω απο τοτε που βγηκε.

Link to comment
Share on other sites

...

Μια ερώτηση.. Με 10€ κάρτα από περίπτερο μπαίνουν κανονικά όλες οι προσφορές ή υπάρχει κάτι επιπλέον από κατάστημα; Γιατί χτες από το υποκατάστημα Ηλιούπολης (Λ.Βενιζέλου Ελευθερίου 145) αρνήθηκαν να μου βάλουν 10€ γιατί είναι λέει πλέον πολιτική των καταστημάτων να βάζουν μόνο από 11 και πάνω, και δεν είχα χρόνο για να τσακωθώ επί τόπου, οπότε έφυγα.. (τους το χρωστάω όμως, κάποια άλλη στιγμή..:p)

 

Κανονικά μπαίνουν όλα, δεν υπάρχει διαφορά αν βάλεις από κατάστημα. Οπότε φεύγεις πας στο περίπτερο αγοράζεις κάρτα και μετά περνάς και τους λες ότι η πολιτική του πελάτη είναι πλέον να μην σου ξανά-δώσει ούτε σεντ. :p

 

Κάποια στιγμή αυτή η αλητεία με τα 11 ευρώ πρέπει να σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά μπαίνουν όλα, δεν υπάρχει διαφορά αν βάλεις από κατάστημα. Οπότε φεύγεις πας στο περίπτερο αγοράζεις κάρτα και μετά περνάς και τους λες ότι η πολιτική του πελάτη είναι πλέον να μην σου ξανά-δώσει ούτε σεντ. :p

 

Κάποια στιγμή αυτή η αλητεία με τα 11 ευρώ πρέπει να σταματήσει.

 

ο συνδυασμος απελπισιας τους + κουτοπονηριάς τους τα franchise, μαζι με το χαος που (προφανως) υπαρχει στα κεντρικά της wind, θα φερει ως αποτελεσμα να κλεισουν και άλλα μαγαζια. Και καλα θα κάνουν, οποιος δεν τιμάει τη δουλειά του, να τη χάσει :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν στο f2g βαλω καρτα 1η του μηνα και παρω τα 300' αν ξαναβαλω καρτα στης 30 του μηνα και δεν τα εχω μιλησει τα 300 θα μεταφερθουν στα 300 της καινουριας καρτας;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν στο f2g βαλω καρτα 1η του μηνα και παρω τα 300' αν ξαναβαλω καρτα στης 30 του μηνα και δεν τα εχω μιλησει τα 300 θα μεταφερθουν στα 300 της καινουριας καρτας;

 

Κάθε 300 λεπτά έχουν 1 μήνα διάρκεια. Οπότε 1 του επόμενου μήνα θα έχεις 300 λεπτά

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν στο f2g βαλω καρτα 1η του μηνα και παρω τα 300' αν ξαναβαλω καρτα στης 30 του μηνα και δεν τα εχω μιλησει τα 300 θα μεταφερθουν στα 300 της καινουριας καρτας;

 

Όχι δεν μεταφέρονται, αλλά μπορείς να βάλεις με 5 ευρώ 200 λεπτά σαν έξτρα πακέτο από το myf2g

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μεταφέρονται, αλλά μπορείς να βάλεις με 5 ευρώ 200 λεπτά σαν έξτρα πακέτο από το myf2g

 

Οποτε καλυτερο ειναι το νεο καρτοκινητο της βοντα που μεταφερονται.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Οποτε καλυτερο ειναι το νεο καρτοκινητο της βοντα που μεταφερονται.

Για δωσε link γιατι μαλλον δεν τα διαβασες καλα αυτα που γραφει η voda....

edit : κι επειδη δεν σε βλεπω να βαζεις link το βαζω εγω , http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043

Edited by aenaos15

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε link γιατι μαλλον δεν τα διαβασες καλα αυτα που γραφει η voda....

edit : κι επειδη δεν σε βλεπω να βαζεις link το βαζω εγω , http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043

Να λοιπόν τι γράφει στο Link :

Τα δωρεάν λεπτά θα προστίθενται σε τυχόν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά από το bonus και θα έχουν όλα μαζί ημερομηνία λήξης βάσει της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.Σε περίπτωση που σε 1 μήνα δεν έχουν καταναλωθεί τα δωρεάν λεπτά, δεν θα μεταφέρονται σε επόμενο μήνα και θα λήγουν. Επίσης σε περίπτωση αλλαγής πακέτου καρτοκινητής ή διαγραφής από το πρόγραμμα Bonus All τυχόν υπολειπόμενα λεπτά θα χάνονται.

 

 

Μόνο στην Vodafone γίνεται αυτό !!!!

Link to comment
Share on other sites

Να λοιπόν τι γράφει στο Link :

Τα δωρεάν λεπτά θα προστίθενται σε τυχόν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά από το bonus και θα έχουν όλα μαζί ημερομηνία λήξης βάσει της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.Σε περίπτωση που σε 1 μήνα δεν έχουν καταναλωθεί τα δωρεάν λεπτά, δεν θα μεταφέρονται σε επόμενο μήνα και θα λήγουν. Επίσης σε περίπτωση αλλαγής πακέτου καρτοκινητής ή διαγραφής από το πρόγραμμα Bonus All τυχόν υπολειπόμενα λεπτά θα χάνονται.

 

 

Μόνο στην Vodafone γίνεται αυτό !!!!

 

και στην κοσμοτε δεν γινεται αυτο; στα πακετα μυνηματων προς ολουσ; και στα πακετα προς what's up;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Να λοιπόν τι γράφει στο Link :

Τα δωρεάν λεπτά θα προστίθενται σε τυχόν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά από το bonus και θα έχουν όλα μαζί ημερομηνία λήξης βάσει της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.Σε περίπτωση που σε 1 μήνα δεν έχουν καταναλωθεί τα δωρεάν λεπτά, δεν θα μεταφέρονται σε επόμενο μήνα και θα λήγουν. Επίσης σε περίπτωση αλλαγής πακέτου καρτοκινητής ή διαγραφής από το πρόγραμμα Bonus All τυχόν υπολειπόμενα λεπτά θα χάνονται.

 

 

Μόνο στην Vodafone γίνεται αυτό !!!!

 

Εγω γιατι αυτα που διαβαζω ειναι αντικρουωμενα; Πως γινεται να ισχυει αυτο "Τα δωρεάν λεπτά θα προστίθενται σε τυχόν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά από το bonus και θα έχουν όλα μαζί ημερομηνία λήξης βάσει της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλία" ταυτοχρονα με αυτο "Σε περίπτωση που σε 1 μήνα δεν έχουν καταναλωθεί τα δωρεάν λεπτά, δεν θα μεταφέρονται σε επόμενο μήνα και θα λήγουν"

Το ενα ακυρωνει το αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι αυτα που διαβαζω ειναι αντικρουωμενα; Πως γινεται να ισχυει αυτο "Τα δωρεάν λεπτά θα προστίθενται σε τυχόν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά από το bonus και θα έχουν όλα μαζί ημερομηνία λήξης βάσει της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλία" ταυτοχρονα με αυτο "Σε περίπτωση που σε 1 μήνα δεν έχουν καταναλωθεί τα δωρεάν λεπτά, δεν θα μεταφέρονται σε επόμενο μήνα και θα λήγουν"

Το ενα ακυρωνει το αλλο...

 

Ισχυει το πρωτο. Δοκιμασμενο και επιβεβαιωμενο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγινε κάτι απίστευτο με την Wind και θέλω να μάθω αν είμαι το μοναδικό άτομο που του συμβαίνει κάτι τέτοιο ή όχι.

Έχω ένα καρτοκινητό που λήγει 3/2/13 και το άνοιξα 2/2/13 από το συρτάρι να του κάνω ανανέωση με κάρτα.

Μου λέει ότι έχει φραγή λόγω μη ταυτοποίησης !!! (Αν είναι δυνατόν!)

 

Καλώ την εξυπηρέτηση πελατών κι μου λένε ότι υπάρχει νόμος (;;;;;;; ) που λέει ότι τα καρτοκινητά πρέπει να ξανα-ταυτοποιηθούν.

ΟΚ λέω, αλλά μην τυχόν χάσω το υπόλοιπό μου!

Όχι μου απαντά,δεν το χάνεις.... την Δευτέρα θα πάω να δω...

 

Μετά το τηλεφώνημα ελέγχω μια άλλη κάρτα Wind που έχω στο συρτάρι που λήγει τον Απρίλιο και μου λέει ότι δεν μπορώ να κάνω κλήσεις διότι το νούμερο δεν είναι ταυτοποιημένο! Όταν πας να καλέσεις τον αριθμό λέει ότι "ο συνδρομητής που καλέσατε προσωρινά δεν δέχεται κλήσεις"

Μα καλά τι φρούτα είναι αυτά;;;;

Υπάρχει κάποια ανακοίνωση ότι μπορούν να σου βάλουν φραγή χωρίς λόγο; Και εαν εγώ είχα μια ανάγκη τι θα γινόταν;

Τα χρήματα που υπάρχουν μέσα, μήπως πάνε να μας τα φάνε;

 

ΛΑΜΟΓΙΑ WIND!

Edited by Wamu
lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Θα καλέσεις αμέσως από ένα άλλο κινητό WIND ή σταθερό στο 6935601268 και θα κάνεις την ανανέωση .

Αλλιώς τα χρήματα θα χαθούν σήμερα το βράδυ , και θα περιμένεις την WIND να στα ξαναβάλει ( αν στα ξαναβάλει )

Link to comment
Share on other sites

Καλά και γιατί έχουν φραγή και αριθμοί που κανονικά λήγουν τον Απρίλιο;

 

Δοκίμασα από κινητό Wind να καλέσω το 6935601268 και δεν γινόταν

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλά και γιατί έχουν φραγή και αριθμοί που κανονικά λήγουν τον Απρίλιο;

 

Δοκίμασα από κινητό Wind να καλέσω το 6935601268 και δεν γινόταν

 

παρε απο σταθερο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...