Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια στο νεο σαιτ του f2g

http://www.wind.com.gr/gr/f2g/

δεν λεει πουθενα για happy hours, ουτε οτι τα bonus προς ολους ισχυουν για ανανεωση σε καταστημα

λεει απλα: "Τώρα σε κάθε ανανέωση παίρνεις ΔΩΡΟ χρόνο ομιλίας....."

αρα μηπως τα προς ολους τα δινει και με απλη ανανεωση με καρτα?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα από υπάλληλο της εταιρίας οτι οι 2-3πλασιασμοί από δω και στο εξής ισχύουν τελικά 30 μέρες και όχι 1 έτος όπως πριν.Όποιος πρόλαβε ήταν τυχερός.Πλέον είναι για 30μέρες γιατί διόρθωσαν την προσφορά μιας και έτσι ήταν να βγει από την αρχή.Το επιβεβαιώνει κανείς;;;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα από υπάλληλο της εταιρίας οτι οι 2-3πλασιασμοί από δω και στο εξής ισχύουν τελικά 30 μέρες και όχι 1 έτος όπως πριν.Όποιος πρόλαβε ήταν τυχερός.Πλέον είναι για 30μέρες γιατί διόρθωσαν την προσφορά μιας και έτσι ήταν να βγει από την αρχή.Το επιβεβαιώνει κανείς;;;

 

να το το τυρακι. Και ποιος μου λεει οτι δεν πιανει και τις παλαιοτερες ανανεωσεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιό τυράκι; Η φάκα εννοείς!:lol:

Το τυράκι έχει φαγωθεί ήδη απο όσους ανανεώσουν πιστευοντας οτι θα ειναι για έναν χρόνο.

Μακαρι να μην πιάσει και αυτους που ανανεωσαν ήδη (αν και δεν είμαι μέσα έτσι κι αλλιώς).

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο νεο σαιτ του f2g

http://www.wind.com.gr/gr/f2g/

δεν λεει πουθενα για happy hours, ουτε οτι τα bonus προς ολους ισχυουν για ανανεωση σε καταστημα

λεει απλα: "Τώρα σε κάθε ανανέωση παίρνεις ΔΩΡΟ χρόνο ομιλίας....."

αρα μηπως τα προς ολους τα δινει και με απλη ανανεωση με καρτα?

 

 

 

Ναι τα δίνει και με κάρτα.

100 προς όλους με κάρτα 10 ευρώ

200 προς όλους με κάρτα 20 ευρώ

300 προς όλους με 20 ευρώ από κατάστημα

επιπλέον δίνει και λεπτά προς WIND + Q

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα από υπάλληλο της εταιρίας οτι οι 2-3πλασιασμοί από δω και στο εξής ισχύουν τελικά 30 μέρες και όχι 1 έτος όπως πριν.Όποιος πρόλαβε ήταν τυχερός.Πλέον είναι για 30μέρες γιατί διόρθωσαν την προσφορά μιας και έτσι ήταν να βγει από την αρχή.Το επιβεβαιώνει κανείς;;;

 

Nομιζω οτι δεν ισχυει κατι τετοιο απο γνωστο μου που εβαλε καρτα σημερα!!

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω οτι δεν ισχυει κατι τετοιο απο γνωστο μου που εβαλε καρτα σημερα!!

 

τελικα η νεκροψια θα δειξει. Αλλος εχει πληροφορια απο γνωστο, αλλος πληροφορια μεσα απο τη γουιντ. Αλλα κανεις δεν ειναι σιγουρος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εγω που εχω WF2G2 με την πολυ φτηνη χρεωση,τι με συμφερει να κανω?Να ενεργοποιησω απο το 1300 η οχι?Και αν παω σε καταστημα και βαλω 10 η 20 ευρω,τι bomus θα εχω?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εγω που εχω WF2G2 με την πολυ φτηνη χρεωση,τι με συμφερει να κανω?Να ενεργοποιησω απο το 1300 η οχι?Και αν παω σε καταστημα και βαλω 10 η 20 ευρω,τι bomus θα εχω?

 

αν θες μεγκαμπαιτ μενεις 1242 αν θες δωρεαν λεπτα προς ολους πας στο 1300. Αν πας σε καταστημα, θα διαβασεις μερικες σελιδες πισω τι παιρνεις. Εχει γραφτει πολλες φορες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε όσους μπήκαν τα λεφτά και άκουσαν μέσα από 1269 δεν νομίζω να τους τα πάρει κανείς πίσω...

Μπορεί να υπήρξε πρόβλημα και να ήταν αρχικά για 30 ημέρες αλλά κανείς δεν μπορεί να σου πάρει τα λεφτά.

 

Τώρα για άτομα που ήρθε το μήνυμα και θέλουν διπλασιασμό, τριπλασιασμό από cc κτλ πιστεύω όλοι θα τους πουν 30 ημέρες το bonus. Αν σε κάποιον μπουν για πάντα, απλώς δεν το διατυμπανίζει και πολύ!

 

Προσωπική άποψη! Ο καθένας με το ρίσκο του.... ahhaaha :D

Link to comment
Share on other sites

Σε όσους μπήκαν τα λεφτά και άκουσαν μέσα από 1269 δεν νομίζω να τους τα πάρει κανείς πίσω...

Μπορεί να υπήρξε πρόβλημα και να ήταν αρχικά για 30 ημέρες αλλά κανείς δεν μπορεί να σου πάρει τα λεφτά.

 

Τώρα για άτομα που ήρθε το μήνυμα και θέλουν διπλασιασμό, τριπλασιασμό από cc κτλ πιστεύω όλοι θα τους πουν 30 ημέρες το bonus. Αν σε κάποιον μπουν για πάντα, απλώς δεν το διατυμπανίζει και πολύ!

 

Προσωπική άποψη! Ο καθένας με το ρίσκο του.... ahhaaha :D

και αν, λεω αν, σου αφαιρεσουν τα χρηματα του διπλασιασμου απο το 1269 θα μπορεις να πεις τιποτα; θα σου πουνε το μηνυμα εγραφε ξεκαθαρα για 30 μερες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην το συζητάμε και πολύ γιατί ποτέ δεν ξέρεις... Σίγουρα και πάλι δίκιο θα έχουν!

Δεν θυμάμαι να το έχει κάνει ποτέ στο παρελθόν.

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

αν θες μεγκαμπαιτ μενεις 1242 αν θες δωρεαν λεπτα προς ολους πας στο 1300. Αν πας σε καταστημα, θα διαβασεις μερικες σελιδες πισω τι παιρνεις. Εχει γραφτει πολλες φορες

 

Οκ,ευχαριστω...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο νεο σαιτ του f2g

http://www.wind.com.gr/gr/f2g/

δεν λεει πουθενα για happy hours, ουτε οτι τα bonus προς ολους ισχυουν για ανανεωση σε καταστημα

λεει απλα: "Τώρα σε κάθε ανανέωση παίρνεις ΔΩΡΟ χρόνο ομιλίας....."

αρα μηπως τα προς ολους τα δινει και με απλη ανανεωση με καρτα?

 

η σελιδα υπαρχει ακομα....

 

http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/prosfores-katastimaton/prosfores-kartokinitis/bonus-ananeosis-hronou-omilias/

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε ένας υπάλληλος οτι ο διπλ/τριπλασιασμος ισχυει για 1 χρονο και οτι ο ανταγωνισμος ολο βγαζει βρωμες...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε ένας υπάλληλος οτι ο διπλ/τριπλασιασμος ισχυει για 1 χρονο και οτι ο ανταγωνισμος ολο βγαζει βρωμες...

O ανταγωνισμος ειναι απο μεσα; Γιατι το 30 μερες το λεει πρωτα απ' ολα το μηνυμα το δικο τους... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό το forum αν και δεν έχει τύχει να ποστάρω

είχα συμβόλαιο wind Μ το οποίο έληξε και δε βλέπω να συνεχίζω μιας και η έκπτωση που γίνεται στο πάγιο πλέον είναι αστεία (όχι μόνο από την wind, γενικά απ'όλες τις εταιρείες) και το συμβόλαιο γίνεται σχετικά ασύμφορο πλέον..

Βλέπω να το γυρίζω σε κάρτα... αν και ομολογώ ότι έχασα λίγο τον μπούσουλα με όλα τα διαφορετικά πακέτα που κυκλοφορούν και τι προσφέρουν, το F2G παρόλα αυτά μου τράβηξε λίγο παραπάνω το μάτι

 

Να ρωτήσω όμως, η προσφορά του F2G για 300' προς όλους με 20€ σε περίπτωση ανανέωσης από κατάστημα, έχει λήξει; δηλαδή τα 100' extra bonus λεπτά από το κατάστημα δεν υπάρχουν πια σαν προσφορά;

Έψαξα το site της Wind όσο μπορούσα και δεν βρήκα να αναφέρεται κάπου, αντίθετα βρήκα αυτό στο fb

WIND F2G

Καλησπέρα Konstantine,

Η προσφορά των 300' προς όλους με κάθε ανανέωση των 20 ευρώ έχει λήξει. Mε το νέο F2G έχεις bonus ανανέωσης 200' προς όλους με κάθε ανανέωση από 20 ευρώ και 100' προς όλους με κάθε ανανέωση από 10 ευρώ. Για να μάθεις για όλες τις νέες προσφορές του νέου F2G μπορείς να επισκεφθείς το http://www.f2g.gr.

Για τις προσφορές καταστημάτων μπορεις να επισκεφθείς το http://bit.ly/xtra-bonus-stores. Ευχαριστούμε.

Δευτέρα στις 5:54 μ.μ. · Μου αρέσει! · 1

Κι έτσι βέβαια, δηλαδή με 200' προς όλους για 20ευρώ μου φαίνεται και πάλι το πιο πλήρες και οικονομικό πακέτο καρτοκινητής και με βλέπω να προχωράω προς τα εκεί.

ή μήπως υπάρχει και κάποιο άλλο πακέτο που μου έχει διαφύγει και συμφέρει περισσότερο;

 

Επίσης, μια ερώτηση, η οποία μπορεί να φαίνεται αστεία αλλά δεν έχω βρει κάτι σχετικό και είναι αρκετά σημαντική για εμένα

Αν πάω σε κάρτα, έχω κάποια δέσμευση χρονική πριν μπορέσω να κάνω φορητότα μετά π.χ. ή αλλάξω πακέτο στην ίδια εταιρία;

Δηλαδή π.χ. μετατρέπω τώρα το νούμερό μου σε F2G, μπορώ ας πούμε μετά σε 1-2 μήνες αν θελήσω να το κάνω What's Up; ή συμβόλαιο κάπου αλλού ή οτιδήποτε; ή υπάρχει κάποια δέσμευση χρονική που με εμποδίζει; είναι κάτι που ισχύει για όλα τα πακέτα καρτοκινητής;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

παρακολουθώ εδώ και αρκετό καιρό το forum αν και δεν έχει τύχει να ποστάρω

είχα συμβόλαιο wind Μ το οποίο έληξε και δε βλέπω να συνεχίζω μιας και η έκπτωση που γίνεται στο πάγιο πλέον είναι αστεία (όχι μόνο από την wind, γενικά απ'όλες τις εταιρείες) και το συμβόλαιο γίνεται σχετικά ασύμφορο πλέον..

Βλέπω να το γυρίζω σε κάρτα... αν και ομολογώ ότι έχασα λίγο τον μπούσουλα με όλα τα διαφορετικά πακέτα που κυκλοφορούν και τι προσφέρουν, το F2G παρόλα αυτά μου τράβηξε λίγο παραπάνω το μάτι

 

Να ρωτήσω όμως, η προσφορά του F2G για 300' προς όλους με 20€ σε περίπτωση ανανέωσης από κατάστημα, έχει λήξει; δηλαδή τα 100' extra bonus λεπτά από το κατάστημα δεν υπάρχουν πια σαν προσφορά;

Έψαξα το site της Wind όσο μπορούσα και δεν βρήκα να αναφέρεται κάπου, αντίθετα βρήκα αυτό στο fb

 

Κι έτσι βέβαια, δηλαδή με 200' προς όλους για 20ευρώ μου φαίνεται και πάλι το πιο πλήρες και οικονομικό πακέτο καρτοκινητής και με βλέπω να προχωράω προς τα εκεί.

ή μήπως υπάρχει και κάποιο άλλο πακέτο που μου έχει διαφύγει και συμφέρει περισσότερο;

 

Επίσης, μια ερώτηση, η οποία μπορεί να φαίνεται αστεία αλλά δεν έχω βρει κάτι σχετικό και είναι αρκετά σημαντική για εμένα

Αν πάω σε κάρτα, έχω κάποια δέσμευση χρονική πριν μπορέσω να κάνω φορητότα μετά π.χ. ή αλλάξω πακέτο στην ίδια εταιρία;

Δηλαδή π.χ. μετατρέπω τώρα το νούμερό μου σε F2G, μπορώ ας πούμε μετά σε 1-2 μήνες αν θελήσω να το κάνω What's Up; ή συμβόλαιο κάπου αλλού ή οτιδήποτε; ή υπάρχει κάποια δέσμευση χρονική που με εμποδίζει; είναι κάτι που ισχύει για όλα τα πακέτα καρτοκινητής;

Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας :)

 

Τα 300' (100' επιπλεον με ανανεωση σε καταστημα) ισχυουν μεχρι 31/05/12.Μετα μονο 200' θα παιρνεις.

Μπορεις να κανεις φορητοτητα μετα απο 1 μηνα παραμονης.

Link to comment
Share on other sites

Σκέψου και τη λύση του FROG.

Εκεί όμως θα έχεις 0,21€/1' προς όλους τους προορισμούς η οποία με το διπλασιασμό που παίρνεις από την κάρτα γίνεται 0,108€/1' (κάτι αντίστοιχο του F2G2)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Τα 300' (100' επιπλεον με ανανεωση σε καταστημα) ισχυουν μεχρι 31/05/12.Μετα μονο 200' θα παιρνεις.

Μπορεις να κανεις φορητοτητα μετα απο 1 μηνα παραμονης.

 

με ελαχιστη χρεωση τα 3 λεπτα να σημειωσω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι προσφορές της καρτοκινητης συνηθως ειναι για λίγο χρόνο.

Οι προσφορές της wind είναι για ακόμη πιο λίγο και αλλάζουν συνέχεια.

Το καλό είναι οτι πάντα σχεδόν έχει προσφορές (αλλες πιο καλές και άλλες λιγότερο καλές).

Το κακό είναι οτι ακόμη και όταν τρεχουν οι προσφορές της wind ούτε κι εμεις καλά καλά γνωρίζουμε τι παίρνουμε. Είναι η πολιτική της εταιρίας αυτή. Αλλοπρόσαλη!:lol:

Παρόλα αυτά όσοι ειμαστε με f2g μάθαμε να μην μας χαλάνε αυτα και να απολαμβάνουμε τις προσφορές που είναι σχεδόν πάντα καλυτερες απο τον ανταγωνισμο.

 

Είναι βασικά θέμα προσαρμοστικότητας στην αλλοπροσαλοσύνη της wind!:lol:

Έναν άνθρωπο που θέλει λίγο μεγαλύτερη σταθερότητα δε θα τον κερδίσουν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Έναν άνθρωπο που θέλει λίγο μεγαλύτερη σταθερότητα δε θα τον κερδίσουν ποτέ.

 

αν η σταθεροτητα δεν συνδυαζεται με πραγματικη οικονομια, τοτε προτιμω τις προσφορες περιορισμενης χρονικης δειαρκειας και καποια παραπανω ευρω στην τσεπη μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις :)

gm45 οκ ωραία αν είναι 300'(100' επιπλεον με ανανεωση σε καταστημα) δεν υπάρχει κάτι άλλο νομίζω, απλά είδα το post στο fb που παρέθεσα και με μπέρδεψε μάλλον.. :confused:

το απόγευμα βλέπω να πηγαίνω σε κατάστημα Wind να το ρωτήσω κι εκεί και λογικά θα κάνω αίτηση για αλλαγή σε F2G επιτόπου

eatmydust το είχα κοιτάξει και το Frog, αλλά έχω την αίσθηση ότι συνολικά θα με βολέψει καλύτερα το F2G

πάντως εφόσον μετά από 1 μήνα μπορείς να κάνεις φορητότητα δεν αγχωνόμαστε κιόλας, αν δω ότι δεν με βολεύει το αλλάζω, ωραίο πρέπει να είναι αυτό το συναίσθημα της "ελευθερίας", είχα καιρό να το νιώσω με τα συμβόλαια που ήμουν τόσα χρόνια :)

Link to comment
Share on other sites

αν η σταθεροτητα δεν συνδυαζεται με πραγματικη οικονομια, τοτε προτιμω τις προσφορες περιορισμενης χρονικης δειαρκειας και καποια παραπανω ευρω στην τσεπη μου

 

Μεγάλη και σοφή κουβέντα για τους χαλεπούς καιρούς που ζούμε!;)

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη και σοφή κουβέντα για τους χαλεπούς καιρούς που ζούμε!;)

Aκριβώς αυτό!! Ας αναλογιστεί κάποιος με συμβόλαιο μόνο πόσα πληρώνει το χρόνο άσκοπα και μετά σίγουρα θα το διακόψει την ίδια στιγμή άλλωστε σε 3 μέρες πάει όπου θελει και σε ότι τον συμφέρει ακόμα και για λίγους μήνες κέρδος στη σημερινή εποχή το σκέφτεσαι νομίζω. Απλά οι περισσότεροι σκέφτονται το δε βαριέσαι τώρα εντάξει δεν ειναι μεγάλη διαφορα, προσφορά ειναι, δε θα κρατήσει πολύ και τέτοια (μηνες έψηνα τους φίλους μου πριν 3 χρονια να κοψουμε τα συμβολαια για το f2go2 τότε και λέγανε ολοι θα ναι για λίγο, θα καταργηθεί, σιγά και τέτοια. Τελευταια στιιγμή με ακουσαν ολοι και οι τελευταιοι πρόλαβαν κυριολεκτικά στο οριο να μπουν στο πακέτο πριν αυτο καταργηθεί και έχουν περάσει χρόνια από τότε...) οι αλλοι απλά πληρώνουν μηνιαία το χαράτσι τους. Θυμάται κανένας πριν κανα χρονο οταν τελειωσαν οι προσφορές με τα 1€ το χρόνο που ολοι έλεγαν οτι σιγά σιγά τα δίκτυα εχουν αποφασίσει να κόψουν όλες τις προσφορές και παίρνανε και πρότειναν συμβολαια λέγοντας οτι τα απεριοριστα θα σταματησουν στις κάρτες;; Και δείτε που φτάσαμε σήμερα, από τα απεριόριστα προς free2go/whats up/cu στα απεριοριστα εντός δικτύου και πλέον στα 100-200-300 λεπτά προς ολα τα δίκτα, στα δωρεάν mb και σε οτι αλλο δείχνει οτι εμεις κατευθύνουμε τα πράγματα στη καρτοκινητή, οταν βλεπει το δίκτυο οτι δε βαζεις κάρτα θα δώσει θελωντας και μη, ξερει οτι πρεπει κατι να κανει για να σε φέρει στο ταμείο και θα σου τάξει γη και ύδωρ πολύ απλά.

 

ΥΓ: Αλήθεια εβαλε κανενας απο σημερα καρτα για διπλασιασμο/τριπλασιασμο να μας πει αν αλλαξε κατι και πλεον όντως λήγει σε 30 ημερες

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...