Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι προσφορές της καρτοκινητης συνηθως ειναι για λίγο χρόνο.

Οι προσφορές της wind είναι για ακόμη πιο λίγο και αλλάζουν συνέχεια.

Το καλό είναι οτι πάντα σχεδόν έχει προσφορές (αλλες πιο καλές και άλλες λιγότερο καλές).

Το κακό είναι οτι ακόμη και όταν τρεχουν οι προσφορές της wind ούτε κι εμεις καλά καλά γνωρίζουμε τι παίρνουμε. Είναι η πολιτική της εταιρίας αυτή. Αλλοπρόσαλη!:lol:

Παρόλα αυτά όσοι ειμαστε με f2g μάθαμε να μην μας χαλάνε αυτα και να απολαμβάνουμε τις προσφορές που είναι σχεδόν πάντα καλυτερες απο τον ανταγωνισμο.

 

Είναι βασικά θέμα προσαρμοστικότητας στην αλλοπροσαλοσύνη της wind!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάντο εκμεταλλεύσου την προσφορά (οσο καρατήσει) και μετά βλέπεις... Κάνεις σύνδεση πάλι αν θες Vodafone, Wind, Cosmote αλλάζει σε καρτοκινητό όπου θες. Μην ανησυχείς!

Κανείς δεν μπορεί να σου πει πως μια προσφορά καρτοκινητού θα είναι για συγκεκριμένο διάστημα, μιας και δεν υπογράφεις κανένα συμβόλαιο...

Πάντως δεν πληρώνεις και λίγα για VODAFONE με τόσα λεπτά! Σίγουρα άλλαξε το συμβόλαιο που έχεις τώρα....

 

Το θέμα είναι ότι αν σπάσω τώρα το συμβόλαιο θα πληρώσω 60 ευρώ οπότε για να μην βγω χαμένος θα πρέπει να κρατήσει τουλάχιστον 3 μήνες η προσφορά. (20 ευρώ θα κερδίζω τον μήνα αν πέσω από τα 40 στα 20 ευρώ λογαριασμού).

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι αν σπάσω τώρα το συμβόλαιο θα πληρώσω 60 ευρώ οπότε για να μην βγω χαμένος θα πρέπει να κρατήσει τουλάχιστον 3 μήνες η προσφορά. (20 ευρώ θα κερδίζω τον μήνα αν πέσω από τα 40 στα 20 ευρώ λογαριασμού).

 

Δεν το ήξερα... Είναι ένα δίλημμα!

Προσωπικά θα προχώραγα στην αλλαγή. Όλο και κάποια λύση θα βρεις να μείνεις στο 20€

Αν μπορείς να περιορίσεις και λίγο τη χρήση!

 

Απλώς να ξέρεις πως ελάχιστη διάρκεια αυτά τα προγράμματα έχουν 3 λεπτά!

Είναι ένα θέμα αυτό αν μιλάς μηναιως 3-4 ώρες προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι αν σπάσω τώρα το συμβόλαιο θα πληρώσω 60 ευρώ οπότε για να μην βγω χαμένος θα πρέπει να κρατήσει τουλάχιστον 3 μήνες η προσφορά. (20 ευρώ θα κερδίζω τον μήνα αν πέσω από τα 40 στα 20 ευρώ λογαριασμού).

 

να το σπασεις κερδισμενος θα βγεις.

Εδω στις συνδεσεις που υπογραφεις συμβολαιο και αλλαζουν οι οροι. 45 ευρω για 240 λεπτα ειναι παρα πολλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι αν σπάσω τώρα το συμβόλαιο θα πληρώσω 60 ευρώ οπότε για να μην βγω χαμένος θα πρέπει να κρατήσει τουλάχιστον 3 μήνες η προσφορά. (20 ευρώ θα κερδίζω τον μήνα αν πέσω από τα 40 στα 20 ευρώ λογαριασμού).

 

1. Η προσφορά με τα 300' τουλάχιστον για κάθε 20€ ισχύει σύμφωνα με επίσημη ανακοίνωση μέχρι 31/5. Από εκεί και πέρα θα ισχύει το 200' με 20€. Άρα με βάση τον μέχρι τώρα σχεδιασμό της wind, σίγουρα δε πρόκειται να αλλάξει μέχρι το καλοκαίρι αυτή η προσφορά.

2. Δεν κερδίζεις 20€/μήνα.. Γιατί τα 200' που θα παίρνεις, είναι δώρο. Το οποίο σημαίνει οτι τον επόμενο μήνα μπορεί πχ να μη βάλεις καν κάρτα, και να ξοδέψεις από αυτά τα 20€ που θα έχεις βάλει και θα σου έχουν μείνει στη κάρτα. Άρα τα 20€ που θα βάζεις θα σε κρατάνε για 2-2,5 μήνες τουλάχιστον, ανάλογα με τη χρήση που κάνεις και τι άλλες υπηρεσίες και πακέτα θέλεις να χρησιμοποιείς. Το οποίο σημαίνει οτι τα 60€ θα τα έχεις κερδίσει εγγυημένα μέσα στο επόμενο 2μηνο-3μήνο..

3. Και να τελειώσει κάποια στιγμή η προσφορά αυτή, 1000% θα βγει κάτι άλλο. ΠΟΤΕ δεν μείναμε έτσι όλοι εμείς που είμαστε τόσα χρόνια στη wind.. Μπορεί να μη ξέρεις τι προσφορά σου ξημερώνει τον επόμενο μήνα, αλλά ΞΕΡΕΙΣ οτι θα υπάρχει, και θα ναι και καλή τιε περισσότερες φορές!! ;)

Μη το σκέφτεσαι καν φίλε μου. Πληρώνεις ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΠΟΛΛΑ για 240' το μήνα, και πραγματικά δεν αξίζει ούτε τα μισά να σου ζητούσαν..

 

Το μόνο το οποίο θα σου έλεγα αν θέλεις να σκεφτείς, είναι το θέμα της επιδότησης, που δεν υπάρχει στα καρτοκινητά.. Αν νομίζεις οτι σου δίνει πολύ μεγάλη επιδότηση κάθε χρόνο η βόνταφον για να αλλάζεις κινητό, και πιστεύεις οτι σε συμφέρει, τότε σκέψου το. Προσωπική εκτίμηση άποψη και εμπειρία είναι οτι αυτά τα λεφτά που θα χάσεις από την επιδότηση, τα κερδίζεις και με το παραπάνω ανάλογα με τη χρήση που κάνεις μέσα από τις τιμές τις προσφορές και την ανεξαρτησία της καρτοκινητής.

Και το δεύτερο που μπορεί να θέλεις να υπολογίσεις είναι οτι επειδή ΑΝ είσαι στη wind, το πιο πιθανό είναι οτι θα παίρνεις πιο συχνά δωρεάν χρόνο ομιλία προς wind, ενώ αν είσαι πχ στη βόνταφον, να παίρνεις προς βόνταφον κλπ, υπολόγισε λίγο και που κάνεις τις περισσότερες κλήσεις σου.. Αν δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑΝ στη wind και είναι ΟΛΟΙ σου οι γνωστοί στη κοσμοτέ πχ, ε ψάξε μήπως τυχόν υπάρχει και κάποιο πακέτο στο whats up που να σε συμφέρει.. Αν είναι ανάκατα, το πιο συμφέρον πακέτο αυτή τη στιγμή είναι το F2G!!

Και στη χειρότερη, όπως λέει και ο φίλος από πάνω, αν κάτι αλλάξει σε 3 μήνες πχ, πάντα μπορείς να αλλάξεις σε κάτι που θα σε συμφέρει καλύτερα... Αν και αμφιβάλλω μιας και once a Wind fan, always a Wind fan..!:p:D

Link to comment
Share on other sites

φιλε NIKOS5113, οι κλησεις που κανεις, προς ποια δικτυα ειναι; Σε περιπτωση που μιλάς πολυ προς wind, υπαρχει και το q-card (της wind) που δινει 300 λεπτα με μολις 1 ευρω προς ολη τη wind και με ελαχιστη χρεωση το 1 λεπτο.
Link to comment
Share on other sites

1. Η προσφορά με τα 300' τουλάχιστον για κάθε 20€ ισχύει σύμφωνα με επίσημη ανακοίνωση μέχρι 31/5. Από εκεί και πέρα θα ισχύει το 200' με 20€. Άρα με βάση τον μέχρι τώρα σχεδιασμό της wind, σίγουρα δε πρόκειται να αλλάξει μέχρι το καλοκαίρι αυτή η προσφορά.

 

Δηλαδή εγώ που έχω ήδη ενεργοποιήσει την προσφορά στο 1242 αν πάω μέχρι τις 31/5 σε κατάστημα WIND και ανανεώσω με 20€ θα έχω:

300' προς όλους

420' προς WIND & Q

300 sms προς WIND & Q

 

Αν κατάλαβα καλά ισχύει η προηγούμενη προσφορά (προς 1300) ή ισχύει κάτι διαφορετικό???:blink:

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου...ξέχνα αυτά τα δωρεάν προς wind/q.

για να γραφτείς στο νέο σχήμα, πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στο 1300, οπότε αυτόματα διαγράφεσαι από το 1242 που δίνει τα δωρεάν προς wind/q και mb.

πλέον αυτά θα τα αγοράζεις.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που έχω ήδη ενεργοποιήσει την προσφορά στο 1242 αν πάω μέχρι τις 31/5 σε κατάστημα WIND και ανανεώσω με 20€ θα έχω:

300' προς όλους

420' προς WIND & Q

300 sms προς WIND & Q

 

Αν κατάλαβα καλά ισχύει η προηγούμενη προσφορά (προς 1300) ή ισχύει κάτι διαφορετικό???:blink:

 

όχι φίλε μου...ξέχνα αυτά τα δωρεάν προς wind/q.

για να γραφτείς στο νέο σχήμα, πρέπει να πάρεις τηλέφωνο στο 1300, οπότε αυτόματα διαγράφεσαι από το 1242 που δίνει τα δωρεάν προς wind/q και mb.

πλέον αυτά θα τα αγοράζεις.

 

Απλώς παίρνεις τα bonus λεπτά για WIND +happy hours από καταστήματα (διπλάσια)

Μόνο τα MB ουσιαστικά χάνεις... Αλλά για WIND με 10€ ή 20€ όλο και κάτι θα πάρεις!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρεα και ζητώ τη γνώμη σας. Έχω εδώ και 8 χρόνια συμβόλαιο vodafone 240 και πληρώνω κάθε μήνα 40-45 ευρώ χωρίς να ξεπερνώ τα 240 λεπτά. Από καιρό σκέφτομαι να πάω σε κάτι ποιο οικονομικό και περιμένω μήπως βγάλουν καμια καλή προσφορά. Σκέφτομαι να κάνω φορητότητα και να πάω σε F2G ( 200 λεπτά με 20 ευρώ) αλλά το θέμα είναι ότι δεν ξέρω πόσους μήνες θα κρατήσει γιατί αν καταργήσω τη σύνδεση και σε 2-3 μήνες σταματήσουν ή μειώσουν τα δωρεάν λεπτά τότε καλύτερα να μην προχωρήσω. Πήγα σε ένα κατάστημα Wind και μου είπαν ότι αυτή η προσφορά ισχύει για αυτό το μήνα και ότι τον επώμενο ίσως να αλλάξει ή να καταργηθεί. Δηλάδή να λειτουργήσει σαν κράχτης, να μαζέψει κόσμο και μετά τί? Να μας μείνει ο αριθμός Wind?

 

Αν έχεις το "Vodafone 240+ Parent" που έχει και ο πατέρας μου, αυτό που το καθαρό πάγιο είναι 26,01€, τότε αν πληρώνεις κάθε μήνα μόνο το πάγιο θα έπρεπε να πληρώνεις 35,83€ με τους φόρους. Αν πληρώνεις 40-45€ μάλλον κάνεις και κάποια άλλη επιπλέον χρήση (sms, ξεπερνάς το χρόνο, ιντερνετ κλπ) την οποία πρέπει να την υπολογίσεις και για το f2g ή όπου αλλού αποφασίσεις να πας. Τώρα έχεις 240' με ελάχιστη χρέωση το 1'. Άρα βγαίνει 0,149€ το λεπτό. Με την προσφορά του f2g βγαίνει 0,067€ το λεπτό και σου μένουν και τα 17,86€ στην κάρτα για άλλη χρήση. Κάνε κι εσύ τους υπολογισμούς σου. Μην ξεχάσεις και τα sms και ό,τι άλλη χρήση κάνεις.

Κι εγώ σκεφτόμουν να αλλάξω το πρόγραμμα του πατέρα μου αλλά 1) δεν υπάρχει επιστροφή στο VF240 γιατί είναι παλιό πρόγραμμα, 2) άλλη η φάση του καρτοκινητού που πρέπει να έχεις στο νου σου την ανανέωση και 3) γιατί σαν την εξυπηρέτηση της vodafone δεν έχουν οι άλλες εταιρίες. Εγώ προσωπικά για μένα στο f2g2 είμαι, αλλά ευθύνη να προτείνω φορητότητα σε άλλον δεν αναλαμβάνω! Εσύ μπορείς να αποφασίσεις για σένα ελεύθερα, βεβαίως! :rolleyes:

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω... Η προσφορά με τα 500 ΜΒ κρατά ένα μήνα... Αυτό με τα 8,5 ευρώ που μεταξύ άλλων δίνει και 600 ΜΒ σερφάρισμα είναι για ένα μήνα και αυτό ή όχι; Θέλω να πάρω F2G για αυτό ακριβώς και δε θέλω να μείνω με την κάρτα στο χέρι τελικά
Link to comment
Share on other sites

Για ένα μήνα είναι το πακέτο των 8,5 ευρώ ,αλλά είναι το πακέτο 300ΜΒ και με προσφορά δίνει 600. Δεν ξέρουμε για πόσο θα κρατήσει η προσφορά.Ισχύει και σε Q.
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω... Η προσφορά με τα 500 ΜΒ κρατά ένα μήνα... Αυτό με τα 8,5 ευρώ που μεταξύ άλλων δίνει και 600 ΜΒ σερφάρισμα είναι για ένα μήνα και αυτό ή όχι; Θέλω να πάρω F2G για αυτό ακριβώς και δε θέλω να μείνω με την κάρτα στο χέρι τελικά

Το πακέτο 600 λεπτά, sms, mb είναι μόνιμο αλλά τα mb ειναι 300 κανονικά απλά διαρκώς παρατείνεται οποτε το βλέπω να μένει στα 600 αλλα σκεψου το εσυ σαν 300 και αν σου φτανουν εισαι οκ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ την τραυματική εμπειρία να μου τελειώσουν τα ΜΒ και να μου φαγωθεί η κάρτα στο πι και φι...:cry:

Και δεν μπορείς να βρεις και το δίκιο σου...

Και ήταν διπλασιασμένο το υπόλοιπο!:cry:

Ερώτηση δική μου προς CC: Γιατί να μη στέλνεται ένα μήνυμα όταν τελειώνουν τα ΜΒ ή έστω ότι πλησιάζουν στο τέλος τους; Πρέπει να φαγωθεί ολόκληρο υπόλοιπο για να το καταλάβουμε;

ΕΠΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ CC: Γι' αυτό υπάρχει το 1242, για να το ελέγχετε τακτικά!

 

ΤΙ ΛΕΕΙΙΙΙΙΙΙ;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις το μπόνους πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το 1300 πριν κάνεις την ανανέωση. Το ενεργοποίησες;

Αν δεν το έχεις ενεργοποιημένο το έχασες.

Αν και θα έπρεπε να σου το πούνε αυτό στο κατάστημα πριν ανανεώσεις (αν ήθελαν να είναι σωστοί).

ευχαριστω ολους οσους απαντησανε!

Τελικα αυτο ηταν, εκανα ανανεωση αλλα ενεργοποιησα ΜΕΤΑ το 1300 με αποτελεσμα να χαθει η προηγουμενη προσφορα και να μεινω χωρις τιποτα. Τεσπα, επαθα-εμαθα.

 

Πρωτα ενεργοποιηση (αν σας συμφερει) της προσφορας και μετα ανανεωση.

 

Το γραφω για να μην την πατησει καποιος αλλος.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι απόλυτα σίγουρα ότι ενεργοποιώντας την προσφορά με το 1300 δεν χάνεται το f2g2?

Δε θέλω να με κυνηγάει η γυναίκα μου μετά!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι απόλυτα σίγουρα ότι ενεργοποιώντας την προσφορά με το 1300 δεν χάνεται το f2g2?

Δε θέλω να με κυνηγάει η γυναίκα μου μετά!!!

 

εχει αναφερθει πολλες φορες. Ειναι σιγουρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τότε βουρ για την ενεργοποίηση της προσφοράς ώστε να είναι και η σύζυγο χαρούμενη!!!

 

Κρίμα που λόγω αναβλητικότητας δεν πρόλαβα το f2g2.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι απόλυτα σίγουρα ότι ενεργοποιώντας την προσφορά με το 1300 δεν χάνεται το f2g2?

Δε θέλω να με κυνηγάει η γυναίκα μου μετά!!!

 

λίγο απίθανο να σου χαλάει το πακέτο σου ενεργοποιωντας μια προσφορά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι απόλυτα σίγουρα ότι ενεργοποιώντας την προσφορά με το 1300 δεν χάνεται το f2g2?

Δε θέλω να με κυνηγάει η γυναίκα μου μετά!!!

 

λίγο απίθανο να σου χαλάει το πακέτο σου ενεργοποιωντας μια προσφορά. Θά σου έλεγε να αλλάξεις πακέτο για να την πάρεις. Άρα δεν παίζει κάτι τέτοιο. Βέβαια με την wind είναι όλα αβέβαια.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου πιστωθηκε ο διπλασιασμος στο κανονικο υπολοιπο οποτε προς τι το ¨διαρκεια 30 μερες¨;Να αφαιρεθει απο το κανονικο υπολοιπο δεν γινετε παντως.
Link to comment
Share on other sites

H wind με προκαλεί... δε πάνε δέκα μερες που μου ειχε στειλει μηνυμα για τριπλασιασμο αν βαλω 10€ τις επόμενες 6 ημέρες τώρα σκάει πάλι το ιδιο μηνυμα για τριπλασιασμο αν βαλω 20€ ομως τις επόμενες 6 ημερες και ηρθε και δυο φορες το μηνυμα μαλιστα...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

H wind με προκαλεί... δε πάνε δέκα μερες που μου ειχε στειλει μηνυμα για τριπλασιασμο αν βαλω 10€ τις επόμενες 6 ημέρες τώρα σκάει πάλι το ιδιο μηνυμα για τριπλασιασμο αν βαλω 20€ ομως τις επόμενες 6 ημερες και ηρθε και δυο φορες το μηνυμα μαλιστα...

 

εγω δεν θα ελεγα οτι σε προκαλει.

Θα ελεγα οτι σε συμπαθει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H wind με προκαλεί....

 

μου ηρθε τριτο μηνυμα τριπλασιασμου.....στο ιδιο νουμερο :lol::lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε τριτο μηνυμα τριπλασιασμου.....στο ιδιο νουμερο :lol::lol:

 

και εμενα και για 3 φορα θα βαλω 10 ευρω θα φτασω τα 90 ευρω χαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...