Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενας φιλος μου εχει wind card με την προσφορα του οαεδ(120' προς σταθερα δωρεαν καθε μηνα).Τωρα με τις προσφορες θελει να το κανει f2g.Τα 120' θα συνεχισουν να πιστωνονται καθε μηνα η τα χανει;

 

99% τα χάνει....

Απλώς δοκιμάζει κάνει την αλλαγή σε F2G και αν παραμείνουν τα 120' δεν το αναφέρει πουθενά!

Δεν νομίζω να μπορεί κάποιος, χωρίς να το έχει δοκιμάσει να απαντήσει σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

Αφού λέει ότι ισχύει για ανανέωση από κατάστημα τα 300 λεπτά

 

μπορει να ξεκαθαρισει καποιος αν ισχυει αυτο γιατι εχω χασει την μπαλα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού λέει ότι ισχύει για ανανέωση από κατάστημα τα 300 λεπτά

 

μπορει να ξεκαθαρισει καποιος αν ισχυει αυτο γιατι εχω χασει την μπαλα?

 

Επιβεβαιώνω ισχύει κανονικά... Μπαίνουν 200 λεπτά και ουσιαστικά από κατάστημα μπαίνει ένα bonus +100 λεπτά!

Οπότε ανανέωση 20€ από κατάστημα ουσιαστικά 300 λεπτα προς όλους (ελαχ. διάρκεια 3' // χρεώση ανα δευτερόλεπτο)

Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα ξεκαθαρισαν για το τι ισχυει απο τωρα μεσω των απαντησεων στο fb.

 

Με 10€ ανανεωση και bonus απο (1242) παιρνεις απο εδω και στο εξης:

  • 100' προς WIND/Q +
  • 20 Mb Internet +
  • 100' + 100 sms προς WIND/Q (σε καταστημα) +
  • 200' + 200 sms προς WIND/Q (σε καταστημα 12:00 – 15:00 & 17:00 – 20:00)

 

Με 10€ ανανεωση και bonus απο (1300) παιρνεις απο εδω και στο εξης:

  • 100' προς όλους+
  • 100' + 100 sms προς WIND/Q (σε καταστημα) +
  • 200' + 200 sms προς WIND/Q (σε καταστημα 12:00 – 15:00 & 17:00 – 20:00)

 

Με 20€ ανανεωση και bonus απο (1242) παιρνεις απο εδω και στο εξης:

  • 120' προς WIND/Q +
  • 120 Mb Internet +
  • 300' + 300 sms προς WIND/Q (σε καταστημα) +
  • 600' + 600 sms προς WIND/Q (σε καταστημα 12:00 – 15:00 & 17:00 – 20:00)

 

Με 20€ ανανεωση και bonus απο (1300) παιρνεις απο εδω και στο εξης:

  • 200' προς όλους (Βonus ανανεωσης)+
  • 100' προς όλους (Βonus καταστηματος μεχρι τις 31/05/2012)+
  • 300' + 300 sms προς WIND/Q (σε καταστημα) +
  • 600' + 600 sms προς WIND/Q (σε καταστημα 12:00 – 15:00 & 17:00 – 20:00)

 

Τα 300' προς όλους ισχυουν απο εδω και στο εξης με ανανεωση σε καταστημα απο 20€ και πανω (200' +100')

 

Aπλά φίλε μου δε διόρθωσες τα extra από τα happy hours όπως έγραψα και νωρίτερα δε παίρνεις απλά τα διπλά αλλά extra με τα κανονικά άλλες δυο φορές από τα ίδια όπως διόρθωσα και το πινακάκι πιο πάνω γιατι ειδικά σε οσους μιλάμε πολύ και προς το ιδιο δίκτυο ειναι σημαντική διαφορά

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω ισχύει κανονικά... Μπαίνουν 200 λεπτά και ουσιαστικά από κατάστημα μπαίνει ένα bonus +100 λεπτά!

Οπότε ανανέωση 20€ από κατάστημα ουσιαστικά 300 λεπτα προς όλους (ελαχ. διάρκεια 3' // χρεώση ανα δευτερόλεπτο)

 

μιλαμε για την προσφορα του 1300. σωστα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για την προσφορα του 1300. σωστα?

Ακριβώς μιλάμε πάντα για τη νεα προσφορά του 1300. Το περίεργο ειναι που δε το αναφερει πουθενά αυτό... οποτε και να μη σου βαλουν τα extra θα σου πουν δε το λέει κάπου... μονο η wind τα κάνει αυτά για να μην εχουμε παράπονα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς μιλάμε πάντα για τη νεα προσφορά του 1300. Το περίεργο ειναι που δε το αναφερει πουθενά αυτό... οποτε και να μη σου βαλουν τα extra θα σου πουν δε το λέει κάπου... μονο η wind τα κάνει αυτά για να μην εχουμε παράπονα

 

Καλά άμα πας από κατάστημα και τους πεις την προσφορά με 20€ στο F2G πιστεύω να σου πουν 300 λεπτά! Βέβαια μπορεί να πέσεις και σε περίπτωση να μην ξέρει καν τα 200 λεπτά ο υπάλληλος και άντε να εξηγείς ahhaahaha ....

Ναι πάντα μιλάμε για τη νέα προσφορά στο 1300

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς μιλάμε πάντα για τη νεα προσφορά του 1300. Το περίεργο ειναι που δε το αναφερει πουθενά αυτό... οποτε και να μη σου βαλουν τα extra θα σου πουν δε το λέει κάπου... μονο η wind τα κάνει αυτά για να μην εχουμε παράπονα

 

τετοιο μπερδεμα δεν εχω ξαναδει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρίσαμε ότι το f2g2 δεν επηρεάζεται από την κλήση στο 1300, έτσι δεν είναι; Την έχω πατήσει στο παρελθόν (μου το επανέφεραν βέβαια), γι' αυτό είπα να το σιγουρέψω άλλη μία...
Link to comment
Share on other sites

Ξεκαθαρίσαμε ότι το f2g2 δεν επηρεάζεται από την κλήση στο 1300, έτσι δεν είναι; Την έχω πατήσει στο παρελθόν (μου το επανέφεραν βέβαια), γι' αυτό είπα να το σιγουρέψω άλλη μία...

 

ναι, δεν επηρεαζεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει η wind με τις μ@λ@κίες της!Πριν λίγο μου ήρθε το εξής sms

 

"Η διάρκεια ισχύος σας έληξε και η σύνδεση σας θα ακυρωθεί σε 5 μέρες.Για να παρατείνετε τη διάρκεια ισχύος,ανανεώστε άμεσα το χρόνο ομιλίας σας."

 

Λήγει 13/02/2013

WTF?????

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση αρχαριου... :O

εκανα αιτηση για να μετατραπει το συμβολαιο που εχω στη wind σε f2g

απλα επειδη διαβαζω περι νεων και παλαιων f2g και περι 1242 και 1300...

σε πιο προγραμμα θα παει το νουμερο μου? και γενικα ποιες προσφορες θα με αφορουν ωστε να τις εκμεταλευτω καλυτερα?

ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το F2G2. Έχω ενεργοποιημένη την προσφορά στο 1242.

Τι με συμφέρει τελικά ρε παιδιά;

1242 ή 1300;

 

Αν χρειάζεται mb τότε το 1242..Αν χρειάζεσαι λεπτά προς όλους τότε 1300.

Link to comment
Share on other sites

μια γρηγορη ερωτηση αρχαριου... :O

εκανα αιτηση για να μετατραπει το συμβολαιο που εχω στη wind σε f2g

απλα επειδη διαβαζω περι νεων και παλαιων f2g και περι 1242 και 1300...

σε πιο προγραμμα θα παει το νουμερο μου? και γενικα ποιες προσφορες θα με αφορουν ωστε να τις εκμεταλευτω καλυτερα?

ευχαριστω! :)

 

Στο 1300 αφου ειναι καινουργιο καρτοκινητο.

 

Με 10€ ανανεωση παιρνεις:

100' προς όλους +

100' + 100 sms προς WIND/Q (σε καταστημα) +

200' + 200 sms προς WIND/Q (σε καταστημα 12:00 – 15:00 & 17:00 – 20:00)

 

Με 20€ ανανεωση παιρνεις:

200' προς όλους (Βonus ανανεωσης)+

100' προς όλους (Βonus καταστηματος μεχρι τις 31/05/2012)+

300' + 300 sms προς WIND/Q (σε καταστημα) +

600' + 600 sms προς WIND/Q (σε καταστημα 12:00 – 15:00 & 17:00 – 20:00)

Edited by gm45
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει η wind με τις μ@λ@κίες της!Πριν λίγο μου ήρθε το εξής sms

 

"Η διάρκεια ισχύος σας έληξε και η σύνδεση σας θα ακυρωθεί σε 5 μέρες.Για να παρατείνετε τη διάρκεια ισχύος,ανανεώστε άμεσα το χρόνο ομιλίας σας."

 

Λήγει 13/02/2013

WTF?????

Μου χει τύχει και μένα πέρσι και σε μένα και στη κοπελιά μου και απλά μετά από μια μέρα μας ήρθε μηνυμα παρακαλώ παραβλέψτε το χθεσινό μηνυμα που σας ενημέρωνε για τη λήξη της συνδεσής σας κλπ κλπ

 

Έχω το F2G2. Έχω ενεργοποιημένη την προσφορά στο 1242.

Τι με συμφέρει τελικά ρε παιδιά;

1242 ή 1300;

 

Πλέον δεν υπάρχει θέμα επιλογής μονόδρομος είναι, με το 1242 δε παιρνεις τα 300΄προς ολους παρά μονο 100 ή 120 λεπτά προς wind και 20 ή 120MB ιντερνετ ενώ με το 1300 παίρνεις 100 ή 200/300 λεπτά προς όλους κι αν ανανεωσεις από καταστημα και αρκετά ακόμα προς wind. Οπότε 1300 για τα λεπτά προς ολους κι ενα πακετακι non stop από 7€ wind και internet αν χρησιμοποιείς

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.

Στις 22/02/2012 μπήκα σε ένα κατάστημα Wind και έκανα ανανέωση των 20 ευρώ, οπότε πήρα τα 300Λ προς όλους, καθώς και τα λεπτά+σμσ προς Wind+Q.

Όλα καλά μέχρι σήμερα που είδα το status μου:

από τα 20 (+4 ευρώ που είχα από πρίν) μου έμεινε μόνο 1.5 ευρώ!!!

Από τα 300Λ προς όλους, ενώ μιλούσα με τις ώρες, ξόδεψε τα 115 και μου μείνανε 185Λ. Ίντερνετ δεν μπένω ποτέ, αποφεύγω τα σμσ, το πολύ να έστειλα 6-8 σμσ προς όλους.

Είναι φανερό οτι το σύστημα έτρωγε χρόνο ομιλίας από την κάρτα παρά από τα δωρεάν λεπτά προς όλους.

Κάλεσα 4-5 φορές το 1260 αλλά το support είναι busy κι έτσι έχασα και 1+ευρώ και απο εκεί!!!

Πώς μπορώ να έρθω σε επαφή με την Wind (άλλο τηλ ή email) για να βρω το δίκιο μου? Πού μπορώ να απευθυνθώ για να μου πιστώσουν τα 20 ευρώ που έφαγαν??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.

Στις 22/02/2012 μπήκα σε ένα κατάστημα Wind και έκανα ανανέωση των 20 ευρώ, οπότε πήρα τα 300Λ προς όλους, καθώς και τα λεπτά+σμσ προς Wind+Q.

Όλα καλά μέχρι σήμερα που είδα το status μου:

από τα 20 (+4 ευρώ που είχα από πρίν) μου έμεινε μόνο 1.5 ευρώ!!!

Από τα 300Λ προς όλους, ενώ μιλούσα με τις ώρες, ξόδεψε τα 115 και μου μείνανε 185Λ. Ίντερνετ δεν μπένω ποτέ, αποφεύγω τα σμσ, το πολύ να έστειλα 6-8 σμσ προς όλους.

Είναι φανερό οτι το σύστημα έτρωγε χρόνο ομιλίας από την κάρτα παρά από τα δωρεάν λεπτά προς όλους.

Κάλεσα 4-5 φορές το 1260 αλλά το support είναι busy κι έτσι έχασα και 1+ευρώ και απο εκεί!!!

Πώς μπορώ να έρθω σε επαφή με την Wind (άλλο τηλ ή email) για να βρω το δίκιο μου? Πού μπορώ να απευθυνθώ για να μου πιστώσουν τα 20 ευρώ που έφαγαν??

 

παρε το 8008887316 ειναι για βλαβες και ειναι δωρεαν αν και δε νομιζω να τους πιασεις. Και γω τους παιρνω αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ.

Στις 22/02/2012 μπήκα σε ένα κατάστημα Wind και έκανα ανανέωση των 20 ευρώ, οπότε πήρα τα 300Λ προς όλους, καθώς και τα λεπτά+σμσ προς Wind+Q.

Όλα καλά μέχρι σήμερα που είδα το status μου:

από τα 20 (+4 ευρώ που είχα από πρίν) μου έμεινε μόνο 1.5 ευρώ!!!

Από τα 300Λ προς όλους, ενώ μιλούσα με τις ώρες, ξόδεψε τα 115 και μου μείνανε 185Λ. Ίντερνετ δεν μπένω ποτέ, αποφεύγω τα σμσ, το πολύ να έστειλα 6-8 σμσ προς όλους.

Είναι φανερό οτι το σύστημα έτρωγε χρόνο ομιλίας από την κάρτα παρά από τα δωρεάν λεπτά προς όλους.

Κάλεσα 4-5 φορές το 1260 αλλά το support είναι busy κι έτσι έχασα και 1+ευρώ και απο εκεί!!!

Πώς μπορώ να έρθω σε επαφή με την Wind (άλλο τηλ ή email) για να βρω το δίκιο μου? Πού μπορώ να απευθυνθώ για να μου πιστώσουν τα 20 ευρώ που έφαγαν??

 

Από σταθερό: 6935601260

crm@wind.com.gr

Edited by gm45
Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 κάρτες F2G. Πρέπει να κάνω 3 online λογαριασμούς; Δεν υπάρχει δυνατότητα να βάλω σε ένα λογαριασμό και τις 3;

 

Επίσης, το Wind sharing (ή κάτι παρόμοιο) μήπως επανήλθε;

Link to comment
Share on other sites

παρε το 8008887316 ειναι για βλαβες και ειναι δωρεαν αν και δε νομιζω να τους πιασεις. Και γω τους παιρνω αλλα τιποτα

Από σταθερό: 6935601260

crm@wind.com.gr

ΟΚ, ευχαριστώ πολύ.

Μίλησα με το τμήμα εξυπηρέτησης και είπαν οτι θα το ελέγξουν και σε 2 μέρες θα πάρω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Από σταθερό: 6935601260

crm@wind.com.gr

Eγώ πάντως από τότε που ήρθα στη wind για όποιο πρόβλημα, ερώτημα, αίτημα και απορία καλώ το 2105100100 με αστική χρέωση από το σταθερό η κινητό μου οταν εχει free προς σταθερά και δε μου χουν πει ποτέ τίποτα, νομιζω βγαινει απευθειας η εξυπηρετηση εδώ το ειχε γράψει καποτε καποιος και το κράτησα

 

ΥΓ: Δε σε πρόλαβα μαλλον φίλε μου χρεώθηκες κινητό...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έβαλα κάρτα σε έναν αριθμό wind που δεν χρησιμοποιούσα για να μην χαθεί λόγω τις προνομιακής χρέωσης των δέκα λεπτών το λεπτό έβαλα 2 ευρώ και μου ήρθε μυνημα οτι τριπλασιαστηκε το ποσο . Ο τριπλασιασμος αυτός ισχύει μέχρι πότε ; το υπόλοιπο το τριπλασιασμενο το χάνω σε ένα μήνα ; η ισχύει κανονικά ; . Τώρα πότε πρεπει να ξανά βάλω κάρτα για πάρω το τριπλασιασμο ;. Ρωτάω διότι νομίζa οτι διπλασιασεζεται ή τριπλασιαζεται στην δεύτερη ανανέωση έτσι είχα ακούσει δηλαδή. Επίσης μου είπανε για το 1300 και το ενεργοποιήσα. Αλλα ισχύει για περιορισμένο χρονικό διάστημα η προσφορά αυτη αυτό βλέπω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως από τότε που ήρθα στη wind για όποιο πρόβλημα, ερώτημα, αίτημα και απορία καλώ το 2105100100 με αστική χρέωση από το σταθερό η κινητό μου οταν εχει free προς σταθερά και δε μου χουν πει ποτέ τίποτα, νομιζω βγαινει απευθειας η εξυπηρετηση εδώ το ειχε γράψει καποτε καποιος και το κράτησα

 

ΥΓ: Δε σε πρόλαβα μαλλον φίλε μου χρεώθηκες κινητό...

Δεν πειράζει, αρκεί που μίλησα με κάποιον και προώθησαν το πρόβλημα.

Κρατώ κι αυτό το νούμερο για το μέλλον.

THX a lot.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...