Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε έβαλα 20ευρώ και πήρα 60ευρώ στο κανονικό υπόλοιπο.Τέτοια λάθη ευπρόσδεκτα:lol:

 

...οποτε τα πηρες τα 60 € απο τον δευτερο τριπλασιασμο ή θα τα παρεις;;;;...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κάρτα 10ευρώ προχθές μετά από sms που μου έλεγε για 3πλασιασμό και προστέθηκε στο κανονικό μου υπόλοιπο. Καλώ 1260 να ρωτήσω αν έχει τελικά διάρκεια 30μέρες και μετά από μερικές ώρες με καλούν πίσω για να μου πουν οτι δεν λήγει σε 30μέρες αλλά σε 1έτος.Χθες λαμβάνω πάλι sms για 3πλασιασμό και ενώ κάνω πάλι ανανέωση δεν 3πλασιάζεται.Καλώ πάλι 1260 και με ενημερώνουν οτι από λάθος συστήματος έλαβα το sms αλλά θα το στείλει στο αρμόδιο τμήμα για να μου 3πλασιάσουν το υπόλοιπο από την στιγμή που έλαβα έστω και κατα λάθος το sms.Οπότε έβαλα 20ευρώ και πήρα 60ευρώ στο κανονικό υπόλοιπο.Τέτοια λάθη ευπρόσδεκτα:lol:

 

βασικα εβαλες 17,86 και πηρες 53,57.

αν υπολογιζω σωστα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κάρτα 10ευρώ προχθές μετά από sms που μου έλεγε για 3πλασιασμό και προστέθηκε στο κανονικό μου υπόλοιπο. Καλώ 1260 να ρωτήσω αν έχει τελικά διάρκεια 30μέρες και μετά από μερικές ώρες με καλούν πίσω για να μου πουν οτι δεν λήγει σε 30μέρες αλλά σε 1έτος.Χθες λαμβάνω πάλι sms για 3πλασιασμό και ενώ κάνω πάλι ανανέωση δεν 3πλασιάζεται.Καλώ πάλι 1260 και με ενημερώνουν οτι από λάθος συστήματος έλαβα το sms αλλά θα το στείλει στο αρμόδιο τμήμα για να μου 3πλασιάσουν το υπόλοιπο από την στιγμή που έλαβα έστω και κατα λάθος το sms.Οπότε έβαλα 20ευρώ και πήρα 60ευρώ στο κανονικό υπόλοιπο.Τέτοια λάθη ευπρόσδεκτα:lol:

Με έχετε δελεάσει πλέον μου φαίνεται θα πάω κι εγώ να βάλω κάρτα απλά λυπαμαι το νον στοπ που θα πάει χαμένο μονο 10 μέρες το χω...

Αλήθεια φίλε και γενικά σε όσους ήρθε τριπλασιασμός που λεει αν ανανεωσεις με 10€ τις επόμενες 6 ημέρες αν βάλω 20€ θα τριπλασιάσει το 20άρικο;;

Έχω ψηθεί αλλά το σκέφτομαι λίγο γιατί με τη wind ειναι να φοβασαι μπορει οταν πάω εγώ να τα βαλει για 30 ημέρες μόνο...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

βασικα εβαλες 17,86 και πηρες 53,57.

αν υπολογιζω σωστα

Αφού έβαλε 10€ και τριπλασιάστηκαν, τότε έχει στο λογαριασμό του 26,79€.

Αφού ήρθε κι άλλο μήνυμα τριπλασιασμού, έκανε ανανέωση, δεν τριπλασιάστηκε και το κυνήγησε, θα έχει 26,79€ (υπάρχον υπόλοιπο) + [(δεύτερη κάρτα ανανέωσης/1,12) * 3] :happy:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο φ2γ2 μου που την περασμενη βδομάδα δεν είχε έρθει sms, μου ήρθε προχτες sms για τριπλασιασμο (για 5 ευρώ ανανέωση τις 6 επομενες μέρες)! Ε, νομίζω θα ανανεώσω, οκ, πείστηκα!

*Ελπίζω αυτοί οι αβέρτα δι- και τρι- πλασιασμοί να μην προμηνύουν κάποια δυσάρεστη έκπληξη -οπως αυξήσεις σε ονομαστικές χρεώσεις πχ...

 

edit: έγραψα λάθος, το μήνυμα έλεγε τριπλασιασμό για ανανέωση 10 ευρώ και όχι 5.

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

...οποτε τα πηρες τα 60 € απο τον δευτερο τριπλασιασμο ή θα τα παρεις;;;;...

 

Πήρα τον 3πλασιασμό από την πρώτη ανανέωση των 10ευρώ και αναμένω και τον δευτερο 3πλασιασμό από την δεύτερη ανανέωση των 10ευρώ όπως μου είπαν από το 1260.Έχω λάβει και sms με έναν κωδικό και αναφέρει οτι το αίτημα μου επεξεργάζεται από το αρμόδιο τμήμα.Δηλαδή στο σύνολο έβαλα 20ευρώ κάρτα.Με τον λειτουργό που μίλησα μου επιβεβαίωσε οτι θα μου τον δώσουν τον 3πλασιασμό από την στιγμή που έλαβα το δεύτερο sms και ας ήταν ''συστημικό λάθος''.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση 20Ε σε ενα νουμερο f2g2 που δεν ειχε ερθει μηνυμα κ δεν πηρα ουτε 2πλασιασμο ουτε 3πλασιασμο. μου εδωσε ομως προσ wind κ 300+300 κ αλλα 600+600 λογω happy hour. Συνολικα με ανανεωση 20 ευρω μου δωσε για ενα μηνα:

300 λεπτα προς ολους

1020 λεπτα προς wind,Q

900 sms προσ wind,Q

120 mb

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα απορω ποιος καμμενος εγκεφαλος εκει στη wind σχεδιαζει αυτο το χαος που γινεται με τις προσφορες.

Ειναι τρομερα αυτοκτονικο να βγαζεις καλες προσφορες, αλλα για να τις επεξεργαστει ο πελατης να πρεπει να μπορει πρωτα να τετραγωνισει τον κυκλο.

Ας ηταν ξεκαθαρες οι προσφορες και με μονιμο διπλασιασμο στην καρτα (οπως στο frog) και τοτε θα μαζευε ολο το χαρτι.. με το χαος που γινεται τωρα, ακομα χλωμους τους βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση 20Ε σε ενα νουμερο f2g2 που δεν ειχε ερθει μηνυμα κ δεν πηρα ουτε 2πλασιασμο ουτε 3πλασιασμο. μου εδωσε ομως προσ wind κ 300+300 κ αλλα 600+600 λογω happy hour. Συνολικα με ανανεωση 20 ευρω μου δωσε για ενα μηνα:

300 λεπτα προς ολους

1020 λεπτα προς wind,Q

900 sms προσ wind,Q

120 mb

 

Όντως δελεάστηκα τελικά κι εγώ από όλους και λέω ας το ρισκάρω οπότε έβαλα πριν λίγο 20€ και γω και πραγματικά υποκλίνομαι στη Wind το υπόλοιπο που από 52€ πήγε περίπου στο 105€ συν ολα τα παραπάνω. Εντωμεταξύ νομιζα μέχρι τώρα ότι με τα happy hours έπαιρνες απλά τα διπλά bonus πχ αντι για 300 προς wind έπαιρνες 600 αλλά τελικά παίρνεις και τα 300 του κανονικού και εξτρα 600 από το happy hours!!! Μπράβο wind και πιστεύω να μη μας κάνεις καμιά μ@@@ με το επιπλέον υπόλοιπο!

 

ΥΓ: εμενα το μηνυμα ελεγε με 10€ τριπλασιασμος αν βαλω καρτα τις επομενες 6 ημερες (ισχυς 30 ημερες) και τριπλασιασε κανονικα και τα 20 παντως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όντως δελεάστηκα τελικά κι εγώ από όλους και λέω ας το ρισκάρω οπότε έβαλα πριν λίγο 20€ και γω και πραγματικά υποκλίνομαι στη Wind το υπόλοιπο που από 52€ πήγε περίπου στο 105€ συν ολα τα παραπάνω. Εντωμεταξύ νομιζα μέχρι τώρα ότι με τα happy hours έπαιρνες απλά τα διπλά bonus πχ αντι για 300 προς wind έπαιρνες 600 αλλά τελικά παίρνεις και τα 300 του κανονικού και εξτρα 600 από το happy hours!!! Μπράβο wind και πιστεύω να μη μας κάνεις καμιά μ@@@ με το επιπλέον υπόλοιπο!

 

ΥΓ: εμενα το μηνυμα ελεγε με 10€ τριπλασιασμος αν βαλω καρτα τις επομενες 6 ημερες (ισχυς 30 ημερες) και τριπλασιασε κανονικα και τα 20 παντως

 

δηλαδη πηρες 600 προς ολα τα δικτυα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πηρες 600 προς ολα τα δικτυα;

Δεν ειπα κατι για τα 300 προς ολα τα δίκτυα είπα απλά για τα happy hours προς wind που τα 300 προς wind γίνονται 300+600 δηλαδή 900 συνολο!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ρε παιδεια αμα παω τωρα και ανανεωσω ενα f2g2 που εχω με 20ε θα μου τα κανει 60ε για ενα χρονο χωρις να μου εχει ερθει το μηνυμα για 3πλασιασμο η πρεπει να εχει ερθει μηνυμα αλλιως δεν το κανει? και επιπλεον θα μου δωση και ολα τα αλλα που δινει για ενα μηνα δηλαδη 300΄προς ολους 300΄για wind/q 300sms για wind/q και 120mb?σορρυ αν σας εχω πρηξη αλλα εχω χαση τον μπουσουλα με τοσες προσφορες
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχουν στείλει για διπλασιασμό στα 5€ με διάρκεια 30 ημέρες.

 

Δύο απορίες...

1)αν βάλω πχ 10€ θα γίνει πάλι ο διπλασιασμός ή ισχύει μόνο στα 5€ που γράφει στο sms?

2)Τελικά ισχύει η διάρκεια των 30 ημέρών ή θα μπει στο κανονικό υπόλοιπο??

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά... :)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχουν στείλει για διπλασιασμό στα 5€ με διάρκεια 30 ημέρες.

 

Δύο απορίες...

1)αν βάλω πχ 10€ θα γίνει πάλι ο διπλασιασμός ή ισχύει μόνο στα 5€ που γράφει στο sms?

2)Τελικά ισχύει η διάρκεια των 30 ημέρών ή θα μπει στο κανονικό υπόλοιπο??

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά... :)

 

μπαινει στο κανονικο υπολοιπο μεν, κανεις δεν μπορει να πει ομως με σιγουρια αν εχει διαρκεια ενα μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχουν στείλει για διπλασιασμό στα 5€ με διάρκεια 30 ημέρες.

 

Δύο απορίες...

1)αν βάλω πχ 10€ θα γίνει πάλι ο διπλασιασμός ή ισχύει μόνο στα 5€ που γράφει στο sms?

2)Τελικά ισχύει η διάρκεια των 30 ημέρών ή θα μπει στο κανονικό υπόλοιπο??

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά... :)

Ναι θα διπλασιαστεί οποιοδήποτε ποσό βάλεις μέσα γιατι εμενα ηταν τριπλασιασμος για 10€ και εβαλα 20€ και τριπλασιαστηκαν ολα. Λογικά απο τη στιγμη που μπαινουν στο κανονικο υπολοιπο δε μπορει να στα πειράξει μετά αλλά λογικά λέμε πάντα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα διπλασιαστεί οποιοδήποτε ποσό βάλεις μέσα γιατι εμενα ηταν τριπλασιασμος για 10€ και εβαλα 20€ και τριπλασιαστηκαν ολα. Λογικά απο τη στιγμη που μπαινουν στο κανονικο υπολοιπο δε μπορει να στα πειράξει μετά αλλά λογικά λέμε πάντα

 

με την wind δεν υπαρχει λογικη. ασε που και να στα πειραξει δεν θα μπορεις να πεις τιποτα γιατι το γραφει και στο μηνυμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με την wind δεν υπαρχει λογικη. ασε που και να στα πειραξει δεν θα μπορεις να πεις τιποτα γιατι το γραφει και στο μηνυμα

Kαλά εγώ καλού κακού θα ενεργοποιήσω ένα νον στοπ πριν λήξουν οι υποτιθεμενες 30 ημέρες να φαγωθει απο κει αλλά είναι λίγο δύσκολο να υπολογιστεί πιστεύω το καθαρό υπόλοιπο που έμεινε, ετσι θα κόβει αβέρτα στο καθένα χλωμό γιατι σου λεει ξεκάθαρα στο 1269 οτι εχεις Χ ποσο που λήγει σε ένα χρόνο, αλλιώς στα λέει σαν εξτρα κατα καιρούς όταν ειναι προσωρινό σου λεει το 1269 το επιπλέον υπόλοιπο σας ειναι Χ και ισχύει μέχρι τοτε.

 

ΥΓ: Eντωμεταξύ πρακτικά και 30€ να εβαζε καποιος παλι θα τριπλασιάζε όλο το ποσό... και θα ηταν πολυ καλή φάση αλλα μιας και δεν υπάρχει η 100% σιγουρια για το αν ειναι μονιμο θα ηταν ρισκο. Θυμαμαι παλιά που στους διπλασιασμους/τριπλασιασμους εβαζε όριο τα 30€ η 50€ νομίζω. Έτσι ειχα αποκτησει τρελλο υπολοιπο καποτε εβαζα μονο σε διπλασιασμούς και τριπλασιασμούς μιλάμε εποχές που έβαζες και online

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχω λάβει sms τριπλασιασμού για ανανέωση 10€ σε ένα φ2γ5 που δεν το χρησιμοποιώ καθόλου -το έχω και το ανανεώνω κάθε χρόνο με 1€ απλώς "για να υπάρχει".

Αν βάλω 5€ αντί ή 10 θα πάρω τριπλασιασμό ή όχι; Τι λέτε; Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι αντίστοιχο, να βάλει μικρότερο ποσό από αυτό που του έγραφε το sms και όμως να πάρει το δι- ή τρι- πλασιασμό;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά από την στιγμή που έχεις f2G2 βάλε εκεί τα χρήματα και θα μιλάς περισσότερο παρά αν τριπλασιαστούν στο F2G5 .

Ό μόνος λόγος που βάζω κάρτα σε F2G5 ή 4 όταν έρχεται διπλασιασμός είναι για να αγοράζω πακέτα.

Ο τριπλασιασμός είναι από 10 ευρώ και πάνω . Ο διπλασιασμός έρχεται από 5

Link to comment
Share on other sites

^ δεν έχεις άδικο. Άρα το f2g5 δεν θα το ανανεώσω τώρα, θα το ανανεώσω κανονικά με 1€ τον Αύγουστο λίγο πριν την ημερομηνία λήξης -δεν αγοράζω πακέτα άρα δεν τα θέλω τα έξτρα €.

Αλλά και στο f2g2 μου έχει έρθει sms για τριπλασιασμό από 10€. Δεν έχω ανανεώσει ακόμα, το σκέφτομαι γιατί έχω επαρκές υπόλοιπο και κανονικά δεν θα ανανέωνα πριν το Ιούνιο. Κι αν 1 στις 100 δεν είναι, τελικά, μόνιμος ο τριπλασιασμός θα τσαντιστώ ΠΟΛΥ αν βάλω 10€ 3 μήνες νωρίτερα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έβαζα στο F2G2, όσο μεγάλο υπόλοιπο και να είχα.
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το F2G5 συμφέρει μόνο για τις κλήσεις προς δύο αριθμούς Wind/Q mε 1 cent/min.

Επίσης σε συνδυασμό με τυχόν διπλασιασμούς/τριπλασιασμούς είναι καλό deal.

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ νομιζα μέχρι τώρα ότι με τα happy hours έπαιρνες απλά τα διπλά bonus πχ αντι για 300 προς wind έπαιρνες 600 αλλά τελικά παίρνεις και τα 300 του κανονικού και εξτρα 600 από το happy hours!!!

 

- Κάποιος άλλος να επιβεβαιώνει εδώ?? Πράγματι από το happy hour μπαίνουν 300+600?? Να ξέρω δηλαδή, αν είναι έτσι να βάλω 10 ευρώ και να πάρω 300 σμσ, και όχι 20 για 900..

- Επίσης, υπάρχει τελικά κάποιος που να έβαλε κάρτα χωρίς να του έχει έρθει μήνυμα διπλασιασμού και να του διπλασιάστηκαν??

- Και τέλος, το παιδί που έλεγε πιο πάνω με το 2ο μήνυμα κλπ που είπαν οτι θα του τα περάσουν, σου τα πέρασαν τελικά το 2ο τριπλασιασμό??

Link to comment
Share on other sites

- Κάποιος άλλος να επιβεβαιώνει εδώ?? Πράγματι από το happy hour μπαίνουν 300+600?? Να ξέρω δηλαδή, αν είναι έτσι να βάλω 10 ευρώ και να πάρω 300 σμσ, και όχι 20 για 900..

- Επίσης, υπάρχει τελικά κάποιος που να έβαλε κάρτα χωρίς να του έχει έρθει μήνυμα διπλασιασμού και να του διπλασιάστηκαν??

- Και τέλος, το παιδί που έλεγε πιο πάνω με το 2ο μήνυμα κλπ που είπαν οτι θα του τα περάσουν, σου τα πέρασαν τελικά το 2ο τριπλασιασμό??

 

Επιβεβαιώνω οτί έβαλα 10ευρώ και πήρα 300'+300sms λόγω happy hour και ακόμα δεν πήρα απάντηση από την WIND για τον 3πλασιασμό.Έπεσε και το 3ήμερο:lol::lol: Όταν θα μου απαντήσουν θα ενημερώσω.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...