Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, VIPdriver said:

Μπορώ να φέρω ένα what's up στο F2G χωρίς να κάνω ανανέωση στο κατάστημα; Πρώτα θέλω να βάλω 1€ για να παρω το ημερήσιο ιντερνετ και να κάνω speedtests.

Πάρε νούμερο από ένα κατάστημα ή ένα περίπτερο. Κάνε ότι θες σε τεστ και αν σου κάνει κάνε φορητοτητα. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, _NikitaS_ said:

Πάρε νούμερο από ένα κατάστημα ή ένα περίπτερο. Κάνε ότι θες σε τεστ και αν σου κάνει κάνε φορητοτητα. 

Αφού θα γίνει που θα γίνει δήλωση στοιχείων, ας γίνει 1 φορά. Έτσι κ αλλιώς κάθεται το νουμερο. Δηλαδή δεν υπάρχει 1 κατάστημα που να κάνει φορητότητα χωρίς να κάνει ανανέωση;

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Αφού θα γίνει που θα γίνει δήλωση στοιχείων, ας γίνει 1 φορά. Έτσι κ αλλιώς κάθεται το νουμερο. Δηλαδή δεν υπάρχει 1 κατάστημα που να κάνει φορητότητα χωρίς να κάνει ανανέωση;

Προσωπικά δεν έχω βρει. Και με την εξυπηρέτηση που μίλησα μη και έκανα online την φορητοτητα μου είπε στο κουριερ να δώσω 8 ευρώ αντικαταβολή για την πρώτη κάρτα. Άρα πήγα από κοντά και τελείωσα και μου έδωσε και για ένα μήνα απεριόριστα στο ίντερνετ. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, _NikitaS_ said:

Προσωπικά δεν έχω βρει. Και με την εξυπηρέτηση που μίλησα μη και έκανα online την φορητοτητα μου είπε στο κουριερ να δώσω 8 ευρώ αντικαταβολή για την πρώτη κάρτα. Άρα πήγα από κοντά και τελείωσα και μου έδωσε και για ένα μήνα απεριόριστα στο ίντερνετ. 

Άρα έκανες φορητότητα από κατάστημα. Πόσες μέρες μετά την αίτηση ολοκληρώθηκε; Σου έδωσαν σιμ την ημέρα της αίτησης;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Άρα έκανες φορητότητα από κατάστημα. Πόσες μέρες μετά την αίτηση ολοκληρώθηκε; Σου έδωσαν σιμ την ημέρα της αίτησης;

Αίτηση έκανα 12 το μεσημέρι προχτές και 12 το μεσημέρι χτες ήμουν ήδη στη nova. Sim μου έδωσαν άμεσα προχτές που την είχα μαζί μου χτες για να ενεργοποιήσουν στο μαγαζί το νούμερο. Έδωσα και 12 ευρώ και μου μπήκαν 2000 λεπτά και απεριόριστα mbs και 200 sms. Ξέρω ότι είναι προσφορά. Χρέωση ανά λεπτό νομίζω και όχι όπως η κοσμοτε 3λεπτο. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Αίτηση έκανα 12 το μεσημέρι προχτές και 12 το μεσημέρι χτες ήμουν ήδη στη nova. Sim μου έδωσαν άμεσα προχτές που την είχα μαζί μου χτες για να ενεργοποιήσουν στο μαγαζί το νούμερο. Έδωσα και 12 ευρώ και μου μπήκαν 2000 λεπτά και απεριόριστα mbs και 200 sms. Ξέρω ότι είναι προσφορά. Χρέωση ανά λεπτό νομίζω και όχι όπως η κοσμοτε 3λεπτο. 

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φοιτητικό και το παλιό f2g .και έχω νόβα στο σπίτι μου.προχτες με πήρε μια κοπέλα και μου είπε ότι με 13 ευρώ θα εχω απεριόριστη ομιλία και 2 γιγα με υψηλή ταχύτητα και όταν τελειώσουν τα 2 γιγα θα συνεχίσω να έχω ντατα με χαμηλότερη ταχυτητα  τι λέτε συμφέρει;; προτείνετε κάτι καλύτερο;;

Link to comment
Share on other sites

Είναι το Unlimited + 2GB συμβόλαιο. Μετά τα 2GB η ταχύτητα είναι 384kbps και πρακτικα είναι αχρηστο 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Είναι το Unlimited + 2GB συμβόλαιο. Μετά τα 2GB η ταχύτητα είναι 384kbps και πρακτικα είναι αχρηστο 

 

1 hour ago, kostascbr said:

Παιδιά έχω φοιτητικό και το παλιό f2g .και έχω νόβα στο σπίτι μου.προχτες με πήρε μια κοπέλα και μου είπε ότι με 13 ευρώ θα εχω απεριόριστη ομιλία και 2 γιγα με υψηλή ταχύτητα και όταν τελειώσουν τα 2 γιγα θα συνεχίσω να έχω ντατα με χαμηλότερη ταχυτητα  τι λέτε συμφέρει;; προτείνετε κάτι καλύτερο;;

Το πολύ πολύ κάνα viber,messenger,skype. Mono όμως για γραπτά μηνύματα σε αυτές τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, paanos said:

Είναι το Unlimited + 2GB συμβόλαιο. Μετά τα 2GB η ταχύτητα είναι 384kbps και πρακτικα είναι αχρηστο 

Δηλαδή με τα 384 είναι πολύ αργό;;σχεδόν άχρηστο 

Link to comment
Share on other sites

Από τον ΙΑΝ 23 μετέτρεψα 2 Q σε συμβόλαιο Unlimited, με 13€, που έχει το ίδιο πακέτο, δηλαδή απεριόριστα ομιλία και sms και 2GB το μήνα και μέχρι σήμερα δεν έχω καταλάβει τη μείωση της ταχύτητας μετά το όριο, ίσως γιατί ανοίγω τα data μόνον όταν βρίσκομαι εκτός wifi.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kostascbr said:

Κάπως πρέπει να το δοκιμάσω προτού τα πάρω..σαν προσφορά καλή είναι ;;

 

1 minute ago, paanos said:

Οι τιμές είναι ίδιες για όλους. Προσωπικά δεν θα έδινα 13€ για 2GB 

Αν σε καλύπτει vf με μια κάρτα 13€ θα έχεις πολύ περισσότερα. Επίσης αν σε καλύπτει η vf έχει και αυτή συμβόλαια. Τώρα αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις κάτι παραπάνω τότε πήγαινε πράσινη

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

 

Αν σε καλύπτει vf με μια κάρτα 13€ θα έχεις πολύ περισσότερα. Επίσης αν σε καλύπτει η vf έχει και αυτή συμβόλαια. Τώρα αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις κάτι παραπάνω τότε πήγαινε πράσινη

Δεν ξέρω εάν εδώ στα χωριά τις Τρίπολης έχει καλή κάλυψη και αυτό πρέπει να το δοκιμάσω 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kostascbr said:

Δεν ξέρω εάν εδώ στα χωριά τις Τρίπολης έχει καλή κάλυψη και αυτό πρέπει να το δοκιμάσω 

Για την Nova ξέρεις. Πώς πάει εκεί;;;;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Για την Nova ξέρεις. Πώς πάει εκεί;;;;

Εδώ στην Τρίπολη είναι μια χαρά ..βέβαια μόνο 4g

15 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

 

Αν σε καλύπτει vf με μια κάρτα 13€ θα έχεις πολύ περισσότερα. Επίσης αν σε καλύπτει η vf έχει και αυτή συμβόλαια. Τώρα αν είσαι διατεθειμένος να δώσεις κάτι παραπάνω τότε πήγαινε πράσινη

Θα το ψάξω ακόμα διότι έχω να κάνω συμβόλαιο πάνω από 15 χρόνια  περιμένω Καμοια πρόταση 

Link to comment
Share on other sites

οχι,ειναι προσθετα συμβολαιου. Για τα πακέτα data στο νεο f2g δες εδω

https://www.f2g.gr/gr/f2g/paketa/#/non-logged-in-data

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... Xaiomi redmi note 8 Pro...

Ενώ ΔΕΝ είναι στην λίστα WiFi calling μία δουλεύει μια δεν δουλεύει.... 

Το σήμα γράφει wind gr, με μια αλλαγή σιμ λέτε να στρώσει???

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damianos said:

Καλησπέρα.... Xaiomi redmi note 8 Pro...

Ενώ ΔΕΝ είναι στην λίστα WiFi calling μία δουλεύει μια δεν δουλεύει.... 

Το σήμα γράφει wind gr, με μια αλλαγή σιμ λέτε να στρώσει???

Λογικά θα στρώσει. Βεβαιώσου ότι έχεις την τελευταία έκδοση λογισμικού εγκατεστημένη. Παρόλα αυτά και χωρίς αυτήν με αλλαγή σιμ θα φτιάξει. Κάνε επίσης μια προσπάθεια να κάνεις μια χειροκίνητη αναζήτηση δικτύου και μετά πάλι στο αυτόματο. Σε γνωστό που είχε όμως realme έπιασε

Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις count down offers στο f2g που τις βρίσκω; Λένε ότι έχουν 2 μέρες απεριόριστα με 0,90 ευρώ αλλά δε το βρίσκω στην εφαρμογή! 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Αυτές τις count down offers στο f2g που τις βρίσκω; Λένε ότι έχουν 2 μέρες απεριόριστα με 0,90 ευρώ αλλά δε το βρίσκω στην εφαρμογή! 

Αν είσαι στο νέο F2G θα τις βρεις στη 2η σελίδα (οθόνη) της εφαρμογής, σαν Flash Offers στο πάνω μέρος. Εγώ βλέπω κανονικά την προσφορά που αναφέρεις.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, _NikitaS_ said:

Αυτές τις count down offers στο f2g που τις βρίσκω; Λένε ότι έχουν 2 μέρες απεριόριστα με 0,90 ευρώ αλλά δε το βρίσκω στην εφαρμογή! 

https://www.f2g.gr/gr/f2g/prosfores/flash-offers/#/

2 ώρες πριν, geoponer said:

Αν είσαι στο νέαο F2G θα τις βρεις στη 2η σελίδα (οθόνη) της εφαρμογής, σαν Flash Offers στο πάνω μέρος. Εγώ βλέπω κανονικά την προσφορά που αναφέρεις.

 Το ιδιο και στο παλιο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...