Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, p_k said:

Δεν υπάρχει πιο οικονομικό πακέτο, εκτός από τα εβδομαδιαία δώρα log & win τα οποία είναι 20 λεπτά κάθε εβδομάδα.

Η προσφορά υπάρχει στην εφαρμογή.

Δε το βρίσκω στην εφαρμογή. 

Είναι για όλους??? 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mol said:

Δε το βρίσκω στην εφαρμογή. 

Είναι για όλους??? 

Είναι για όλους κάνε swipe αριστερά και θα το δεις

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, mol said:

Θέλω πακέτο μονο για ομιλία (όχι πολλά λεπτά, ακόμη και 60-120 είναι υπεραρκετά)

Το πιο οικονομικό ποιο είναι; 

Υπάρχει πολύ οικονομικότερο σε άλλη εταιρεία..

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι που αρχίζουν και δίνουν κάρτες για το καρτοκινητο από άλλο πάροχο, σε δύο καταστήματα wind στη Θεσσαλονίκη που πήρα τηλ έχουν ( Μαρτίου με Δελφών και εμπορικό Μακεδονία στο Σκλαβενίτη). Και ο αδερφός μου θα το κάνει f2go από Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, panbet said:

Το καλό είναι που αρχίζουν και δίνουν κάρτες για το καρτοκινητο από άλλο πάροχο, σε δύο καταστήματα wind στη Θεσσαλονίκη που πήρα τηλ έχουν ( Μαρτίου με Δελφών και εμπορικό Μακεδονία στο Σκλαβενίτη). Και ο αδερφός μου θα το κάνει f2go από Vodafone.

Εννοείς από φορητότητα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, p_k said:

Είναι για όλους κάνε swipe αριστερά και θα το δεις

Οκ το βρήκα. Επειδή δεν είναι δικό μου το νούμερο (αλλά διαχειρίζομαι τα πακέτα) δεν έχω εξοικειωθεί με την εφαρμογή 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα "δε θα βρίσκουν πουθενά σε καμιά εταιρία" οφείλουν να τα κρίνουν και επεξεργαστούν όσοι θεωρούν αξιόπιστους και τις πληροφορίες που διακινούν "για το καλό τους" όσους τα γράφουν.

Link to comment
Share on other sites

Unlimited data month 15€

  • To πακέτο αποτελεί προωθητική ενέργεια και είναι διαθέσιμο για ενεργοποιήσεις έως 08/01/2023
  • Το πακέτο έχει διάρκεια 30 ημέρες από την ενεργοποίησή του
  • Για τη χρήση των MB απαιτείται διαθέσιμο υπόλοιπο τουλάχιστον ίσο με 0,01€
  • Τα MB του πακέτου μπορούν να καταναλωθούν σε πλοήγηση που γίνεται εντός Ελλάδας καθώς και κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε. (Ζώνη E.E.) με όριο χρήσης τα 12.387MB
  • Δεν ισχύει πολιτική ορθής χρήσης και τα MBs καταναλώνονται με προτεραιότητα έναντι οποιουδήποτε άλλου ενεργοποιημένου πακέτου ή μπόνους με ενσωματωμένα data

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Unlimited data month 15€
  • To πακέτο αποτελεί προωθητική ενέργεια και είναι διαθέσιμο για ενεργοποιήσεις έως 08/01/2023
  • Το πακέτο έχει διάρκεια 30 ημέρες από την ενεργοποίησή του
  • Για τη χρήση των MB απαιτείται διαθέσιμο υπόλοιπο τουλάχιστον ίσο με 0,01€
  • Τα MB του πακέτου μπορούν να καταναλωθούν σε πλοήγηση που γίνεται εντός Ελλάδας καθώς και κατά την περιαγωγή στην Ε.Ε. (Ζώνη E.E.) με όριο χρήσης τα 12.387MB
  • Δεν ισχύει πολιτική ορθής χρήσης και τα MBs καταναλώνονται με προτεραιότητα έναντι οποιουδήποτε άλλου ενεργοποιημένου πακέτου ή μπόνους με ενσωματωμένα data
Θα μαζέψει πολύ φράγκο από αυτή την ενέργεια μέχρι τότε. Ουσιαστικά προσπαθεί να κάνει μετάβαση "γλυκαινοντας" τους υπάρχουν συνδρομητές της να παραμείνουν σ αυτήν μέχρι την αλλαγή του ονόματος. Πολύ καλή κίνηση νταξει, λίγο "πονηρή" αλλά σίγουρα καλή. Με τον ανάλογο κόφτη ταχύτητας φυσικά στα data..

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωθεί ότι δεν υπάρχει κόφτης ταχύτητας όπως προαναφέρθηκε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και μετά τι γίνεται καλε το κόβουν ;;; 
Μετά θα δείξει.. το νερό μπήκε στο αυλάκι. Δύσκολα θα το κόψουν εντελώς από την στιγμή που η πράσινη θα έχει τα πακέτα της έστω αυτά που έχει
Link to comment
Share on other sites

Η ουσία του πράγματος είναι ότι παγιώθηκε ένα πολύ καλό πακέτο σε εξαιρετική τιμή.

Αυτά τα χαρακτηριστικά νομίζω δεν υπάρχουν στον ανταγωνισμό, τώρα το αν θα λέγεται προωθητική ενέργεια ή όπως αλλιώς μπορούν να το πουν, μικρή σημασία έχει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία του πράγματος είναι ότι παγιώθηκε ένα πολύ καλό πακέτο σε εξαιρετική τιμή.
Αυτά τα χαρακτηριστικά νομίζω δεν υπάρχουν στον ανταγωνισμό, τώρα το αν θα λέγεται προωθητική ενέργεια ή όπως αλλιώς μπορούν να το πουν, μικρή σημασία έχει.
Συμφωνώ το ζητούμενο είναι να συνεχίσει να υπάρχει αυτό το πακέτο
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bbbb said:
33 minutes ago, p_k said:
Η ουσία του πράγματος είναι ότι παγιώθηκε ένα πολύ καλό πακέτο σε εξαιρετική τιμή.
Αυτά τα χαρακτηριστικά νομίζω δεν υπάρχουν στον ανταγωνισμό, τώρα το αν θα λέγεται προωθητική ενέργεια ή όπως αλλιώς μπορούν να το πουν, μικρή σημασία έχει.

Συμφωνώ το ζητούμενο είναι να συνεχίσει να υπάρχει αυτό το πακέτο

Εκτιμώ ότι θα συνεχίσει, αυτό δείχνουν οι έως τώρα κινήσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Παγιώθηκε", "εκτιμώ".....χαχα: "ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ".

Ιδιότητες ΔΕΝ αλλάζουν στον αιώνα τον άπαντα. Όσα κι αν είναι τα παθήματα.

Αναμείνατε.

Και ξανά: "ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ"

Όχι ότι εγώ προσωπικά αναμένω τίποτα. Εσείς που τα διαβάζετε κρίνετε.

Εεεελα τα dislike.......

Link to comment
Share on other sites

Στο f2g οι κινήσεις που πρέπει να κάνω για:

τα πενταψηφια;

δεν έχει κάποιο τρικ ώστε να μην χρεώνει όταν δεν υπάρχει πακέτο δεδομένων; 

Κάτι άλλο που θα έπρεπε να έχω υπόψη μου; 

Ευχαριστώ! 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Για τα πενταψήφια θα στείλεις

STOP στο 1213

και τέλος.

Για το άλλο δεν γνωρίζω, διότι ουδέποτε ξέμεινα από δεδομένα.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, andreasomageiras said:

Στο f2g οι κινήσεις που πρέπει να κάνω για:

τα πενταψηφια;

δεν έχει κάποιο τρικ ώστε να μην χρεώνει όταν δεν υπάρχει πακέτο δεδομένων; 

Κάτι άλλο που θα έπρεπε να έχω υπόψη μου; 

Ευχαριστώ! 

Όσον αφορά τη χρέωση στα δεδομένα.. το τρικ για να μην χρεώνεσαι είναι να αλλάξεις το APN στις ρυθμίσεις δεδομένων. Ακούγεται κάπως αλλά δεν είναι ούτε δύσκολο ούτε χρονοβόρο. Μετά κάνεις μία επαναφορά στη ρύθμιση και επανέρχεται το σωστό APN..

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, kalitexnis_g said:

Όσον αφορά τη χρέωση στα δεδομένα.. το τρικ για να μην χρεώνεσαι είναι να αλλάξεις το APN στις ρυθμίσεις δεδομένων. Ακούγεται κάπως αλλά δεν είναι ούτε δύσκολο ούτε χρονοβόρο. Μετά κάνεις μία επαναφορά στη ρύθμιση και επανέρχεται το σωστό APN..

Αρκει να το θυμάσαι να το κάνεις πριν σου τελειώσουν... πριν αλλάξει η μέρα λήξης του πακέτου mb κτλ..

H αν τελειώσουν την ώρα που σερφάρεις... δεν γλιτώνεις την έξτρα χρέωση. Εν τέλει, μεγάλη πληγή αυτό στο f2g που δεν έχει σωστή λύση γιατί δεν θέλουν να έχει..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, bbbb said:

Αρκει να το θυμάσαι να το κάνεις πριν σου τελειώσουν... πριν αλλάξει η μέρα λήξης του πακέτου mb κτλ..

H αν τελειώσουν την ώρα που σερφάρεις... δεν γλιτώνεις την έξτρα χρέωση. Εν τέλει, μεγάλη πληγή αυτό στο f2g που δεν έχει σωστή λύση γιατί δεν θέλουν να έχει..

Με αυτή τη λογική όμως και με το τέλος του χρόνου ομιλίας θα αρχίσεις να χρεώνεσαι..

Δεν βλάπτει να παρακολουθείς και λίγο τα κοντέρια να ξέρεις τι σου γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου κάρτα. Ενεργοποίηση  απεριόριστα προς όλους το οποίο έχει και κάποια δεδομένα μαζί και κάτι ακόμα από το κατέβασμα του up, σκέφτηκα πονηρά "να φάω πρώτα αυτά και μετά βάζω απεριόριστα δεδομένα" φυσικά το "έξυπνο" πουλί από τη μύτη πιάνετε 😁

Ο λόγος που ήρθα wind είναι, η όχι κάτι το ιδιαίτερο αλλά σταθερή κάλυψη στο χώρο εργασίας και η εκμετάλλευση του 15€ unlimited data.  Μόλις εκλείψει ένας από τους δύο λόγους, την κάνω για vodafone. 

Έτσι και αλλιώς έχω προηγούμενα με την wind και η cosmote δεν έχει σήμα εκεί που δουλεύω. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή τη λογική όμως και με το τέλος του χρόνου ομιλίας θα αρχίσεις να χρεώνεσαι..
Δεν βλάπτει να παρακολουθείς και λίγο τα κοντέρια να ξέρεις τι σου γίνεται..
Συμφωνώ. Το ίδιο απαράδεκτο και αυτό που γίνεται με την ομιλία και στους 3 παρόχους. Αλλ στα δεδομένα η wind είναι πρωταθλήτρια πονηριάς σε αυτό

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα παρακάτω

O ΔIAΘEΣIMOΣ XPONOΣ OMIΛIAΣ ΣAΣ ANTIΣTOIXEI ΣE 0,01 EYPΩ (ME ΦΠA) MEXPI TIΣ 07/11/2022.


AΠO TO OIKONOMIKO ΣAΣ ΠAKETO EXETE ΣTH ΔIAΘEΣH ΣAΣ 1 ΩPA KAI 57 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ, ΠOY ΛHΓOYN 31/10/2022 ΠOY MΠOPOYN NA KATANAΛΩΘOYN ΣTHN EΛΛAΔA H KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ΣTHN EYPΩΠAIKH ENΩΣH (AΠO EE ΠPOΣ EE) XΩPIΣ EΠIΠΛEON XPEΩΣH

Με ένα ευρωλεπτο υπόλοιπο και υπόλοιπο από τα 120 δώρο της wind

Αύριο φεύγω οδικώς για Αυστροουγγαρία ΕΕ....τι λέτε θα δουλεύει με το 1 ευρωλεπτο η θα τρέχω ;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...