Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@jpower73 Αν δεν αγοράσεις πακέτο, θα πληρώνεις 0,74 για καθε λεπτό ομιλίας.

Οχι μήνα δεν θα βγάλεις αλλά ούτε μια ώρα.

Σε 12 λεπτά ομιλίας τέρμα η κάρτα.

Περαν τούτου τα ευρώ που βάζεις σε οποιοδήποτε καρτοκινητό ισχύουν για 2 μήνες μόνο.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αγοράσεις πακέτο, θα πληρώνεις 0,74 για καθε λεπτό ομιλίας.

Οχι μήνα δεν θα βγάλεις αλλά ούτε μια ώρα.

Σε 12 λεπτά ομιλίας τέρμα η κάρτα.

Περαν τούτου τα ευρώ που βάαζεις σε οποιοδήποτε καρτοκινητό ισχύουν για 2 μήνες μόνο.

Πακέτο αγοράσαμε πριν λήξουν τα χρήματα. Αλλά με τη λήξη των χρήματων έκλεψαν και το πακέτο. Στις 2 άλλες εταιρείες δεν συμβαίνει αυτό το πακέτο κρατάει κανονικά 30 μέρες μετά το δίμηνο μέχρι να μπει φραγή.
Link to comment
Share on other sites

βρισκόμαστε σε ελευθερο ανταγωνισμό και όχι σε καρτελ.

Η κάθε εταιρεία έχει τα δικά της.

Link to comment
Share on other sites

@jpower73 Αν δεν αγοράσεις πακέτο, θα πληρώνεις 0,74 για καθε λεπτό ομιλίας.

Οχι μήνα δεν θα βγάλεις αλλά ούτε μια ώρα.

Σε 12 λεπτά ομιλίας τέρμα η κάρτα.

Περαν τούτου τα ευρώ που βάζεις σε οποιοδήποτε καρτοκινητό ισχύουν για 2 μήνες μόνο.

 

Δεν είναι αυτό το ερώτημα

Η ερώτηση είναι η εξής :

Είναι λογικό με την ενεργοποίηση να αφαιρεθούν τα 10 ευρω?

Δεν θα έπρεπε να είναι μέσα ώστε να αγοράσω πακέτο αν και όποτε θελήσω? Και όχι να με μπουκώσει δώρα (και καλά) αχρηστευοντας την κάρτα σε 30 μέρες.

Μ αυτή τη λογική η κάρτα θέλει φόρτιση στο μήνα πάνω. Ούτε αναπάντητες δε κάνει.

 

Αυτή είναι η ερώτηση. Η διαχείριση των χρημάτων και πόσα τηλέφωνα θα κάνω κι αν θα κάνω είναι δικό μου ζήτημα.

:)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

@jpower73 γεια και από εδώ, κατά αρχήν τα 10 ευρώ είναι 8,63 καθαρά, στην wind δεν έπρεπε να αφήσεις να σου βάλουν αυτοί έτσι είπαν και εμένα πριν 3 χρόνια και είπα άσε θα βάλω μόνος μου, λογικά όπως πήρες την κάρτα θα ήταν ενεργή για 2 μήνες, τα πακέτα wind ξεκινάνε απο 10,40 αν βάλεις 10 ευρώ μένουν 8,63 οπότε πρέπει να βάλεις 12.

Η κάρτα για να δουλέψει πρέπει να έχει υπόλοιπο μεγαλύτερο από 0 για αυτό έχει μέσα όπως την περνεις κάτι κάτω από 1 ευρώ,

Έτσι τα ξέρω εγώ αλλά ας μιλήσει κανείς που τα ξέρει καλύτερα μπορεί να έχω μείνει πισω.

Χονδρικά

Η κάρτα λήγει σε 2μηνες αν δεν βάλεις λεφτά. Αλλά ότι πακέτο βάλεις λήγει max 30 ημέρες.

Αν δεν βάλεις κάποιο πακέτο οι χρεώσεις είναι στον Θεό.

Τα καρτοκινητά αρχίζουν να είναι ασύμφορα ας είναι καλά το καρτέλ.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

@jpower73 γεια και από εδώ, κατά αρχήν τα 10 ευρώ είναι 8,63 καθαρά, στην wind δεν έπρεπε να αφήσεις να σου βάλουν αυτοί έτσι είπαν και εμένα πριν 3 χρόνια και είπα άσε θα βάλω μόνος μου, λογικά όπως πήρες την κάρτα θα ήταν ενεργή για 2 μήνες, τα πακέτα wind ξεκινάνε απο 10,40 αν βάλεις 10 ευρώ μένουν 8,63 οπότε πρέπει να βάλεις 12.

Η κάρτα για να δουλέψει πρέπει να έχει υπόλοιπο μεγαλύτερο από 0 για αυτό έχει μέσα όπως την περνεις κάτι κάτω από 1 ευρώ,

Έτσι τα ξέρω εγώ αλλά ας μιλήσει κανείς που τα ξέρει καλύτερα μπορεί να έχω μείνει πισω.

Χονδρικά

Η κάρτα λήγει σε 2μηνες αν δεν βάλεις λεφτά. Αλλά ότι πακέτο βάλεις λήγει max 30 ημέρες.

Αν δεν βάλεις κάποιο πακέτο οι χρεώσεις είναι στον Θεό.

Τα καρτοκινητά αρχίζουν να είναι ασύμφορα ας είναι καλά το καρτέλ.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Μπραβο ρε συ Λεο.

Αυτό ακριβώς.

Η πλάκα είναι ότι μου βάλανε 10ευρω δίχως να με ρωτήσουν αλλά ακόμη χειρότερα, το σύστημα, κατά τα λεγόμενα τους, μετέτρεψε αυτά τα 10 ευρώ σε πακέτο από μόνο του.

Στο κατάστημα μου είπαν ότι αυτό γίνεται στην αρχική ενεργοποίηση αλλιώς δεν ενεργοποιείται η σύνδεση.

Οταν τους ρώτησα ¨Οι κάρτες που δίνουν στις καφετέριες (προωθητική ενέργεια δωρεάν) αυτές πως και δεν θέλουν 10ευρω για να λειτουργήσουν?¨, η απάντησή του ήταν ότι δεν γνωρίζει κάτι τέτοιο!!!!!!!!!!!

 

Δε ζήτησα ούτε δωρεάν χρόνο ούτε ΜΒ.

Απλά ένα νούμερο με κάποια ευρώ μέσα για ώρα ανάγκης.

Μ αυτό που κάνανε η ανάγκη θα λήξει σε 1 μήνα ενώ με δική μου επιλογή θα άντεχε 2 μήνες.

Και απ ότι μου λένε ότι με το που μπήκε το 10ευρω το έκανε το σύστημα υποχρεωτικά!!!!!!

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ

 

πέρσι που έκανα άλλο ένα καρτοκινητό δεν ισχυε κάτι τέτοιο. Τους το είπα και μου απήντησαν από το κατάστημα ότι άλλαξε η πολιτική της εταιρίας!!!!!

 

Οσο για το καρτέλ, στη αρχή της σελίδας μας λένε ότι δεν υπάρχει......

(btw, ο δικος μας ο Βασίλης που χαθηκε?? )

 

 

εδιτ:

Μόλις Μιλησα με WIND 13800. (Πολύ εξυπηρετική η κυρία και ΜΠΡΑΒΟ της!! :up:)

Μου έβαλαν πακέτο στο κατάστημα χωρίς να με ενημερώσουν. Γι αυτό και φύγαν τα λεφτά με τη μία.

 

Ενδεχομένως τέτοια είναι η πολιτική των καταστημάτων ή του συγκεκριμένου τουλάχιστον, μιάς και οι κάρτες σ΄υνδεσης, απ ότι είδα έξω από το πακέτο, είναι δωρεάν...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να μιλησεις με την εξυπηρέτηση και να ζητησεις πισω τα λεφτα που θα εμεναν με την ανανεωση λέγοντας οτι σου ενεργοποιησαν με το ζόρι πακέτο.

Υ.Γ. αν και δεν θέλω να ανοίξω τέτοια συζήτηση γιατί θα βγούμε εκτός, έχει επικρατήσει στα φορουμ γενικώς να χρησιμοποιείται ο όρος καρτέλ για την κατάσταση στις 3 εταιρίες. Δεν ξέρω αν η ακριβής έννοια του καρτέλ ανταποκρίνεται σε αυτο που βλέπουμε. Η αλήθεια είναι οτι υπάρχουν πολλές διαφορετκές τακτικές μεταξύ των τριών και διαφορετικά πακέτα. Το σίγουρο είναι οτι σε κάποια πράγματα υπάρχουν εναρμονισμένες αλλαγές και αυτές όχι ταυτόχρονα αλλά σε βαθος χρόνου. Ο όρος καρτελ είναι ίσως αδόκιμος για να καλύψει κάτι τέτοιο.

https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%AD%CE%BB

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να μιλησεις με την εξυπηρέτηση και να ζητησεις πισω τα λεφτα που θα εμεναν με την ανανεωση λέγοντας οτι σου ενεργοποιησαν με το ζόρι πακέτο.

Υ.Γ. αν και δεν θέλω να ανοίξω τέτοια συζήτηση γιατί θα βγούμε εκτός, έχει επικρατήσει στα φορουμ γενικώς να χρησιμοποιείται ο όρος καρτέλ για την κατάσταση στις 3 εταιρίες. Δεν ξέρω αν η ακριβής έννοια του καρτέλ ανταποκρίνεται σε αυτο που βλέπουμε. Η αλήθεια είναι οτι υπάρχουν πολλές διαφορετκές τακτικές μεταξύ των τριών και διαφορετικά πακέτα. Το σίγουρο είναι οτι σε κάποια πράγματα υπάρχουν εναρμονισμένες αλλαγές και αυτές όχι ταυτόχρονα αλλά σε βαθος χρόνου. Ο όρος καρτελ είναι ίσως αδόκιμος για να καλύψει κάτι τέτοιο.

https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%AD%CE%BB

 

τόσο όσο ;)

 

τι θυμήθηκα..... 250.000δρχ η συσκευή + 200.000δρχ η σύνδεση.

άσχετο... :)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μου έβαλαν πακέτο στο κατάστημα χωρίς να με ενημερώσουν. Γι αυτό και φύγαν τα λεφτά με τη μία.

 

Ενδεχομένως τέτοια είναι η πολιτική των καταστημάτων ή του συγκεκριμένου τουλάχιστον, μιάς και οι κάρτες σ΄υνδεσης, απ ότι είδα έξω από το πακέτο, είναι δωρεάν...

 

Δυστυχώς αυτό συμβαίνε στα καταστήματα , σου ενεργοποιούν πακέτο ΧΩΡΊΣ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΉΣΟΥΝ και συμβαίνει όχι μόνο στα νέα νούμερα αλλά και σε παλιά αν πας γιια ανανεώση σε κατάστημα....

 

Έχει βέβαια μια λογική ότι οι κλήσεις εκτός πακέτου πάνε είναι κοντά στα 0.75 ευρώ το λεπτό και οι ηλικιωμένοι οι αλλοδαποί και γενικώς οι άσχετοι δεν το κατέχουν το θέμα των πακέτων...

 

Αλλά κανονικά θα έπρεπε να σε ενημερώνουν και να σε ρωτάνε

 

 

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

@jpower73 όλα τα μαγαζιά αυτό το τροπάριο λένε πρέπει να σου βάλω πχ 10 ευρώ, έτσι είπανε και μένα πήγα να πάρω λόγω σταθερού 2 κάρτες μια για data και μια για ομιλία και μου λένε πρέπει να σου βάλουμε από 10 ευρώ εγώ διαβασμενος τους λέω όχι θα βάλω εγώ ηλεκτρονικά, στην μία έβαλα μετά από 4μηνες τότε ήθελε κάθε τετράμηνο και στην data μετά από 1 χρόνο τώρα βέβαια η ομιλία και η data γίνανε 2 μήνες οπότε έκοψα την data με το 1gb κάθε μήνα και βάζω αναγκαστικά στην ομιλία 10 ευρώ το διμηνο και και επειδή μου βάζουν 120 λεπτά λόγω σταθερού έχουν μαζευτεί 100 ευρώ και δεν μπορώ να τα κάνω τίποτε εκτός δωρεές σε ιδρύματα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@jpower73 όλα τα μαγαζιά αυτό το τροπάριο λένε πρέπει να σου βάλω πχ 10 ευρώ, έτσι είπανε και μένα πήγα να πάρω λόγω σταθερού 2 κάρτες μια για data και μια για ομιλία και μου λένε πρέπει να σου βάλουμε από 10 ευρώ εγώ διαβασμενος τους λέω όχι θα βάλω εγώ ηλεκτρονικά, στην μία έβαλα μετά από 4μηνες τότε ήθελε κάθε τετράμηνο και στην data μετά από 1 χρόνο τώρα βέβαια η ομιλία και η data γίνανε 2 μήνες οπότε έκοψα την data με το 1gb κάθε μήνα και βάζω αναγκαστικά στην ομιλία 10 ευρώ το διμηνο και και επειδή μου βάζουν 120 λεπτά λόγω σταθερού έχουν μαζευτεί 100 ευρώ και δεν μπορώ να τα κάνω τίποτε εκτός δωρεές σε ιδρύματα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτό είναι απαραδεκτο

d7mzcajb.jpgiiyieto8.jpg

... δε ξαναπατάω εκεί.

 

:mad:

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι απαραδεκτο

d7mzcajb.jpgiiyieto8.jpg

... δε ξαναπατάω εκεί.

 

:mad:

Τελικά αλλάξανε τροπάριο την πρώτη φορά αφού έχεις καινούργια κάρτα σου κάνει το παραπάνω τις επόμενες καθορίζεις εσύ.

Δυστυχώς αυτοί έχουν το καρπούζι και το μαχαίρι, αποφασίζουμε και διατάζουμε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου.

Δεν ξανασχολούμαι με αυτή την εταιρία.

Τελος του μήνα bye.

 

edit: το whatsapp δεν έχει τετοια περίεργα

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το έχουνε παραξεφτειλιση, 3 ημέρα που Δεν μπαίνει η εφαρμογή...
Link to comment
Share on other sites

Το έχουνε παραξεφτειλιση, 3 ημέρα που Δεν μπαίνει η εφαρμογή...
Τι εννοείς, με otp ή με username δοκιμάζεις?

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε update σήμερα, το log n win μου λειτουργεί τώρα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Τους πήρε 7 μέρες να φτιάξουν ένα απλό πράγμα

 

Ναι τώρα λειτουργεί

 

 

Το κράξιμο έκανε το θαύμα του

 

 

ΟΞΩ ΡΕΕΕ χεχεχεχε

 

Δεν το λέω σε εσένα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

τόσο όσο ;)

 

τι θυμήθηκα..... 250.000δρχ η συσκευή + 200.000δρχ η σύνδεση.

άσχετο... :)

€733,68 η συσκευή + €586,94 η σύνδεση

Μήπως θυμάσαι λάθος νούμερα; Πότε έδινες τόσα λεφτά ρε φίλε;

 

@jpower73 όλα τα μαγαζιά αυτό το τροπάριο λένε πρέπει να σου βάλω πχ 10 ευρώ, έτσι είπανε και μένα πήγα να πάρω λόγω σταθερού 2 κάρτες μια για data και μια για ομιλία και μου λένε πρέπει να σου βάλουμε από 10 ευρώ εγώ διαβασμενος τους λέω όχι θα βάλω εγώ ηλεκτρονικά, στην μία έβαλα μετά από 4μηνες τότε ήθελε κάθε τετράμηνο και στην data μετά από 1 χρόνο τώρα βέβαια η ομιλία και η data γίνανε 2 μήνες οπότε έκοψα την data με το 1gb κάθε μήνα και βάζω αναγκαστικά στην ομιλία 10 ευρώ το διμηνο και και επειδή μου βάζουν 120 λεπτά λόγω σταθερού έχουν μαζευτεί 100 ευρώ και δεν μπορώ να τα κάνω τίποτε εκτός δωρεές σε ιδρύματα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρόσεχε μην ξεχαστείς διότι ο πεθερός μου είχε φτάσει υπόλοιπο πάνω από €40 (έβαζε και κανένα πακέτο διότι ορισμένες φορές δεν του φτάνουν τα 120'/μήνα) και ξεχάστηκε μια φορά να κάνει ανανέωση στην καταληκτική ημερομηνία και τα έχασε όλα!

 

όχι φίλε μου.

Δεν ξανασχολούμαι με αυτή την εταιρία.

Τελος του μήνα bye.

 

edit: το whatsapp δεν έχει τετοια περίεργα

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Να ξέρεις πως εκτός από το φόρο 12% που κρατάνε όλες οι εταιρείες, η Wind κρατάει και €0,30 σε κάθε ανανέωση ανεξαρτήτως τρόπου.

Δηλαδή βάζοντας €10 έχεις διαθέσιμα €8,50 αντί για €8,80.

Μάλλον έχεις συνηθίσει τον τρόπο που δουλεύει το what's up και η κάθε αλλαγή σου φαίνεται περίεργη. Κι εμένα μου φαινόταν περίεργο οτιδήποτε διαφορετικό έβρισκα στο Vodafone CU που επέλεξαν οι δικοί μου για τις ανάγκες τους.

Προσωπικά θεωρώ βεβιασμένη την απόφασή σου να φύγεις από την Wind τόσο σύντομα. Δεν μας έχεις εξηγήσει και ποια είναι η ανάγκη σου με την οποία επέλεξες καρτοκινητό F2G!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

8.63 (αντι 8.93) είναι ο σωστός υπολογισμός για 10ευρη ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα και καλο μηνα...ποσες ανανεωσεις χρειαζεται το διμηνο?...εβαλα μια 10 τον προηγουμενο μηνα....την πηρε...ξαναεβαλα σημερα και μου πηρε και την σημερινη....για ποιο λογο?
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις ακριβως? μια ανανεωση το διμηνο χρειαζεται για να διατηρειται το υπολοιπο και να μη χανεται. Απο εκει και περα ανανεωνεις οσο συχνα θελεις αναλογα με τις αναγκες σου.
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχεις τα 300' προς όλους "δώρο" που πλέον χρεώνει ανα 3μηνο. Οπότε την 1η ανανέωση του 3μηνου θα στην παίρνει

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια...28/8 βαζω 10 ευρω......(μου δινει τα 300) και παιρνει τα χρηματα...σημερα βαζω 12 ε....και μου αφηνει υπολοιπο 2,5.....γιατι?...αφου ειχα κανει στις 28/8...δεν θα επρεπε να μεινουν τα 12 που εβαλα σημερα?
Link to comment
Share on other sites

α εννοουσε οτι του πηρε τα λεφτα...αν δεν εχει απολυτη αναγκη τα 300' ας το γυρισει σε free2surf.

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον παιδια...28/8 βαζω 10 ευρω......(μου δινει τα 300) και παιρνει τα χρηματα...σημερα βαζω 12 ε....και μου αφηνει υπολοιπο 2,5.....γιατι?...αφου ειχα κανει στις 28/8...δεν θα επρεπε να μεινουν τα 12 που εβαλα σημερα?

αν δεν κανω λαθος πλεον τραβαει λεφτα απο καθε πρωτη ανανεωση του μηνα για να σου δωσει τα 300'

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...