Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, τζάμπα...
Γνώμη μου η wind έχει τις καλύτερες προσφορές στα καρτοκινητα μακράν καλύτερες του ανταγωνισμού (τις έχω ναι τις άλλες σε καρτοκινητα)

 

Η όλη προσπάθεια καταστρέφεται τζάμπα από άστοχες ενέργειες όπως τα θέματα με το apk

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου η wind έχει τις καλύτερες προσφορές στα καρτοκινητα μακράν καλύτερες του ανταγωνισμού (τις έχω ναι τις άλλες σε καρτοκινητα)

 

Η όλη προσπάθεια καταστρέφεται τζάμπα από άστοχες ενέργειες όπως τα θέματα με το apk

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Γενικά κάνει πολλά πράγματα λάθος.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι η γνώμη μου είναι ότι η wind είχε τα φθηνότερα αλλά τείνει (μάλλον έχει γίνει) η ακριβότερη, βάλτε και τη φοβερή πατέντα του 25ημερου και του χαρατσιου στις ανανεώσεις... Τζιμανια εκεί στο μάρκετινγκ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αυτά είναι πράγματα που τα έφερε πρώτη, μόνο και μόνο για αυτό θα έπρεπε οι καταναλωτές να της είχαν γυρίσει την πλάτη, μπας και βάλουν μυαλό μερικοί μάνατζερ.

Link to comment
Share on other sites

Ώρα Ελλάδας 02:26 η εφαρμογή είναι πεσμένη ελπίζω να φτιάξουν το μπάχαλο που έκαναν

 

Εύχομαι να μην τα κάνουν χειρότερα.....

 

Για.να δούμε το κράξιμο έπιασε τόπο

 

Χμμμμ

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα κινητό στην cosmote αλλά επειδή έχω και άλλα στην κατοχή μου και θέλω να μετριασω λόγο τα χρήματα που δινω κάθε μηνα ή δίμηνο για να τα συντηρώ σκέφτομαι να φέρω ένα σε f2g, εφαρμόζει ακομα ανεπίσημα η wind την μη φραγή με τα το 3 μηνο?

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ώρα Ελλάδας 02:26 η εφαρμογή είναι πεσμένη ελπίζω να φτιάξουν το μπάχαλο που έκαναν

 

Εύχομαι να μην τα κάνουν χειρότερα.....

 

Για.να δούμε το κράξιμο έπιασε τόπο

 

Χμμμμ

 

Ώρα Ελλάδας 00:15 προσπάθησα να κάνω ανανέωση σε 2 κινητά, επιλογή πακέτου και flames χωρίς επιτυχία!

Ευτυχώς υπάρχει και το https://www.wind.gr/gr/f2g/#/

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει φραγή κλήσεων, έχω νούμερο στον πιτσιρικά μου που έχω να του κάνω ανανέωση απ'τον Μάρτιο που ξέσπασε ο covid για τα καλά και μπορώ και τον παίρνω του τηλεφωνώ κανονικά.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ώρα Ελλάδας 00:15 προσπάθησα να κάνω ανανέωση σε 2 κινητά, επιλογή πακέτου και flames χωρίς επιτυχία!

 

Ευτυχώς υπάρχει και το https://www.wind.gr/gr/f2g/#/

Ώρα Ελλάδας 08:45 προσπάθησα να στείλω log n win καμία τύχη

 

Το μπάχαλο συνεχίζεται ειλικρινά δεν την παλεύουν ούτε τι χαζομάρες έχουν κάνει δεν ξέρουν και πως θα της διορθώσουν

 

Χάθηκε η μπάλα

 

Πάμε μια φορά ακόμα

 

 

 

+ bonus

 

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα κινητό στην cosmote αλλά επειδή έχω και άλλα στην κατοχή μου και θέλω να μετριασω λόγο τα χρήματα που δινω κάθε μηνα ή δίμηνο για να τα συντηρώ σκέφτομαι να φέρω ένα σε f2g, εφαρμόζει ακομα ανεπίσημα η wind την μη φραγή με τα το 3 μηνο?

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Επιβεβαίωνω καμμία φραγή κλήσεων μετά το τρίμηνο + telz και callback

... και έχεις ένα νούμερο για εισερχόμενες και καμμία εξερχόμενη αν χρειαστεί με το telz (0.03 € το λεπτο) :)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο, αφού έλαβα τα μηνύματα προσφορών τις προηγούμενες ημέρες, με ανανέωση €12 την Κυριακή έλαβα:

 

- 5192 ΜΒ συνολικά

- 1.500 λεπτά προς Wind / Q για 30 ημέρες

- 600 λεπτά προς όλους

 

και μου έμεινε το υπόλοιπο στην κάρτα. Είμαι στο Free2Surf.

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άλλοι (sic) σαν τη wind? Συγγενής είχε μέσα 9.83 ευρώ τα οποία έληγαν 26/9 μαζί με το πακέτο που είχα βάλει. 27/9 έληγαν τα χρήματα. Οπότε μιας και ήρθε προσφορά με 4.44 για 500 λεπτά για 1 μήνα βάλαμε αυτό και 5.39 που έμειναν έστειλα 2 μηνύματα στο χαμόγελο του παιδιού και τα τράβηξαν. Στις 27 μηδενίστηκαν τα χρήματα έφαγαν και το πακέτο. Δηλαδή στους 2μηνες η wind σε τρώει και τα λεφτά όπως και οι άλλες 2 αλλά και ότι πακέτο έχεις ακόμα και αν ισχύει για 1 μήνα. Δεν συμβαίνει αυτό σε cosmote και Vodafone. Οπότε προσοχή η wind έχει καταντήσει να είναι η πιο ξεφτιλισμενη εταιρεία βάζοντας φραγή στους 2 μήνες στις εξερχόμενες κλήσεις μιας και αν έχουν λήξει τα χρήματα σε κλέβουν αυτόματα και το πακέτο. Edited by Vasileios
προσωπικοί χαρκατηρισμοί ας αποφευγονται. Αρκούν οι ιδέες.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γνωστό και δεν είναι νέα ανακάλυψη.

Η αγορά πακέτου λίγες μέρες πριν από τη λήξη του υπόλοιπου δεν σημαίνει ότι παρατείνεται η λήξη.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πακέτα με 4.44 για 500 λεπτά για 1 μήνα στους άλλους δεν βλέπεις ούτε ζωγραφιατα :)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

@King.... δυστυχώς έτσι είναι με το πέρας των δύο μηνών σου τρώει τα χρήματα αν δεν ανανεώσεις με αγορά νέας κάρτας. Είναι γνωστό σε εμάς που έχουμε wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως για να λέμε και του στραβού το δίκιο, αφού έλαβα τα μηνύματα προσφορών τις προηγούμενες ημέρες, με ανανέωση €12 την Κυριακή έλαβα:

 

- 5192 ΜΒ συνολικά

- 1.500 λεπτά προς Wind / Q για 30 ημέρες

- 600 λεπτά προς όλους

 

και μου έμεινε το υπόλοιπο στην κάρτα. Είμαι στο Free2Surf.

Μπόλικο πράμα βάλε και το tap & get it ( mf2go) έχω...κι εκτοξεύτηκαν τα δεδομένα ;) :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι συμβαινει στην WIND χρόνια τώρα.

Εμείς δεν είμαστε που σαν καταναλωτές ζητάμε να ανταγωνίζονται οι εταιρείες και να μην κάνουν ακριβώς τα ίδια ;

Με πια λογική μετά ζητάμε ίδια συμπεριφορά με τις δύο άλλες εταiρείες ;

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πακέτα με 4.44 για 500 λεπτά για 1 μήνα στους άλλους δεν βλέπεις ούτε ζωγραφιατα :)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Αν ανανεώνεις κάρτα και ενεργοποιείς πακέτα σταθερά, κάθε μήνα, ούτε στη wind τα βλέπεις ζωγραφιστά. Αν κάνεις περιστασιακή χρήση, βάζεις μια στο τόσο κάρτα, ή το έχεις στο συρτάρι, όλοι σου στέλνουν. Εγώ χρησιμοποιώντας περιστασιακά τότε,το2015, έχω μια προσφορά στο what's up μου με 4€ πολύ συμφέρουσα ,που είναι για πάντα, μέχρι στιγμής τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαίωνω καμμία φραγή κλήσεων μετά το τρίμηνο + telz και callback

... και έχεις ένα νούμερο για εισερχόμενες και καμμία εξερχόμενη αν χρειαστεί με το telz (0.03 € το λεπτο) :)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Ευχαριστω νπαρα πολύ. Ισχύει, αν και of topic, και για q αυτό?

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον ναι. Να τονισω βεβαια οτι η επισημη φραγη ειναι στους 4 μηνες στη wind και οχι στους 3.
Link to comment
Share on other sites

Αν ανανεώνεις κάρτα και ενεργοποιείς πακέτα σταθερά, κάθε μήνα, ούτε στη wind τα βλέπεις ζωγραφιστά. Αν κάνεις περιστασιακή χρήση, βάζεις μια στο τόσο κάρτα, ή το έχεις στο συρτάρι, όλοι σου στέλνουν. Εγώ χρησιμοποιώντας περιστασιακά τότε,το2015, έχω μια προσφορά στο what's up μου με 4€ πολύ συμφέρουσα ,που είναι για πάντα, μέχρι στιγμής τουλάχιστον.
έχω παραδείγματα από 3 νούμερα της οικογένειας που ναι μεν βάζω πάντα κάρτα στην λήξη του διμηνου αλλά ενεργοποιούμε πακέτο κάθε μήνα (δεν μπορούμε να κάνουμε και αλλοιως)

 

εγώ μιλάω λίγο η μητέρα μου περισσότερα και η αδερφή μου το ξετιναζει το τηλέφωνό (έχει και 120 λεπτά δώρο κάθε μήνα)

 

αλλά οι προσφορές έρχονται εδώ και κάτι μήνες....παραδειγμα 500 λεπτά τζάμπα σε κάθε ανανέωση και μετα 200 λεπτά με 3 € καμμία άλλη εταιρεία δεν τα προσφέρει αυτά...

 

Τώρα βέβαια αν θέλεις 1000 λεπτά ομιλίας ε εκεί μιλάμε για άλλη κατηγορία

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

έχω παραδείγματα από 3 νούμερα της οικογένειας που ναι μεν βάζω πάντα κάρτα στην λήξη του διμηνου αλλά ενεργοποιούμε πακέτο κάθε μήνα (δεν μπορούμε να κάνουμε και αλλοιως)

 

εγώ μιλάω λίγο η μητέρα μου περισσότερα και η αδερφή μου το ξετιναζει το τηλέφωνό (έχει και 120 λεπτά δώρο κάθε μήνα)

 

αλλά οι προσφορές έρχονται εδώ και κάτι μήνες....παραδειγμα 500 λεπτά τζάμπα σε κάθε ανανέωση και μετα 200 λεπτά με 3 € καμμία άλλη εταιρεία δεν τα προσφέρει αυτά...

 

Τώρα βέβαια αν θέλεις 1000 λεπτά ομιλίας ε εκεί μιλάμε για άλλη κατηγορία

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Να ενεργοποιείς πακέτο σταθερά κάθε μήνα, εννοώ όχι προσφορών αλλά εφαρμογής που είναι για όλους τους χρήστες και έχει 10,4€, άρα θες κάθε μήνα 12€ και όχι στη λήξη του διμήνου όπως λες. Τα δωρεάν λεπτά - προσφορά ανανέωσης, εμένα και πολλούς άλλους που γνωρίζω, την στέλνουν 1-2μερες αφού βάλω κάρτα και όχι πριν για να ξαναβάλω. Εμένα μου φαίνεται κάπως παγαποντικο, εσύ ίσως είσαι από τους τυχερους

Link to comment
Share on other sites

όταν στέλνουν προσφορά ενεργοποιω φυσικά την προσφορά όταν δεν στέλνουν το πακέτο....

 

Να ενεργοποιω πακέτο όταν στέλνουν προσφορά δεν μου κάνει λογική...

 

Τώρα σε κάποιους μπορεί να μην στέλνουν προσφορές, η να τις στέλνουν αργά.... Δεν το ξέρω, εγώ ξέρω αυτό που βλέπω στα τρία τηλέφωνα που διαχειρίζομαι, προσφορές βλέπω να στέλνουν και σε κάποιο που έχω μόνο για εισερχόμενες και βάζω κάρτα και 6 μήνες....

 

Υγ έχω υπόλοιπα για να συμπληρώνω δεν χρειάζεται να βάζω 12 ευρώ οπότε βάζω 10

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μεταφέρω την προσωπική μου εμπειρία και ατόμων που γνωρίζω, όταν ενεργοποιώ σταθερά τα εμπορικά πακέτα των 10€,καπάκι με το που λήξουν, για βασική χρήση δηλαδή, δεν στέλνουν τις προσφορές της τάξεως των 3 και 5 ευρώ που αναφέρετε, μου έρχεται προσφορά πχ 700 προς όλους με 10€,τιμή παραπλήσια δηλαδή με τα υπάρχοντα εμπορικά. Γιατί να το κάνουν άλλωστε αφού με έχουν στάνταρ, ενώ τους περιστασιακους χρήστες τους συμφέρει για να τους δελεάσουν,λογικό είναι.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό νήμα..

 

Αγόρασα σήμερα ένα καρτοκινητο wind f2g.

Μου ζήτησαν 10 ευρω για να το ενεργοποιήσουν. Αφού λοιπόν εγκατέστησα την εφαρμογή myf2g είδα ότι το χρηματικό μου υπόλοιπο ηταν 0,68.

Είναι λογικό αυτό..?

Βέβαια μου δίνει κάποιους χρόνους ομιλίας, sms, gb αλλά αυτά έχουν διάρκεια ένα μήνα.

Μου είπαν ότι το 10ευρω αναλώθηκε στο να γίνουν οι μετατροπές σε χρόνοι ομιλίας, sms και gb. Αλλά μόνο για την πρώτη φορά.

Ετσι, σε ένα μήνα θα θέλει άλλα 10 για να μπορεί να κάνει κλήση

Δεν θα έπρεπε τα 10 ευρώ (μείον φόρους κινητής) να είναι μέσα στην κάρτα?

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

@King.... δυστυχώς έτσι είναι με το πέρας των δύο μηνών σου τρώει τα χρήματα αν δεν ανανεώσεις με αγορά νέας κάρτας. Είναι γνωστό σε εμάς που έχουμε wind.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπόλικο πράμα βάλε και το tap & get it ( mf2go) έχω...κι εκτοξεύτηκαν τα δεδομένα ;) :)

Τα χρήματα να τα φάει. Το πακέτο γιατί να φάει. Οι 2 άλλες εταιρείες δεν το κάνουν αυτό μόνο η wind. Δηλαδή η φραγή είναι στους 2 μήνες στις εξερχόμενες όχι 3 που έχουν οι άλλοι. Απαράδεκτα πράγματα εν έτι 2020.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...