Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περιμενα κατι παραπανω στο online bonus...Απο την μια ομως φωναζουμε γιατι δεν ακολουθει τους αλλους,και απο την αλλη φωνάζουμε οτι υπαρχει καρτελ.

Του CU το απλο πακερο ομιλιας με τα 6€ δινει 400'προς ολους συν 100' προς βοντα.

Ετσι Windαρα:lol::lol::lol:

Δες το παλι εγω 100 προς vodafone και 300 προς ολους βλεπω με online ενεργοποιηση. Λιγοτερα δηλαδη απο το super talk.

Link to comment
Share on other sites

περιμενα κατι παραπανω στο online bonus...Απο την μια ομως φωναζουμε γιατι δεν ακολουθει τους αλλους,και απο την αλλη φωνάζουμε οτι υπαρχει καρτελ.

 

Δες το παλι εγω 100 προς vodafone και 300 προς ολους βλεπω με online ενεργοποιηση. Λιγοτερα δηλαδη απο το super talk.

 

Ξαναπροσεξετο.:)

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Του CU το απλο πακερο ομιλιας με τα 6€ δινει 400'προς ολους συν 100' προς βοντα.

Ετσι Windαρα:lol::lol::lol:

Έτσι ήταν μέχρι χθες. Σήμερα όμως, από τη στιγμή που η Wind έκανε τις αλλαγές, έκοψε (όλως τυχαίως) και η Vodafone την ειδική προσφορά των extra 100' προς όλους, στα 2 πακέτα ομιλίας των 6€ (δεν πιστεύω να πει κανείς ότι υπάρχει καρτέλ!!!). Όσον αφορά το F2G, ανυπομονώ να κόψουν τα log n win δώρα και τα magic numbers, για να πετάξω την SIM στα σκουπίδια. Προς το παρόν, σταματάω να τη χρησιμοποιώ μέχρι νεωτέρας, όπως και την Q.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ήταν μέχρι χθες. Σήμερα όμως, από τη στιγμή που η Wind έκανε τις αλλαγές, έκοψε (όλως τυχαίως) και η Vodafone την ειδική προσφορά των extra 100' προς όλους, στα 2 πακέτα ομιλίας των 6€ (δεν πιστεύω να πει κανείς ότι υπάρχει καρτέλ!!!). Όσον αφορά το F2G, ανυπομονώ να κόψουν τα log n win δώρα και τα magic numbers, για να πετάξω την SIM στα σκουπίδια. Προς το παρόν, σταματάω να τη χρησιμοποιώ μέχρι νεωτέρας, όπως και την Q.

 

2 CU εχω και στα δυο δεν εχει κοψει τπτ, 2-3 φορες τα εχω δει σημερα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η κοσμοτε το άφησε 5;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

εκανα 12ε ανανεωση πηρα τα 300 προς ολους κανονικα απο την παλια προσφορα αλλα το 1γιγα εγινε 500mb.

3μηνο πλεον η υποχρεωτικη ανανεωση.

Alcatel One Touch Easy,Nokia 8210,Sharp GX15/GZ100,Samsung duos gt-b5722,Lumia640,Xiaomi MiA1,Redmi Note 10Pro

Link to comment
Share on other sites

2 CU εχω και στα δυο δεν εχει κοψει τπτ, 2-3 φορες τα εχω δει σημερα.

 

αν δινει σε ορισμενους συνδρομητες κατι παραπανω ειναι αλλο θεμα εγω δεν εχω cu και συγκρινω με το επισημο πακετο που αναφερεται στη σελιδα τους. Αν το παμε ετσι να βαλουμε στην συγκριση αυτους (τους μη φοιτητες) που εχουν την ειδικη/φοιτητικη προσφορα στο f2g με τα 1500.Ε τοτε η wind βγαινει καλυτερη διοτι οι αλλοι δεν σου δινουν παροχες απο τα φοιτητικα αν δεν εισαι φοιτητης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόνο η κοσμοτε το άφησε 5;

εχει κρατησει προς το παρον το πακετο των 5,και εχει και το πακετο με τα 6 με επιπλεον 100 mb οπως το f2g.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χθες 6€ σε f2g, εχοντας ΜΒ και με ενα μονο τηλ. σε σταθερο σημερα εχει 1,33€! Πηρα στο 13833 για να δω τι εγιναν τα υπολοιπα και μου ειπαν οτι κανουν αναβαθμηση στο συστημα και δεν μπορει να μπει στην καρτελα μου να δει. Ειχε κανεις αλλος αναλογο περιστατικο?
Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία είναι τραγική. Είχα υπόλοιπο απο blender κάποια λεπτά ομιλίας, και κάποια data. Εβαλα 10 ευρώ σήμερα, πήρα την κουτσουρεμένη προσφορά, και δεν αφαιρεί το χρόνο και τα data απο το υπόλοιπο του blender, αλλα απο τη νέα ανανέωση! Δηλαδή έχασα αυτά που είχα μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα χθες 6€ σε f2g, εχοντας ΜΒ και με ενα μονο τηλ. σε σταθερο σημερα εχει 1,33€! Πηρα στο 13833 για να δω τι εγιναν τα υπολοιπα και μου ειπαν οτι κανουν αναβαθμηση στο συστημα και δεν μπορει να μπει στην καρτελα μου να δει. Ειχε κανεις αλλος αναλογο περιστατικο?

0,588 ευρώ είναι η χρέωση ανά λεπτό όταν δεν έχεις πακέτο.

Διαφοροποίηση σταθερού - κινητού δεν υφίσταται στις χρεώσεις εκτός πακέτου.

Η χρέωση δεν γίνεται με τον αριθμό των κλήσεων αλλά σύμφωνα με την διάρκεια τους . Άρα ναι , μία κλήση μπορεί να στοιχίζει 4,02 ευρώ αν κρατήσει 7 περίπου λεπτά.

Για αυτό δεν μιλάμε ποτέ χωρίς πακέτο.

Τιμοκατάλογος : https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/timokatalogos/vasikes-hreoseis/

 

Η εταιρία είναι τραγική. Είχα υπόλοιπο απο blender κάποια λεπτά ομιλίας, και κάποια data. Εβαλα 10 ευρώ σήμερα, πήρα την κουτσουρεμένη προσφορά, και δεν αφαιρεί το χρόνο και τα data απο το υπόλοιπο του blender, αλλα απο τη νέα ανανέωση! Δηλαδή έχασα αυτά που είχα μέσα.

Μα έτσι ήταν πάντα το Blender. χρεώνει μόνο ότι πακέτο δεν έχεις. τώρα θα χρεώνεσαι μόνο για SMS

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

εγω και τα 3.

Την φορητοτητα μέσω καταστήματος την έκανες...? η από αυτό το τηλέφωνο που έχει στην σελιδα

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

 

 

Και εγώ που καλεσα και καλά ότι με ενδιαφέρει να πάω στην wind μου είπαν ότι δεν μπορούν να το βάλουν τα 120 λόγο σταθερού σε νούμερο που έχει από παλιά τα 300 με ανανέωση 10 ευρό +την ειδική προσφορα 1500 προς ολους και 1.5GB

 

 

Παρακαλώ πολύ οποίος έχει και της 3 προσφορές σε ένα νουμερο να μου πει με ποιο τρόπο έκανε φορητοτητα από καταστημα η από το τηλέφωνο στο παραπάνω Link..?

 

Οπως Ειπα παραπάνω ρωτάω εγώ εδώ για φίλο μου και του λένε ότι είπαν και σε μένα παραπανω

 

Ευχαριστω!!

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα και τα τρία μέχρι

που κόπηκε το "φοιτητικό" γιατί δεν το χρησιμοποιούσα.

Τα νούμερα (σταθερό & κινητό) ήταν από πολύ παλιά στη wind.

Κατά 90% παίζει να μην ξέρουν τι λένε αυτοί που συνομίλησες, αγνόησέ τους.

Link to comment
Share on other sites

Την φορητοτητα μέσω καταστήματος την έκανες...? η από αυτό το τηλέφωνο που έχει στην σελιδα

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/

 

 

Και εγώ που καλεσα και καλά ότι με ενδιαφέρει να πάω στην wind μου είπαν ότι δεν μπορούν να το βάλουν τα 120 λόγο σταθερού σε νούμερο που έχει από παλιά τα 300 με ανανέωση 10 ευρό +την ειδική προσφορα 1500 προς ολους και 1.5GB

 

 

Παρακαλώ πολύ οποίος έχει και της 3 προσφορές σε ένα νουμερο να μου πει με ποιο τρόπο έκανε φορητοτητα από καταστημα η από το τηλέφωνο στο παραπάνω Link..?

 

Οπως Ειπα παραπάνω ρωτάω εγώ εδώ για φίλο μου και του λένε ότι είπαν και σε μένα παραπανω

 

Ευχαριστω!!

 

 

Σε καταστημα ενεργοποίησα τα 120' προς ολους απο το double play. Το νιυμερο το εχω χρονια δεν εχω κανει κάποια φορητότητα δε κατάλαβα την ερωτηση σου καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε μήνυμα :δώρο διπλάσιος χρόνος ομιλίας! ανανέωση με 10 ευρώ έως 29 /11 και διπλασίασε την κάρτα σου! επιπλέον χρόνος δεν χρησιμοποιείται για πακέτα και διαρκεί 30 ημέρες. Τι σημαινει δεν καταλαβα?

 

Να υποθέσω ότι και αυτή η προσφορά δεν ισχύει για όλους, αλλά μόνο για όσους θα λάβουν το σχετικό SMS;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε email προσφορά. «Αυτό το Σάββατο θα είναι διαφορετικό! Επικοινώνησε με τους φίλους χωρίς να το σκέφτεσαι, με ΔΩΡΟ λεπτά ομιλίας & SMS απο το F2G!» Έχει σύνδεσμο και μόλις το πατάς σε πάει στο site του F2G που λέει να στείλω δωρεάν SMS το γράμμα "Ν" στο 1209 και θα πάρω 400' & 400SMS προς όλους τους W/Q αριθμούς.
Link to comment
Share on other sites

Τρελές προσφορές λέμε!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161118/a341df378a55ac029e35a45a2ee46773.jpg

 

Για να καταλάβω, πότε μπορούμε να ενεργοποιήσουμε την προσφορά; Γράφει Σάββατο απο τις 00:01-23:59. Από το Σάββατο το βράδυ μετα τις 12:00 και μέχρι; Με μπέρδεψε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε email προσφορά. «Αυτό το Σάββατο θα είναι διαφορετικό! Επικοινώνησε με τους φίλους χωρίς να το σκέφτεσαι, με ΔΩΡΟ λεπτά ομιλίας & SMS απο το F2G!» Έχει σύνδεσμο και μόλις το πατάς σε πάει στο site του F2G που λέει να στείλω δωρεάν SMS το γράμμα "Ν" στο 1209 και θα πάρω 400' & 400SMS προς όλους τους W/Q αριθμούς.

 

Τελείως μούφα. Όπως και τα 1000' προς όλους στην Q , μόνο για το Σάββατο! Έπρεπε να έδινε 1GB για όλο το Σ/Κ, αλλιώς καλύτερα να μην έδινε τίποτα... :p

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτημα στη φόρμα επικοινωνίας γιά το 1 γιγα που θα έδιναν με σμσ και λινκ το ΣΚ της 28/10 αλλά το λινκ ήταν μουφα. Μετά από 5 μέρες μου απάντησαν θετικά και μου το απέδωσαν για 30 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Σε καταστημα ενεργοποίησα τα 120' προς ολους απο το double play. Το νιυμερο το εχω χρονια δεν εχω κανει κάποια φορητότητα δε κατάλαβα την ερωτηση σου καλα.

O φιλο μου που λέω τώρα είναι στο ΟΤΕ θέλει να κάνει φορητοτητα και έχει τα 300 από παλιά & την ειδική επίτηδες πήρα και εγώ να δω τι θα μου πουν και μου είπαν ότι λέω παραπάνω

Την φορητοτητα θέλει να την κάνει από το link που εβαλα παραπάνω όχι από κατάστημα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, πότε μπορούμε να ενεργοποιήσουμε την προσφορά; Γράφει Σάββατο απο τις 00:01-23:59. Από το Σάββατο το βράδυ μετα τις 12:00 και μέχρι; Με μπέρδεψε λίγο.

Μάλλον μετά τις 12 όπως λες. Εκτός αν αρχίσει να μας απαντάει με κανένα ουπς και στο SMS. :D

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω, πότε μπορούμε να ενεργοποιήσουμε την προσφορά; Γράφει Σάββατο απο τις 00:01-23:59. Από το Σάββατο το βράδυ μετα τις 12:00 και μέχρι; Με μπέρδεψε λίγο.

Απόψε με της 00:00 στείλε

 

 

 

Μάλλον μετά τις 12 όπως λες. Εκτός αν αρχίσει να μας απαντάει με κανένα ουπς και στο SMS. :D

Χαχα χαχα εγώ πάντως ικανους του εχω

Στην q έδωσε καλύτερο δωρο 1000προς όλους για μια μέρα και αυτο

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

MOΛIΣ AΠEKTHΣEΣ 400Λ & 400 SMS ΠPOΣ WIND/Q ΓIA ΣHMEPA! MHN ΞEXNAΣ NA ENHMEPΩNEΣAI ΓIA TO YΠOΛOIΠO AΠO TON ONLINE ΛOΓAPIAΣMO ΣOY!
Link to comment
Share on other sites

O φιλο μου που λέω τώρα είναι στο ΟΤΕ θέλει να κάνει φορητοτητα και έχει τα 300 από παλιά & την ειδική επίτηδες πήρα και εγώ να δω τι θα μου πουν και μου είπαν ότι λέω παραπάνω

Την φορητοτητα θέλει να την κάνει από το link που εβαλα παραπάνω όχι από κατάστημα

 

Την φορητότητα θα την κάνει από εκεί αλλά τα 120' για τον συνδυασμό θα τα ζητήσει στο κατάστημα αφου ενεργοποιηθεί η γραμμή. Το τηλέφωνο εκεί βοηθάει κυρίως στις online αιτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

To μοναδικό πακέτο τελικά της wind f2g που δεν έχει αντίπαλο είναι αυτό με τα 15.12€ που δίνει 5gb.Δεν έχω βρει αντίστοιχη πρόταση σε άλλο καρτοκινητό.Στους άλλους αν δεν έχεις φοιτητικό κτλ αλλά απλό καρτοκινητό για να πάρεις 5gb ανά μήνα είναι φωτιά :lol:

Βέβαια το θέμα είναι να είσαι σε περιοχή που πιάνει η wind 4g για να μπορείς να τα ξοδεύεις..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...