Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια,

Δυστυχως για ιντερνετ δεν εχει ακομα καποιο πακετο.

 

Βρε πακέτο έχει αλλά δε συμφέρει με τη καμία και σε καμία περίπτωση δεν είναι αντιστοιχο της ομιλίας

 

WIND euroData

 

Μόνο με 15€ σερφάρεις ξέγνοιαστα στην Ε.Ε.

 

Το πακέτο WIND euroData σου δίνει τη δυνατότητα να σερφάρεις ξέγνοιαστα στο Internet όταν βρίσκεσαι στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Με το WIND euroData μπορείς να στέλνεις e-mails, να έχεις πρόσβαση σε σελίδες κοινωνικής δικτύωσης, να χρησιμοποιείς χάρτες και να έχεις πρόσβαση στο internet από το κινητό σου, ελέγχοντας το κόστος και τη χρήση σου.

 

Το πακέτο προσφέρει 150 ΜΒ για σερφάρισμα στο internet από το κινητό κατά την περιαγωγή σε χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης με ισχύ 30 μέρες από την ενεργοποίηση και κόστος μόνο €15!

Τρόποι Ενεργοποίησης:

 

Το πακέτο ενεργοποιείται με δωρεάν SMS «EURODATA NAI» στο 1285.

 

Ενημέρωση Υπολοίπου

 

Οι συνδρομητές μπορούν να ενημερώνονται για το υπόλοιπο τους στέλνοντας την εντολή «ΥΠ EURODATA» στο 1285

 

Λινκ

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν ήρθεεεεε αυτό το μήνυμα..γτ????? (ή ίσως κατά λάθος το έσβησα :p) ...καλά που το έγραψες όμως εδώ γιατί σε αυτή τη φάση μου έρχεται ταμαμ...το επόμενο 3μηνο θα χαλάω τρελό internet για τη δουλειά μου και το είχα άγχος...θα το ενεργοποιήσω άμεσα να εκμεταλλευτώ τον πρώτο μήνα και μετά ....θα βολευτώ με τα 10GB !!!
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν ήρθεεεεε αυτό το μήνυμα..γτ????? (ή ίσως κατά λάθος το έσβησα :p) ...καλά που το έγραψες όμως εδώ γιατί σε αυτή τη φάση μου έρχεται ταμαμ...το επόμενο 3μηνο θα χαλάω τρελό internet για τη δουλειά μου και το είχα άγχος...θα το ενεργοποιήσω άμεσα να εκμεταλλευτώ τον πρώτο μήνα και μετά ....θα βολευτώ με τα 10GB !!!

 

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ.

 

Εγω στην αρχη νομιζα οτι ηταν απο αυτες τις προσφορες που στελνουν σε συγκεκριμένους πελάτες αλλα τελικα ειναι για ολους γιατι μπηκα στη σελιδα τους και το ειδα. ΜΑΚΑΡΙ να το συνεχισουν για ακομα 1 μηνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε πακέτο έχει αλλά δε συμφέρει με τη καμία και σε καμία περίπτωση δεν είναι αντιστοιχο της ομιλίας

 

 

 

Λινκ

 

Α δεν το ξερα αυτο το πακετο φιλε μου.

 

Αλλα οπως και να εχει, εχεις δικιο σε αυτο που ειπες. Ειναι ακριβο και δεν συμφερει. 150MB εγω προσωπικα τα χαλαω σε 1 ωρα.

Μπορει να βγαλουν κατι αντιστοιχο σαν το 10/200 για το εξωτερικο αλλα σε ιντερνετ. ΚΑΙ ΑΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΙ 500ΜΒ.

 

ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΒΟΛΕΥΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ και να μην χρειαζεσαι wifi.

Link to comment
Share on other sites

Πακέτο για internet έχει, αλλά δεν εχει καμία σχέση με το πακέτο ομιλίας που είναι απίθανο για καρτοκινητή.

 

Καλύτερα να κυνηγάς τα wifi :lol:

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την αμέση απάντηση.

 

Ναι οντώς το πακέτο είναι απίθανο γιατί διαβασά οτι τα λεπτά που σου μένουν μπορείς να τα χρησιμοποιησείς και στην Ελλάδα για να μιλήσεις είτε στην Ελλάδα είτε στο εξώτερικό (εντός ΕΕ πάντα).

 

Προσώπικα θα μου άρεσε και ενα πακέτο με ιντέρνετ για εξωτερικό ωστέ να μπορείς να βλέπεις χάρτες ανα πάσα στιγμή χώρις να χρειάζεσαι wifi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια,

Εγω το εχω χρησιμοποιησει οταν ειχα παει εξωτερικο και οντως ειναι καλο. Δυστυχως για ιντερνετ δεν εχει ακομα καποιο πακετο.

Που θα πας αν επιτρεπεται Ιριδε;

 

 

Καλημέρα,

 

Θα πάω Ισπάνια και συγκεκρίμενα Βαρκελώνη.:D

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν ήρθεεεεε αυτό το μήνυμα..γτ????? (ή ίσως κατά λάθος το έσβησα :p) ...καλά που το έγραψες όμως εδώ γιατί σε αυτή τη φάση μου έρχεται ταμαμ...το επόμενο 3μηνο θα χαλάω τρελό internet για τη δουλειά μου και το είχα άγχος...θα το ενεργοποιήσω άμεσα να εκμεταλλευτώ τον πρώτο μήνα και μετά ....θα βολευτώ με τα 10GB !!!

 

Ισχύει απο τον Δεκέμβριο αυτη η πρόσφορα και όντως ειναι πολυ καλά...ειδικα αν έχεις σήμα στην περιοχή σου!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει απο τον Δεκέμβριο αυτη η πρόσφορα και όντως ειναι πολυ καλά...ειδικα αν έχεις σήμα στην περιοχή σου!

 

Ναι έχουμε σουπερ σήμα εδώ.. (λίγο έξω από το Ναύπλιο)... αλλά δεν ήξερα ότι είναι από τον Δεκεμέμβριο :-( ευτυχώς το πρόλαβα έστω τώρα !!! :p

Link to comment
Share on other sites

επίσης ρώτησα άμα μπορούμε να διαγράφουμε και από τα δύο και μου είπανε όχι ! είτε στο ένα μπόνους είτε στο άλλο θα είμαστε!

Εμένα μετά από αίτημα που κάναμε χθες για το κινητό του πατέρα μου με διέγραψαν και από τα δύο.

Ούτε στο web ούτε στο android φαίνεται μπόνους ενώ πριν φαινόταν... (ούτε καν σαν επιλογή)

( http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6506317#post6506317 )

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μάθω ...για εσάς τους πιο καινούργιους συνδρομητές. Αν σας λέγαν να σας χρεώνουν 5 ευρώ το χρόνο ,θα θέλατε να έχετε αυτήν την προσφορά των 300 λεπτών σε κάθε ανανέωση των 10 ευρώ ? Απορώ ειλικρινά ...πως μερικοί προτιμούν να τερματίσουν αυτήν την προσφοράκλα...για να μην χρεωθούν 5 ευρώ το χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μάθω ...για εσάς τους πιο καινούργιους συνδρομητές. Αν σας λέγαν να σας χρεώνουν 5 ευρώ το χρόνο ,θα θέλατε να έχετε αυτήν την προσφορά των 300 λεπτών σε κάθε ανανέωση των 10 ευρώ ? Απορώ ειλικρινά ...πως μερικοί προτιμούν να τερματίσουν αυτήν την προσφοράκλα...για να μην χρεωθούν 5 ευρώ το χρόνο.

 

Στην περίπτωση που δεν ειρωνεύεσαι.. Εσένα σου αρέσει να πληρώνεις, για κάτι που δε χρειάζεσαι;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που δεν ειρωνεύεσαι.. Εσένα σου αρέσει να πληρώνεις, για κάτι που δε χρειάζεσαι;

 

Αν δεν βάζετε κάρτα διότι δεν το χρησιμοποιείτε τότε τι κρατάτε τα νούμερα;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση που δεν ειρωνεύεσαι.. Εσένα σου αρέσει να πληρώνεις, για κάτι που δε χρειάζεσαι;

 

Δεν ειρωνεύομαι καθόλου . Δηλαδή όπως κατάλαβα δεν θέλεις να σου δίνουν 300 λεπτά ομιλίας σχεδόν τζάμπα πλέον ???

Edited by polaris3
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπορεί να έχεις κάποια άλλη λύση αυτή τη στιγμή, αλλά στο μέλλον δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει και αν δεν υπάρχει κάτι καλύτερο ίσως αναγκαστείς να κάνεις χρήση του αριθμού που διατηρείς και έχει την συγκεκριμένη προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάζετε κάρτα διότι δεν το χρησιμοποιείτε τότε τι κρατάτε τα νούμερα;

 

Για κάποιους δικούς τους λόγους φαντάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους δικούς τους λόγους φαντάζομαι.

 

Καλά, δλδ πρέπει να εξηγήσουν όσοι δεν θέλουν το -5€ για αυτή την "προσφορά" όταν βάζουν κάρτα >10€ γιατί δεν την θέλουν;

 

ΟΚ.

Θέλει η Wind να χρεώσει ("κεφαλικό φόρο" όπως είχα πει σε άλλο post μου εξηγώντας με αριθμούς) 5€ για....κάτι;

ΟΚ.

Για οποιοδήποτε λόγο ΔΕΝ θέλω αυτό το....κάτι. Θα πρέπει να δώσω εξήγηση; Και να με πείσουν να το δεχτώ;

Όσοι το δέχονται καλώς έχει.

Μόνο μη χρεώσουν με -5€ την αλλαγή σε Free2surf, όπως είπε άλλος εδώ.

 

Και αν του χρόνου βάλει ("κεφαλικό φόρο" όπως είπα, όσο κι αν δεν γίνεται κατανοητό) -7€ για 400΄ όλους με κάρτα >10€. ΟΚ..

Ας κάνει ο καθένας ό,τι καταλαβαίνει.

Όπως και η Wind.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειρωνεύομαι καθόλου . Δηλαδή όπως κατάλαβα δεν θέλεις να σου δίνουν 300 λεπτά ομιλίας σχεδόν τζάμπα πλέον ???

 

Αν δεν κάνω λάθος, αυτή η προσφορά ήταν εντελώς δωρεάν μέχρι σήμερα (300 λεπτά με ανανέωση >10 ευρώ), οπότε και μόνο η επιπλέον χρέωση των 5 ευρώ το χρόνο είναι κάτι επιπλέον. Στους δύσκολους καιρούς που περνάει ο κόσμος θα περιμέναμε κάτι καλύτερο από τη Wind και όχι να βρει ευκαιρία να αρπάξει από όπου μπορεί όσα μπορεί. Όπως είπα και πριν (αν και κανείς δε φαίνεται να διαβάζει τα προηγούμενα μηνύματα), καλύτερα να ακύρωνε τη δωρεάν υπηρεσία και να χρέωνε αυτό το ποσό για μια νέα (αλλά ίδια) υπηρεσία και μόνο όσους την επιλέξουν παρά να χρεώνει υφιστάμενους πελάτες που είχαν δωρεάν την ίδια υπηρεσία.

 

Ελπίζω να βγάζει νόημα. Στο τέλος η Wind θα χρεώνει τους χρήστες καρτοκινητών με το μήνα, σα να είναι συμβόλαια, και κάποιοι ακόμα θα χαίρονται...

 

Υ.Γ: Η χρέωση της ελάχιστης κλήσης σε καρτοκινητό Wind έχει φτάσει €0,49, όσο ήταν δηλαδή και το 2006 που ήταν πανάκριβες οι κλήσεις - θα περίμενε κανείς ότι το κόστος θα είχε μειωθεί μετά από τόσα χρόνια...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

ακομα και δυο φορες τον χρονο να βαζει καρτα(για να κρατησει το νουμερο κ να μη χασει τα ευρω του), πληρωνει 2,5 ευρω για 300 λεπτα το εξαμηνο. Ποια εταιρεια δινει κατι αναλογο;
Link to comment
Share on other sites

ακομα και δυο φορες τον χρονο να βαζει καρτα(για να κρατησει το νουμερο κ να μη χασει τα ευρω του), πληρωνει 2,5 ευρω για 300 λεπτα το εξαμηνο. Ποια εταιρεια δινει κατι αναλογο;

 

Δε χρειάζεται να "εξηγώ".

Πχ για μένα:

2,5€ για κάθε 300΄

ΑΝ ΒΑΛΩ 10€ κάρτα.

Αλλά πάντα βάζω 5€ κάρτα. Γιατί να χρεωθώ -5€ για κάτι που δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω;

Έστω πες ότι έχω μεγάλο υπόλοιπο.

 

Ας έβαζε ένα σωστό πακέτο. Πχ 200΄όλους και 1GB με 3€. Εκεί θα πω ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ.

ΟΧΙ και καλά "να χαρίζει". Σωστά πακέτα θέλουμε.

 

Και να προσθέσω κάτι "θεωρητικό" (Αλλά λίγοι θα το "καταλάβουν" αφού "έτσι είναι" η Ελληνική κοινωνία μας):

Σας αρέσει να αλλάζουν διαρκώς οι "κανόνες"; Τη μια χρονιά έτσι, την άλλη αλλιώς; (12μηνα, 6μηνα, 3μηνα, 1μηνα.....300΄ με κάρτα 10€ την άλλη 400΄ με -3€ κλπ)?

Σας αρέσει τη μια χρονιά "δώρα" 500ΜΒ, την άλλη "δώρα" 1500΄την άλλη προϋπόθεση κάρτα 1 μήνα, την άλλη καμια, την άλλη 2 μηνών. Πιστεύετε ότι είναι πραγματικά δώρα επειδή "μας εκτιμούν";

Σας αρέσει σε άλλους να κάνουν προσφορές όπως η αναφερόμενη (3€ για 200΄και 1GB, 4,4€ για 500΄ και 50 sms κλπ) και άλλοι να έχουν άλλη χρονιά 1000΄ 1000ΜΒ με 5€ άλλη 1500΄1500ΜΒ με 8€, άλλη 8,5€ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ 2000΄ 2000ΜΒ με 10€ {τη λεγόμενη "φοιτητική") και άλλοι 200΄και 1GB με 7€ κλπ?

 

 

ΑΝ για όλους είχαν τις ίδιες προσφορές ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ σε τιμές που να βγαίνουν και τα λειτουργικά έξοδα και τα κέρδη των επενδυτών και οι επενδύσεις σε υλικό

ΔΕ ΘΑ ΑΓΟΡΑΖΑΜΕ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ

ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΒΑΖΑΜΕ "ΚΑΡΤΑ" ΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ; (ΑΣ ΑΦΗΣΩ ΤΙΣ ΣΥΝΔΕΣΕΙΣ ΠΟΥ διαβάζω σε άλλο post για το 65 της C-Ote σε άλλους με 30€ και σε άλλους με 22€ και σε άλλους με 17,5€ ΑΣ ΑΦΗΣΩ ΤΗΝ "ΚΑΝΟΝΙΚΗ" ΤΙΜΗ!!!)

 

Από πού προκύπτει αυτό;

Από την Ελληνική νοοτροπία: "Έπιασα την καλύτερη προσφορά!!!! Τους έπιασα κορόϊδα!!" "Μας αγαπά η Wind!!!/VF/C-Ote"!!!

Μα τα πιστεύετε αυτά;

Και σε αυτή την Ελληνική νοοτροπία στηρίζονται να μας εξαπατούν ουσιαστικά.

 

Είναι ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΜΑΤΑ:

Σωστά πακέτα.

Και ΟΛΟΙ θα παίρνουμε (οι καρτοκινητοί ανάλογα πότε θέλουν ανάλογα με τις εποχικές ανάγκες τους)

Και τότε να δείτε ότι ΟΛΟΙ θα βάζουν πιο συχνά "κάρτα": Ό,τι θέλουν και οι εταιρίες για να κάνουν τα παραπάνω.

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΒΑΛΩ 10€ κάρτα.

Αλλά πάντα βάζω 5€ κάρτα. Γιατί να χρεωθώ -5€ για κάτι που δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσω;

Το ίδιο κι εγώ...

 

- Διατηρώ ένα νούμερο (με 5€ το εξάμηνο) για την περίπτωση που ο υπερήλικας πατέρας μου βρεθεί πχ σε ένα νοσοκομείο να μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί του. Το συγκεκριμένο τηλ του το ανάβω μία φορά στους 6 μήνες, του βάζω 5 ευρώ και το σβήνω... (Οπότε έχει μαζευτεί και υπόλοιπο).

 

- Το ίδιο ισχύει και για ένα 2ο νούμερο που έχω για το συναγερμό στο σπίτι... Βάζω 5€ το 6μηνο και τέλος... ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΗΝ "ΠΡΟΣΦΟΡΑ"

 

Ποιός ο λόγος να πληρώνω +5€ για κάτι που δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ?

 

Με χρεώσανε για κάτι το οποίο δε με ρωτήσανε...

Με βάση την δική μου (προσωπική) ανάγκη αυτό δεν ήταν προσφορά... ήταν κλεψιά...

Θα μπορούσαν πχ να μας στείλουν ένα SMS τύπου "Αν θέλετε την προσφορά στείλτε το τάδε SMS" ή "ενεργοποιήστε το από το web"

 

Οπότε απαντώ και στους φίλους που ρωτάνε γιατί τα κρατάμε τα νούμερα...

Οι προσωπικές ανάγκες καθενός είναι διαφορετικές... Δεν μπορούν να χρεώνουν με το έτσι θέλω ένα ποσό σε όλους και όποιον πάρει ο χάρος...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μονο απο καταστημα αν πηγαινει οποιοσδηποτε παιρνει δωρο 300' προς ολους και 1 γιγα ιντερνετ.Θα πληρωνει ομως 5 ευρω το χρονο για τα 300' ωραια μεχρι τωρα?Ομως για το πακετο που ανεφερε ο αλλος με 200' και 1 γιγα ιντερνετ με 3 ευρω θα ηθελα η γουιντ να το εχει επιπλεον για ολους και επισης να εχει τα 1500'+1,5 γιγα ιντερνετ με 8,5 ευρω για ολους και ο καθενας να βαζει οτι θελει.Αν καποιοι βαζουν 5 ευρω μονο τον χρονο για να διατηρουν το νουμερο για επιπλεον ενα χρονο τοτε δεν συμφερει πιστευω να χρεωθουν 5 ευρω για την προσφορα με τα 300'.Τοτε αν θελουν μπορουν να ζητησουν απενεργοποιηση της προσφορας απο την εξυπηρετηση πελατων.Ομως με τα 5 ευρω παγιο τελος το χρονο εχεις ουσιαστικα απο 300' εως 2 φορες το μηνα επι 11 μηνες αρα 11*2=22*300=6600'.Δηλαδη εχεις απο 300 εως 6600' λεπτα δωρο με τις ανανεωσεις απο 10 ευρω και ανω απο τον φλεβαρη μεχρι τον δεκεμβρη του 2016 με εφαπαξ 5 ευρω.Λενε μερικοι εγω γιατι να πληρωσω τα 5 ευρω, η γιατι να μου κανει αυτα και αυτα η γουιντ με τις αυξησεις σε πακετα και το 5ευρω της προσφορας?Βρειτε μου εταιρια που εχει τετοιες παροχες.ΚΑΜΙΑ αλλη εταιρια δεν εχει αυτες τις παροχες.ΚΑΜΙΑ.Πιστευω οτι στην γουιντ σκεφτηκαν οτι αυτα που παρεχουν ειναι τοσο φτηνα που και να αυξησουν λιγο τις τιμες δεν θα αγανακτησει ο κοσμος.Πιστευω οτι τις αυξησεις τις εκανε γιατι χρειαζεται χρημα για την επεκταση του δικτυου της (βλεπε victus στο Ρεθυμνο, Χανια).Για το τελευταιο που ειπα δεν ξερω θα δειξει.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το πρόβλημα δεν είναι τα 5€ σαν ποσό. Και οι άλλοι στα αντίστοιχα προγράμματα σου παίρνουν 3€ για να σου δώσουν 400'. Αλλά εκεί είναι σαν να πληρώνεις για να πάρεις κάτι. Στην περίπτωση μας εδώ, πληρώνεις κάτι χωρίς να έχει κάποια ανταπόδοση εκείνη τη στιγμή, και κατά κάποιο τρόπο είναι λογικό να φαίνεται σα χαράτσι επειδή απλά θέλουν περισσότερα έσοδα. Και μπορεί αρκετός κόσμος να μην έχει επιλογή και αναγκαστικά θα τα δώσει.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως το πρόβλημα δεν είναι τα 5€ σαν ποσό. Και οι άλλοι στα αντίστοιχα προγράμματα σου παίρνουν 3€ για να σου δώσουν 400'. Αλλά εκεί είναι σαν να πληρώνεις για να πάρεις κάτι. Στην περίπτωση μας εδώ, πληρώνεις κάτι χωρίς να έχει κάποια ανταπόδοση εκείνη τη στιγμή, και κατά κάποιο τρόπο είναι λογικό να φαίνεται σα χαράτσι επειδή απλά θέλουν περισσότερα έσοδα.

 

"Κεφαλικός φόρος"..!

Έτσι φαίνεται.

 

Και μπορεί αρκετός κόσμος να μην έχει επιλογή και αναγκαστικά θα τα δώσει.

 

Πάρα πολύς κόσμος απλά δεν ασχολείται...Ούτε , μπορεί, να μην μάθει ότι 15/2/2016 θα έχει -5€ και ΓΙΑΤΙ.

Σε αυτό στηρίζονται όλες οι εταιρείες..

Και του χρόνου με -7€/έτος 400΄ όλους με >10€ κάρτα

Και του παραχρόνου κάτι άλλο θα σκεφτούν..!

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάζετε κάρτα διότι δεν το χρησιμοποιείτε τότε τι κρατάτε τα νούμερα;

 

Βάζω 10€ το μήνα. Και χρησιμοποιώ την προσφορά των 8.5€ (πλέον). Δε θέλω άλλη μία επιπλέον χρέωση. Πιστεύω να σε κάλυψα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ...

 

- Διατηρώ ένα νούμερο (με 5€ το εξάμηνο) για την περίπτωση που ο υπερήλικας πατέρας μου βρεθεί πχ σε ένα νοσοκομείο να μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί του. Το συγκεκριμένο τηλ του το ανάβω μία φορά στους 6 μήνες, του βάζω 5 ευρώ και το σβήνω... (Οπότε έχει μαζευτεί και υπόλοιπο).

 

- Το ίδιο ισχύει και για ένα 2ο νούμερο που έχω για το συναγερμό στο σπίτι... Βάζω 5€ το 6μηνο και τέλος... ΔΕ ΘΕΛΩ ΤΗΝ "ΠΡΟΣΦΟΡΑ"

 

Ποιός ο λόγος να πληρώνω +5€ για κάτι που δε θα χρησιμοποιήσω ποτέ?

 

Με χρεώσανε για κάτι το οποίο δε με ρωτήσανε...

Με βάση την δική μου (προσωπική) ανάγκη αυτό δεν ήταν προσφορά... ήταν κλεψιά...

Θα μπορούσαν πχ να μας στείλουν ένα SMS τύπου "Αν θέλετε την προσφορά στείλτε το τάδε SMS" ή "ενεργοποιήστε το από το web"

 

Οπότε απαντώ και στους φίλους που ρωτάνε γιατί τα κρατάμε τα νούμερα...

Οι προσωπικές ανάγκες καθενός είναι διαφορετικές... Δεν μπορούν να χρεώνουν με το έτσι θέλω ένα ποσό σε όλους και όποιον πάρει ο χάρος...

Για το νούμερο του συναργεμού μπορείς να βάλεις κοσμοτε μηδενικό πα΄γιο.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω 10€ το μήνα. Και χρησιμοποιώ την προσφορά των 8.5€ (πλέον). Δε θέλω άλλη μία επιπλέον χρέωση. Πιστεύω να σε κάλυψα.

 

Εγώ δεν θέλω τόσα πολλά (1500΄και 1500ΜΒ), αλλά, τί τιμές είναι αυτές στα συμβόλαια;

 

http://i67.tinypic.com/5f3oxs.jpg

 

Απίστευτο, ακόμα κι αν με φορητότητα "πέφτουν" στο 30% της αρχικής τιμής!!

 

Ακόμα και στα απλά ανάλογα των πακέτων που βάζουμε στα καρτοκινητά όλων των εταιρειών:

 

http://i65.tinypic.com/jgo0uq.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...